angel74

„Pokud si myslíte, že Mick Jagger bude rocker ještě v padesáti, šeredně se pletete.” +++ Tahle památná slova se spoustou jiných hlášek dělají ze snímku Na pokraji slávy asi nejzábavnější hudební film, jaký jsem kdy viděla. Cameron Crowe zde předvedl, že je nejen obrovským fanouškem rockové muziky, ale že ji zároveň dokáže velmi poutavě přiblížit filmovému publiku. Sedmdesátá léta minulého století jsou bezpochyby dobou, ve které legendární kapely vytvořily své největší rockové pecky a já jsem vděčná za to, že mi někdo dovolil nakouknout do prostředí, v němž se všechno odehrávalo. Byla to neskutečná jízda, kterou si moc ráda ještě někdy zopakuji. ()

BoXBe

Produkcí sice dost televizní formát, ale soundtrackem, scénářem, náladou a perfektním castingem Patricka Fugita do hlavní role výrazně vybočuje a maluje úsměv na tváři po celé stopáži. Moc fajn film. Jeden z těch lepších objevů na HBOMax. ()

SoolenJV

Film přesně ukazující, proč šedesátá a sedmdesátá léta patří v rockové muzice k tomu nejlepšímu. Jinak dobrá hudba (soundtrack se rozhodně vyplatí) dobré herecké výkony a přesvědčivá atmosféra. Příjemné překvapení, tenhle méně známý film. ()

danliofer

Film bylo lze zkrátit o pár minut a přidalo by mu to na kráse. Ač popisuje sféru mně na hony vzdálenou, činí to precizně a věrohodně. ()

andrii

Band pro tebe. Dle svého gusta. Skalní /po/stavy, co se natropí, co se nekrotí. /S/valí se v ráji. Pějí píseň, co se po snech sveze. Hrají bez hranic. Kometáři - vlasatci. Ó, la, la, a já doslova líbám. Jen tak si podupávám, když se rozv/o/lní, jeho ruce sáhnou na struny. Naladí stupnice, skupiny těl, v kotli rozvibruje, rozezvučí chór hrdel. ()

senor

Asi si člověk musí ubrat či přidat hvězdu podle té hudby, ale mě tam oslovovalo jen máloco. Samotná produkce Stillwateru byla velmi podivná a rozhodně to neznělo jako něco z r.1973. Celkově zklamání. ()

KanjiVital

V autobusové scéně, kde hlavní hrdinové filmu za společného poslechu zpívají písničku "Tiny Dancer" od Eltona Johna, se odkrývá samotná myšlenka fanouškovského rockerství a rocku samotného, ale i celého filmu, který se dívá na "grupie" zcela odlišným způsobem, jaký známe z ostatních filmů, totiž že "grupie" neslouží jen k ukojení pudů členů kapely, ale především tvoří jejich nejbližsí oporu. Onou myšlenkou je potom společný přátelský prožitek s dalšími lidmi stejného cítění. Pocit tohoto spojení, ve kterém si připadáte jako jedna obrovská rodina - o tom je tento film, o tom je rock, o tom je rockové fanouškovství! ()

Mrkvič

Nádherný příběh, skvělé a místy i milé postavy a super muzika. Docela by mě zajímal režisérský sestřih, protože tyhle dvě hodiny uběhly jako voda a od začátku do konce se bylo na co dívat. Rozněžněný konec je fajnovou tečkou a drásající let letadlem zase takovým vtipným ukončením celého putování. Kolem hlavních postav se mihne velká spousta méně či více známých herců a i jedno prso Kate Hudson (kdyby někdo o takové špendlíky stál). Prostě super film a protože jsem super napsat jen podruhé, tak i suprová zábava na zpříjemnění i tak příjemného dne. ()

Jizni Tlapa

Je na čase si přestat lhát a přiznat si, že tahle přehodnocená kytarovka je příjemně neutrální podívaná, s perfektně napěchovanou muzikou a zákulisním kukátkem do světa rock kapel. Je však pouze tímto výčtem, neboť ve zbytku jde o pouhý "nadprůměr", rozhodně nedosahujících čtyř hvězd. Za opravdu nešťastné považuji obsazení hlavní role15ti letého ucha Fugita, který je nemastno-neslano-nezajímavý... ()

Cushing

Tři hvězdy? Ale ano, i přes tu nudu a absenci dramatu, aspoň člověk vidí, jak to vlastně u těch kapel a jejich groupies chodilo... Penny Lane byla ovšem tragická. Tedy ta představitelka. Ještě teď mám husí kůži. Ona ještě někde hrála? ()

GrooveJump

Pokud film uchopím z pohledu "horkého a nezávislého" amíckého léta, tak vlastně nemám výhrad. Avšak drobně mne iritovaly až patetické situace ze zákulisí, které v porovnání s 24 hour party chutnaly jako špatně ohřátá svíčková z králíka, kde občas narazíte na nějakou tu kostičku.... ()

danoo

Netaktizujúci, autentický a príjemne odľahčený pohľad z druhej strany na plytkosť hudobného showbiznisu. Jediný nedostatok vidím v situácii, ktorú nemenovaný normalizačný literárny vedec zvykol popisovať slovami: „...ale autor nikdy neprekročil tieň vlastnej spoločenskej triedy, [...] čo sa prejavilo v istej zmierlivosti v závere." Inak dokonalé po všetkých stránkach. ()

lennyd

William Miller (Patrick Fugit) poté, co mu jeho sestra po útěku z domu zanechá několik rockových desek, tomuto žánru úplně propadne, a rozhodne se stát se hudebním kritikem. Vše klapne, a od časopisu Rolling Stone dostává velkou zakázku - strávit turné se skupinou Stillwater, a o jejím působení napsat reportáž. Zákulisí rockových kapel má ale své úskalí, a ne vše, co se zde děje, je naivnímu Williamu po chuti. Sex, drogy, alkohol - to vše k rocku ale patří - a je jen na Williamovi, zda se s tím smíří, nebo business nechá být... Na pokraji slávy je také jeden z filmů, ke kterým musíte prostě dospět - zvlášť pokud tento hudební styl není zrovna ten váš oblíbený. Když jsem film viděl poprvé, zoufale jsem se nudil - přišel mi nekonečný, a při záběrech z koncertů jsem trpěl. Teď jsem si film pustil znovu, od hudby jsem se oprostil, a jen si užíval zprostředkování zákulisí rockových kapel, hereckých výkonů jednotlivých představitelů (a to včetně Kate Hudson a Frances McDormand). Jediné co mi zážitek z filmu trochu pokazilo byl trochu naivní konec .. ale co už, člověk nemůže být nikdy úplně spokojený .. ()

Pavlínka9

Tohle by bylo lepší celé prožít, než vidět :) Tenhle film miluju. Pro své vynikající obsazení - je to jeden z mála filmů, ve kterém se mi líbil Philip Seymour Hoffman a to je už co říct :) Miluju Kateiny kudrnaté vlasy :) Párty v domě cizích lidí :) Množství hudby, zábavy a všech ostatních věcí s rokenrolem spojených :) Výkřik "Rockové hvězdy mi unesly syna" a schopnost Williamovi matky rozrušit ostatní lidi přes telefon :D :D Ten film má pro mě prostě kouzlo. ()

ybuko

Castecne autobiograficke, Cameron Crowe psal v mladi stejne jako hlavni hrdina pro Rolling Stone a cestoval s kapelami. ()

Brandon

Rock pro fandy dávno za zenitem (no jen si zamáčkni tu slzu) a uťápnuté intelektuály s patkou pečlivě sčísnutou do prava. Já osobně prosím víc basů, větší hloubky, protočit volume a pořádně říznout do strun! ()

hroubek

Už několikrát se mi stalo, že jsem v televizi viděl vždy stejnou část tohoto filmu. Ta část mě vždy velmi potěšila, a to nejen hereckým výkonem Fugita a Hoffman, ale tím jak mají daný hudební žánr rádi. Tak jsem si konečně řekl, že bych se na ten film mohl kouknout od začátku. A výsledek mě překvapil. A to hlavně tím, že prostřednictvím hlavního hrdiny začínáme zjišťovat, že nic není takové, jak se první pohled zdálo. Výborné herecké výkony, skvělá hudba a autentičnost dělají z toho snímku parádní podívanou. ()