Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

collapse

Ách jo:( Já to věděl. Jednička super, dvojka výborná, trojka....utahaný, nezábavný, ani akční scény mě moc nebavili. Něco podobnýho se konalo i u starý série Supermana. Hrdina přičuchne k odvrácenej straně, k jinej ženskej....no úplně jak přes kopírák...Stejně tak už po třetí tentýž vývoj záporný postavy : hodnej - zlej - vlastně hodnej, jen to tak během celýho filmu nemyslel. Dávam dvě hvězdičky, jednu za šéfredaktora, ten byl aspon fakt vtipnej...no a druhá....chmm chmm...no jasný, druhá je pro Bruce Campbella, ten byl taky stejně jako v minulejch dílech vtipnej, ghuhuhu....nikdo jinej hvězdičku už nedostane!!! Protože všichní ostatní tam pořád jenom bulí a bulí. ()

Jamall

Nejhorší díl série,jeden z nejsměšnějších komiksových filmů současnosti (dovolím si přirovnat k Daredevilovi) .Bohužel zklamání a to je symbiont asi nejzajímavější částí komiksu o Spidermanovi. ()

old salt

Raimiho mám rád. Tohle je film pro děti, i když se tam oběvují i jemně hororové scény. Děti se bavily, což je podstatné. A mne potěšil božský Bruce Campbell v maličké, ale výrazné roli. Tož aspoň tak. ()

Sekel

Naprosty ulet rezisera Sama Raimiho v nemz se ukazalo, ze Tobey Maguire, opravdu nebyl dobrou volbou pro obsazeni do role Petera Parkera a to ani po vzhledove strance, tak herecky. Ve scenach kdy je za zleho, vypada a tvari se jako Little Nicky Satan Junior Adama Sandlera a drsnacka zmena ucesu (k niz mu pribudou i zvyraznene ocni linky!!!) na nastvaneho metrosexuala je temer nekoukatelna. Navic Raimi se snazi vytvorit neco ve stylu Bolywoodskych taskaric se zpevy a tanci. Postavy se chovaji jako naprosti pitomci a proti veskere logice, jediny kdo ma trosku smrnc je James Franco. Bohuzel i cameo oblibence Bruce Campbella vyzni do ztracena a zustane jen trosku trapna vzpominka, jako na cele tohle dilo. ()

Remielia

hm raz to prist muselo:( tri hvezdy pre spideyho je fakt smutne. sam raimi stratil rozum a spider-man kvalitu, spievajuca mary jane a tancujuci peter?!!!koho napadlo ze je to dobry napad?! a aj z trikov (bitka peter a harryho) som bola v uvode sklamana postupne sa ich kvalita zvysuje co ten film aspon z casti zachranilo. sandman mi tam rpide ako uplne zbytocny a samoucelny zaporak a venona je tam zase desne malo:( co je obrovska skoda. no proste snazili sa tam toho natkacit co najviac a nejak im to buchlo pod rukami ()

Tuty

Ač to měl být zatím nejlepší díl série, děje se tak trochu opak.Trojka nabízí víc sentimentality( teta May, která dostává na můj vkus moc prostoru-hlavně ta scéna s proslovem o jejích zásnubách mě vůbec nezajímá), telenovely ( M.J.) a míň akce, a to i navzdory tomu, že ve filmu jsou v podstatě 3 záporáci(někdo si můžemyslet, že si snad protiřečím, ale všichni hrají tak trochu jakoby vedlejší roli a cesta k nim je pozvolná stejně jako stopáž filmu). Nezachraňuje to ani závěrečná megalomanská akce. Vlastně žádná akce Vám neutkne v paměti jako ty ze dvojky ( i když to Sandmanovo zrození je pěkný nebo snad ještě scéna s jeřábem), Venom má taky mnohem víc potenciálu než má ve filmu celkově prostoru.Zkrátka film to není úplně špatnej (kdybychom neviděli předchozí díly, tolik námitek by jsme asi neměli),triky tradičně téměř dokonalé, ale potenciál to mělo určitě větší než jsme nakonec dostali... ()

vofo

Nejslabší díl trilogie. Nebýt skvělých speciálních efektů a skvělé kamery Billa Poepa (Trilogie Matrix) a Tophera Gracea coby Venoma, film by nestál ani za ty tři hvězdy. Režie Sama Raimiho není nijak vyjímečná a bohužel nezvládl důležitou kostru příběhu. A to přerod z Petra Parkera ve velkýho bastarda. Mol to být film roku, místo toho bude v pozadí za Piráti z Karibiku 3 a Transformers. Škoda. ()

wobufet

Na Spideyho jsem se těšil z letošních trojek nejvíc a.... zklamal. Spíš než Spider-Man se to mělo jmenovat Peter Parker's love story, protože kolem jeho vztahů se točí skoro celý film. Když už přijde nějaká akční scéna, působí krátce a nedotáhle. I ta závěrečná bitva mohla dopadnout lépe (na to že Sandman a Venom spojili, bojovali spíš solově). Co řící závěrem? Doufám že se Spidey na plátně ještě objeví, s jedním pořádným záporákem a bez náznaků romanťáku. Sorry Raimi 3* ()

rochelka

Bylo to smutné, sledovat, jak se Samu Raimimu hroutí všechno pod rukama. A ne jen jemu. Ani ty efekty už nebyly tak dechberoucí jako v předchozích dvou dílech. Problémů bylo hned několik:jednak příšerná psychologie postav-odkud se vzala ta změkčilost? Každou chvíli jsme viděly potoky slz a za vrchol slzavého údolí považuji scénu na mostě, která u mě rozhodně vede v žebříčku nejtrapnějších filmových chvilek. (Co to sakra mělo znamenat? Taková potupa:o( ). Dále ty zmiňované ,,dechberoucí" efekty , nějáká ta zbytečná postava,která tomu měla původně dodat šťávu, tupý sentimentální scénář, díky kterému vycházely z úst hrdinů opravdové perličky a především neúnosná délka scén-naprosto zbytečné protahování! (např Harry v kavárně). Tvůrci se nás zkrátka snažili dojmout a zavalili nás řekou sentimentu, ve které jsem si však moc dobře nezaplavala. Přesto jsem se nenudila. Efekty byly stále HODNĚ POVEDENÉ (místy sice Sandman připomněl postavu z Fantastické čtyřky, ale to jim nevyčítám:o) , přeměna Petera na zlobivého kluka rozhodně nenudila a nakonec všechno dobře skončilo a jak už to u takových comiksových pohádek bývá-odnesli jsme si i nějáké to morální ponaučení (,,Každý má na výběr.") A já dávám tři slabě utkané hvězdičky. ()

MartCT

Je to za 2* + 1* za Venoma, škoda těch amerických vlajek a přitroublých výjevu přihlížejících, to byl fakt trapas. Už vidím jak si v klídku čumí na to obří pískoviště z pár metrů. ()

Tra_banT

Spider-mana jsem měl rád, ale jestli bude 4 tak se na ni asi ani nebudu dívat. Tohle nebyl akční komix, to bylo spíš drama (nebo tragédie), absolutní propadák. fuj ()

Danielitto

Rozhodně DŮSTOJNÉ zakončení trilogie. Raimi se snaží sice odvyprávět obrovský kus příběhu a děj utíká až moc velkou rychlostí, ale tentokrát je několik velkých důvodů, proč to překousnout: zlý Spider-man, Sandman, Venom, Goblin Jr. a nová femme fatale na obzoru. A hlavně... ohromující a dechberoucí finále. Opravdu důstojný konec trilogie. ()

hiro14

Na ako som sa na ten to film tesil ma velmi sklamal. Saduman sa nemoze merat s Goblinom . Velka skoda ze Venom sa ukazal asi 15 minut pred koncom. Po vynikajucej jednotke a dvojke to bolo studena sprcha ()

matass

Sam Raimi se už nadobro zbláznil! Přeplácanost a nesourodost filmu avizované ze všech stran mne nemohly překvapit. Tři záporáci jsou prostě příliš velké sousto a místo toho, aby filmu přinesli větší výbušnost, naopak se v podstatě navzájem eliminují. Žádný z nich nedostane prostor, který by si zasloužil a to zamrzí zvláště u skvěle vyvedeného Venoma. Po zkušenostech s Raimiho zvráceným smyslem pro kýč a absurdní situace musím uznat, že v této oblasti Sam pokročil blíže k temné straně síly a získává ode mě černý pás v trapnosti. Opravdu vypečené WTF-scény doplňuje Peter Parker, který se chová v podstatě celou stopáž jako idiot a schizofrenik. To je potom těžké se s ním sžít. ;) Důvodem, proč jsem na ten film šel do kina, byly akční scény, ve kterých Raimi býval vynikající. Ano, správně. Býval. Akční scény třetího Spideyho jsou asi největším zklamáním. Zmatek a chaos. A třetím do party by mohl být nuda. Ničím nápaditá akce "vyvrcholí" jedním z obřích filmových klišé a já si nemohl nevzpomenout na houpní v liánách z King Konga.. Celkově Raimi zklamal na plné čáře a měl by jít od válu. Jenže jeho dítko mu (opět) vydělalo nechutně velkou sumu a on už vesele prohlašuje moudra o čtyřce. No potěš koště! :( ()

Belerofon

Zbožňuju když si producenti mažou máslo na hlavě výroky typu " spiderman překoná vše co jsme dosud viděli". Dějově naprosto roztříštěné, příliš mnoho postav a tak málo času na plátně, že spiderman připomíná digitální řež plnou akce ale bez nějakých hranic, které zdobili díly předchozí. Kirsten Dunst je sladká jako obvykle, Tobey je Tobey, ale přesto sem hercům nevěřil ani slovo, blondýnka jenž měla rozeklat vztah mezi MJ a peterem se defakto jen mihla na plátně a moc škody nenapáchala..obrovské zklamání...Same chci 4 díl a zkus to podělat... ()

l.bejk

Ano už to není jako předchozí dva díly ale hned proto to nebudu hodnotit špatně,nastávají problémy s Mary Jane a s kamarádem Harrym,oběví se i černý oblek,kdy pak nastane z hodného spidermana zlý a taky to rozjede v klubu,velice vychytaný taneček.A ten závěrečnej boj hmm goblin+písečnej+Černej zmrd muž no BOOMBA. ()

Dexter666

Ježiš Maria, taký trápny prepadák som až nečakal. Ukecané, prehnane dlhé, takmer bez invencie, acting nestál za nič; tretíkrát opakovaný vtip so spajdyho šéfom už naozaj nie je vtipný. Z vizuálnych efektov sa mi chcelo zvracať. (teraz prepáčte moju vidláčtinu), ale šak to vyzeralo jak trápna počítačová hra. A to som do toho naozaj nešiel s veľkými očakávaniami a hovorím si, že aj keď bude film pravdepodobne o ničom, tak to zachránia SGI. Neviem, celý tým od vizuálnych efektov si dal asi voľno. Celé je to tak zlé a som z toho taký znechutený, že sa mi nechce robiť podrobný výpočet lapsusov, ktorými tzv. film ovplýva. Zabudnúť, vymazať z pamäti a tým, ktorí zatiaľ nevideli vrelo odporúčam, nech ani nepozerajú, znechutí sa im celá trilógia. ()

Akyno

Ak chce niekto nacpať do kufra príliš mnoho užitočných a praktických a hodnotných vecí popadne to niekedy tak, že sa vám rozpadne na polceste na vytúženú dovolenku. Spider-man 3 je bohužiaľ smršť preplácaných a nezaujímavých scén a tragické ukončenie série. ()

kachnacekk

Jistě, je už trochu překomixováno a přetrojkováno, ale protože jsem těsně před tímhle filmem shlédla Piráty 3 tento film mi přišel dobrý. Je to prostě zfilmovaný komix, tudíž nereálnost je nutností. Film se mi líbil a když řeknu, že konečně emoce mě dojaly k slzám tak to snad mluví za vše.. pěkné a zasloužené 4* ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)