Uvnitř tančím

• Velká Británie Inside I'm Dancing (více)
všechny plakáty

Uvnitř tančím je příběhem 24 letého Michaela s mozkovým ochrnutím, který dlouhodobě žije v domově pro invalidy "Carrigmore" vedeném impozantní Eileen. V jeho životě nastane zlom, když se do domova přistěhuje rebel Rory O'Shea. Michael s úžasem zjistí, že rychle mluvící Rory, který může pohybovat pouze svojí pravou rukou, rozumí jeho skoro nesrozumitelné řeči. Roryho dynamická a vzpurná povaha zapálí v Michaelovi oheň a představí mu zcela nový svět vně "Carrigmoru". (oficiální text distributora)

Merenre

Jeden dokonale neoriginální šablonovitý příběh plný neskutečně profláknutých klišé, k tomu jeden těžce zamindrákovaný nehybný mrzák, další uhuhňaný až z toho bolí palice a celkově adept na nejpředvídatelnější zápletku a rozuzlení roku. Zachraňuje to celkem solidní obsazení a fakt, že i přes všechny zápory se na to kupodivu dá dívat bez většího utrpení. Snaha o citové vydírání na mě nicméně nezafungovala, takže těžko mohu hodnotit výš. Z filmu je cítit strašná urputnost, která mi opravdu vadí. Nelze nesrovnat s filmem Nedotknutelní, který má vše, co tomuto chybí (a naopak). ()

Ace.A.T.L.

Film, co rozhodně ukazuje, jak těžký a složitý to mají postižený lidi, v dnešní společnosti. Hned od začátku se člověk, díky hereckým výkonům Jamese a Stevena, docela snadno dokáže, alespoň částečně, vžít do pocitů a starostí dvou hlavních hrdinů. Oba hlavní představitelé, zvládají problematiku bravurně. Film si nehraje na vyvolávače slzavých údolí. Je to perfektní film, kterej rozhodně musíte vidět. Síla, odhodlání, chuť k životu a celkově přístup k životu obou hlavních postav, by mohl bejt pro většinu lidí hodně silný životní "školení". Ještě jednou ÚŽASNÝ. Za mě 5* a 100% DOPORUČUJU ()

Devilskitten

Rory O'Shea byl tady! Ano, byl tady a zanechal po sobě stopu...Je úžasné jak od první vteřiny, kdy ho spatříte z něj vyzařuje energie do života jako z nikoho jiného. Říkala jsem si, než jsem si film pustila, to bude zas nějaké poučné, nudné nic o něčem, ale ono je to něco! Neuvěřitelně hláškující a věčně rebelující James McAvoy mě neskutečně bavil a na konci filmu šíleně rozplakal a Steven Robertson mu skvěle sekundoval. Tenhle film má velmi silný příběh, který se vás zaručeně dotkne. Bez pochyb pro mě 5*! ()

smetak30

Veľmi dojemný príbeh o živote s postihnutím ktorý sa ale nesnaží prehnane citovo vydierať a je pretkaný s nezpočetným množstvom hlášok a vtipných situácií. No a scéna z nočného klubu je nezabudnuteľná. Naozaj prekrásny film :-) ()

Kozlowski8

Do života mladého vozíčkáře s mozkovou obrnou, který žije dlouhodobě v domově pro zdravotně postižené, významně vstoupí příchod Roryho - rebela, který vnese do chodu domova nový, svěží vítr... Krásný film o tom, že i s těžkým životním údělem se dá žít šťastně a i s invalidním vozíkem se dá tančit - tančit uvnitř své duše. Naprosto skvělé herecké výkony Jamese McAvoye a Stevena Robertsona v nezapomenutelných rolích. 80 %. ()

Dvojirakri

Když do pekla, tak na pořádným tobogánu, to je očividně heslo mladého Roryho, s ním se sveze i podobně nemocný Michael, který ale nemůže být odlišnější, díky Rorymu vyleze z ulity kterou mu od dětství zajišťoval pečovatelský dům a zažije chvíle, o kterých by si možná nedovolil ani snít, třeba ztopoření v přítomnosti nádherné dívky která ho myje. Přiznávám že jsem trochu ve vleku pocitů z jiného snímku, a sice Skafandr a motýl, který je díky kameře řekl bych poetičtější, a díky slyšitelným myšlenkám člověka který jinak nemůže ani naznačit niternější, ale Uvnitř tančím má potenciál změnit více životů, stačilo by kdyby si každý introvert našel svého Roryho... ()

KBelick

Skutečně je to velmi dojemný snímek. Jenže to je vzhledem ke zvolenému tématu skoro samozřejmé.. Určitě jsou lepší filmy s podobným námětem, což ale neznamená, že vám Inside Im Dancing nestojí za těch 100 minut života. Naopak - berte! Přinejmenším si budete víc vážit všech minut následujících... 85% ()

stooper

Nejhorší je, když nestihnete zažít své životní přání. A navíc, když to přání je svoboda. Hodnocení pod čtyři hvězdičky je pro mě zločin a tento skvost o nesplněných lidských přáních se řadí mezi můj top, jetli není ten největší ()

Kvico

absolútny doják, ktorý Vás musí chytiť za srdce či už samotným príbehom 2+1, ale aj množstvom vtipných poznámok ktoré neznižujú vážnosť témy a deja, ale naopak dávajú mu širší rozmer. všetci traja herci v titulných úlohách sú rovako skvelý, samozrejme WCH dvojka hraje prím. ()

Llaney

Opět jsem si potvrdila, že ty nejlepší/nejzajímavější filmy prostě v půjčovně neseženete, takže nejlepší je spolehnout se na kamarády (tímto bych jim chtěla poděkovat). James McAvoy ukázal, že může být romantickým snílkem, akčním hrdinou i sakra "cool" postiženým klukem (tohle spojení zní možná nevhodně, ale nic lepšího mě nenapadá). Pro mě neotřelý a svěží pohled na lidi, kteří na tom nejsou zrovna nejlépe, navíc díky Rorymu tak sarkasticky podaný, že jsem se prostě neubránila smíchu, což by jeden u takového filmu nečekal (pravý opak Teorie létání). Takže ano, Rory O'Shea was definitely here! ()

WHMMD

Čo sa stane, keď sa spriatelí Michael (mozgová obrna) s Rorym (Duchennova svalová degenerácia) a stará sa o nich sexbomba Romola Garai? Je z toho film v TOP 200. Inak klobúk dolu, pred ich voľou žiť a snahou viest "normálny" život. ()

Naranyan

Po dlouhé době hodně silný film, který snad nikoho nemůže nechat chladným. Sice neukápla ani slza, ale na krajíčku jsem měl hned několikrát. Já bych vlastně ani neřekl, že by tento film měl být slzopudný. Spíš jen atakuje člověka svou syrovostí a tvrdou realitou nezastíranou věčnými pohádkami a klišé o životě handicapovaných a jejich vztahu s okolím. Máte-li v plánu, třeba alespoň na malou chvíli, ukázat člověku, jak moc by si měl vážit toho, že je po všech směrech zdravý a že být "normálním" není samozřejmostí, sáhněte po Inside I'm Dancing. ()

MathewBB

Pro mě nejlepší film s tématikou lidí s postižením. Líbil se mi mnohem víc než Rain Man, trochu mi to připomělo What's Eating Gilbert Grape (Co žere Gilberta Grapea) ()

Mišuge

Jedinečný snímek o vnitřní síle a nezdolnosti člověka, o bourání vnitřních hranic a myšlenkových mantinelů, který snad skoro nikoho nemůže nechat chladným. Celé je to o to víc silné a inspirující, o kolik mají hlavní aktéři méně možností své sny a plány uskutečnit...a i přesto je to nezastaví! Krásný příběh, který mě zahřál a zároveň utvrdil ve víře, že když se chce, skoro všechno jde, je to jen na nás ;-) ()

ajfelka

Celé štěstí, že film není dojímáním se nad sebou samým a nad smutným osudem vozíčkářů. Když se do této společnosti dostane živel, který se nehodlá smířit se svým osudem a chovat se tak, jak se mu zachce, je o zábavu a zároveň i o trable postaráno. Film je trošku takovým starším bráškou Kurzu negativního myšlení, James McAvoy i Steven Robertson předvádí skvělé výkony a já jenom konstatuji, že jsem se u filmu pobavila, dojímala a přemýšlela. A to není málo. ()

Dny evropského filmu běží

Dny evropského filmu běží