Reklama

Reklama

Džúbei ninpúčó: Rjúhógjoku hen

(seriál)
  • Japonsko 獣兵衛忍風帖「龍宝玉篇」 (více)

Obsahy(1)

Třináctidílný seriál natočený jako pokračování úspěšného anime filmu Ninja scroll. Děj se odehrává ve fuedálním japonsku na pozadí války ninjovských klanů čtrnáct let po událostech zobrazených ve filmu. Hlavním hrdinou je opět potulný ninja Jubei Kibagami. Ten se zařekne chránit mladou dívku Shigure a artefakt nazývaný dračí kámen o které jeví znesvářené ninjovské klany eminentní zájem. V tomto nelehkém úkolu mu pomáhají špión Dakuan (též známý z původního filmu) a mladičký zloděj Tsubute. Seriál se vyskytuje v japonsky i anglicky namluvené verzi. (Seifgard)

(více)

Recenze (12)

Natascha 

všechny recenze uživatele

Velkou škodou téhle v bojích nápadité sekanice je fakt, že chybí nějaký pořádný záporák (dva vůdci jednotlivých klanů jimi rozhodně nejsou). Bojeschopných a trénovaných kreatur je tady dost, ale když se mihnou v jednom, maximálně dvou dílech, načež jsou Jubeiem rozseknuti vejpůl, člověk si je ani neužije, i boje ztrácí na napínavosti, protože je jasné, jak nakonec Jubeiův soupeř dopadne. Bohužel ani na straně "kladných" hrdinů moc zajímavých postav není, těžko si někoho pořádně oblíbit. Shigure je tady jen na zachraňování, a nějaké její váhání a dilema na konci jsou jen aby se neřeklo, že je to úplně plochá postava. Tsubuteho do seriálu evidentně nacpali, aby ho zpestřili trochou "humoru" (moc vtipný chlapec ale není, spíš otravný). Děda Dakuan, který ve filmu vychytrale se všemi manipuloval, je tady taky jen do počtu, i když na konci ho pár zajímavých momentů čeká. Zkrátka jediná pořádná postava je titulní bijec Jubei. Naštěstí se občas z kupy lehce zapomenutelných útočníků vynoří někdo jako dřevěná slečna, incestní "sešívačka", která neváhá řezat vlastní části těla a přišívat si jiné, lepší, či můj osobní favorit, muž, který se chce zbavit parazita ve svém těle a proto hledá nejsilnějšího bojovníka (kdo to asi bude, že...:-), který jediný mu může pomoci. Děj je shrnutelný ve dvou větách, ale tak co už, hlavně že se všichni řežou a teče krev. Škoda že se Jubei nezatoulal do lepšího seriálu... PS: Správný šmejd se pozná podle toho, že má dostatečně dlouhý jazyk na slíznutí krve s obličeje;-) ()

eye candy 

všechny recenze uživatele

je to tezky, i kdyz je ninja scroll myslenkove trochu prazdny ma urcite svy kouzlo a predevsim zaujme celou radou bizarnich postav, ktere by s klidem mohly davat lekce uchylnosti mlekari danovi, no pan Sato si asi vecer nad salkem houboveho caje peclive zapisoval. Navic me dostala uvodni znelka, ktera je proste smrtelna a trochu evokuje stare herni automaty. Souboje nutno podotknout, jsou opravdu napadite a vetsinou se neobejdou bez nejakeho toho krvetrysku, ale tak...brutality neni nikdy dost ze? ()

