kaposlav

Tiež som bol puberťák, mladý a nájivny. Dnes už viem, že je to len mediálna propagácia a reklama, ktorá vysoko účinne funguje na nedospetých. Film o dlhovlasých ožratých a zhúlených magoroch ma už dnes moc neosloví. Film je dlhý a po asi hodine som to vypol. Pri tomto si akurát vyhoní mládež ohúrená americkými opicami a zabudnutý rockeri. ()

Martin741

Reziser Kameron Krow /Mladi, Koupili jsme Zoo/ natocil len dalsi nudny ukecany film, po dobrom rozjazde nasleduje priserna nuda ani Francis McDormand /Simpsonovi, Horici Mississippi/ nic nepredviedla . 40 % ()

M.i.k.e

jeden z těch filmů o kterém sem sice věděl,že existuje,ale nikdy sem neměl potřebu si ho pustit.Chyba.Sice jsem si na první setkání mohl odpustit režisérskou verzi,která má pár hluchých míst a ty necelé tři hodiny jsou dost,ale jinak je Almost Famous tím typem filmu,které mám fakt rád.Solidní retro přinášející pohled do zákulisí hudební kapely sedmdesátých let s dobrým obsazením,parádním soundtrackem a samozřejmě fajn příběhem,který vtáhne hned na začátku a dokáže udržet pozornost až do konce.Sice mi trvalo dvacet let,než sem se k němu dostal,ale určitě sem ho neviděl naposledy...80% ()

William_

Absolutní klenot na který jsem čirou náhodou narazil na HBO MAX. Nechápu jak jsem tento film mohl opomíjet, (vlastně chápu, je stejně starý jako já). Ta atmosféra co z tohoto filmu čiší je naprosto skvělá a uvěřitelná, herci (musím pochválit v tu dobu neokoukané tváře) si to neskutečně užívali a dabing se zde také povedl. Soundtrack podtrhující pohodu dané doby dokreslují například Led Zeppelin nebo Elton John, jehož písničky do filmu naprosto skvěle zapadají a například scéna kdy si celý autobus zpívá "Tiny Dancer" patří pro mě k vrcholu tohoto filmu a za mě nezapomenutelný okamžik, na který si při zmínce o tomto filmu vždy vzpomenu. Naprosto zasloužený pětikvald. ()

dezorz

Dobrych filmov, kde by hudba hrala jednu z hlavnych uloh je malo. Almost Famous takym filmom je. Casy, ked sa Rolling Stone este dal citat. :) ()

bogomira

Moc prima filmik o dospívání, iluzích, realitě a hlavně o rockový muzice a rockových hvězdách. Cameron Crowe použil svoje vlastní zkušenosti začínajícího rockovýho novináře a natočil zábavnej a poutavej kousek, kterej je pro rockera povinností a pro ostatní bez toho správnýho hudebního vyznání přinejmenším skvělou zábavou. Rock´n´roll is a lifestyle, man! ()

shyster

Není to čístých 5, ale na to, že režisérské sestřih má téměř 3 hodiny, jsem si tento film s úžasnou hudbou na výsost užil. ()

C0r0ner

Tak nějak nevím, co se na tom všem líbí. Mělo to sice pár skvělých a velmi vtipných momentů, ale většinu času je to jenom přehlídka prázdných keců a nicneříkajících scén. Řečí profesionálního kritika bych si dovolil použít jeden odpovídající termín: "Bylo to úplně, kurva, vo hovně!". 30% ()

danecek24

58. Zlatý Glóbus za rok 2000 - cena (2) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Kate Hudson + nominace (2) - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Frances McDormand, Nejlepší scénář - Cameron Crowe ()

zette

Velmi podareny film ze zakulisi zivota rockovych hvezd. Postava Williama je skutecne vydarena a nejde mu nefandit. Krome Fugita stoji za zminku i herecke vykony Leeho, McDormand a predevsim Kate Hudson. Klidne mohlo byt ve filmu obsazeno vice hudby. Zabavny film s dostatkem humoru a nadhledu. Scena z letadla pri bource a "hra na uprimnost" je genialni! Videna plna verze. ()

Martrix

Tak tohle je opravdu zdařilý koktejl. Je v tom vtip, hloubka, emoce a samozřejmě i rockenroll. Bez moralizování, ale taky bez přehnaného vyzdvihování cool života rockerů. Na pokraji slávy není jen záznam pařby během tour. Je to příběh o objevování a opravdovosti, o přátelství a lidech, kteří chtějí poslouchat především svoje srdce...a to propadlo hudbě, zábavě a volnosti. Postava Penny, mi v některých ohledech připomínala Holly ze Snídaně u Tiffanyho. Přestože se za rockera nepovažuju, dokázal jsem se vcítit do všech postav...to je velká pochvala pro scénář a herce....a tady mi to to nedá..musím vyzvednout Frances McDormand...ona je prostě herecký speciál. ()

