Známý šerif Wyatt Earp, skončil s prací šerifa a rozhodl se spolu se svými bratry Virgilem a Morganem a svými manželkami odjet do Tombstonu, v jehož okolí je velké naleziště stříbra. Po příjezdu to Tombstonu je uvítá okresní šerif John Behan, který se o bezpečnost města příliš nestará. Pak se bratři seznámí s místním šerifem Fredem Whitem, který jim řekne, kde co seženou a varuje je před návštěvou baru Orientálce, jelikož tento bar už nestojí za nic. To Wyatta zaujme a jde se seznámit s majitelem Miltem. Wyatt se dá s Miltem do hovoru a hned pochopí proč není tento bar vyhledávaný. U hráčského stolu sedí John Tylor, vykřikuje a chová se celkově neomaleně, což se Wyattovi nelíbí a zakročí. Tylor neví s kým má tu čest, ale když to zjistí odejde a Wyatt se s Miltem domluví na pětadvaceti procentech zisku za ochranu, proti podobným živlům a bar začne zase prosperovat. Tombstone má problémy s kovboji, kteří se zákony neřídí a díky své brutalitě dostanou vždy co chtějí. Jeden z kovbojů, Kudrnatý Bill, zastřelí šerifa Whitea, který chtěl Billa zastavit, když si jen tak pro radost střílel ve městě. Wyatt Billa odzbrojí a hned na to přijdou usedlíci, kteří chtějí Billa pověsit, ale Wyatt je spolu s šerifovými pomocníky zastaví, stejně tak i Billovu partu. Další den se prožene městem banda kovbojů a Virgil Earp se zakouká do vyděšené tváře matky a rozhodne se ujmout funkce šerifa. Město vydá vyhlášku o zákazu nošení zbraní a k Virgilovi se přidá i bratr Morgan, ale Wyatt je naštvaný jejich rozhodnutím, jelikož se už nikdy nechtěl dostat do žádné přestřelky. Wyatt se sám dostane do potíží s kovboji, kteří se chtějí pomstít všem Wyattům, a když se téhož dne kovbojové vrátí s bojovnou náladou, přidá se k bratrům i Wyatt a jeho kamarád, karbaník Doc Holliday vážně nemocný tuberou. Vydají se za kovboji, aby je odzbrojili, strhne se přestřelka, Earpové vyhrají jen Virgil má postřelenou ruku. Když je po všem chce je okresní šerif zatknout, ale Wyatt mu to nedovolí. Okresní šerif si všiml, že se herečka Josephine, kterou chtěl mít pro sebe zakoukala do Wyatta a vysvětlí jí, že město ovládne jen jeden muž a Wyatt to není. Herečka běží večer varovat manželky Earpů, že se na ně něco chystá, a když tam nějaký muž vejde do dveří, začne pálit, ale děvčata se schovají. V baru je zastřelen Morgan a byl napaden i dům starosty a zastřelena starostova žena. Venku osloví Wyatta tři kovbojové, kteří hodí na zem červené šatky označující kovboje a nabídnou Wyattovi svou pomoc, jelikož nechtějí mít nic společného s útokem na bezbranné ženy... (TV Prima)

viperblade

O Wyattu Earpovi jsem toho opravdu moc nevěděl (dokonce jsem neměl tušení, že někdo takový opravdu existoval, vždycky jsem si myslel, že to je jen fiktivní postava) a opravdu jsem netušil, že Tombstone je film o něm (myslel jsem si, že to je "jen" další western). Byl jsem rád, když jsem po zhlédnutí tohoto filmu zjistil, že tohle není jen další western, ale na dlouhou dobu (z novějších mě napadá pouze snímek 3:10 to Yuma) poslední pravý zástupce svého žánru. Tombstone je film o špinavé době se špinavýma chlapama, kteří se s ničím nepářou, kteří střílí, místo toho, aby mluvili. Je to film s tak skvělou westernovou atmosférou, že byste ji mohli těžit a prodávat do horších westernů. Zkrátka a dobře, do filmu jsem šel naprosto nepřipravený, ale jakmile skončil, tak mi bylo jasné, že tohle byl poctivý western, jaký jsem už hodně dlouhou dobu neviděl. Jednoznačných 100 %. ()

*CARNIFEX*

Mrzí ma to, ale nejak mi táto tasenica koltov nesadla. Zrejme som mal príliš veľké očakávania. Ja asi len tie Máyovky :) ()

MM_Ramone

Zrejme už sa nedočkáme dokonalých westernov aké točili v minulom storočí majstri tohto žánru Sergio Leone alebo John Sturges. Ich diela sú neprekonateľné. Moderná kinematografia si nevie s týmto starým filmovým odvetvím rady. Väčšina súčastných westernov nestojí ani za deravý groš. "Tombstone" je však pomerne podarený. Dobré herecké obsadenie, pekné kulisy, pár nebezpečných prestreliek, zaujímavý námet, drsný sympaťák Kurt Russell... no i tak nemôžem dať viac ako mierne nadpriemerné tri hviezdičky. *** ()

Wacoslav1

Spravedlnost přichází do Tombstone. Westernová klasika která až tolik netěží z akce i když ta je rozhodně kvalitní, ale především z výkonů hlavních představitelů. A taky se mi potvrdilo, že režie Cosmatose mi prostě sedí.80% ()

petero

Najznámejšie filmy s Wyattom Earpom: Wyatt Earp (1994), Tombstone (1993), Hour of the Gun (1967), Gunfight at the O.K. Corral (1957). ()

pepo

veľmi dobrý western odetý do moderného hávu.výborné obsadenie splnilo očakávania a ja si tento film stále rád pozriem ()

Xmilden

Popcornovější pohled na Wyatta Earpa. Pořád mi ale o chloupek více sedl do role slavného šerifa Kevin Costner. Tombstone je hlavně ve své druhé polovině nabité akcí. Střílečky, honičky, touha po pomstě. Hodně nezapomenutelně působí v menší roli zbabělce Ika avatarovský Stephen Lang. Tombstone dokáže ke konci i patřičně dojmout, přestože mě Kilmer s Russellem do svých rolí dlouhou dobu neseděli, tak na konci jsem tomu jejich velkému přátelství přece jen uvěřil. 65% ()

Phobia

Tahle verze o Wyattu Earpovi mi příliš nesedla, Kilmerův Doc Holiday nelepí na toho od Dennise Quaida a Kurt Russel je v tomhle filmu velmi nevýrazný. Osobně mě nejvíc zaujal Michael Biehn, jeho vzdělaný parchant Johny Ringo měl mé sympatie a držela jsem mu palce... zase marně:-))). Koukatelné, ale druhé podívání mě kdovíjak neláká. 59% ()

lesumir

Russell je slizkej jak tisíc slimáků na jedný hromadě. Nebýt výbornýho Kilmera, stálo by to za úplný hovno. ()

LiVentura

Upadající trystní střílení ve westernech devadesátých let...no někdy děsivě uplakané..a jindy naopak nereálně brutální. ()

cheyene

V tomto zpracování Earpova příběhu se to hemží slavnými jmény, z nichž nejvíce potěší Val Kilmer v roli Doca a Michael Biehn jakožto Johnny Ringo. Kurt Russell mi na postavu Wyatta moc nesedl. ()

Fiftis

Priznám sa, že mi tento western v mojom hľadáčiku nejako unikal a narazil som na neho nedávno a viacmenej náhodou, tak som si to pustil. Musím uznať, že herecké obsadenie je tu skutočne veľmi luxusné. Zo všetkých tých zvučných hereckých mien ma ale asi najviac upútal Val Kilmer v úlohe pockerového hráča a pištoľníka Doca Hollidaya- to bola výborne zahraná rola. Tiež sú tu dosť dobre sfilmované tie prestrelky. Pre milovníkov westernov odporúčam. PS: Tento film som videl skôr než Wyatta Earpa s Kevinom Costnerom a priznám sa, že tento film sa mi páčil viac. ()

Shakers

Na úvod by som povzniesol do výšin herecké obsadenie, ktoré je fakt skvelé.Tombstone je film kde nechýba napätie, emócie, moment prekvapenia, frajerstvo či akcie podtrhnuté skvelou hudbou.Škoda, že môj obľúbenec Michael Biehn nekopal za stranu dobra, možno, že by to bolo ešte lepšie.Na záver by som už len dodal, že záverečné titulky sú neskutočne fajn.Western, ktorý môžem len doporučiť. 80% - 4* ()

lamps

Western, který je postaven výhradně na hereckých projevech titulních představitelů, zkrátka nemůže být výborný. A Michael Biehn, Val Kilmer a především Kurt Russell táhnou neúměrně roztahované dění Tombstone takovým způsobem, který si mdlá režie a velice naivní scénář snad ani nezasloužily. Dá se odpustit, že příběh je slepě předvídatelný již od úvodních minut, ale takhle volný řád vlastního fikčního světa, kde je očividně padouchům dovoleno cokoli, avšak jejich jednání je nepochopitelně nedůsledné a zdlouhavé, se vážně jen tak nevidí. Opravdu se na to nekouká špatně a první polovina slibuje velké věci, ale jedna revenge přestřelka a jediný statický souboj v závěru očekávaní bohužel nenaplňují. Z padouchů navíc fyzicky nejvíce zaujme vedlejšák Stephen Lang, který je ale otloukánek a uplakánek první třídy, ostatní jsou pak lehce zabudnutelní, jak by pravili naši slovenští bratria.. 65% ()

Big Bear

Koukám, že nejsem jediný, komu tenhle film v devadesátkách unikl. Tak jsem to dnes napravil. Hend v úvodu vás doslova oslní celá plejáda tehdy známých hereckých legend, dnes už zvolna odcházející do hereckých důchodů. Filmu není moc co vytknout. Tombstone vypadá parádně a nádherná je i celá ta divoká Amerika vůkol. Tehdy to byl takový ten přelom Divokého západu a moderní doby. Byla to doba kdy začaly psát zákony nejednoho státu a kdy pomalu ale jistě začalo platit právo. Pistolníků a různých band bylo čím dál tím méně, něco vykosili šerifové a něco rozvěsily soudy po šibenicích. Divoké bandy na koních začala v ulicích vytěsňovat první auta a leckdo včetně Earpa, kdo se dožil přirozené smrti stářím umíral v úplně jiné době. Době, kdy nebe brázdila letadla, dožky a jezdce nahradila auta a v domech se místo svic a petrolejek svítilo elektřinou... Doba éry cowboyů odešla a stala historií opředenou legendami s kupou slavných dodnes známých jmen. Herci byli super včetně záporáků, jen se to ke konci krapet táhlo. Ja vím, že to bylo točeno o Earpovi a jeho životě, ale místy se hodně kecalo. Potěšila mne účast starého Ch. Hestona v roli farmáře Henry Hookera. Hend jsem ten jeho kukuč poznal! :-). Někdo to tu v rámci tehdejších počinů v rámci žánru western srovnává s Tancem s vlky, ale podle mne to na Tanec nemá.  To ale může samozřejmě někdo vnímat úplně jinak. Dávám tedy za 4 rudé šátky. * * * * ()

salahadin

Westernová lahůdka nabízející na prérií zaprášeném podnose tu nejsympatičtější skvadru pistolníků, jakou si lze ve westernu představit - a to jak kladných, tak záporných! Parádní ukázka archaické filmařiny. A když do zvuku kulek hraje výtečný Bruce Broughton, nemám pomalu žádných výhrad. Val Kilmer si Doca Hollidaye neskutečně vychutnal. ()

Aky

Zřejmě je to docela povedený western, jenže mne v hodnocení sráží pozdější Wyatt Earp, který pojednává o tomtéž a zdá se mi ještě povedenější. ()

Ruut

Velmi zajímavý kousek, který je vystavěný jinak než od westernu očekávám. Paradoxně byl zajímavější Val Kilmer jako opilý tuberák než Kurt v roli Earpa ()

misterz

Lepší western som asi ešte nevidel. A to tvrdím z pozície človeka, pre ktorého western nie je tá pravá šálka kávy. Uvidím, či pri tomto konštatovaní ostanem i po pozretí Siedmich statočných, ale myslím si, že áno. Dejovo ma to hneď vtiahlo, jednotliví herci zahrali veľmi dobre (aj záporáci) a ja som tak nemal čas ani na sekundu mnou očakávanej nudy. Príbeh a celková atmosféra sú ozdobené skvelou hudbou a fajnovými prestrelkami. A na rozdiel od Unforgiven (1992) stoja za zmienku aj dialógy, v ktorých je možné nájsť i pár pekných a zaujímavých myšlienok. Western so skvelou atmosférou, zaujímavým príbehom a peknou pointou to je presne Tombstone. Maximálna spokojnosť, škoda, že som film tak dlho odkladal. ()

HAL

Při sledování jsem měl intenzivní pocit že tady tohle měl být úžasný epos na úrovni Kmotra z divokého západu, který akorát někdo necitlivě osekal do podoby lehce hloupé rubanice... a indeed, při čtení trivie přicházím na to že víceméně přesně to se stalo. #releaseKevinJarreCut! Poslední půlhodina kde hlavní hrdinové konečně zahodí rukavičky a začnou prostě nekompromisně vyhlazovat všechno a všechny je i tak luxus, jen ten pocit opravdové osudovosti jí chybí. A stejný luxus je jejich obsazení, tady hraje snad každý drsnější chlap který tehdy v Hollywoodu něco znamenal (když pominu Slye a Arnieho), a každý z těch chlapů by si zasloužil půlhodinu navíc a vlastní sub-story. Takto ji tu má jen Val Kilmer, který bez nadsázky jede svůj životní výkon.8/10 ()