Reklama

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Slaboduchá sračka arogantně parazitující na kawajiriho nesmrtelném filmu. Už od cca pátého dílu jsem tušil na čem jsem a že se to už nikam neposune-dokoukal jsem to vlastně jenom proto abych se přesvědčil a mohl to tu s klidným svědomím pomazat hovnama. Na dobrém anime si vždy cením toho, že postavy s vývojem děje rostou, odhaluje se jejich psychologie, prokresluje charakter a i dějová linie dostává nové motivace a hlubší rozměr.. Nic takového se tady nekoná. Postavy jsou na konci naprosto stejně ploché jako když se v prvním dílu objevily-a to všechny(!!). V celé sérii jsou možná dvě okrajové a vedlejší postavy, které možná mají nějáký nevyužitý potenciál-vše ostatní je plochost, omezenost, prvoplán, šablona a zakrnělost. Děj je naprostá demence, která by mohla dobře působit na prostoru devadesátiminutového videofilmu, ale třináctidílnou sérii to nemá šanci utáhnout. Žádné hlubší odbočky, žádné zvraty, žádná dilemata, emoce, "rozvětvování" , "košatění"..nic.. To co se v prvním díle nastřelí, to jede ve stejném vzorci díl za dílem až do konce a překvapivé je na tom akorát to, že to fakt nemá absolutně žádnou ambici nabídnout něco více(aspoň něco-třeba jen málo) nic-NIC. Každý díl aspoň 2-3 nová monstra, která Jubei zabíjí skoro pokaždé stejně, pořád ta samá hudba(střídají se tam asi 2 výraznější songy pořád dokola..vše ostatní je taková vata). Animace není nejhorší ale často je lenívá, kde to jen jde je smyčka, žádné hračička, složitější pohyby ani odvážnější záběry se nekonají........... Tam kde byl původní film temným, atmosférickým hororem s drajvem, dynamikou a provokativní erotičností -tam je tahle série nudná, sterilní, plochá, zdlouhavá a bez zásadnějšího nápadu....................... A protože už úplně slyším jak frajeři co tomuhle škváru napařili 5 brblají, že je to přece jen akčňák a řežba a co víc bych jako chtěl? Tak odpovídám: Chtěl bych -podobně jako u jiných špičkových anime- hloubku, přesah, art, progres..prostě snahu vyprávět něco více, neco hodnotného kde akce, litry krve, monstra a rafinované zápletky slouží postavám jako odrazové můstky pro další vývoj (jak vlasního charakteru, tak příběhu)................... Ostuda. ()

Vesman 

všechny recenze uživatele

Motivován filmem jsem shlédl tento seriál a byl lehce zklamán. Animace je kvalitní, souboje moc pěkné a Jubei stejný sympaťák jako předtím, ale co zde pokulhává je příběh resp. náplň jednotlivých dílů. V drtivé většině z nich jde o to, že se objeví nějaký hrozivě vypadající a potenciálně neporazitelný záporák, zaútočí na hlavní hrdiny, načež mu Jubei po pár vážně vypadajících sekundách nakope řiť resp. rozporcuje mečem. Ne že by to nebylo zábavné, v posledních dvouch třech dílech jde navíc kvalita nahoru, ale prostě od kvalitního anime očekávám trochu víc než neustálé, byť efektivní a atraktivní bitkaření. Přesto však díky lepším posledním dílům dávám 4*, i když dost slabé. ()

Spock 

všechny recenze uživatele

Vzhledem ke kvalitě filmu tento seriál lehce pokulhává. Není to ovšem vůbec špatné. Postava Jubeie se vyznačuje opět svojí nečitelností. Nejvíce ztratil na kvalitě příběh. Děj mi připadal moc rozvláčněný bez toho, aby si držel voje tempo. Občasné epizodní odbočky byly sice fajn, ale nic pro obohacení hlavní linie příběhu. Spolehlivě ovšem fungovaly souboje s různými „pochybnými individui“. Líbil se mi jejich optimismus před tím než je Jubei rosekl vedví. V hitparádě nepřátel u mě vede „lesní žena“ její schopnosti byly inspirativní stejně jako její vizáž. Trochu mě pak zklamal také konec. Jako zarytý romantik jsem čekal že Jubei zapustí s princeznou kořeny ale on ne. Snad nás čeká nějaké další dobrodružství tohoto sympaťáka. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama