Známý šerif Wyatt Earp, skončil s prací šerifa a rozhodl se spolu se svými bratry Virgilem a Morganem a svými manželkami odjet do Tombstonu, v jehož okolí je velké naleziště stříbra. Po příjezdu to Tombstonu je uvítá okresní šerif John Behan, který se o bezpečnost města příliš nestará. Pak se bratři seznámí s místním šerifem Fredem Whitem, který jim řekne, kde co seženou a varuje je před návštěvou baru Orientálce, jelikož tento bar už nestojí za nic. To Wyatta zaujme a jde se seznámit s majitelem Miltem. Wyatt se dá s Miltem do hovoru a hned pochopí proč není tento bar vyhledávaný. U hráčského stolu sedí John Tylor, vykřikuje a chová se celkově neomaleně, což se Wyattovi nelíbí a zakročí. Tylor neví s kým má tu čest, ale když to zjistí odejde a Wyatt se s Miltem domluví na pětadvaceti procentech zisku za ochranu, proti podobným živlům a bar začne zase prosperovat. Tombstone má problémy s kovboji, kteří se zákony neřídí a díky své brutalitě dostanou vždy co chtějí. Jeden z kovbojů, Kudrnatý Bill, zastřelí šerifa Whitea, který chtěl Billa zastavit, když si jen tak pro radost střílel ve městě. Wyatt Billa odzbrojí a hned na to přijdou usedlíci, kteří chtějí Billa pověsit, ale Wyatt je spolu s šerifovými pomocníky zastaví, stejně tak i Billovu partu. Další den se prožene městem banda kovbojů a Virgil Earp se zakouká do vyděšené tváře matky a rozhodne se ujmout funkce šerifa. Město vydá vyhlášku o zákazu nošení zbraní a k Virgilovi se přidá i bratr Morgan, ale Wyatt je naštvaný jejich rozhodnutím, jelikož se už nikdy nechtěl dostat do žádné přestřelky. Wyatt se sám dostane do potíží s kovboji, kteří se chtějí pomstít všem Wyattům, a když se téhož dne kovbojové vrátí s bojovnou náladou, přidá se k bratrům i Wyatt a jeho kamarád, karbaník Doc Holliday vážně nemocný tuberou. Vydají se za kovboji, aby je odzbrojili, strhne se přestřelka, Earpové vyhrají jen Virgil má postřelenou ruku. Když je po všem chce je okresní šerif zatknout, ale Wyatt mu to nedovolí. Okresní šerif si všiml, že se herečka Josephine, kterou chtěl mít pro sebe zakoukala do Wyatta a vysvětlí jí, že město ovládne jen jeden muž a Wyatt to není. Herečka běží večer varovat manželky Earpů, že se na ně něco chystá, a když tam nějaký muž vejde do dveří, začne pálit, ale děvčata se schovají. V baru je zastřelen Morgan a byl napaden i dům starosty a zastřelena starostova žena. Venku osloví Wyatta tři kovbojové, kteří hodí na zem červené šatky označující kovboje a nabídnou Wyattovi svou pomoc, jelikož nechtějí mít nic společného s útokem na bezbranné ženy... (TV Prima)

kingik

Špatný scénář, směšní herci a navíc odbytá realizace. Za vše např. hovoří scéna, ve které Kurt Russell vyběhne ven z domu a zrovna prší. Pozorný divák si však povšimne, že chodník za ním a blízké okolí zůstává proklatě suché. Při pohledu na herce nevíte, jestli se máte smát, anebo plakat. Jako by do jednoho vypadli z nějaké parodie na westerny, ale bohužel tohle je míněno smrtelně vážně. Sice je zde pár scén, které naznačují, čím vším mohl být tento ambiciozní propadák, ale podle mého názoru to nestačí. S daným tématem se podle mého názoru důstojněji vypořádal Costnerův Wyatt Earp. 60% ()

Jordan

pravdupovediac - westerny mám veľmi rád. navyše v 90. rokoch ich bolo natočených kvalitných len veľmi málo (nerátam také kúsky ako DeadMan a Maverrick, ktoré používajú western ako formu) a navyše som tento film videl už dávno . . . preto prihliadnuc na všetky tieto okolnosti dávam 4 hviezdičky. ()

DJ Lonely

To byl takovej nářez, že to ještě teď vydýchávám. Skvěle zahraný, brilantní scénář, režie, kamera... no prostě nemám co vytknout. Poslední půlhodinu už jsem si nemohl ani odskočit, jak mě to pohltilo. Nádhera, dnes už se takové westerny netočí. ()

Frajer42

Kdyby se kluci vytasili se zajímavějším příběhem a nesrovnatelně propracovanějšími postavami (bohužel kvantita v tomto případě není víc než kvalita), tak to mohl být docela solidní western. I na lehce starší rok vzniku byly totiž přestřelky velkou pastvou pro uši i pro oči. Příběh je zbytečně příliš překombinovaný a složitý a strašně mu to škodí. Strašně to škodí obecně každému westernu. Milion postav plochého charakteru, které se ke všemu šíleně pletou, to také není něco, co by westernům přidávalo na kráse. Nijak zásadně mě kluci neoslovili ani herecky, a to se sešla vcelku zvučná plejáda jmen. Nejvíce mě odpuzoval samotný slizký hlavní hrdina Kurt Russell s nechutným mrožem pod nosem. Lepší 2 *. ()

Kothy

Western s dost dobrým obsazením. Film vypráví příběh slavného šerifa Wyatta Earpa a jeho příbuzných/přátel. Sice se tomuto řemeslu dlouho vyhýbá, ale nakonec se k němu stejně vrátí. Takzvaní kovbojové, kteří ohrožují město Tombstone mu totiž nedají spát. Výběr herců je opravdu pestrý, což filmu pomáhá. Celkově to působí dost výpravně a je tam hodně akce. Možná to mohlo být o něco kratší. Určitě to tehdy neměli jednoduché. "Jsi jediný člověk, který mi dal v životě naději." ()

Mariin

Nebylo to nejhorší, ale při hodnocení jsem ovlivněn výškou laťky, kterou nastavil již roku 1957 John Sturges svým filmem "Přestřelka u ohrady O. K.". Jeho film je podstatně kvalitnější a "lidštější". Tento výraz by bylo třeba rozebrat, nejméně v rozsahu celé jedné strany či celé úvahy, ale na to teď není čas... ()

klerik

Komerčný WYATT EARP alebo nesnažte sa hľadať historické súvislosti (film si berie, čo potrebuje). Nablýskaný western plný hviezd sršiacich charizmou a chuťou strieľať, hádzať hlášky... Moderné prevedenie dodáva flmu zaujímavý look... Na jednej strane prvoplánový hit na druhej solídna akčná zábava tváriaca sa o čosi poctivejšie ako v skutočnosti je... ()

Crocuta

Jiná verze příběhu, který o rok později zpracovali Kasdan a Costner ve "Wyattu Earpovy" - také celkem slušná podívaná, jen lehce vyčnívající nad westernový průměr. Mně osobně se přece jen nejvíc líbilo podání tehdejších událostí tak, jak je zfilmovali tůrci snímku "Přestřelka u ohrady O.K." z roku 1957. ()

LaciLC

Najzlatšie časy westernov boli v tých rokoch už síce preč, ale nebola to až taká bieda ako v súčastnosti. Myslím, že Tombstone spoločne s Mladými puškami boli jednými z najvydarenejších v deväťdesiatych rokoch. Nevyhol sa síce pár slabším miestam, ale kvôli tej vernej atmosfére a fajnovému obsadeniu musím dať ****. ()

Chrustyn

Akčnější zpracování známé legendy divokého západu Wyattu Earpovi. Popravdě mi o něco více sedla tříhodinová verze s Costnerem, která o hlavní postavě prozradí daleko více. Toto je ve výsledku jen slušný akční film ve westernových kulisách s hvězdným obsazením. ()

sharky

Kostýmy a výprava jsou dost špatné. na western vypadají všichni hrdinové příliš uhlazeně a dokonale oholeně, člověk jenom čeká, kdy se Russellovi odlepí falešný knír. příběh kopíruje klasické westernové schéma, hrdina, který nechce bojovat, je k tomu nakonec okolnostmi donucen. nicméně film má pár hodně silných momentů, a i když dost postav působí spíš jak karikatury, val kilmer v roli umírajícího falešného hráče je naprosto dokonalý. ()

Jinny

Neúmyslná parodie se slavnými herci, jejich zoufalství trefně vystihl Kurt Russell: "Jak jsme se sem do prdele dostali?" ()

anais

Film s dokonalým obsazením (Val Kilmer!) a opravdu špatným scénářem - takové množství absurdních náhod jsem už dlouho neviděl. Krom toho film postrádá gradaci, a hlavní přestřelka proběhne cca ve dvou třetinách. Zbytek je e takový zbytečný dojezd... ()

