Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

R1CH1E

Jedna rodina, jeden dům a "Ti Druzí". Osobně horory nějak nemusím, ale zde je všeho tak akorát. Žádný hloupý příběh s nevysvětlitelnou zápletkou, ale právě naopak velmi propracovaný, Nicole Kidman hrála skvěle a atmosféra by se zde dala krájet. Děj nemá žádná hluchá místa a film příjemně strašidelně ubíhá. Smekám, protože oproti opěvovanému Šestém smyslu má tento film mnohem více věcí, které může diváku nabídnout. ()

Kalidor_

Mám rád filmy s nečekaných koncem (nebo aspoň pro lidi s dlouhým vedením jako já). A jakmile Nicole zatáhla závěsy tak bylo hned dusno :-) ()

AngelusCZ

NEJDĚSIVĚJŠÍ HOROR NA SVĚTĚ. Tak tenhle horor mě maximálně vypsychoval. Ze začátku nic moc, ale postupně se to rozjíždělo a já se začal čím dál tím více bát. Nakonec do dopadlo tak, že sem se na film nedokoukal, protože sem nevydržel tu psychologickou stránku tohohle filmu a tak sem se pozvracel. Naštěstí sem se dozvěděl jak to skončilo a navíc sem se koukal do chvíle když už zjistily....... Velmi dobrý film. ()

Ravi

Je to klasická duchařina v jednom domě, kde se dějí divné věci. Vystrašené děti, samá záhada. V podstatě dobrý nápad. Má však jednu obrovskou nevýhodu. Když přijdete na pointu už v půlce, je o ničem. A to se mi stalo. Film mi totiž nedal moc uliček na pochyby. Mlha, dům, divně se tvářící služebnictvo, schovávání hrobů. Moc jsem nepochopil návrat otce z fronty, jakou funkci měl v ději? Jen další indicie jako pěst na oko. Celou dobu jsem čekal, až se prokoušu dějem k odhalení a když přišlo, říkal jsem si, že kdyby to byla půlka filmu, byl by to skvělý úvod pro druhou půli. Jenže tím film skončil. Za celou dobu jsem neporozuměl, proč je Grace ze všeho tak hysterická. Takže jen 55%=3/5 ()

TheRoller

"Wait. There's something here!" Také nervy a ani kvapka krvi - tomu hovorím umenie. Skvelý Amenábar si sám skvelo napísal, perfektne zrežíroval aj úžasne ozvučil klenot na prelome žánrov thriller - horor. Ešte sa to ani poriadne nerozbehlo a už som mal v gatiach - už len ten dom obklopený neutlmujúcou hmlou, všadeprítomná tma a námet zvýšili môj systolický tlak a vo finále, kde zistíme, že Tí druhí sú vlastne tí prví a naopak, mi mozog na rozdiel od srdca postál úžasom. Osobitnú kapitolu si zaslúži Kidman. Príliš túto nafúknutú fiflenku nemusím, ale to čo previedla tu sa nedá prehliadnuť. Pani Herečka s veľkým P a s veľkým H, ktoré v tomto prípade ani nestačia. Takže ešte raz: PANI HEREČKA!!! ()

Autogram

Šialená matka drezúruje svoje deti, učí ich o štyroch druhoch pekla a podobných príbehoch vhodných pre malé deti. Nečudo, že ani služobníctvo takúto atmosféru nezvláda v plnom zdraví. Atmosféru film má, ale obsah je už dosť prevarený a rozuzlenie sme už raz videli v lepšom podaní. Očakával som viac zápletky a niečoho, čo by ma prinútilo urobiť veľké Ó viac krát ako jediný raz na konci filmu. ()

Killda

Prvotřídní horrorová záležitost, tak jak ji mám rád. Mrazit vás bude zaručeně celou dobu a jakmile zjistíte závěrečnou pointu, budete hledat spodní čelist někde po zemi. Soundtrack by mě sám o sobě vyděsil i na vysluněné pláži plné kozatých modelek. ()

Kosmik 1

Což o to duchařina je to vcelku perfektní, ale tohle je přesně ten typ filmu, u kterého si nedovedu představit, že bych se na něj měl někdy podívat podruhé. Jinak ale vážně není co vytknout, dobrá atmosféra, výborně zvolené místo, solidní lekačky a dokonalé vyústění. Ale nemůžu si pomoct, víc než jednou to prostě vidět nemusím. 75% ()

Death

Po celkem dlouhe dobe jsem opet zhledl velmi podareny horor. Minimalisticky, bez zbytecnych efektu a kbeliku krve. O to vice vsak pocitite mrazeni v zadech a neprijemne pocity temer v kazde scene. Je zvlastni, ze mi ani jedna scena neprisla lacina nebo samoucelna ve snaze divaka co nejvice vydesit za kazdou cenu. Film se navic skvele vyhnul pasti jmenem zaver, ve ktere se lapi velke mnozstvi hororovych snimku. Je to opravdu skvely pocit, kdyz cely film slape jako parni stroj a zaver vysledny dojem nezadre, ba naopak jeste zvysi obratky a to se opravdu casto nestava. ()

Philoun1

Nádherně mysteriózní film s dokonalým koncem ne nepododbým Šestému smyslu, ale určitě sem to nečekal. A k Nicole Kidman není co říct. ()

deckardx

Perfektni horor postaveny na atmosfere.. Na tomto filmu je videt ze s minimalnimi efekty jde udelat velmi mrazivy horor.. Perfektni Nicole Kidman, a proto jeden z nejlepsich hororu poslednich let... ()

Almásy

je to fakt jak guma na trenkoch napinave. v kine sa mi dokonca stalo ze pri jednej scene som od laku vykrikol, avsak musite samy uznat, ze po druhom pozreti film uz strati svoje caro a lakacky a zvrat nie je taky hubu otvarajuci jak prvykrat. inac je to kus dobrej ducharciny. ()

Borat

Ti druzí, horor který mi pořád unikal, až sem ho chytil a následkem toho jsem přehodnotil žebříček mých nejoblíbenějších hororů. Ve filmu úplně "bílá" Nicole Kidman byla určitě výbornou volbou. YNejdříve jsem si ymslel, že bude strašit ona, nakonec byla strašena ona. Vývoj filmu nikde nezaostává, má grády. Možná malinko "hapruje" s příchodem otce, který mi nebyl příliš jasný, ale i to dodalo filmu určitou tajemnost. Plusy+: konec Mínusy-: Hodnocení:|85%| ()

blixadovan

Asi takhle nějak si představuju horor, bez krve, usekaných údů a netvorů. Tvůrci si vystačili, stejně tak jako kdysi Kubrick v Osvícení, se stupňujícím se napětím, temnou hudbou, tajuplnými zvuky a mimikou hlavních postav. Nicole Kidman mě v dobrém slova smyslu šokovala svým charismatem, nešlo z ní spustit zrak. Konec se dal sice trošku čekat, ale to vůbec nevadilo. ()

pugs

Zrovnávať. Toto. So. Šiestym zmyslom? Vlastne prečo nie? Pointa je taká istá:-) Na správny mysteriózny horor ála Shyamalan to nemá. Nemrazí Vás na chrbte. Nebojíte sa, no dôležité je to, že aj napriek krátkej stopáži - sa nudíte. Keď sa tam práve nič nedeje, tak to je vyslovene o ničom. Samozrejme, "keď sa deje", tak to začína brať na obrátkach a ide to správnym smerom. Nicole Kidman ako zlú panovačnú rozkazujúcu pani, ktorú na začiatku vôbec nemáte radi sa Vám predstaví ihneď druhou tvárou, keď to konečne začne. A veru že sa načakáte. Pár ľakacích momentov tu je, kamera je dobrá, cez scenár sa hučí, ale dielógy nezaostávajú sa svojimi bratčekmi. Na jeden raz pohodovka ako má byť, no už to nechcem viac vidieť. Za prvé: Ako prvý som videl Šiesty zmysel, ktorý bol svojho času v mojej top. Za druhé: Ako som spomínal je to nuda. 7/10 ()

Ironfood

Horor s výbornou atmosférou, u kterého jsem se po dlouhé době doopravdy bál. Škoda jen toho konce, který celý film tak trochu degraduje na obyčejnou hříčku, jejímž jediným cílem je překvapit diváka (což se teda v mém případě nestalo, vlastně jsem se celou dobu obával, že to takhle nějak skončí). ()

jenik71

Nejraději bych dal 4 1/2 hvězdičky, to ale nejde a tak nakonec dávám plný počet. Protože si je tenhle film prostě zaslouží. Duchové už byli ve filmech mnohokrát, ale tento horor se přece jen odlišuje. Žádná krev, roztrhaná těla, zombíci a ani nic podobného tu nenajdete, přesto vás strach bude často šimrat na zádech. Hercům není co vytýkat a to ani dětským představitelům. Kamera, režie a scénář si zaslouží také pochvalu a ta pointa - přímo lahůdková ! ()

manonfire

Velice slušný duchařský horor ve kterém hrály posmrtné fotografie mnohem větší roli, než by se na první pohled zdálo. 60% ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“