Nedaleko francouzského pobřeží vytáhnou rybáři z moře postřeleného muže. Když se probere, nedokáže říci, kdo je a co se mu stalo. Jediným pojítkem s minulostí je čip s kódem k účtu ve švýcarské bance, který měl implantován pod kůži. Když se uzdraví, vydá se pátrat po své minulosti. Ke svému překvapení zjistí, že dokonale ovládá bojová umění, když v parku hravě vyřídí policisty, kteří chtějí vidět jeho doklady. Pátrání ho zavede k bankovní schránce, kde objeví pistoli, velkou finanční částku, americký pas na jméno Jason Bourne. Jde na americký konzulát, tam je nečekaně napaden a musí prchnout před ozbrojeným komandem. Dostane se z budovy a venku přesvědčí německou dívku Marii, aby ho za dvacet tisíc odvezla do pařížského bytu, jehož adresu našel také v bankovním boxu. Teprve s její pomocí začíná skládat první kamínky do mozaiky své minulosti. (TV Nova)

DavidAAAA

Opět jeden z filmů s idiotsky nataženou stopáží. Akční film, ve kterým moc akcí není? Špionážní thriller, ve kterém se nešpionuje? Matt Damon a ta jeho kámoška hrajou dobře, ale to film nezachraňuje. Podle mého názoru neskutečně přeceněná slátanina, která mne docela nudila. 35% ()

Rathe

I když nic neví, vlastně ví všechno. Akční filmy jsou jedním z mých oblíbených žánrů a tady tenhle měl parádní dějový spád, byl nabitý akcí a ano, byl tu i zárodek toho vztahu. Je to první snímek, kde jsem si Matta Damona všiml jako skvělého herce, i když už jsem s ním nějaký ten film viděl. Film je k tomu výborně logický a vše do sebe skvěle zapadá. Jojo, ne každý pátek uvidíte Agenta bez minulosti pobíhajícího po Praze. ()

tjkiklop

Tenhle film je neskutečná jízda od začátku do konce. Výborná sestava herců, skvělý scénář, perfektní soundtrack. Po právu je to zlomový film v historii akčního žánru. ()

SoHai

Nemohu přehlížet pitomosti a tak za ruský pas strhávám hvězdu (bydliště v USSR 1998-2003, tedy v době, kdy dávno žádný Sovětský Svaz neexistoval a ještě k tomu nahoře stojí jasný nápis Rossijskaja Fěděracija, stejně jako na přední obálce pasu. A shluk písmen v azbuce opravdu nedává dohromady vymyšlené ruské jméno Jasona), k tomu bych mohl také připočíst "švýcarský" nápis v Curychu "směnárna" - že ta švýcarština zní jako čeština, co? Ani jsem netušil, že nějaká švýcarnština existuje. Ovšem po shlédnutí celého filmu se sympatickými herci, skvělým příběhem a napínavou akcí a po zvážení polehčujících US okolností - Praha si prostě zahrála Zürich, pravděpodobně aby se ušetřilo - většina Jenkiů to stejně nepozná, a východoevropská/středoasijská historie je Američanům u zadku asi jako nám historie Ugandy - rozhodl jsem se pro plný počet. Samozřejmě, že mne přesvědčila i překrásná Franka Potente - asi budu jezdit do Německa častěji. ()

Erufael

Proč tomu musím dát 3 hvězdy? Jedná se o film o bývalém agentovi. To tu ještě nebylo. Měl to být trochu "realističtější" James Bond. Ale co ten pád z X-tého patra na beton?? Kde jsou zlámané kosti, utržené játra, otřes mozku?? Zvedal se jak kdyby spadl z druhé šprušle na žebříku ... Má to potenciál, ale toto klišé v podobě bývalého agenta, který se snaží přijít na svou minulost má na 4 hvězdy málo. A možná bych je i dal, kdyby tam nebyl tak špatný scénář. A možná to zkazil i český dabing. Uvidím, co řeknou další díly. ()

CZechi

Z tohodle kousku jsem si málem ukákl do plen, který vřele doporučuji všem. Tak epický dílo tohoto žánru ještě svět nespatřil (a teď nemluvím pouze o tomto konkrétním díle). Akční scény jsou hotovým pošušňáníčkem díky skvělé choreografii a kameře, celý film je lepší než sklenice ledové vody po dni stráveném na suchu ve 40°C horku. Příběh s rezervou nakopává prdel všem Bondovkám (a to je mám tuze rád) tak silně, až z toho rostou hemeroidy. Všem lidem, kteří nekladou filmařům limity o realističnosti doporučuji tohle prvotřídní filmové porno, protože z tohoto budete naprosto odvaření a hotoví. (Přiznejme si to, debilnější argument, než že jsou hra či film nereálnými kousky a kvůli tomu špatnými snad ani neexistuje a představuje omezenost nejvyššího stupně.) ()

andydufrsn

Dobrý akční film! Jeden z mála ryze akčních snímků, které jsou fakt dobré! Vše do sebe zapadá a má logiku! Prostě supr ()

