Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

JohnnyD

ZAZ, Lloyd Bridges, Leslie Nielsen = vynikajúca predzvesť toho, čo budú títo chlapíci predvádzať počas nasledujúcich 15 rokov. ()

petaspur

Na palubě letadla z L. A. do Chicaga došlo k otravě mnoha lidí z podávaných ryb, což sice nevedlo k nějakým vážnějším problémům, ale bylo by dobré urychleně najít nějakého funkčního pilota do vyprázdněného kokpitu. Do pilotní kabiny proto usedá bývalý bojový pilot Ted Striker, který se, za pomoci svých psychických neuróz a pesimismu navigátora McCroskyho, pokusí přistát s dopravním letounem, jehož velikost výrazně převyšuje jeho zkušenosti. "Ať mu to vyjde!" ()

S.Quentin QUALE

Tohle je poměrně vytříbená podoba Nielsenovsky dětinského, sračkoidního humoru. (Laciné) Parodování se objevuje jen zřídka, takže si divák může vychutnat spíše sarkastické gagy a ironické narážky na témata všech druhů. které mi přišly opravdu více vkusné, než-li trapné. I po letech s přehledem koukatelné. 75% ()

misterz

Kedysi mi táto komédia dokázala vyvolať salvy smiechu a neovládateľný kŕč v bruchu, s odstupom času síce trocha stratila svoje čaro, ale niektoré gagy (hlavne v spojitosti s lekárom L.Nielsenom) ešte stále fungujú. 75/100 ()

Aidan

Pokořující a bolestivá zkušenost. Pokořující: často jsem se proti své vůli řehtal na celé kolo a potom se styděl, neb ty vtipy byly pitomě vynucené, bláznivé a "americké". Bolestivá: opravdu nedoporučuji se na podobné snímky dívat, když máte zrovna na bradě šest stehů . ()

Legas

Parodie mi nesednou a zrovna tahle není přiliš (neboli dostatečně) srandovní. Nejvíc mě pobavil Leslie Nielsen s neustále vážným výrazem v obličeji. ()

Webb

[6/10] (Paramount) (Metrocolor /// Produkce: Jon Davison, Howard W. Koch Jr. /// Scénář: Jim Abrahams, David Zucker, Jerry Zucker /// Kamera: Joseph F. Biroc /// Hudba: Elmer Bernstein /// Nepůvodní hudba: John Williams) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

IQ Tiqe

V době svého vzinku to mohla být v kině slušná sranda, ale v dnešní době je už většina hlášek stará nebo překonaná a většina narážek se týká "známých" osobností, které dneska nikdo nezná. Než se objevil Leslie Nielsen, byla to celkem trapárna, pak řekněme koukatelné, ale ideálně asi v češtině a se skupinou kámošů, jinak to nemá smysl. # [viděno: TV, sluchátka] # příběh 4 | hudba 7 | humor 3 | akce 3 | napětí 1 | pustil bych si znovu 4 ()

Jordan

Airplane! je nielen úplná klasika žánru paródia, ale zároveň jeho krstným otcom, prababkou a spúšťačom jeho popularity a zlatým obdobím jeho najväčšieho úspechu - v taj čistej, krsštalickej podobe, ako v 80-tych rokoch (a najneskôr začiatkom 90-tych) sa už dnes buď nerobí, ale príspevky do tejto podivnej rodinky sú už iba čisto okrajová záležitosť nevzbudzujúca (celkom právom vzhľadom na ich "kvalitu") záujem či úspech u divákov. V podstate tá naozaj dobrá paródia bola naviazaná na pár mien, pričom spolu s najvýraznejším predstaviteľom Leslie Nielsenom (ktorý v Airplane svoju kariéru parodickej ikony naštartoval) sú bratia Zuckerovci s Jimom Abrahamsom najvplyvnejšie a najznámejšie. Napriek tomu Airplane už - aj vďaka špecifickosti daného žánru (jedného z najabnormálnejších subžárov komédie) - výrazne zostarol, mimo kontext USA a 90-tych rokov už mnohé fóry nefungujú či sú dokonca nečitateľné. Avšak silné, tvrdé jadro ostáva: Leslie Nielsen, autopilot, nekorektnosť a slovné hračky. ()

Anderton

Niektoré vtipy sú vtipné v každom desaťročí, niektoré sú bohužial poplatné iba svojej dobe. Neuveritelné množstvo nápadov bratov Zuckerových by si žiadalo aj rovnaké množstvo luxusných fórov. Ale to bude asi nakoniec najväčší problém, že ak chcú byť stále vtipní, zákonite to nejde nonstop. A pre súčasného diváka ešte menej často. Každopádne na druhý krát som tých fórov podchytil viac. ()

Frajer42

Ani zdaleka ne tak dobré, jak jsem si troufl čekat. Tolik hereckých es a pánů komiků slibovalo vtipnější podívanou. Pár vtipných momentů tam rozhodně je, ale jsou to opravdu jen momenty a stará se o ně převážně mladík Leslie Nielsen a snad jednou Lloyd Bridges. Hlavně úvod je takový nudnější a téměř nekoukatelný. Postupem času se to naštěstí zlepší. Zkrátka taková komedie, kterou když si pustíte, tak nebudete příliš zklamaní, ale do druhého zhlédnutí už síly nenajdete. Alespoň já to tak mám. Když jsem tak namátkově přečetl pár komentářů, tak většině praskala bránice. Těžko říct, kde je chyba. Za mě je to tuctovka, která na víc než 2* prostě nemá. ()

Kothy

Neuvěřitelná sranda. Stará se o ni hlavně Leslie Nielsen. Hodně mě pobavil třeba autopilot. Jeden fót střídá druhý a vy se nepřestáváte smát. Tohle prostě neomrzí. "Už jsi někdy viděl dospělého chlapa v trenkách?" :D ()

predators

Ačkoliv jde bezesporu o hooodně oblíbenou komedii, mě nijak zvlášť neoslovila. Jestli je to stářím jejím nebo mnou, těžko říct, ale nafukovací panáci a všudypřítomný černý humor mě k smíchu nepřinutil. S největší pravděpodobností bych ale před 20-ti lety hodnotil úplně jinak. 40% ()

nascendi

Predobraz neskorších a úspešnejších paródií som videl po prvý krát až dnes. Ako väčšina podobných paródií (česť výnimkám, ako Horúce strely) aj Airplane! trpí veľkým rozkmitom medzi ozaj vydarenými situáciami a gagmi a tým istým v úvodzovkách, ktorých bezproblémové strávenie si vyžaduje väčšiu toleranciu, než ktorou disponujem. Slabé tri hviezdičky a "děkuji, já už blila", keď to nabudúce uvidím v ponuke TV. ()

Zodd

Zdejší humor je černější než v pozdějších kultovních parodiích, jako jsou např. Bláznivé střely a Žhavé výstřely, ale o to lepší. To množství výborných bláznivých gagů, popkulturních narážek ze 70' i filmových odkazů prostě nemá chybu. Navíc je to i výborně zahraný. A myslím, že bez tohoto filmu by nebyly Bláznivé střely a další Nielsenovy parodie, aspoň ne, jak to známe. Snad brzy narazím i na dvojku a nebude výrazně horší. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí