Claymore

Japonsko, 2007, 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Epizody(26)

Claymore jsou čarodějnice, které loví démony (Youma). Její členové mají nadlidské schopnosti, avšak nepatří ani mezi démony a ani mezi lidi, jsou něco mezi tím. Jsou to ženy, které v sobě mají kousek z Youmi. Za jejich sílu (Yoki) zaplatili velkou daň, a to, že stále tyto rozdílné části bojují mezi sebou, ta která zvítězí, získává vládu nad tělem. Claymore i Yoma mají tzv. Yoki, což je energie, která je schopna jejich těla povznést do stádia probuzení, které by se dalo popsat jako metamorfóza na vyšší vývojový stupeň. Jejich podoba dozná znatelných změn - většinou jsou větší, mají více končetin, drápů, zubů, apod. - u každého je tento stádium jiné. Yoma jsou v tomto stádiu ještě mnohem nebezpečnější a obyčejný smrtelník proti nim nemá šanci. Zatímco Yoma se ze stádia probuzení dokáže dostat zpět, Claymore to nedokáží a pokud se zcela probudí, stávají se hrozbou a ostatní Claymore mají za povinnost tyto bytosti zabít.
Anime popisuje příběh chlapce, který přišel kvůli démonům o rodinu a tu vzápětí nachází v Claymore jménem Clare, kterou doprovází. Clare je Claymore, která je úplně jiná než ostatní jejího druhu, proto k sobě vezme toho chlapce do služby. (Wendycz)

Herr_Karotte

Vlastne ani nevim proc, ale tohle anime mi proste prirostlo k srdci. Mozna je to tim, ze jsou temer vsechny hlavni postavy hezky zensky a kazda z nich ma jiny styl boje, coz cini fighty opravdu originalni. Pribeh, ktery se cely toci o vyvoji hlavni postavy Clare, se rozviji opravdu velice hezky a vubec mi nevadilo (bacha, maly spoiler!) ze se prirozene deli po smrti jiste osoby na dve casti. Podobne rozdeleni bylo napriklad v Death Note, kde mi dost vadilo, ale v Claymore to naopak pridalo k zajimavosti. Myslim, ze tento pribeh ma obrovsky potencial a je jen skoda, ze neni druha serie, jelikoz - stejne jako v Berserkovi - toto anime konci o dost driv nez manga. ()

Kimkong

Z počátku to vypadlo celkem zajímavě. Střídaly se dějové linky minulosti a současnosti a odhalili jsme motivace hlavních hrdinů. Později se však sklouzlo k anime klišé, kdy hrdinové, vždy ti nejslabší bojovníci ale s potenciálem, bojující od začátku na pokraji sil bojují se stále mocnějšími protivníky a porážejí je. Seriál přes všechno neměl dojemné scény. Všechny postavy vypadají v podstatě stejně. Chtějí zemřít jako lidé, chtějí pomáhat přátelům. Klaďasové nosí spodky a jsou blond. Co se animace týče je v pohodě, jen mi v kresbě vadily ty odstáté horní rty. Hudba je slabší průměr. Samozřejmě konec ustřižen, aby byl divák nucen číst mangu. ()

Pavoll

Ten kto by mi toto anime odporučil by asi neprežil po tom čo by som ho vyobjimal. Určite sa veľmy dlho bude nachadzat mojej topke. Pozrel som si to za asi dva alebo tri dni, ani neviem presne lebo som skoro vôbec nevnímal cas, tak ma to chytilo. Chapem že niekto može mať odlišný názor už iba kvôli prvým epizodam ktore boli take kludnejsie, niekto by mohol povedat až nudne. Mne na tomto anime nevadilo skoro nic. Animacia bola nadpriemerna a tie prvé nudnejsie epizody boli podla mna vynahrade aj s urokmi v dalsich castiach ktore prisli po nich. Posledne epizody ma hrozne stval Raki, som si len prial aby ho ten kôň zhodil a poskakal mu po hlave. Trošku mohol inak zaver skoncit, nehovorim ze som sklamaný, ale prial som si aby to bolo inac zakoncene. Kedže druhej serie sa pravdepodobne uz nedockame tak asi skusim mangu, uvidime. ()

sajagi

Velmi příjemný seriál, o kterém si troufám tvrdit, že není jen obyčejným příběhem o pěkné ženské s velkým mečem. Seriál sice kopíruje zaběhnutá schémata, ale hlavní hrdinka a její "adoptivní syn" jsou vcelku sympatičtí a momenty, kdy se zrovna nebojuje (často slabá stránka podobných anime) , nejsou nudné. Bohužel stejně jako u Berserka, konec vše staví na hlavu. Z relativně inteligentního příběhu se stává bezduchá vybíječka, ve které figurují desítky stejně vypadajících amazonek - a aby snad dívák náhodou neměl přehled, tak ještě v noci za hustého sněžení. Když tohle všechno divák přečká, stejně se žádného rozuzlení nedočká. Chjo. Takhle dávám čtyři hvězdičky s přimhouřeným okem. ()

Palisander

Dlho to vyzeralo veľmi dobre, aj keď uplakaný fagan vo vedľajšej úlohe bol dosť otravný. Zápletka fajn, motivácia do boja fajn, masakre jeden lepší ako druhý. Dokonca intrigy, čo dodáva príbehu na realistickosti. Veľmi dobre vygradované.. až na samotný záver. Tvorcovia nenašli odvahu vysporiadať sa s príbehom brutálne a priamočiaro. Namiesto toho končíme hlásením nekonečného ospalého blúdenia. Nie, nepotrebuje to ďalšiu sériu. Len sa to malo skončiť poriadne. Berserk zostal neohrozený. A Terese treba postaviť sochu. ()

Aywes

Tak trochu nechápu místní vysoké hodnocení. Na poměry anime je to čistý průměr. Z počátku má skvělý náběh. Neoriginální premisa je propracovaná do opravdu atraktivního příběhu. Nevýrazné postavy sráží celkovou hodnotu. Vizuálně vypadají v podstatě stejně a tak je docela obtížné se v nich orientovat. Naštěstí na nich tolik nezáleží. Pokud si pamatujete pár hlavních postav, tak ostatní jaksi upadají. Převážně špatná práce s postavami mě donutila označit toto anime průměrem. Všechny své nevýhody dohání opravdu efektivní brutalitou, která se může zdát neúčelná, ale celému seriálu dodává jistý femme fatale efekt s příměsí testosteronu. Kvalitní opening/ending je samozřejmostí. Naopak odbyté jsou souboje. Na nich se podle mě moc nepracovalo. Přitom mají potenciál. Celkově Claymore určitě lépe funguje jako manga(jestli existuje). Pokud chcete akční řežbu s pořádnou porcí násilí, tak doporučuji. Mohl by z toho být slušný guilty pleasure, ale pochybuji, že něco více. Na trhu jsou lepší kousky. ()

Dacsus

Takto nejak by som si predstavoval spracovanie Sapkowskeho Zaklinaca, ak by teda mal byt animovany... Dolezite je nenechat sa odradit prvymi dvomi, nemastnymi, neslanymi epizodami. ()

Pe!eter

Clare? Moc nemluví, samotářka, courá se světem a za nějaký ten zlaťák zabíjí příšery. Podobnost s naším oblíbeným, bělovlasým hrdinou je zřejmě čistě jen náhodná. Také jako Geralt není úplně člověk a většina lidí se od ní, nejspíš ze strachu, drží dál. Začínáme v malém zaprášeném městečku, jako z nějakého westernu, kde bylo v posledních dnech zabito několik lidí. A naše hrdinka to přichází vyřešit. Když úkol splní, přijde do města muž v černém a vezme si peníze, když selže, peníze si mohou nechat. Trochu mi to celé připomíná začátek Pistolníka od S. Kinga. A tak jako Roland narazí na Jakea Chamberse, tak i Clare potká mladšího chlapce jménem Raki s kterým se spřátelí. Prvních pár dílů se tedy seznamujete se světem a řekněme od 8 dílu seriál startuje. Nohu z plynu už do konce nesundá, bohužel místo aby projel vítězně cílovou páskou, tak naráží střemhlav do zdi. Jen 26 dílů, spoustu věcí které by vás zajímali se nedozvíte a sotva po tom co se příběh rozjel, tak končí v ¨epickém¨ finále, který bylo asi to nejnudnější na celém seriálu. ()

Wourly

Začalo to celkem slibně a vypadalo, že to má i hloubku, avšak ty rádoby hluboké zápletky se vůbec nerozvinuly a ve výsledku měly za cíl akorát sdělit, že hlavní hrdinka je hrozně slabá - 'nečekaně' pak všechny překvapila. Nelíbily se mi bojové scény, jelikož si u toho všichni moc povídali. Klasický záporáci, kteří hlavní hrdince vždy dali čas na to, aby se zotavila a mohla je zabít. Druhá půlka filmu byla už pouze o bojích a v posledních asi 4 dílech Clare už jen říkala 'DIE', 'DIE YOU SON OF BITCH'. Škoda. ()

filutaBLACK

Sekají stromy meči vejpůl, "jedou" na jedno jabko denně :) Prostě Claymores - ženské bojovnice hierarchicky očíslovány podle výkonnosti :D S NGE, Elfen Lied, GG, GitS a Haibane Remnei patří mezi mé nejoblíbeněnější kusy od šikmookých kluků ()

Morely

Anime o neohrožených bojovnicích s monstry, které má skvělé akční scény a hudbu. A i když je akce v Claymore většinu času, nebrání to sžití se s postavami. Naopak, čím více jsem se dozvídala o hlavní hrdince (hrdinkách), tím více jsem celé to rubání a řezání prožívala. Navíc se mi líbí, že žádná z postav mi nepřišla vyloženě černobílá- pět hvězdiček! ()

Alwirian

Tady to vezmeme rychle: Claymore je velmi dobré anime, ale.....Předně trpí obrovskou chybou scénáristů. Až po události v Pietě se doslova drží předlohy (manga), avšak zde přichází ta obrovská chyba - manga ještě pořád vychází, proto jsou události v Pietě uvedeny v manze kolem kapitoly 60. A v manze jsou události po cca 70 kapitolu takovým uvedením do příběhu. Proto je Subjektiv tak hrubě nespokojen s vysvětlováním souvislostí a příčin a já to plně chápu. Scénáristé prostě jeli podle mangy a najednou vymysleli "konec" protože anime končí. Navíc zde dostává příliš prostoru "ubulená příšera" Raki, Priscilla mi příliš nevadila. Co ti "pisálci-variace na téma scénáristé" udělali z Rakiho-to zaslouží minimálně pohlavek. Celkově lze říci: po cca 22 díl je přesně opsána manga a poslední 4 díly jsou "pisálkovství". Rada pro všechny: když už chcete vidět anime - shlédněte anime po 22 díl, poté si najděte mangu a pokračujte dále. Poslední 4 díly ani nestahujte, protože Vám celý příběh akorát znechutí. Celkové hodnocení: 8/10 (velká velká škoda, tohle mělo potenciál) ()

Nirish

Teď nevím, co napsat na začátek a co na konec. Pěkná animace, místy připomínající Hellsinga. Neobvyklý rockový až metalový soundtrack super ač nejsem fanouškem hudebního žánru. Příběh skvělý - pseudostředověký svět plný krvežíznivých démonu různých podob a shopností , proti kterým se mohou postavit pouze speciálně cvičené a s démony křížené bojovnice aka Claymore. Všechny včetně hlavní hrdinky Claire jsou chladné, bezcitné a naše Claymore je jako bonus ze všech nejslabší. To vše se ovšem v průběhu děje mění. Potěšila mě někdy vyčítaná vizuální podobnost postav - koneckonců to slouží příběhu, rozmanitost a vývoj schopností a hlavně charakteru všech účastníků bojů a nakonec krvavý závěr seriálu (konečně anime, kde se o hlavní hrdiny bojíte a to odůvodněně). Opět jeden z japonských seriálů, který se po půlce příběhu rozhodl jít jinou cestou, než původní manga. Na druhou stranu konec i tak nechává pootevřená vrátka pro pohodlné navázání další sérií (jeslti někdy bude). Musím konstatovat, že anime vzhledem k pokračujícímu komixu teď zpětně vypadá jen jako taková malá předehra + je škoda, že se do seriálu nedostaly kousky informací o původu démonů, Claymore a vůbec daném světě, které vysvětlují některé slepá místa. Jo a Theresa je boží. ()

zbynek.poliv

Až do dvacátého dílu jsem Claymore doslova a do písmene žral jako profesionální pojídač knedlíků na mistrovství světa v pojídání knedlíků. Mix středověkého lidského světa s démony, kteří se dokáží maskovat tak dobře, že je v dokáží rozpoznat pouze démoni, kteří jsou ale také napůl lidmi a kteří (které) jsou jejich jedinou šancí na přežití před těmito nebezpečnými vnitřnosti se živícími obludami, mě neskutečně bavil. Tajemné pozadí "výroby" ženských bojovnic bez soucitu a bez emocí, ještě tajemnější "organizace", skvělé dynamické souboje, i celkem povedené dialogy mezi obyčejnými lidmi a bojovnicemi Claymore. Mezi výrazné klady lze také zařadit také vnitřní souboje člověka a démona uvnitř každé z Claymore, záleží pouze na psychické odolnosti každé bojovnice, zda souboj vyhraje a zůstane spíše člověkem, nebo jej prohraje a musí zemřít rukou démona Yoki nebo dokonce rukou ze svých vlastních řad. A ani bojovnice, která nakonec "vyměnkne" a vezme si pod křídla sirotka mi v příběhu nijak nevadí. Dotud opravdu skvělá jízda. Ale jakmile se na scéně objeví Raki a "neprobuzená" Uršula, rázem jde všechno z kopce a poslední díly jsou musel spíše přetrpět, než abych si je užíval. Jako adikce (nebo láska/náklonnost) ke Clare, jakožto jedné z hlavních postav příběhu, mě opravdu štvala. Ale i přes posledních pět dílů, které stály za vyliž kapsu, jsem si seriál opravdu užíval a rozhodně to byl kvalitně strávený čas. ()

limited

Skvělý fantasy svět, struktura příběhu je však zpackaná, stejně jako závěr. Posledních 5 dílů je víceméně obludnost s tunou nudných soubojů. Navíc je to občas neskutečně patetické. ()

milicka1

Prostě špica! Jeden z nejlepších anime seriálů který snad nikdy neopustí moji sbírku. Příběh skvělý, perfektní hudební podkres, monstra (Yoma) někdy vtipné, někdy zas perfektně propracované (chapadla) a claymore samy o sobě jsou skvělé. Tak proč jsem nedal plný počet?! Mistři Japonští to prostě odflákli! Málo se to hýbe, málo! Připomíná to mangu, je to jasné, protože příběh vychází z mangy (která ještě pořád vychází! jednou za měsíc) ale sakra když snad říkají/napíšou že je to anime, nechápu jak to tak mohli odfláknout, animace je prostě slabá. I když je seriál plný soubojů, u animace to vypadá, jakoby se jim vyhýbala. I přesto se na to dá zvyknout a celkový zážitek je výborný. Mezi nejlepší díly řadím flashbacky s usměvavou Teresou. Zhruba od půlky seriálu najdeme i slabší díly, které ale nekazí celkový dojem. Škoda že Claymore nemají pokračování, myslím že by si ho určitě zasloužily. 85/100 ()

maestrum

Jednoduchý příběh, který díky spoilerům hlavních postav začne být mírně nepřehledný. Příběhy hrdinů nedotažené, nedokončený konec. Přesto slušná zábava. 70% ()

Magnomous

Ako tu uz bolo spomenute, Claymore je anime v ktorom je vela vybornych scen v kombinacii s vela scen pri ktorych som si len hovoril - ne, toto tam nedali, NEEE.... Kazdopadne doporucujem pozriet, lebo kvoli tym vybornym scenam sa to oplati. Hlavne pri konci ked Clair bojuje a stale ziskava vacsiu a vacsiu silu co ju vlastne zabija... Do toho ked si v hlave prehrajem zaciatok openingu - epicky zazitok :-). ()