Najlepšie platenú úlohu vo svojej kariére dostala držiteľka Oscara za drámu MONŠTRUM Charlize Theron. Za úlohu elitnej lovkyne ľudí s nadľudskými schopnosťami dostala 10 miliónov dolárov. V akčnom príbehu, situovanému do 400 rokov vzdialenej budúcnosti, keď smrtiaci vírus takmer vyhladil ľudstvo, má jej hrdinka spáchať atentát na vplyvného politika. Charlize Theronovou uvidíme vo filmovom spracovaní komiksu Jinx. Scenáristom filmu bude autor pôvodného komiksu Michael Bendis. Theronová stvárni hlavnú hrdinku Jinx - lovkyňu ľudí, ktorá sa spoločne s ďalším zločincom rozhodne začať nový život. Hotovosť, ktorú k tomu potrebujú, si hodlajú získať z úkrytu mafiánskych peňazí. (oficiální text distributora)

lesumir odpad!

Nemám rád filmy, které jsou převedeny do buducnosti stovek let. Je tam politický systém a také odpůrci. Aeon Flux, Serenity etc. Jako jasně, žádná adaptace komiksu ještě nikdy nebyla "dokonalá" ale tohle je kravina. Charlize moc rád nemám a ani tady mne nepresvedcila: o scénáří a především režii ani nemluvím. Ten, kdo se na to chce kouknout, nebude normální! Nedoporučuji ani svému největšímu nepříteli. ()

LiVentura

Dost pochybuji o tomto "komiksovém" snímku s Theronovou.!!! Nicméně, nápad dobrý, provedení průměrné, nevybočující, ale ta atmosfér... Příliš umělé... nudné... ()

ajuska

Dost slabý film, který měl očividně mnohem větší ambice. Rozkolísané vyprávění dostalo ke konci alespoň nějaký náboj, takže celkový dojem není nakonec zas až tak špatný. Celé to působí dost rozpačitě, přesto sem tam probleskne i nějaký ten dobrý nápad, který spolu s rozumnou délkou délkou vytahuje Aeon z hlubokých vod odpadu. ()

Jacinda

Futuriskní svět je vystavěn zajímavě, má ale dva problémy. Zaprvé: žádný pořádný padouch. Horšího padoucha měla snad jen Catwomen. Opravdu do ted nevím, proti komu se bojovalo a co tam bylo špatně. Druhý problém: nevyužitý potenciál futura. Pletu se nebo ne, když mám vzpomínku na jakýsi zapovězený les za jejich městem? Pokud se nepletu, pak nechápu, proč nebyl využit. Nemá cenu o nějaké nebezpečné hranici mluvit, když se nikdy neukáže. Asi největší dojem (jako vždy) udělala backspace do minulosti, když svět byl ještě normální. Jo to vždy zapůsobí. Takže lehce nadhodnoceno za tři ()

Big Bear

Charlize má rád. Mám ji rád kdekoliv, jakkoliv a kdykoliv... Když jsem viděl ukázky z tohoto filmu, kde předváděla prostná v elegantním spartakiádním trikotu, věděl jsem, že se mi v tom minimálně ona bude líbit. Postapo sci-fi žánr také sedí k mým choutkám a tak jsem zašátral v archivu a dnes se na tento filmík podíval... Tak předně k Charlize... těch 40 by jste ji věru nehádali a postavu má skvostnou... Prakticky celý film pobíhá v přiléhavé černé kamizole, která dokonale obepíná všechny ty křivky a záhyby... Fascinovala mne i ta její pružnost a i když asi nejeden akrobatický výkon vznikl na monitorech PC, přesto muselo být natáčení fyzicky asi náročné. Jenže Charlize je asi tak vše, co bude vaše oči nutit ve filmu sledovat. Zápletka je prapodivná, je to takový rozbředlý 1984-Equilibrium mixnutý záhadným virem... Nový svět měl pár z architektonického hlediska zajímavých zákoutí, ale po čase ten futurismus začal nudit... A bohužel byly to i všechny ty poskoky Charlize. Ačkoliv věřím, že způsob jakým zabíjela střáže nemusel být pro ty chudáky nejstrašnější (obkročmo jim skočila na krk a cukem stehen jim lámala vaz), s ubývajícím dějem mi to celé začalo připadat nějak málo... A ten pocit byl čím blíže ke konci větší a větší... Za závěr bych scénáristům nafackoval. Byl bez inteligence a nápadu. A tak chctě nechtě musím uznat, že tohle byl asi můj nejhorší film s Charlize. Musím si spravit chuť a pustit si ckoliv třeba opičáka Big Joe, nebo Listopadovu romanci... Tohle je za dvě kuličky a nebýt tam Charlize, tak fakt nevím jak by hodnocení dopadlo... * * ()

Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 3/10 Hudba 7/10 Efekty 10/10/// +architektura, prostředí, móda, sem tam bojové scény, Charlize -nudný, nezáživný a nepřehledný děj, slabé charaktery./// Špatné a to velmi. Podobné sci-fi snímky mám rád (např. Equilibrium, RE: Apocalipse, Ostrov atd.) a tento navíc jako sci-fi velmi vyniká. Tedy mám namysli prostředí, to je v podstatě dokonalé. Avšak s dějem je to strašné a nebýt v polovině vysvětlen příběh, hodnotím ještě níže. Bojové scény, hlavně efekty jsou dobré, ale nemohu se zbavit dojmu, že akce zde postrádá nějakou větší dynamiku. Celkově velmi mdlý film, ze kterého si nic neodnesete./// Celkem 56%/// Pozn. OMG mám takovej pocit, že jsem si půjčil špatnej film protože jsem tenhle film pokládal za film Ultraviolet. Jsou si dosti podobné (oba nové, sci-fi, s hlavní hrdinkou). Tak teď jsem pěkně zmatenej (lol) ale to bude z toho horka :-(( ()

HAL

Ultraviolet, Resident Evil, Underworld, Aeon Flux - hot chick v hlavní roli, stylizovaný vizuál, videoklipová akce a příběh dostatečně ohebný, aby to všechno slepil alespoň přibližně dohromady. To je dosti primitivní, ale oblíbený recept na lehkou teen zábavu - a u Aeon Flux by fungovat taky mohl, protože přiznejme si, jen málo holek bylo ve své době víc hot než Charlize Theron, a u prvního pokusu Milly Jovovich se zombie apokalypsou se dalo zabavit velice slušně. Jenže to by musela být Karyn Kusama alespoň stejně schopná režisérka jako W.S. Anderson (jakkoli je to ve spojitosti s jeho osobou oxymoron) a umět natočit na pohled líbivou akci... což ale zoufale neumí. Předvádí jen střihově zmatený bordel se směšnou kinetikou, který navíc ještě umocňuje hloupě nepropracovaná a přebarvičkovaná stylizace futuristického světa. A přitom paradoxně, samotný příběh je na poměry filmů tohoto typu poměrně schopný, jen málokterého fanouška sci-fi by nutil k harakiri na rozdíl od mnoha jiných filmů, a vize upadajícího dystopického světa tu není o nic horší než například v Equilibrium... ale zase, kdo by se na to proboha chtěl dívat, když si může přečíst originální komiks, a nemusí se přitom otravovat s mizerně natočeným filmem. Zas tak moc hot ta Charlize přece jen není. 5/10 ()

k212

Základní myšlenka přežití civilizace by snad ani nebyla tak neoriginální, nicméně je s vydatnou pomocí špatného scénáře degradovaná na trivialitku. Ve výsledku je do scénáře náslině narván balast klišovitého elaborátu všemožných jiných filmů a řada situací tak ztrácí logiku, některé jsou divně nedořečené.. Výprava a dekorace jsou celkem nápadité, stejně jako výtvarná stylizace do naturálna. Film se snaží být cool ze všech stran, ale trapně selhává v zásadním a to je přílišná vážnost. Proč je Aeon Flux tak opomíjene až nepovedene dílko? Má jednoduše smůlu, že vznikl v pomatrixovské době, protože si troufám tvrdit, že před sedmi lety by to byla pecka. ()

kingik

Výjimečně trénovaná a nemilosrdně pohotová je tajná agentka, která bojuje proti útlaku na posledním místě na Zemi 25.století. Pracuje na svržení předsedy vlády a při tom odkryje síť překvapivých tajemství, která by mohla úplně změnit budoucnost. V akčním filmu natočeném podle animovaných sérií MTV v roli agentky Aeon Flux září sexice Charlize Theron Film, který sice nedosáhl svým ambicí, protože v rukou Karyn Kusama to snad ani nebylo možné, ale přesto stojí za vidění kvůli netradičnímu vizuálu a stoprocentně sexy Charlize Theron, která je největším trumfem tohoto mírně povrchního filmu. Slabší akční scény jsou v comicsových adaptacích neodpustitelné, ale snaha se cení. Film se neměl brát tak vážně, a pak by to bylo ono, ale i tak jsem nebyl moc zklamán. 60% ()

Sobis87

Charlize Theron, pár fajnových nápadů a několik pěkných architektonických kousků, tak to jsou asi všechna pozitiva tohoto nudně zrežírovaného a hlavně neskutečně pitomého sci-fi béčka. Díky zabijácké trávě (!) na tenhle film ale asi jen tak nezapomenu. 30% ()

dzej dzej

Dystopická šaráda po okraj naplněná již stokrát přežvýkaným obsahem… Klasická a legendární díla žánru jsou dostatečně známa, Aeon Flux vedle nich dokonale bledne. Charlie je moc pěkná, stavby i interiéry jsou místy nápadité, přesto si z tohoto filmu divák nezapamatuje prakticky vůbec nic… ()

Carol Pifková

Na tento film som sa tak tešila až ma úplne sklamal a takmer ničím nenadchol. Videla som to už dávnejšie a jediné čo mi utkvelo v pamäti sú ruky miesto chodidiel inak nič také z čoho by som bola ohúrená a zapamätala by som si to. Slabé. ()

Anderton

Jeden z najťažších wtf áčkových scifáčov posledných rokov. Scenár odfúklo zo stola Jeana CVD, kde si chvíľu poletoval vo vzduchu a pristál omylom na stole Theronky. Na rozdiel od väčšiny som spokojný s vizuálnou stránkou,ktorej by svedčala nejaká väčšia produkcia. Omnoho horšie sú na tom postavy niekoľkých hereckých známych ksichtov. Takže svojim spôsobom guilty pleasure, ale iba trojhviezdičkové. Taký Ultraviolet je omnoho väčšia katastrofa. ()

boshke

Prvotřídní slátanina. Lacinost a hloupost na mne cákala z každého záběru. Pouze jakýsi zvrácený smysl pro povinnost mne přiměl dokoukat film až do samého závěru, ač jsem měl již po patnácti minutách nutkání jít si raději lehnout... S klidným srdcem a čistým svědomím mohu nedoporučit... 30% ()

Eawy

Nič ohromujúce. Pár fajn trikov, ale celkovo nič nové. Charlize Theron bola síce pekná ale svoju úlohu zahrala priemerne. 40% ()

nash.

Vizuálně koukatelná jednorázovka, u níž jsem měl neodbytný pocit, že je takovým měně vydařeným klonem ulítle zábavné Ultraviollet. Několik skvělých momentů, pár dobrých nápadů a supersexy Charlize (která by si bezdebat zasloužila roli v nějaké pořádné akční jízdě), což bohužel nestačí k napravení dojmu z mizerného scénáře a nepříliš zvládnuté režie. ()

cukorek

Na Charlize Theron sa pozerá ozaj dobre a preto som sa rozhodol venovať pozornosť tomuto snímku. Ako sa hovorí, keď pán boh dá, aj motyka vystrelí a tu teda vystrelila. O filme sa dá hovoriť ako malom zázraku, ktorý stvoril ženskú hrdinku s lepšími vlastnosťami ako Tom Cruise vo filme Mission Impossible. Do vtedy som si myslel, že on je v tom najlepší, ale Karyn Kusama rozhýbala Charlize ako víťazku súťaže medzinárodnej gymnastiky, ktorá si na chvíľu odskočila natočiť zopár akčných momentov a tak Toma zahanbila. Dosť bolo žartov, pravda je taká, že film je podpriemerný. Príliš komplikované a nezáživné sci-fi nápady ubíjajú celkový priebeh filmu. Samotný príbeh o klonovaní ľudí ešte ujde, ale umelá inteligencia, alebo ako nazvať postavy, ktoré stvárnili vládnuce osoby pôsobili na dnešnú dobu neohrabane. Nemám nič proti ženským režisérkam, ale Karyn K. by sa mala radšej venovať činnostiam ako hodiť veci do práčky, či navariť dobrú večeru ako točiť filmy. Film hodnotím na 20%, ale za Charlize prihodím a dávam 30%. ()

Charlize točí bez přestávky

Charlize točí bez přestávky

16.01.2006

Charlize Theron si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek pracovní vytíženosti. V North Country utekla z nepodařeného manželství k hornické práci a předpokládaný akční hit Aeon Flux selhal nejen u… (více)