Ostrov

• USA The Island (více)
USA, 2005, 136 min

V poslední době se stále více zajímáme o klony a už jen čekáme na jejich lidskou podobu. Na Zemi došlo k examinaci, přežilo jen pár stovek výjimečných lidí, vše bylo zničeno. Existuje jediné místo, které stále připomíná Zemi - Ostrov. Dostane se tam jen vylosovaný, ostatní musejí čekat na své štěstí dál. Ale co když to tak není? Co když k žádné examinaci nedošlo? Co když žádný Ostrov neexistuje? Takto začal přemýšlet Lincoln 6-Echo. Je v "Ráji" už 3 roky. Jeho život se mu zdá nenaplněný. Copak je jediným cílem života dostat se na Ostrov? Jeho kamarádku Jordan 2-Delta to však vůbec nezajímá, vždyť vyhrála v losování, jede na Ostrov! Jenže Lincoln své podezření potvrzuje a snaží se zachránit Jordan od jisté smrti. Nejsou lidé, jsou kloni a žádný Ostrov není. Země katastrofou zasažena nikdy nebyla. Utíkají tedy, a protože se nikdo nesmí dozvědět, kdo jsou zač, stíhá je jejich stvořitel všemi možnými prostředky. Na povrchu se pokusí kontaktovat "originál" Lincolna... (TV Nova)

raru

Máloktorý akčný film sa mi páčil ako tento.Dokonca mal aj silný humanistický náboj a nedalo sa ho neporovnávať s nacizmom.Akcia sa kopila za akciou a tie dve hodiny zbehli ako voda.Ewan a Scarlett boli jednoducho k sežrání,veľmi im to spolu seklo.Zopár chybičiek krásy to samozrejme malo,ale absolútne to neovplyvnilo môj jedinečný zážitok.Michael Bay povedal,že neprišiel liečiť rakovinu,ale zabávať ľudí a to splnil v tomto skvelom filme na jednotku.Ľutujem len jednu vec a to že som na to nebol v kine. ()

solver

Naprostá šlupka, od všeho trochu s perfektním hudebním mixem. I kvuli tomu nelze dát méně než 5*, i když to není dokonalé, od Baye je to jedna z těch nejlepších věcí ()

Bilbo.cz

Podle mého názoru povedený film. Námět má potenciál, vizuální a hudební stránka je skvělá, stejně tak ústřední dvojice. Ewan rozhodně není jenom největší frajer ze všech, co kdy nosilli nsvětelný meč a kde se objeví, tam to zvedne o třídu výš. Scarlett je pak ozdobou celého filmu. Děj není úplně dokonalý a bez logických chyb. Stejě tak zůstává rozum stát nad téměř nesmrtelností hlavních postav. Jestli vše ostatní bylo v pohodě, tak scéna s mrakodrapem už je hodně přes čáru. To však nejsou nedostatky, které by dokázaly vyvážit vše co na totmto filmu stojí za to. PS: Zvláštní, že v roce 2019 jezdí v LA samé skvělé, drahé a nové auta. ()

assassinGH

Tak sa mi to páči. Sci-fi až s príliš dokonalou budúcnosťou a nevedomými hlavnými postavami. Obidvaja herci patria k mojím top, len vzťah medzi nimi bol trošku ako ten Adamov a Evin. Nemám moc v láske filmy na úteku ale v tomto prípade mi to nejako neprekážalo. Dá sa len dodať krásne psychopatické. ()

Wartord

U Bayových filmů držím pozornost sledováním, jestli tam bude benzinka, která vybouchne. A ejhle, tady snad ani nebyla. Opravte mě, jestli se pletu, případný omyl bych vykompenzoval morálním podtextem, který mě celkem bavil. Zato ten monumentální bílý komplex, kde vládne bílá, nasvícená, jak v Karibiku a hlavně jeho zapovězená místa, kam se dostanete tak, že přelezete řetěz, to už je horší. V druhé polovině filmu ovšem Bay nezklamal a při scéně s obrovským céčkem jsem se pomalu sunul z gauče. To byl takový ten nepříjemný pocit, kdy se stydíte za někoho jiného. ()

