Tančím, abych žil

• USA Take the Lead (více)

Škola, kterou vede ředitelka Augustine Jamesová, se potýká s nedostatkem peněz i s kriminalitou studentů. Navštěvují ji děti z chudých poměrů a ředitelku velmi pobaví, když za ní přijde bývalý profesionální tanečník Pierre Dulaine s návrhem vyučovat žáky společenskému tanci. Pierre má svou vlastní akademii, kde učí tančit bohaté. Byl svědkem, jak jeden student rozmlátil ředitelce auto, a rozhodl se pro zlepšení jejich společenského postavení. Augustine mu dá šanci, protože stejně potřebuje dozor pro delikventy, a zavede ho do odloučené místnosti, kde si žáci dělají, co chtějí. Pierre je chce naučit klasickým společenským tancům, ale mládež holdující hip-hopu ho zpočátku přijímá se značným despektem. Jeho obětavost v mladičkých tanečnících postupně probouzí zájem i inspiraci. Krok za krokem se jim daří propojit klasický tanec s jedinečným hip-hopovým tanečním stylem a hudbou. Účast na prestižní taneční soutěži je jen jedna část společného úspěchu. Na tanečních hodinách je učí respektu, toleranci i sebedůvěře... (TV Nova)

chrispe

Fajn... fešný vdovec-gentleman začne učit problémové mladistvé tancovat. Ze začátku dělaj krky, ale pak je to začne bavit a dokonce souhlasí, že teda půjdou na soutěž. Tam přichází komplikace, které se ale, ke spokojenosti všech, vyřeší a pak už je docela jedno kdo vyhrál a kdo prohrál, protože oni se posunuli někam dál a zvítězili. Jupí hurá sláva. (Docela mě pobavilo, když Banderas půjčil svoje sako ramenatému černochovi a ono mu kupodivu padlo.) ()

brumbrum

Sice hodne americke (cernosske gangy, opicie tance typu 'shake yer ass baby' atd.) , ale cekom fajn, myslienku to malo dobru, ze slusnost a zrucnost sa oplatia i na okraji spolocnosti. Kolko amikov si z toho vezme ten 'vychovny charakter', je otazne, ale snazili sa zjavne o to: cernosske devenky krutiace zadkami jak proficky z ulice, kulovi -nastrocni frajerikovia s gatami od pol riti visiacimi rovno do smradlavych tenisiek - a na pozadi toho: mudry ujo Banderas, tancujuci a vzdy slusny, usmievavy, zhovievavy, chapavy gentleman, ktory celu tu poskolacku chasu preformatuje na mladych motivovanych slusakov. Vlastne je dobre, ze sa tocia aj taketo filmy, ako kompenzacia k realite - a ved ono to vraj bolo natocene podla reality, tie skoly slusneho ucitela tanca vraj v NY naozaj funguju. A ti smejdi nujorski tancili fakt dobre, break-dance jak z knizky :o). Ustedrujem 3*. ()

Rathalos

Vyborna hudobna drama zo zivota podla skutocnej udalosti,Antonio Banderas nie je moj oblubenec,ale tato uloha mu sadla,mily,pekny film,pri ktorom sa clovek zamysli...:-) ()

Fionor

Nebýt životopisného podtextu, zůstal by jen podprůměrný taneční film. Nicméně jako takový, neurazí... ()

Miany

Abych pravdu řekla, mé hodnocení neodpovídá kvalitě filmu. Nicméně je nutno tento snímek pozvednout už ze dvou důvodů. Pěkné myšlenky - ačkoliv byly vysloveny z úst převážně neherců, spíše tanečníků. A kdyby onen příběh byl zhola vymyšlen, tedy by byl pouhým vymyšleným scénářem, nemá smysl pozvednout ho nad průměr. Avšak byl na motivy skutečného příběhu, což v závěru vybudí jiné pocity. Setkáváme se zde s průměrným filmem, který má však i přes jeho povrchní konstrukci, co nabídnout. Mrzí mě však, že všechny zásadní momenty jsou nepochopitelně situovány až na konec filmu, což divákovi neumožňuje být "pohlcen" neustále. Ovšem ta snaha tu byla a pokud přehlédneme ony chyby, nakonec nám vychází slušný průměr nebo něco přes.. Je samozřejmostí, že bez Banderase by to asi nemělo takovou šťávu. Ale i tak jsem čekala, že z něj bude číšit více smyslnosti, jenže jsem dostala na talíř nakonec spíše klidnost a vyrovnanost. Což byl v zásadě záměr .....a nyní se tedy dostávám k tomu, že vlastně tato na oko jednoduše vypadající puzzle stránka snímku dostává jiné hodnoty, bohužel mínusem je to, že je nedokázala dostatečně dobře zpracovat a podat. Škoda, ale jinak díky, má to potenciál ... ()

geek.ondra

Slušně natočený. Osudovost postav a prostředí funguje a Banderas je super. Veškeré ambice tomu ale berou některé wtf scény ve druhé polovině filmu... 5/10 ()

Bobšule

Film mi co chvíli připomínal Sestru v akci 2. A těžko říci, co se mi víc líbilo, zda banda mladejch barevnejch lidí, kteří začali konečně se sebou něco dělat a naučili se pořádně zpívat, anebo prakticky stejná banda, která ale začala tančit. Společensky. Pro obojí mám slabost, takže u mě nerozhodně. A přece: Tam kde Whoopi Goldbergová potěší humorem, Antonio Banderas nadchne elegancí a grácií. Pekelnou elegancí a pekelnou grácií, aby mi bylo rozuměno. Jo, a ještě jeden, velmi důležitý rozdíl - Antonio neškrábnul nehtama po tabuli. (Pro mě drasticky nesnesitelný zvuk.) Když na závěr zvážím, že film vznikl na motivy skutečného životního příběhu skutečného tanečního mistra, jehož odkaz stále trvá a je v praxi rozvíjen, je mi příjemně u srdce. ()

divjak

Dávam 5, aj keď to film za 5 nie je - ale na druhú stranu si podľa mňa zaslúži viac %. Iste, téma tu už bolo niekoľko krát, ale na také tance by som sa mohla pozerať aj o hodinu dlhšie.. záverečná súťaž mi vyrážala dych.. :) ()

Design

Jako ve většině filmů o tanci je i zde nepřízeň osudu hlavních postav a právě tanec je to co jim může ukázat nový směr života. Antonio Banderas zde zapadá skvěle do role Elegána spasitele :) celkově pěkná podívaná. Slabší tři hvězdy ... ()

Melvej

Dávám za 4, ale jenom proto, že jsem bývalý tanečník a protože ve mě tenhle snímek vyvolal značnou dávku nostalgie. ()

danny_21

Klišé na každém kroku tryská z tohodle dílka. Tvůrci se rozhodli, že tentokrát napraví problémové studentíky ( kteří teda ale moc o tom jak být opravdu zlí, nevědí ) pomocí společenského tance se spojení s hip-hopem - valím bulvy !. Toníkovi neberu šarm a charisma, ale s takovým provařeným námětem a zpracováním u mě pšenka nekvete, ale chápu že dámy a milovnící vlnících se boků plesají blahem - 30 % ()

gulama

Dobře jsem se bavila :) Klišé samozřejmě ve filmu jsou, ale kolikrát je realita ještě neuvěřitelnější než-li většina smyšlenek. Proto, kdo se chce pobavit a užít si atmosféru tance, určitě nešáhne vedle ;) Komedii bych připsala do žánru filmu ;) Daleko více jsem vnímala tanec a právě komediálnost. ()

RajAthen

Co si budeme nalhávat, Oscar z toho pro Antonia Banderase nekoukal od počátku, prvoplánovost z toho čouhá každým coulem. Ostatně to také není první, ani poslední snímek na podobné téma. Ale dovolím si říci, že ve vodách průměru tančí docela slušným tempem, aby z něj měl člověk dobrý pocit při shlédnutí. To je popravdě více, než v co valná většina podobných děl může doufat. Skutečnost, že vše vychází z opravdu skutečného základu a života Mr. Dulaina, pak pro mě ze všeho činí o to sympatičtější zážitek. Z názvu a anotace odvodíte, co uvidíte, vězte jen, že je to příjemný, nemdlý zážitek. ()

Jonatána

Pohádka? Asi jo. Už to tady bylo mnohkrát v nejrůznjším balení (jednou zpěv, jednou tanec, jednou literatura...)? Určitě. A co? Prostě Banderas se nádherně vlní a smyslnost v decentním elegnatním balení z něho jen cáká, mlaďosši se božsky hýbou a vůbec je to hodně koukatelné. Za mě prostě prima a 4 hvězdičky. ()

AnyLae

Stojí za podívání... námět sice není nový, ale je hezky spracovaný. Na chvíli jsem se chtěla vrátit do tanečních :-D ()

RajCZitko

Celý film byl až na konec docela pěkný. Na konci mi to přišlo spíše jako pohádka a ne jako reálný film s jedním blázínkem, který neztratil ještě ve svět naději. Jinak ale nevidím vůbec důvod, proč se na to nekouknout znova. ()

Uiboek

to málo, co jsem čekal jsem dostal, moralit tam nebylo tolik, aby to nudilo i když bych je nejraději odstranil úplně. Velmi oceňuji to, že nakonec tu soutěž oficiálně nevyhráli!!! a jinak zábava na večer, kdy chcete jen vypnout je to skvělé (pokud ovšem máte rádi tanec:-)) ()

sWONDER

Divný zlepenec, Ktorý ma nechal chladným. Ku koncu to bolo čím ďalej horšie a horšie. Banderas v pohode, je mi sympatický. Mimochodom, sako, čo bolo ako na mieru jemu, aj Rockovy(Rob Brown), ma parádne pobavilo:) . ()

brabbik

Možná je 5 hvězd odvaha,když jsem se ze začátku bál, ale u tohohle filmu nebylo moc co vytknout. 90%. Jako drama s nádechem mládežnické atmosféry americké školy, ukazuje tento film podstatu tance s pomocnou rukou freestylu. Proslulá scéna jak mezi mládež přijde profesionálka ukázat co je tango nechybí a myslím, že ten mladík, co prohlásil ''SLEDUJ V**E, JAK JI PŘI TOM DULAINE BALÍ,'' na to konečně kápnul. Proč neukázat ve filmu trochu souboje etikety se všedním životem. Místa, kde jsem se pobavil zároveň vylepší místa, kde se člověk zamyslí. ()