Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Danny F.

Povedený film avšak podle mého obsahuje málo lekaček. Napínavý však je bezesporu a závěrečná pointa mě dostala, podobná tu ještě nebyla a povedla se. 70% ()

hroubek

Už dlouho se mi nestalo abych se u nějaké hororu bál.Ale né bál obyčejných lekaček a předvídatelné pointy.Tady se k filmu přistupuje malinko jinak.Nejlépe by tento přístup popsalo slovo realisticky.Tím, že je samotný děj postaven na alergii na sluneční svit film získává úplně nový rozměr vnímání.Samozřejmě, že už se několikrát stalo, že originální příběh pohřbili herci.Naštěstí to o tomto snímku nelze říc, protože výkon Nicole Kidman je perfektní a celý film jsem jí to věřil.To je tak, když někdo ví jak na to. ()

H.Gordon

Výborná hororová atmosféra. Příjemně ponuré, tajemné, ale také snové. Nikol Kidman předvedla velmi dobrý výkon, na který jen tak nezapomenu. Obě děti byly perfektní a nápad to byl skvělý. Nesmím zapomenout ani na služebnictvo, které bylo tak nevinně tajemné. Celou dobu filmu jsem byla napjatá a opravdu jsem se místy bála. To od hororu očekávám a taky jsem se dočkala. 4, 90*. ()

Nyck

Páni! Už dlouhou dobu mě u žádného filmu takhle nemrazilo. Za atmosféru jedničku, Nicole je vynikající, pro tuhle roli se hodí. Přemýšlel jsem, která herečka by na tuhle roli ještě seděla, a moc mě jich nenapadlo. Konec mě překvapil, nečekal jsem to, takže i ta třešnička byla. I když trochu v mlze. :) ()

Timak

A do prdele. Celý film nechápu, hledám odpovědi a nakonec, konec ... Uf. Nemám rád tyhle typy filmů a vím proč. Ale musím uznat, že je to vlastně dobrý film s geniální zápletkou. Srovnání s šestým smyslem je na místě - s tím rozdílem, že po uvědomění si všeho, to začíná být opravdu psycho. ()

sochy.zirafka

Osobně dám pocitu stísněnosti kdykoliv přednost před prachobyčejnou lekací scénou. Ne proto, že bych byl strašpytel, ale protože první zmíněné je mnohem náročnější na filmové ztvárnění. Snímek hororem není a ani se tak netváří. A přesto, kdybych měl vytvářet nějaký pomyslný subjektivní žebříček hororových filmů, byl by pro mne jednoznačně v první pětce. Asi za to může Kidmanová s děckama, která nahání hrůzu sama o sobě. Velmi zručně. ()

Všivák

Film jede podle jednoho osvědčeného mustru, který už v době natáčení nebyl původní. Pořád je to ale dost překvapující a tudíž nabídne velmi silné finále. Je to smutné, klidné, tragické... Velmi napínavý film. ()

Castrator

Velmi předvídatelné, to u filmu, který je docela dost založen na pointě, je nemalé mínus. Souhlasím s ostatními, lekačka u skříně je hodně (ne)příjemná, a to i na druhý nebo třetí pokus. Na imdb 76 %. ()

VanTom

Promyšlená práce se zvukem (šepot, rány) a světlem (šero, mlha) dodávají "gotické" duchařině z odlehlého sídla úžasnou, hutnou atmosféru. Výbornou režii a strhující výkon sošné Nicole pak (přes určitě uvolnění v 3. čtvrtině) podtrhuje šokující pointa; navíc se 'Ti druzí' kompletně obejdou bez (digitálních) trikových strašidel, krve i laciných "bafaček". ()

Právnička

Po sérii nevkusných, krvavých a speciálních efektů plných hororů VELMI příjemná změna. Troufám si říct, že jde o nejpůsobivější a nejdokonalejší "duchařinu" co kdy zatím byla natočena. Výborná Nicol Kidman, pochmurná atmosféra s dokonalým závěrem, po kterém zůstanete zcela omráčeni, o mrazení v zádech ani nemluvě. Jeden z mála filmů, které si s chutí pustíte ještě jednou, aby Vám (jak se říká) všechno došlo a všimli jste si detailů. OPRAVDU NEZAPOMENUTELNÝ FILM !!! ()

Spock

Ti druzí je rozhodně kvalitní film na dobrou noc. Člověk se bude trošku bát, ale jen tolik aby v klidu usnul. :-) V půlce filmu jsem si myslel, že mám celý děj přečtený a tak trošku jsem se bál o to, jak trapně to asi dopadne, ale na konec jsem byl mile překvapen.Ti druzí byli ti první a naopak, proč ne. Velmi promyšlený děj a solidní atmosféra jsou hlavními devízami tohoto snímku, nesmím zapomenout ani na standartně dobrý herecký výkon Nicole Kidman. Nezbývá, než film doporučit těm, kteří chtějí prožít mírně strašidelný večer. ()

mcleod

Klasický duchařský horor plný potemnělých místností domu na samotě, mlhy na blatech, napjaté hudby a tísnivé atmosféry... Všechno dává dohromady příjemně strašidelný a hlavně úžasně atmosférický film. A ten konec... často srovnávaný se Shyamalanem. Nemyslím si, že by tohle bylo stejně dobré jako Shyamalan, tohle je geniální... Herecký výkon všech herců (i dětských) je výborný, Nicol Kidman je tak kouzelná, že se po shlédnutí tohoto filmu stala jednou z mých nejoblíbenějších hereček. A ještě jedna poznámka: tenhle film jsem viděl už čtyřikrát a pořád mi připadá výborný. Kouzlo tohoto filmu tedy není pouze v jeho závěru, čímž podle mě docela trpí například právě zde naznačený americký film. Naopak u The Others mi připadá, že po uvědomění si závěrečných faktů je film ještě děsivější. ()

JekoRek

nejlepší horor všech dob (druhej je asi kruh, ale ten je na mě asi moc) skvělí a nečekaný konec. Prostě film bez nějakých trapných lekaček a krve (např. Hory mají oči). Skvělej konec kterej sem nečekal ani ve snu! ! ! 93 ()

huli601

Rozhodne jeden naj. z ducharských hororov, ktoré som videl so skvelou Nicole Kidman. Mám slabosť pre horory kde hrajú malé deti, proste sú pre mňa strašidelné! ()

Guzo

To se zase jednou Nicole něco povedlo. V poslední době se z herečky, kterou jsem moc nemusel, stala jedna z mých nejoblíbenějších, role přísné matky, která se díky obavě o své děti někdy dopouští ne úplně správných věcí, jí naprosto sedla a vůbec si nedokážu představit někoho jiného, kdo by to zahrál líp. Co se týče celkově filmu, silně mi připomněl Klíč - atmosférou, která se dá skoro krájet, podivnými staříky, mystičnem, ale zejména pak naprosto nečekaným a úžasným koncem. Pravdou je, že podruhé už to nebude ono, ale ten konec je tak skvělý, že to autorům klidně odpustím. ()

PollyJean

Příjemná záležitost. Pomalu stupňované napětí sice po (podle mně skoro zbytečném návratu manžela) poleví a film začne chvíli skoro i nudit, ale naštěstí je tu poměrně povedená pointa, která to zachrání. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“