Vlkodlak13

Zajímavý, poutavý a celkem neobyčejný akční thriller. Při sledování mi to prostě nedalo a často jsem uvažoval, že proč by toto vlastně mělo být Sci-fi? Vždyť v dnešní době plné technologií a několika zbohatlých jedinců se toto klidně může praktikovat.. Tady je pěkně vidět co vše zmůžou peníze a nevědomí o pravdě (z pohledu těch zájemců o svoji pojistku), na oko se to tváří jako zajímavá a celkem "výhodná" investice, ale pravda je mnohem horší. Příběh je dobře zpracován, je tam správné množství efektů, trocha humoru a hlavně co se nesmí opomenout, naprosto perfektní hudba. Ke konci filmu je to ve spojení s hudbou krásně dojemné. No, kdybych si měl protiřečit, tak bych to udělal v případě scény kdy jsou už na útěku na tahači, který veze kola vlaku (což je trochu podivné v ohledu, že ty vlaky jsou dělány bez kol jen pouze jedou v nějakém ohraničeném prostoru (teď nevím jak to nazvat)) a ve chvíli co je začnou shazovat bych hudbu naprosto vypnul a nechal jen plynout ty mohutné zvuky kovu a rozbíjejících se aut. A když jsem u toho, tak v této a několika jiných částech jsem si říkal, že to silně připomíná styl filmů Mizerové, a taky jsem se nemýlil, páč tento režisér je i jejich tvůrcem. A co se týče malých chyb, tak jsem si všiml, že ve scéně, kdy se setkají Lincoln se svým "vlastníkem" ve skladu, tak při zpomaleném pádu je vidět pouze zaprášená matrace, která se mírně vychýlí, dále jsem si ještě všiml malé chybky, kdy se stráže (či jak je nazvat) baví nad nehodou při transplantaci orgánů "produktu", který ztvárnil Michael Clarke Duncan, je vidět na obrazovce, že záznam posunuli, ale při dalším záběru je opět záznam pozastaven na pozici před přetočením, tedy ve chvíli kdy spadl na podlahu. Jinak film je naprosto perfektní i co se týče reakcí uprchlíků na "nový" a nepoznaný svět. Díky tomu se tam naskytne i několik vtipných scén.. Je škoda, že takto kvalitních filmů ubývá. ----- Pokud máte rádi akční filmy s nějakým tajemstvím v podobě tajných projektů, tak je toto film přímo pro vás, rozhodně se nebudete nudit. ()

Signore

Navzdory vysokému hodnocení musím zdůraznit, že je pro mě film velkým zklamáním (viz důvody uvedený uživateli Tom Hardy a Matty). Nemohu se přitom zbavit dojmu, že kdyby film (jehož vizuální stránka je dle očekávání úchvatná) režíroval někdo jiný, dopadl by lépe - a to mám (přinejmenším raného) Baye velmi rád! ()

freshprince

Fantastická ukázka filmu honby kočky na myš až s kýčovitě šťastným koncem. Ewan je mým oblíbeným hercem ale tohle je fakt strašný. Vraťte mi moje dvě a půl hodiny promrhaného času. ()

Archvile

Dobre natočené, akčné scény rovnako super. Čo zamrzí je až moc jednoduchý dej, takže v závere žiadne prekvapenie. Je to proste taká jednohubka. ()

Gamine

Akčních scén je tu opravdu hodně.. kdo si užívá pohled na ničení drahých věcí si tady přijde na své. Připomínalo mi to něco mezi Metrixem a Batmanem (včetně té hudby). Z herců se mi tu (herecky) líbil Steve Buscemi a Djimon Hounsou. ()

jizvoun

Parádní scifi se spoustou akčních scén a nádhernou Scarlett Johansson. Nedávno to opakovali v televizi a po letech mě to stále bavilo. ()

zeromen

Skvělé, nemá chybu. Jeden s nejlepších režisérových natočených filmů. I když transfor.... co si, taky nemá chybu. ()

kodwin

Všichni chtějí na Ostrov, ale neví, co je tam čeká. A taky neví, co jsou vlastně zač. Když se to dozví, je skoro pozdě. Musím říct, že to byla skvělá akční jízda s perfektními záběry. Konci chybělo trochu víc překvapení, a to je hlavní důvod, proč ne za pět. Jinak výborný film. ()

revere

Další z řady filmů, které oscilují mezi dramatem pro děti, pohádkou pro dospělé a stupiditou, vhodnou tak nanejvýš pro samotné tvůrce. ()

Misapustik

(Sci-fi – Akční – Dobrodružný) Toto je trojice žánrů kterou mám zároveň rád, ale je poměrně těžké ji zvládnout na dobrém levelu, jak z hlediska obsazení herců a samotného tématu. Obsazení herců byla jedna kladná věc, díky které jsem se rozhodl na film podívat. Trojice S. Johansson – E. McGregor – S. Bean byla jistě dobrá volba a opravdu se mi líbily jejich herecké výkony, to jistě, ale musím si přiznat, že jsem od tématu čekal o něco více. Nemůžu říci, že by se mi film nelíbil, ale podle mého názoru se dal zpracovat a pojmout lépe. Celkové téma klonů se mi líbilo, ale občas byly ve filmu věci které tam být nemusely. (Spoiler!!! Například hromadné zabíjení klonů apod.) oceňuji ale celkový závěr filmu a musím říci, že jsem si z něho i něco odnesl. Jinak nesmím zapomenout na výborné grafické efekty a kvalitu filmu z hlediska natáčení. ()

Vlkopec

Sci-fi film s podobným motivem jako "Pane vy jste vdova". Ale Vorlíčkův film je mnohem originálnější, příběh působí realističtěji a je napínavější. Nicméně očividně má tenhle styl spoustu vyznavačů. Holt, když někdo miluje prostoducho-hlubokomyslná klišé a "akci", není proti tomu žádný dišputát. ()

Gyl

Super sci-fi. Konec trochu hapruje, ale jinak je to vynikající film. Vtipné je, že byl zasazen do tak blízké budoucnosti, že už v ní žijeme. :) ()

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (více)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (více)