Oko 2

• Hongkong Jian gui 2 (více)

Joey se probere ze spánku po lécích, které ji byly dány po výplachu žaludku. Jen o vlas unikla smrti, během hlubokého spánku viděla kolem sebe duchy mrtvých lidí, kteří ji doprovázeli v jejich nejtemnějších minutách. Joey se rozhodne pro zcela nový život, kdy už nechce takovou zkušenost znovu zažít a zároveň se rozhodne ukončit svou epizodu se Samem. Avšak krátce po pro-puštění z nemocnice zjistí, že je těhotná. Nejen že je neustále ve stresu z myšlenky na potrat, ale také ji neustále trápí pocit, že ji sleduje tajemná postava. Jednou se však setkají tváří v tvář na vlakovém nástupišti... (Intersonic)

MareT.

Prvnímu dílu se to nevyrovná (a nikdo to ani nečekal), ale tvůrci pro nás měli pár ošemejtných momentů a lekaček, které se nepodobaly ničemu z prvního dílu. Děj jakžtakž v pohodě. ()

Drc

Celkem ubohé, zmatené a v porovnání s prvním dílem jednoznačeně horší (a ani ten nebyl zas taková perla). Nějak jsem vůbec nepochopil, co tím tvůrci chtěli říct. Možná je to i tím, že jsem opravdu nedokázal po celou dobu věnovat tomuto filmu plnou pozornost - další mínus. Pokud je k dispozici jiný film, není důvod proč se na tohle dívat. Atmosféra není nic extra, moc mrazivě ani hororově nepůsobí a občasné zjevení to nevytrhnou. ()

Petrus1

Dokoukala sem jedničku, dala cígo a začala v tv dvojka. Nečekala sem od toho žádnej zázrak, ale tohle bylo teda horší, než sem čekala. Je to o nějaké naivní blbce, které chce spáchat sebevraždu, protože špatně nese rozchod s přítelem. Tím svým pokusem přivolá údajně duchy a ti ji teď budou pronásledovat…a dobře ji tak, když dělá takový hovadiny. Navíc ještě trpí samomluvou a ani neumí vylízt z vany, kráva ufňukaná. V podstatě sem na tom našla pouze tři docela hezký scény – výtah, taxi, zastávka – jinak je to furt dokola. A z jakýho důvodu se to jmenuje Oko II? Asi jen kvůli tomu, že to má být pokračovaní, ne? Na horor to bylo trochu moc romantický a ufňukaný…nenapsala to náhodou ta paní, co píše takový romantický srajdy? Mám takové tušení, že R. Pilcher? :-D Kde sou lekačky, kde se mám bát??? Je tu nějaká taková scéna? Nenašla sem ji, sry. A Oko III? To už radši vidět nechci. ()

Extrakritik

Po scéně,když se duch snažil dostat hlavou do kundy hlavní hrdinky,jsem začal přetáčet.Další scéna,opět se duch snažil dostat palicí napřed do kundy hlavni hrdinky.Rychle jsem přeskočil na konec. 2* a to hlavně za povedený začátek. ()

eFOXsize

Jakuž to bývá, druhý díl nepřináší nic převratného. Snímek jede v zajetých kolejích. O hvězdu méně než jedničce dávám především proto, že to vyznívá ještě laciněji než jednička. Už ani potenciální mražení necítím, už ani racionální úvahu o případném strachu nevedu. Toto se nepovedlo tak jako jednička. Každopáědně, kdo rád jedničku natolik, že chce jen vidět "jiné" tváře, ideální, že :-) ()

jkpj22

Jedna z mých patologických obsesí je vestavěna na čistě ne-freudovském základu, přestože se freudovsky projevuje. V zásadě by se dalo říct, že asijské ženy mě nesmírně fyzicky přitahují. Jejich vnitřní magnet musí mít nehoráznou sílu. Domnívám se, že je to biologická rutina. Podvědomě mě k nim přitahuje skutečnost, že naše spojení by velmi výraznou mírou obohatilo genový fond. Naši potomci by byli krásní a inteligentní.... Možná bych se asi měl vrátit zpět k filmu a dokončit komentář - je to velmi smutně natočené, velmi smutně zahrané a tu jednu hvězdičku dávám pouze z toho důvodu, že jsem se platonicky zamiloval do hlavní protagonistky a v průběhu filmu si představoval, jak jí předávám v různých polohách svoje poselství a teče po mně její šťáva. ()

elanista1

Minimalne porovnatelne s prvym Okom, ale nenadvazuje nan. Myslienku film ma, atmosfera sa da miestami krajat, neni co kritizovat. ()

Mangano

Není to takový nesmysl jako první díl. Má to jasnou strukturu a scénář je o dost logičtější. Přesto má tenhle filmek velmi daleko do alespoň průměrného hororu. ()

abrat

Oproti jednotke menej napätia, aj menej desivých scén. Dvojka je oveľa rýchlejšia a dynamickejšie strihaná. ()

vassil

V jednu chvíli jsem si i myslel, že z toho bude dobrý horor u kterého člověk jen nezabije čas. Ale není tomu tak, prostě pokud tento film neuvidíte, vůbec ale vůbec nic se nestane. ()

Nataniel73

Horor Oko 2 vo všetkých smeroch prevyšuje svojho predchodcu a v podstate s ním ani dejovo nemá nič spoločné, čo je len dobre. Tento film nie je typický horor hoci scénok pri ktorých vám bude tuhnúť krv v žilách ponúka viac než dosť. Téma reinkarnácie spojená s tehotenstvom mladej a depresiami trpiacej ženy (mimochodom bravúrny herecký výkon hlavnej postavy) je pomerne ojedinelá a filmu dáva punc originality. Záverečný pokus o samovraždu mi už prišiel trochu cez čiaru, avšak nič to nemení na tom, že fanúšik psychologických hororov si určite príde na svoje. Film má totiž nielen správne depresívnu, ale miestami až strhujúcu atmosféru, pritom sa scénky odohrávajú v bežnom živote a divák je až do konca filmu v napätí ako to celé dopadne. Rada pre tehotné ženy znie: Vyhnite sa tomuto filmu. Pre všetkých ostatných však vrele doporučujem. A na záver nesmiem opomenúť krásnu hudbu a skutočne dojemný koniec, ktorý je pre hororový žáner dosť netypický. Hlavne ženy pripravte sa na veľký príval emócií. Tento film je totiž skutočný skvost, ktorý ani nie je uchopiteľný v rámci jedného žánru. 90% ()

mariska291

tak ked uz tam splhala natu strechu stvrty raz tak som sa naozaj musela smiat... k filmu: pozriet sa dalo ale skor ako napatie tam clovek videl kopu krvi tak ak ste privrzencom nechutnych scen tak smelo do toho.. ()

mellon.a

Motivace té hrdinky mi často unikala, ale jinak to nebylo úplně špatné. Dokonce jsem si z toho vzala něco jako hlavní myšlenku, že se často úplně zbytečně bojíme věcí, které neznáme, bráníme se jim místo toho, abychom se je snažíli pochopit. Což samozřejmě někdy jde hodně ztuha. ()