ScarPoul

Dlho som rozmýšľal ako tento film ohodnotiť. Westerny zbožňujem a na Tombstone som počul len samú chválu. Takže bola len otázka času, kedy sa k nemu dopracujem. Film ma nesklamal. Ale ani nenadchol. Hlavne prvá polovica filmu, je zvláštne naťahovaná. Nemyslím to v zlom. Keby som si ho pozrel v inom rozpoložení, sedelo by mi tam všetko ako riť na šerbel. V tomto prípade mi to ale prišlo, aspoň v niektorých ohľadoch zbytočné. Herci sa držia svojej úrovne - všetkých ale prevyšuje Val Kilmer. Trocha ma mrzí, že aj keď mám Russella rád, jeho Wyatt Earpa som akosi nedokázal v jeho prevedení prekúsnuť. Posledná polhodina filmu ma ale skvelo prekvapila aj mierou akcie a aj dávkovaním emócií - snáď až na ten tanec v snehu. Film má kopec zaujímavých a pamätných postavičiek. Rovnako aj niektoré veľmi dobre zvládnuté scény. Skvelú akčnú hudbu a kulisy, ktoré tomu dodávajú určitú špinavosť. Všetko je to ale poznačené aj zmenou režiséra a scenáristu, lebo sú tam momenty, kedy ako keby film nevedel čo chce byť. Či historickým filmom, či westernom s romantickými motívmi, alebo len poctou starým dobrým časom, kedy kolty a klobúky vsadené do čela pre filmový priemysel znamenali strašne veľa. ()

Lacike

Je to taká westernová stretávka tých najdrsnejších xichtov svojej doby. Bohužiaľ príbeh postáv na kladnej strane príliš zaujímavý nie je. Hlavne tá Wyattova romantická línia je otravná. Russell je tu dosť nesympatický, Elliott a Paxton sú nevýrazní a večne spotený Kilmer to sám neutiahne. Našťastie záporáci fungujú aj ako jednorozmerné figúrky. U mňa si film pre seba ukradol Michael Biehn ako najväčší drsniak a jeho špičkovanie s Kilmerom patrí k tomu najlepšiemu vo filme. Hneď po ňom ma najviac bavil zbabelec Stephne Lang, ktorý sa vďaka tomu zakaždým zo všetkého dostal. Takto by som mohol vymenovať všetkých, lebo čo xicht to hviezda. Snáď len Billy Boba som spoznal len po hlase, lebo je tu vyžratý jak prasa. Techniocká stránka je kvalitná, ale prestrelky sú len priemerné. Asi pretože mi tu chýba poriadna motivácia postáv na obidvoch stranách. To, že zlí sú proste zlí a dobrí sú dobrí a od určitej chvíli sa chcú všetci postrieľať, je málo. Napätie funguje len pri stretoch Kilmera a Biehna. Takže síce sa to nevlečie tak nekonečne ako Costnerova verzia, ale vo výsledku to je stále len mierny nadpriemer a na Eastwoodových nezmieriteľných sa to nechytá. 6/10. ()

brutale

Westernové kostými a kulisy použité vo filme, ktorý western akurát pripomína vizuálne, no chýba mu atmosferika divokého západu. Neucelený rozťahaný dej, miestami nuda, sem tam mierne dementná réžia a keď už idete zaspať, tak vás preberie scéna ako bič, po ktorej film väčšinou opäť zapácha nudou, čo je škoda. Kurt (ktorého mám veľmi rád) mi pripomínal mrožiu peetchu, nechápem kto mu mohol napariť taký knírek "nenormálne vymakaný" a to ani nehovorím keď som tam zbadal Brandona Walsha ( z BH 90210 ), ktorý vyzerá ako gašpar najväčšieho kalibru... Všetko zachraňuje Val Kilmer, ktorý ostatných zatieňuje a necháva ďaleko za sebou a je jediný dôvod prečo dávam ***, tejto snímke. ()

Chermy

Jeden z nejlepších westernů, co jsem kdy viděl! Je úplně jiný než klasické "Leonovky", ale to není ani trochu na škodu. A to co zde předvádí Val Kilmer, na to jsou Oscary málo! Jeho Doc Holliday je má nejoblíbenější filmová postava vůbec!!! ()