Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tobi a Achim jsou dlouholetí přátelé. Spolu působí v jednom veslařském družstvu, spolu poprvé poznávají taje života i druhého pohlaví. Jak se však rozvíjí Achimův milostný vztah se Sandrou, Tobi si začíná uvědomovat, že jeho poměr k Achimovi je více než jen kamarádský. Soustředění veslařského oddílu a probíhající letní bouře vyhrotí vztahy mezi mladými lidmi. Specifický humor teenagerovských komedií, vycházející především z objevování sexuálního života, se proplétá s dramatem přiznání vlastní sexuální orientace. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (113)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Es ist egal, es ist mir ganz Wurst... Co tak čekat od teenagerské komedie z Bavorska, že? Leč pozor, v případě Sommersturmu je tu hned několik udivujících překvapení - nejedná se o teenagerskou komedii v pravém slova smyslu, ale spíš o teenagerský film (drama se u této letně rozvolněné látky zdráhám napsat), v kterém se navíc snoubí bytostně naléhavá tématika Gus Van Santovských snímků, hledání identity s probouzející se homosexuální orientací a její uvědomování si, a romanticky laděné love story, která má ovšem díky výše zmíněným okolnostem trochu neočekávaný průběh... Marco Kreuzpaintner natočil film až překvapivě vkusný, citlivý, téměř křehký, jak se sluší v otevřené společnosti i civilizačně liberální, v němž krásná letní atmosféra laskavě překryje traumatizující zkušenost. Symbolické střídání počasí (počáteční uvolněnost slunečných dnů a azurové oblohy x vnitřní konflikt symbolizovaný deštěm a bouří), metaforický běh džunglí vysokých trav, jakýsi kult mladého (mužského) těla, který mi nevadil ani jako heterosexuálovi. Možná nejlepší teenagerská ,,komedie", kterou jsem kdy viděl... Podobné filmy: Latter Days, Beautiful Thing, Láska je láska, Kluci nepláčou ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Na dnešní poměry již celkem film s dosti probíranou tématikou, ve kterém se vyvíjí jak hetero- tak i homosexuální vztahy. Vždy jsem si myslel, že Němci umí natočit tak akorát "starou belu", ale zde se ukázali v novém a ne až zase tak špatném světle. Celý film skvěle doplňovala dobře vybraná hudební stránka, obsahující známé i neznámé skladby. Musím také pochválit výbornou práci s kamerou - skvělé záběry na faunu a flóru. A pak je tu samozřejmě samotný příběh. Chvílemi mi to přišlo až příliš naivní, ale na druhou stranu to nebylo až tak přehnané. ()

Reklama

dzej dzej 

všechny recenze uživatele

Poměrně lehce čitelný film pracující s modelovou situací. Mladý hlavní hrdina začíná vnímat svou probouzející se homosexuální orientaci a musí se rozhodnout jak s ní naloží. Karty jsou rozdány jasně: buď v sobě homosexualitu potlačí a neztratí žádnou z hodnot, které si jako spořádaný heterosexuál vybojoval (úspěch, uznání, nejlepší přítel, krásná dívka Anke) nebo poslechne svůj vnitřní hlas bez ohledu na společenské následky. Poměrně ožehavé téma je zabaleno do hávu teenagerovského filmu, čímž získává na bezprostřednosti a uvěřitelnosti. Za blížence tohoto díla lze označit Moodysonův film Fucking Amal (který ale pracuje s tematikou lesbickou). ()

Kroupa 

všechny recenze uživatele

Nemám rád filmy, kde je mi za hrdinu trapně. Tady jsem se cítil, hlavně ze začátku, hodně trapně. Jinak ale hlavně díky výborným hercům mírně nadprůměrný zážitek. Přesto je hodnocení na čsfd silně nadhodnocené, protože film nejen nevyníká kvalitou zpracování, ale ani originalitou. Od jiných teenagerovských romancí se odlišuje poněkud explicitnějším zobrazením erotiky, především té "chlapecké". To na 80%, které tu film drží, rozhodně nestačí. Pokud se ti moje kritika nezamlouvá, koukni se na Fucking Amal, to je trochu jiná liga. ()

Siegmund 

všechny recenze uživatele

I když děj je nereálný a některé situace víc než přitažené za vlasy, dávám plný počet bodů. Především za vynikající herecké výkony Roberta Stadlobera v roli Tobiho a Kostji Ullmanna v roli Achima. Dabing byl ve většině případů velmi dobrý. Skláním se před překladatelem německého textu, protože vymyslet na otázku: „A kde jsou ty holky z Berlína?“ odpověď: „Abys doudil moudí, co?“ považuji za skvělý husarský kousek. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Většina filmu byla natočena u přehrady Bevertalsperre v Severním Porýní - Vestfálsku. (Vodnářka)
  • Polská herečka Alicja Bachleda-Curuś, představující ve filmu Anke, byla kvůli přízvuku předabována Němkou Laurou Maire. (Vodnářka)
  • Voda, která ve filmu působí jako jedno velké jezero, je ve skutečnosti několik různých jezírek "sestříhaných dohromady". (Vodnářka)

Reklama

Reklama