Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

chelseaman22

Primárně bych nedoporučoval sledovat The Others během horkého červnového odpoledne. Kdybych býval čučel na The Sixth Sense v noci, tak bych se ale vůbec nerozpakoval nad *****. Album mrtvých bylo fantasticky KRUTOPŘÍSNÉ (o takové si napíšu americkému požírači McSmažáků k Vánocům). Asi každý zaznemenal jisté hluché scény, ale duch je vem. 87% ()

Kubrickon

Úžasný film! Ten záver s pointou by závidel aj Hitchcock! 5 dôvodov prečo film vidieť.: 1) Film vás donúti rozmýšľať, či nieste mŕtvy 2) Zistíte, že duchovia dýchajú 3) Zistíte, že duchovia majú sex 4) Zistíte, že aj duchovia majú strach 5) Nicol Kidman dala svetu nový pojem do slovníka, t.j. hysterischgeist (hysterický duch) Tie dôvody pochopíte po zhliadnutí! Formálne sa nejedná o SPOILER! ()

Motinski

Najlepší horor aký som kedy videl. Bez debaty. Tichá atmosféra, prekvapivé finále, málo postáv a ponurá výprava. Izolované prostredie, minimum klasických lakačiek čo odhadnete na prvú, no za to nenapodobniteľné napätie ktoré som prežíval od začiatku do konca. Zimomriavky som mal niekoľko krát po celom tele a po pravde neviem či som niekedy videl takto zručne natočený film kde hmatateľný pocit strachu cítiť v každom zábere. The Others je jeden z najoriginálnejších filmov v žánri ktorý na ostatne ducharčiny právom pozerá z vrchu. V súčasnosti už len ťažko vznikne niečo čo sa mu vyrovná. Toto nepozerajte inak ako v noci a sám v miestnosti, garantujem vám že väčší hororový zážitok už potom nezažijte. ()

LordSnape

Příjemný thriller s napětím a s koncem, který už Vám po druhý dech nevyrazí. A kde jsem to už jen viděl? Že by v Šestém smyslu? ()

PeterNet

Brrrr. Jeden z nejlepších horrorů vůbec (spolu s Poltergaist, Čelistmi a Nenávistí). U toho vážně běhá mráz po zádech. ()

haushinkaa

Napínavý film, který předčí své "krvavé kolegy"... Netřeba pohledů na zkrvavené hnáty a děsivé nestvůry, stačí jen náznaky typu "kdo je tam, proč je tam, jak se tam dostal, proč je otevřeno"... Tajemné a nejasné až do posledních chvil... Stejně jako u Šestého smyslu jsem se dočkala překvapivého konce... Napadaly mě různé možnosti ohledně toho, kdo je mrtvý, co se tam děje a jak to dopadne, a to ve všech možných i nemožných variacích, ale tohle jsem teda nečekala... Fakt ne... Celou dobu jsem měla strach, čekala jsem, kde se co objeví, co se komu stane... A ta stařena byla děsivá, děsivější, než kdyby tam místo ní byla nějaká rozsekaná potvora... Velice silný a působivý film s úžasnými hereckými výkony... ()

Samuel7

Po delší době jsem opět viděl kvalitní film s Nicole Kidman, a ne jen film, který z podprůměru vytahovala právě tato herečka. Tyto filmy mám mnohem raději než nějaké násilné horory, a konec je opravdu originální, a i když mě to zezačátku šokovalo a možná i trochu zklamalo, na samém konci filmu mi však přišlo, že přesně takhle to má být. Díky originální pointě a bezchybné režii dávám pěkných 80%. ()

Struhy

Ocením, když se umí vybudovat napětí bez hektolitrů krve a ohraných lekacích scén. The Others vás pomalu cukaj za nervy. Škoda jen posledních 5ti minut. ()

farmnf

Nicole hraje úchvatně, to se musí uznat ale jak tam figurují Dušé, Duché, Dušové (cituji Spejbla) tak se u toho příšerně nudím. Dojem z tohoto filmu je Zmatení. ()

SG_ever

Nedávno jsem to viděl po druhé po X letech, ale pamatuji si, že už jako dítě jsem uhodl hlavní pointu celého snímku, na které je ta neskutečně mrazivá atmosféra postavena. Když jsem byl mladší, občas jsem se lekl či bál, a a ta atmosféra mě možná dostalo skoro do kolen. Asi chci moc, ale u tohoto horrur/thrilleru jsem se ani jednou nevyděsil a až na dobrý vizuál, vvýbornou Kidman a pár vtipných nápadů nic moc nenabízí. Slušný snímek, v žádném případě však dokonalý či neotřelý. (65%) ()

Jizni Tlapa

Originální "duchařina" se zajímavou dějovou linkou a s poměrně neočekávaným zakončením. Skvěle tajemná Kidman a perfektně dotažená, mlhavě zahalená kamera. Pátou však nedávám. Scénářové díry a pokažený dabing (obzvlášť dětských rolí) byly až moc velikým nedostatkem na tomto, jinak téměř dokonalém hororáku.. ()

flawi.f

I s minimálními prostředky dokázal Amenábar vytvořit hustou a zneklidňující atmosféru, kterou jsem si užívala. Jen bohužel "několikrát už to tady bylo" pointa můj dojem z celého snímku trošku sráží dolů. Naprosto fantastická Nicole Kidman dokazuje, že horor může slušet i hercům z první ligy. ()

karlik4801

Hodně dobrý horor, který zaujímá už od prvních minut. Od prvních scén už jsem musel zbystřit abych pochopil vše co se v tomhle snímku děje. Nejvíce se mi líbila ta atmosféra, vedená trefnou hudbou. A ten zvrat ke konci jsem ani trochu nečekal, takže jasné plus, že Ti druzí umí něčím překvapit. Báječná Nicole Kidman. ()

skrblik007

Naprosto úžasný, napínavý horor s famózní Nicole Kidman v hlavní roli (ale i ostatní herci jsou skvělí)! Vůbec nejlepší práci ale odvedl Alejandro Amenábar, který napsal scénář, pak ho zručně zrežíroval a ještě složil hudbu. Všechny tyto aspekty dělají z The Others atmosférický a velmi nadprůměrný horor. ()

Lachtaan

Atmosfericky hutné jako žádná jiná duchařina, se kterou jsem prozatím měl tu čest. Přesně kvůli takhle kvalitním hororům, které v mnoha místech mrazí až do morku kosti, posledních 14 dní rapidně zvyšuju svůj zájem o tento žánr. ()

BROKEN_

Výborně natočený thriller s nečekaným koncem, který je opravdu mimořádný. Plus dokonalá Nicole Kidman. Líbí se mi jak film dokáže vyděsit bez litrů krve a lekaček, fakt povedená atmosféra. Doporučuji. ()

lennyd

Grace (Nicol Kidmanová) žije o samotě se svými malými dětmi (Nicholas a Anne), a třemi sloužícími. Nepřívětivé atmosféře probíhající války, a osamělosti ve velkém domě neprospívá ani záhadná nemoc dětí, kvůli níž se nemohou dostat na ostré slunce - všechny závěsy musí být zatahovány.. Od jednoho dne, se v celém domě začínají dít divné věci (zvuky, někdo rozhrnuje závěsy, atd) a zdá se, že služebnictvo něco tají... Skvělý thriller se skvělou Nicole Kidmanovou. Ta zde hraje tak nepříjemnou ženskou, až se zdá, že to vůbec nehraje :) Perfektní horrorová atmosféra, včetně nečekáneho rozuzlení .. celkově jeden z nejlepších filmů které jsem kdy viděl.. (a dle mého je to LEPŠÍ než Šestý smysl)... ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“