Juto

Úžasný film. Hudba, postavy, cesta, emócie, všetko bolo veľkolepé. A výsledný produkt je určite ohromujúci. 8/10 ()

c.tucker

Velmi poutavý a vtipně odvyprávěný příběh kapely na turné v roce 1973, největší slávy rocku. Velmi nezapomenutelná Kate "nejsem gruppie, ale múza" Hudson. Prostě celkově skvělej film. - "Jsi mnohem důležitější než celá ta blbá mašinerie ...... a ty to víš! Za 11 let bude rok 1984! Nad tím se zamysli! Orwell." - "Chceš vidět jak můj had sežere myš?" - "Jo!" ()

Saraswati

Doba, keď pravý rock'n'roll pomaly vymieral, no jeho divé zavíjanie bolo ešte stále počuť aj v tom najzašitejšom kúte sveta! A hoci som tú dobu nezažila, pozeralo sa mi na tento film s akousi zvláštne osobnou nostalgiou. Veľmi príjemné. ()

Carrie_3

Za mě jednoznačně 85 % a přemýšlím, zda ještě nezvýším hodnocení. Tento snímek je pro mě jakousi filmovou třešinkou na hudebním dortu. Cameron Crowe dokázal natočit snímek s velkou přirozeností, lehkostí, humorem, tragikomičností, skvělým scénářem, výborným hereckým obsazením a mohla bych s vychvalováním pokračovat dál. Snímek nemá žádná slabá místa, postupuje rychle dopředu, nenudí a skvěle vykresluje dobu 70. let. Hudba samotná je kapitolou sama o sobě. Diváka pohlcuje od prvních minut a je schopna jej přirozeně přenést do doby dávno minulé, kterou mnozí z nás ani nezažili. Dlouho se mi nestalo, že bych nějaký film takto vychvalovala, ale věřte mi, jsem naprosto přesvědčená, že tento za doporučení rozhodně stojí. Sama sebe se musím ptát, jak je možné, že mi takovýto skvost zůstával tak dlouho skryt... ()

dr.fish

Skoro hodinu trvalo, než jsem se do toho dostal, ale pak mě to rozštípalo. Je to fakt "opus". Je vidět, že je to dělaný z lásky k muzice a taky, že rejža mezi muzikantama už lecos zažil. To, že si jako hrdinu vybere náctiletýho přitroublíka možná překvapí, ale postkytne mu možnost nepozorovaně vniknout dovnitř rockové kapely, nikdo ho nebere vážně, je tichý a nerozhodný. Výtečné vedlejší role, skvělá Kate Hudson i členi kapely. P.S.Hoffman jako mentor. A ta matka! Krása. Zakládám do archvivu. 90% ()

Fancipal

Cameron Crowe je stejně jako Woody Allen jediný svého druhu. V našich končinách možná trochu nedoceněný filmař. Přesto každý jeho snímek v sobě nese vysokou míru osobitosti a velkou dávku originality. Nejlépe platí výše zmíněná jedinečnost právě pro Almost Famous. Z každého záběru, dialogu a repliky na Vás dýchá velká láska a respekt k muzice, která je jeho celoživotní vášní. Svérázný „road movie“ fascinujícím způsobem ukazuje tři odlišné pohledy na posedlost hudbou. Zeptejte se na názor fanouška, umělce a kritika a dostanete tří odlišné odpovědi, které v souhrnu vyjadřují to samé. Každý má ale svůj pohled a svoje pohnutky. Ať je to jak chce, všechno nejlépe vystihl Crowe v jedné své replice … „Hrajeme pro fanoušky, ne pro kritiky.“ A tak by to mělo být. ()

campix

Skvělá polo biografická sonda do zákulisí kapely, která jede tour po celých Spojených státech. Rock'n'roll pomalu umírá, ale kape Stillwater jede na turné a patnáctiletý mladík se vydává s nimi jakožto velký fanoušek a zároveň dopisovatel do velkých hudebních magazínů. Opravdu se mi líbila ta bezstarostná atmosféra a celé herecké obsazení. Nebýt trošku slabšího finále, tak bych hodnotil možná ještě o stupínek lépe. Mohu doporučit všem, nejenom hudebním fanouškům. ()