Známý šerif Wyatt Earp, skončil s prací šerifa a rozhodl se spolu se svými bratry Virgilem a Morganem a svými manželkami odjet do Tombstonu, v jehož okolí je velké naleziště stříbra. Po příjezdu to Tombstonu je uvítá okresní šerif John Behan, který se o bezpečnost města příliš nestará. Pak se bratři seznámí s místním šerifem Fredem Whitem, který jim řekne, kde co seženou a varuje je před návštěvou baru Orientálce, jelikož tento bar už nestojí za nic. To Wyatta zaujme a jde se seznámit s majitelem Miltem. Wyatt se dá s Miltem do hovoru a hned pochopí proč není tento bar vyhledávaný. U hráčského stolu sedí John Tylor, vykřikuje a chová se celkově neomaleně, což se Wyattovi nelíbí a zakročí. Tylor neví s kým má tu čest, ale když to zjistí odejde a Wyatt se s Miltem domluví na pětadvaceti procentech zisku za ochranu, proti podobným živlům a bar začne zase prosperovat. Tombstone má problémy s kovboji, kteří se zákony neřídí a díky své brutalitě dostanou vždy co chtějí. Jeden z kovbojů, Kudrnatý Bill, zastřelí šerifa Whitea, který chtěl Billa zastavit, když si jen tak pro radost střílel ve městě. Wyatt Billa odzbrojí a hned na to přijdou usedlíci, kteří chtějí Billa pověsit, ale Wyatt je spolu s šerifovými pomocníky zastaví, stejně tak i Billovu partu. Další den se prožene městem banda kovbojů a Virgil Earp se zakouká do vyděšené tváře matky a rozhodne se ujmout funkce šerifa. Město vydá vyhlášku o zákazu nošení zbraní a k Virgilovi se přidá i bratr Morgan, ale Wyatt je naštvaný jejich rozhodnutím, jelikož se už nikdy nechtěl dostat do žádné přestřelky. Wyatt se sám dostane do potíží s kovboji, kteří se chtějí pomstít všem Wyattům, a když se téhož dne kovbojové vrátí s bojovnou náladou, přidá se k bratrům i Wyatt a jeho kamarád, karbaník Doc Holliday vážně nemocný tuberou. Vydají se za kovboji, aby je odzbrojili, strhne se přestřelka, Earpové vyhrají jen Virgil má postřelenou ruku. Když je po všem chce je okresní šerif zatknout, ale Wyatt mu to nedovolí. Okresní šerif si všiml, že se herečka Josephine, kterou chtěl mít pro sebe zakoukala do Wyatta a vysvětlí jí, že město ovládne jen jeden muž a Wyatt to není. Herečka běží večer varovat manželky Earpů, že se na ně něco chystá, a když tam nějaký muž vejde do dveří, začne pálit, ale děvčata se schovají. V baru je zastřelen Morgan a byl napaden i dům starosty a zastřelena starostova žena. Venku osloví Wyatta tři kovbojové, kteří hodí na zem červené šatky označující kovboje a nabídnou Wyattovi svou pomoc, jelikož nechtějí mít nic společného s útokem na bezbranné ženy... (TV Prima)

Derek

"ja se vratim, a se mnou prijde ZAKON!" tak pravil Limonadovy Joe, v pripade legendarneho westernoveho serifa Wyatta Earpa to je "You tell 'em I'm coming! And Hell's coming with me you hear! Hell's coming with me!"... v porovnani s Costnerovym skorej zivotopisnym pojatim historie tohto pistolnika reziser Cosmatos (ktory sa po Rambovy 2 producentovy Vajnovy opat osvedcil) vsadza na akcnejsie pojatie divokeho zapadu a pumpuje akcnost i do pasazi kde sa viac menej nic nedeje ale napatia a atmosfera srsi z kazdej sekundy filmu (i ked skoda zbytocnej romantickej linky ktora celkovu stopaz trocha predlzi) a to i vdaka bombastickemu obasadeniu (na strane zakona mena ako russell, kilmer, bill paxton, sam elliot, michael rooker versus powers boothe, michael biehn a jason priestley!) ktoremu napriek russellovy s jeho (udajne skutocnym) knirom kraluje val kilmer hrajuci v zivotnej forme v ulohe Earpovho kamosa Doca Hollidaya... skoda ze finale pride o nieco skorej ako by sa mi pacilo, ale stale ide o nedocenenu westernovu klasiku... ()

Dont

Na 130 minut bych čekal více akce a dramatických momentů. Kurt Russell se už potkal s lepšími rolemi. Romantická linie mě nijak zvlášť nezaujala, i když nelze upřít, že Dana Delany byla pohledná a sympatická dáma. Patřičně vyhrocená i nečekaně vtipná byla rivalita mezi pistolníky Docem Hollidayem (velmi dobrý Val Kilmer) a Johnnym Ringem (Michael Biehn), jenže kromě toho a legendární přestřelky u O.K. Corralu kde nic tu nic. A i ta přestřelka u ohrady O.K. Corralu mě docela zklamala. Asi zkusím doporučovanou verzi z roku 1957 s Kirkem Douglasem a Burtem Lancasterem. ()

kinderman

Další z filmových zpracování osudů bratří Earpových zřetelně ukazuje, že v těchto příbězích je herecky zdaleka nejvděčnější (chtělo by se ironicky říct nejplnokrevnější) role tuberkulózního pistolníka Doca Hollidaye (zde V.Kilmer). ()

maverick10

Pozor na slabeho kone - muz, ktery na nem sedi nese smrt a peklo prichazi s nim. - Takovy muz tu uz jednou byl, jmenoval se Clint Eastwood a byl to frajer. A tady si ho zahral Kurt Russell. Muze co prinasi smrt - tak takhle si urcite nepredstavuju vyzehlenyho italskyho prodavace pizzy s umelym legracnim knirkem a kloboukem, ktery ukradl Lise Doolittlovy. Peklo v podani Vala Kilmera, bych jeste skousl, ale ostatni vyzehleny panaky v cele s Paxtonem je na me moc. Vsechno mi to zavani az prilis ruzovou barvou. ()

Martin741

Reziser George P. Cosmatos {Masakr v Rime, Rambo 2 a Cobra} natocil priemerny western s tematikou Wyatt Earpa. Film sa vezie na vlne, ktoru odstartoval uz film Gunfight at the O.K. Corral z 1957 roku a je jeho akymsi symbolickym ukoncenim. Western bol mrtvy zaner uz na konci 70. rokov a nic na tom nezmenili ani posledny John Wayne a jeho The Shootist a ani western s Marlonom Brando Missouri Breaks - oba 1976 a ani pokusy Clinta Eastwooda z roku 1985 menom Pale Rider. Takze ide o umelo vytvorenu /rozumej spravne prazdnu hollywoodsku cacku/ filmarsku jazdu, ktora ma sice dobre herecke osadenie ako Vala Kilmera {The Doors}, Kurta Russella {Escape from new York}, Michaela Biehna {Terminator 1, Abyss, Aliens}, ale to je asi tak vsetko. Pribeh je umely, zaporaci su nevyrazni a mdli, romanticka linia az samoucelna a minutaz filmu - 130 minut - je neumerna, kludne to mohli skratit o 30 -40 minut, nic by sa nestalo. A prilis poznat kulisy, su az do oci bijuce! 50 % ()

M.i.k.e

na Tombstone sem se v rámci doplnění westernového "vzdělání" chystal celkem dlouho a když na něj konečně došlo,tak převládá spokojenost.Sice bych s klidem ubral na stopáží,ale jinak jsem rád,že jsem si konečně doplnil mezery kolem dnes už legendární přestřelky u OK Corralu.Jinak je Tombstone klasický western,které se už dnes prakticky netočí a vlastně je to docela škoda.Tady hraje prim skvělá kamera a samozřejmě herci v čele s dvojicí Russel,Kilmer...70% ()

raptorrr

Tak nevím, asi jsem viděl jinej film, tohle bylo vážně hrozný, Kilmer byl ok, dobrý mi přišli i Sam Elliott nebo Powers Boothe, ale například Russel mi přišel hroznej. Scénář vyloženě stupidní a akce taky žádnej zázrak. Na to kolik tam vystupuje známých herců vážně slabota ()

MrPierc

Tolik známých herců v jednom snímku a režisér je dokonale využil pro každý okamžik filmu. Tento western nemá slabé místo, stále se vyvíjí, má neustále nějaký zvrat v rukávu, ale nepřišly mi lacinné nebo příliš okaté. Je to jako Sedm statečných, ale bez ideologických učebnicových charakterů. Hlavní hrdinové jsou také chybující a pohodlní, ale přesto je v nich určité svědomí a morálka. Příběh se odehrává v jednom městečku (vesnici), kde se každý zná s každým. Konflikty a křivdy se brzy vyhrotí. Msta i krev se smísí a vytváří jízdu apokalypsy v černých pláštích. Je to stylové, macho drsné a zároveň oku lahodící. Kurt Rusell má naježený knír, Sam Elliott je jako otec a Bill Paxton opět hraje skvěle naivku. Hlavní pozornost na sebe ale strhává Val Kilmer jako Doc Holliday se svým pobledlým výrazem a lišáckým brbláním plným ironie. Ví, že brzy umře a nemá co ztratit. Konec drsný, dojemný i romantický. Je to tak umě zamíchané westernové lečo, že stačí jen sednout a popadnout lžíci. S realitou se to tolik nedrží za ruku, ale je to sakra parádní westernový film. ()

Stallone

Jako kluci jsme si snad každý hráli na pistolníky, kovboje a indiány. Tombstone je klasický film ze starého amerického západu. Stará, dobrá, westernová, filmařská škola. Na jedné straně máme partu hrdinů v čele se sympatickým Kurtem Russellem a s kvalitním výběrem herců do role jeho bratrů, na druhé již méně charismatické záporné postavy. Michael Biehn mi v roli bezcitného zabijáka nesedl. Prostředí typického, westernového městečka bylo ztvárněno velice dobře. Nechybí zde typické znaky pro tento žánr jako přestřelky, pěstní souboje, ohnivá voda, saloony a krásné ženy. Samotné přestřelky neoslní. Ta u O. K. Corralu je dnes považovaná za nejslavnější v historii amerického Divokého západu. Stejně jako ty ostatní by si zasloužila kvalitnější zpracování. Přes mnohé nedostatky věřím, že fanoušci tohoto žánru budou spokojeni. Musím hodnotit jako lepší 3*. ()

C0r0ner

O kus lepší než o rok mladší tříhodinový Wyatt Earp, ale ani tak ze sebe tu čtvrtou hvězdičku vymáčknout nedokážu. První hodinu mě to bavilo, ale pak paradoxně s přibývajícími mrtvými šla moje pozornost silně dolů i přes vynikající herce a solidní killcount. Western holt není můj žánr. 70% ()

Wormboy

Vyborna herecka zostava a kvalitne remeselne spracovanie sice nerobi z Tomstone nic zanrovo mimoriadne. Tombstone vsak prestavuje skor divacky putavy film, ktory sa v podstate na nic nehra a bavi. 3,5/5*. ()

Juto

Western ktorý sa dá pozrieť viac krát a stále niečím vás záujme. Prestrelky sú dych vyrážajúce, a ide z nich veľké napätie. 8/10 ()

dr.fish

Tohle prostě není Lawrence Kasdan ani Costner ani Dennis Quaid. Tady se koná jen průměrná kovbojka všechny ty velké skvěle natočené chvíle z Wyatta Earpa jsou tu chybí. Patetický konec není žádná chlapárna, ale doják pro holky. 60% ()

majo25

Tomstone sa tvári na veľa, ale ponúka iba lepší priemer. Moderne ladený western nedrží veľmi pokope. Čiastočne za to mohlo aj herecké obsadenie. Na mieste Earpa by som si vedel predstaviť niekho lepšieho, dôstojnejšieho, no a mladý Kilmer bol totálne out, to bol fakt riadny prešľap. Čo sa týka príbehu, tak prvá polka síce nebola uspávačka, ale nič postatné pre tú druhú neznamenala a bola takmer až zbytočná, čo samozrejme musí znížiť celkový dojem z filmu. Hodnotenie: 60% ()

bartias

Spíš Nesmiřitelní než Sedm statečných, western George P. Cosmatose vůbec není tak akční, jak by se od režiséra Rambo II dalo očekávat. Pěstěné kníry Kurta Russella a Vala Kilmera vyvolají úsměv a velkolepé finále, kterým je souboj v OK Corralu přichází už v polovině filmu a jakoby jen tak mimochodem. Nápad se cení, ale provedení nevyšlo. ()

Courtemanche

Takřka dokonalý film. Atmosféra, charaktery, Kurt Russell, srší z toho něco zvláštního. Nedivím se že Costner chtěl dosáhnout aby tento film nemohli natočit. 4,5-5/5 ()

Mol

AND SO SHE WALKED OUT OF OUR LIVES FOREVER!! Start filmu je neskutečný a má drive. Scény, kde Wyatt vyfackuje krupiéra pryč z Oriental saloonu nebo kde Doc točí s hrníčkem, aby nasral Ringa, který mu před tím točil před obličejem s pistolí, jsou opravdu nezapomenutelné. Jenže.. pak přijde přestřelka u OK Corral a po ní jde film strmě dolů. Scény jsou na sebe nalepené jako vosí hnízda pod rynou a jediný co tento film zachraňuje, aby byl schopný ještě dokulhat až do závěrečných titulků, je postava Doc Hollidaye, který zastíní i samotného Wyatta. To on je nejvíc cool a to on má ty nejlepší proslovy. THERE'S NO NORMAL LIFE, WYATT, IT'S JUST LIFE. GET ON WITH IT!!! ()