Denzen

Oceňujem výbornú réžiu, scenár a zaujímavé hlavné duo, no tento thriller sa podľa mňa moc neodlišoval od nejakých iných dobrých, čo som videl. Až dvojka to u mňa vytiahla na päť hviezdičiek. ()

ANDAKIN odpad!

Moje hodnocení se obrovsky odlišuje od všech ostatních, ale mě tento film ani v nejmenším nezaujal. Klasický akčňák -boj, útěk, boj, boj. Možná je to tím, že jsem velice náročný, co se akčních filmů a reality týká, ale tenhle film nenaplnil moje očekávání ani v nejmenším. :( ()

MikeMcD

skvelý film a hlavne skvelý Matt Damon! film v ktorom nechýba poriadna akcia a pri ktorom sa určite nebudete nudiť 90% ()

Polobuh

Standart, žádný zázrak, ale dívat se na to dá. Je mi záhadou, co na tomto snímku každý má. Ve filmu není nic, co bych neviděl někde jinde. Možná je to tím, že jsem to zkouknul poprvé teprve včera. ()

HombreT

Príchuť európskeho filmu a akčná jazda z prvej osoby.....Greengrass to neskôr vyšperkoval, ale chytal sa iba zabehnuých princípov realisticky predostrených Limanom.....Bourne je moja srdcovka......ale tak ći tak....vždy je to dokonalosť, na ktorú sa nechytá žiadna z tej doby kvázi akčňárňa..... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jak můžu vědět tohle všechno, a přitom vůbec nevědět, kdo vlastně jsem?" Agent bez minulosti je velmi dobrý thriller, kde tajná služba působí opravdu cool, hlavní hrdina je postavou a ne jen ikonou a zápletka neslouží pouze k vyplnění mezi akčními scénami. Ve filmu sledujeme spolu s Mattem Damonem, co je vlastně zač. - 70%. P.S: Na můj vkus hrozně málo akce! ()

evita_

Moje prvé stretnutie s Jasonom Bournom dopadlo nad očakávania. Veď to je celkom premakaná záležitosť. Prečo som to ja celé tie dlhé roky nevidela? Môžem konštatovať, že Jason vie všetko, od ovládania všetkých motorových aj nemotorových vozidiel (dajte mu kolobežku a on to určite zvládne aj s ňou), cez všetky cudzie jazyky sveta, až po schopnosť z hocičoho urobiť zbraň a ublížiť vám. A to všetko je skryté v takom chlapčiatku, no kto by to bol povedal. A rozhodne je hnusné že USA toto robili mladým ľuďom. Fuj. ()

mistr97

Agent bez minulosti je opravdu povedený akční film, který zaujme příběhem a svou uvěřitelností. I když se podobné věci asi nedějí zrovna každý den, scény nejsou nijak zásadně přehnané a přitom dokáží upoutat a vytvářet napětí. Matt Damon se do role ideálně hodí a jeho výkon je přesně takový, jaký by měl být. Povedená je také atmosféra, která napínavý děj příjemně podtrhuje. Není zde moc co vytknout, v rámci žánru se jedná o nadprůměr. 85 % ()

CaptainPixel

Solidni spionska akce s peknym obsazenym, dobrou hudbou a obstojnou "nemkyni" ve vedlejsi roli. Videno poprve v roce 2020. Knizku ani puvodni TV serii jsem nevidel. Jenom tu slibovanou ME45 jsem nikde nevidel, jenom samy stary Motoroly :) ()

Sejkorka

"Jedné bouřlivé noci vyloví italská rybářská loď z moře muže, spíš mrtvého než živého". Tak to je dobrý, začal jsem zase od konce (ultimátum) "Vynořil se z vln Středozemního moře a neměl sebemenší tušení, kdo je". Proč se aspoň první díl nejmenuje Bourneova identita, nebo tak nějak ? Ale dost kritiky, jinak je to jen na chválu. Akční / Mysteriózní / Thriller , spíše akční krimi, řekl bych. Částečně se to natáčelo v Praze, nemýlím se? ()

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

28.01.2021

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav