Hrabě Monte Cristo

• Česko Hrabě Monte Christo (více)

Epizody(6)

Některé příběhy jsou nesmrtelné a filmoví tvůrci se k nim tak rádi vracejí. A diváky tyto dramata nikdy nepřestanou bavit a dojímat. Příběh námořníka Edmonda Dantese, který byl neprávem na dlouhá léta uvězněn v pevnosti If, okraden o milenku, poslední roky s otcem, kariéru kapitána a patnáct let života k takovým příběhům patří. Viděli jsme již mnoho filmových adaptací slavného románu Alexandra Dumase a po letech se vracíme k adaptaci z roku 1979, která byla uváděna v Československé televizi jako šestidílný seriál. Po rekonstrukci dodané francouzským distributorem je nyní uváděn jako cca devadesáti minutový čtyřdílný seriál, samozřejmě s původním dabingem. Znovu tedy otevřeme příběh o zradě a pomstě i o tom, jak hořká dokáže pomsta být (Česká televize)

horskejvlk

Jediná Škoda že nebyl nikdy reprízován, samozřejmě s vynikajícím dabingem. Nejlepší zpracování, sice né taková romantika jak z Mareasem z roku 1956  ale o to realističtější a věrohodnější. Vše již bylo napsáno v komentáři přede mnou. Pamatuji si ho z dob Husákovy ČST éra 80 let, člověk mohl o moři jen snít když viděl Francouzkou riviéru a cikády vrčet na ostrově monte Christo. Ještě že je ta doba uzavřeného a zamknutého ČSSR pryč. ()

Maskati

Jsem nadšen! Neokoukaní herci, dobrý scénář, skvělá režie. Karličce to moc slušelo i Žak byl skvělý a odpovídalo to věrně knize pana Dumase. Nesmím zapomenout na výborný dabing (tenkrát nám to vůbec nepřišlo, ale dnes je to jako zázrak) Takže moc dobrý. Doporučuji romantikům jako jsem já. ()

EricNor

Verny, detailni scenar se spatnou rezii, statickou kamerou a osklivym obrazem. Vic me bavi zpracovani s Depardieu i Caviezelem. ()