poster

Džúbei ninpúčó: Rjúhógjoku hen (TV seriál)

 • japonský

  獣兵衛忍風帖「龍宝玉篇」

 • japonský

  Jūbei ninpūchō: Ryuhogyoku-hen

 • japonský

  Juubee Ninpuuchou: Ryuuhougyoku Hen

 • anglický

  Ninja Scroll: The Series

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Horor

Japonsko, 2003, 13x24 min

 • Vesman
  ****

  Motivován filmem jsem shlédl tento seriál a byl lehce zklamán. Animace je kvalitní, souboje moc pěkné a Jubei stejný sympaťák jako předtím, ale co zde pokulhává je příběh resp. náplň jednotlivých dílů. V drtivé většině z nich jde o to, že se objeví nějaký hrozivě vypadající a potenciálně neporazitelný záporák, zaútočí na hlavní hrdiny, načež mu Jubei po pár vážně vypadajících sekundách nakope řiť resp. rozporcuje mečem. Ne že by to nebylo zábavné, v posledních dvouch třech dílech jde navíc kvalita nahoru, ale prostě od kvalitního anime očekávám trochu víc než neustálé, byť efektivní a atraktivní bitkaření. Přesto však díky lepším posledním dílům dávám 4*, i když dost slabé.(22.6.2007)

 • ledzepfan
  *

  Slaboduchá sračka arogantně parazitující na kawajiriho nesmrtelném filmu. Už od cca pátého dílu jsem tušil na čem jsem a že se to už nikam neposune-dokoukal jsem to vlastně jenom proto abych se přesvědčil a mohl to tu s klidným svědomím pomazat hovnama. Na dobrém anime si vždy cením toho, že postavy s vývojem děje rostou, odhaluje se jejich psychologie, prokresluje charakter a i dějová linie dostává nové motivace a hlubší rozměr.. Nic takového se tady nekoná. Postavy jsou na konci naprosto stejně ploché jako když se v prvním dílu objevily-a to všechny(!!). V celé sérii jsou možná dvě okrajové a vedlejší postavy, které možná mají nějáký nevyužitý potenciál-vše ostatní je plochost, omezenost, prvoplán, šablona a zakrnělost. Děj je naprostá demence, která by mohla dobře působit na prostoru devadesátiminutového videofilmu, ale třináctidílnou sérii to nemá šanci utáhnout. Žádné hlubší odbočky, žádné zvraty, žádná dilemata, emoce, "rozvětvování" , "košatění"..nic.. To co se v prvním díle nastřelí, to jede ve stejném vzorci díl za dílem až do konce a překvapivé je na tom akorát to, že to fakt nemá absolutně žádnou ambici nabídnout něco více(aspoň něco-třeba jen málo) nic-NIC. Každý díl aspoň 2-3 nová monstra, která Jubei zabíjí skoro pokaždé stejně, pořád ta samá hudba(střídají se tam asi 2 výraznější songy pořád dokola..vše ostatní je taková vata). Animace není nejhorší ale často je lenívá, kde to jen jde je smyčka, žádné hračička, složitější pohyby ani odvážnější záběry se nekonají........... Tam kde byl původní film temným, atmosférickým hororem s drajvem, dynamikou a provokativní erotičností -tam je tahle série nudná, sterilní, plochá, zdlouhavá a bez zásadnějšího nápadu....................... A protože už úplně slyším jak frajeři co tomuhle škváru napařili 5 brblají, že je to přece jen akčňák a řežba a co víc bych jako chtěl? Tak odpovídám: Chtěl bych -podobně jako u jiných špičkových anime- hloubku, přesah, art, progres..prostě snahu vyprávět něco více, neco hodnotného kde akce, litry krve, monstra a rafinované zápletky slouží postavám jako odrazové můstky pro další vývoj (jak vlasního charakteru, tak příběhu)................... Ostuda.(8.8.2014)

 • papaguy
  ***

  Řada pisatelů komentátorů chválí animaci a výtvarné zpracování a stěžuje si na chatrný děj. Vysvětluji si to tím, že Ninja Scroll není porovnáván s ostatní seriálovou produkcí, ale s filmem, který patří k naprosté špičce anime. A také mezi hodnotícími nebyli pouze skalní příznivci anime a mangy, ale řada diváků, kteří jinak o anime ani nezavadí, kteří pochopitelně hodnotí přísněji, než fandové žánru. Shodou okolností jsem před nedávnem dokoukal Claymore, které má na ČSFD mnohem vyšší hodnocení, než Ninja Scroll. Přitom Claymore je o dost slabší seriál - a to ve všech ohledech (tedy pokud lze tyto anime vůbec vzájemně porovnávat). ____ Pak jsem také zaznamenal výtky na průběhy sobojů. Většinou se protivníci chvíli nahánějí a pak šmik šmik... a je po všem. Ovšem proč by v šaolinském souboji mělo vadit, že se dvakrát šmikne a je hotovo... Když si odmyslím nadpřirozeno a supermanní výkony, připadá mi to mnohem realističtější, než když do sebe soupeři 3 epizody rubou a 20x se zvednou i po smrtelném zásahu. Zde je to ovšem dotaženo ještě k větší absurditě a Jubeiův oponent je občas mrtvý dřív, než si vůbec uvědomí, že zemřel. Beru to jako trochu svérázný druh humoru. _____ Po shlédnutí celého seriálu snižuji na 3*. Ale je to o fous. Pokud by se vynechalo prostředních 6 epizod, prakticky nic by se nestalo. Většinu seriálu někde Shigure a Dakuan trčí a Jubei pobíhá v přilehlém okolí a honí záporáka. Konec se slušně rozjede, ale zakončení mě nějak rozhodilo, nebo co. Asi mi to přišlo už příliš... absurdní.(21.6.2012)

 • Virtus
  **

  V podstatě mám názor jako většina zde. Nejdříve jsem viděl film a ve srovnání s ním je seriál dost slabý. Snad až na poslední tři díly, kdy divák trochu zpozorní a děj ho konečně začne zajímat, ale to je málo a pozdě. Kdybych neviděl film tak seriál nedokoukám. Návaznost dílů také v podstatě nulová, v každém díle jen někoho rychle a snadno sejmout a jít dál. Animace je sice opravdu hezká, ale to se můžu dívat na obrázky a ne na film. Kvůli jednomu silnějšímu momentu v jedenáctém díle jsem váhal jestli tři hvězdičky, ale jeden silný moment je na nějakých šest hodin materiálu sakra málo...(18.4.2012)

 • RoyBatty444
  ***

  Seriál už nedoznáva kvalít svojho predchodcu filmu, ale stále je v záplave animáčov lepší priemer. Má dynamiku, dobrý hudobný doprovod, jedno čo ho sťahuje je otrepaný príbeh a trochu nelogické putovanie. Stále omieľaná fráza Jubei Kibagamiho už z filmu je tu tiež ˝Nezáleží na tom, kam kráčame, obloha zostáva stále oblohou...a ľudia ľudmi...˝. Na koniec príde ešte pár zvratov, ktoré už seriál nevysvetlí.(18.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace