Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

Darren98

Venomův příběh jakožto unáhlený definoval, jak dokáže studio pokazit sérii zničením potenciálu u jednoho filmu. Přesto mi poslední Maguirovy potíže s osobním i superhrdinským životem nezničil; nejenže si předvádění nakaženého protagonisty s humorem užívám podobně jak nové stále kvalitní scény šéfredaktora Jamesona, ale o šťastný konec pro Peterovy mizérie usiluji ještě více. Navíc excelující Harry Osborn nás dovede k jedinému akčně i zábavou nabitému finálovému boji. ()

Aurus

Sorry ale pro mě je Spiderman 3 nejlepší Spiderman film, nejlepší Marvel film a i nejlepší film který jsem kdy viděl. Příběh je fantastický a geniální,postavy jsou sympatycké a výborné a hudba ta je přímo boží. Na tomto filmu se nedá nic vytknout. Film má 62% nezaslouženě. Zaslouží si 100%. Za mě 11/10. ()

Saur.us

Do třetice to nejhoršího. Ve zkratce: herectví na malinu, přiblblý a často nesmyslný děj a hromada trapně pitomých scén. Velká bída a úplná destrukce jinak skvělé trilogie. ()

TheHofi

Já vím, že tenhle díl Spider-Mana nedosahuje kvalit předchozích dílů, ale stejně nechápu tu četnou kritiku, která se na něj snesla. Ano tři záporáci jsou hodně na jeden film, protože žádný z nich nemá moc prostoru, a když je na scéně jeden, tak musí odklidit pole, aby udělal místo druhému a ten druhý to pak musí udělat pro toho třetího, a nikdy si je pořádně neužijete všechny najednou. Pak bych tu vytkl herecký výkony některých herců, kteří oproti předchozím dílům v některých scénách trochu zaostávají, ale naštěstí to není po celou dobu stopáže.  A hlavně, ten Venom tady není udělaný moc dobře a jeho herce Topher Grace mě moc nebavil. Ale i přes to,  já ten film mám rád. Ne tak, jako první dva díly, ale mám ho rád. Akce je furt dobrá ať už ta v metru nebo ta finální. Efekty jsou opět výborné hlavně ty, které má Sandman, který je z těch tří záporaků nejlepší hlavně proto, že to není ten tip záporáka, který je prostě zlý, ale to dělá z logického důvodu a opravdu jsem si ho oblíbil a jeho hláška ( Nejsem zlý člověk, jen mám prostě pech) je tak pravdivá a donutí vás,  aby jste sním soucítili, protože věřím, že kdyby jste se dostali do jeho situace, tak uděláte cokoli. Pak je tu hudba, která se mi opět hrozně líbí. Opět sice není tak úderná jako v předchozích dílech, ale je furt dobrá. A jako poslední zmíním tu větší temnost příběhu, která je fakt dobrá a hodí se k celému tónu tohoto filmu. No a na závěr řeknu, nemyslím si, že by si tenhle film zasloužil takovou kritiku. Ano, je slabší, ale rozhodně to není špatný film, jen měl prostě pech ale já ho mam prostě rád 80%. ()

bonifac

výborné vyvrcholení trilogie,už bych to dál netočila...a tobey jako "zlý" peter parker vypadal naprosto dokonale..hlavně taneční kreace na ulici:) ()

Rastr

Ačkoliv je třetí Spider-man příliš natahovaný a některé úseky by se daly scénaristicky veřešit mnohem elegantněji, patří na mém pomyslném žebříčku mezi povedenější komiksové adaptace. Narozdíl od druhého dílu, ubylo trapných vtipů a patetických scén (obojí tam pořád je, jenom tentokrát v únosnější míře). Visuální efekty například u Sandmana jsou dokonalé. A to, že se jeden z hlavních záporáků, ukáže pouze na pár minut, máme brat jako zápor? Ale kdeby, alespoň jsou scény s ním o to vzácnější a jedná se o takovou třešničku na dortu. ()

Ferelen

Toľko kriku....toľkého sklamania...samé negatívne hodnotenia. Ale prečo? Ešte, že nepatrím do tejto kategórie. Ja som sa pri spidym už po tretí krát dobre bavil, kto sa nebavil, tak mu treba:) Kto má rád spidyho, tak sa zabaví aj tentoraz. Samozrejme, že film nedosahuje kvalitu predchádzajúcich dielov, ale to len o vlások. Pre tých, čo trojku ešte nevideli, nedajte sa odradiť, jednoducho sa na film dobre nalaďte u uvidíte, že všetko dobre dopadne. Už sa teším na štvorku. Go spidy, go! ()

SkyCaptain

Třetí Spidey má velkou vadu v počtu postav, žádná nedostane prostor jaký by si zasloužila, dokonce ani můj oblíbený Venom:-( nechápu proč se ve většině filmu trapně řeší vztah Peter/Mary když ten je už dávno vyřešený v minulých dílech, a ta scéna na mostě to je skutečně vrchol trapnosti a scénáristické bezradnosti, nejhorší mi ale připadly zhulené scény "temného" Spideyho, který si hraje na rockera, co to mělo být pane Raimi?!?! mohl jste se alespoň trochu poučit od George Lucase, který téma přerodu zpracoval na výbornou. Pokud se kladných scén týče tak určitě nezklamal Bruce Cambell a J.J.Jameson a některé akční scény, zvlášť finále bylo skvělé, ale ten ubrečený záběr to úplně degradoval, a tak je to s celým tímto filmem, namlsáte se výborné scény a hned vás do očí praští nějaká trapárna, celé to na mě působí dojmem promarněné šance na skvělý film... bezkonkurenčně nejlepší hláška celého filmu je: Recenze, nic si z nich nedělej, Spider-Mana taky pořád pomlouvají! :-) ()

Darkslayer

Raimi to snad ani nemozeš mysliet vážne -FUJ ! Na spidermana 3 som sa tešil hodnú chvľu, ale to čo som nakoniec zažil v kine bolo stašné. Keďže som nebol na premiére, bol som recenziami a komentármi priravený na to že to bude zlé, ale nie až tak. Tento film by sa dal viac nazvať Peter Parker ako Spiderman pretože scény s petrom v kostýme sú v menšine. Ono by ani tak veľmi nevadilo, že to chcelo byt viac dráma ale ovšem keby to nebola drama na úrovni telenovely. Celé je to uplakané, patetické, rozťahané a nudné. Akčným scénam by som toho ani veľa vytknúť nechcel (možno boli trochu prehnané, ale vrámci žanru sa to môže odpustiť), až na niektoré do očí bijúce blbosti ako napr. scéna s žeriavom. K Petrovmu prerodu asi toľko, že som čakal arogantného, egoistického hajzlíka a nie metrosexualneho emo imbecila ktorého z neho urobili. Neskutočne ma irotovalo množstvo vyslovene stupídnych scén. Za všetky spomeniem americkú vlajku a záverečný západ slnka. Ono by to mohol byť v pohode pozeraťelný film skratiť ho a vystrihnúť pár scén. Takto sa však zaraďuje do spolku nepodarených pokračovaní na 3. 2* je možno príliš ale ja som bol až priveľmi sklamaný na viac. ()

wakeup

Treti dil je pro mne neco jako treti tretina filmu Spiderman123, takze hodnotim, jako spravny fanda, jednoznacne a zase peti hvezdami. Zrod Sandmana bych ocenil Oskarem, pokud by to byl kratkej animak - to jen mimochodem. ()

zelda82

No teda nic moc...Po jednicce a dvojce sem cekal neco jinyho nez hromadu stupidnich postav, co predvadeji veletoce k neuvereni. A ta vlajici americka vlajka tesne pred zaverecnym soubojem- NO FUJ! ()

zabro

Raimi to podle me moc prekombinoval. Kdyby natocil radsi vzdy jen jeden film o kazdem zaporaku ne on proste musel byt vyjimecny a narvat do jednoho filmu dva zaporaky a jednoho napul zaporaka a napul kladase.Dale se me jaksi nezdal vyvoj postavy jmenem Peter Parker. Zdalo se me ze se choval jako kdyby nemel za sebou uz dve filmove zpracovani,kde se mohl nalezite poucit.Stejne dam 4 hvezdicky protoze je to prece jen spiderman :-). Ale pokud budou natacet 4 dil tak by to podle meho nazoru chtelo nekoho noveho na reziserskem a scenaristickem kresle. ()

FilmWave

Nejsem fanoušek této série, jednička mě hodně zklamala a dvojka mě bavila ještě méně. Trojka je ale výborná! Raimi se konečně uvolnil a pohrává si jak s postavami, tak s akcí. O Bruce Campbellovi ani nemluvě. ()

Prolog

Spider man běží kolem vlající emerický vlajky a mně se chce zvracet. Hollywoodští producenti by se měli konečně naučit, že dobré digitiální triky dobrý film nedělají. Měli by začít od scénáře (tady neuvěřitelná snůška patosu). V tomhle díle se toho totiž děje tolik, že by to vystačilo tak na další 3 samostatné díly. 4 různí padouchové (možná jich bylo ještě víc, teď se mi to nechce počítat :)) pácahjí různá příkoří na obyvatelích města....no nééé. Podivná černá věc z vesmíru dopadne na zem zrovna kousek od Petera Parkera...no nééé. Sand man vlastně není padouch, ale má moc dobré úmysly, chce zaplatit léčbu své dcery...no nééé. Kam se poděl zdravý rozum??? Chápu, že se tu nejedná o hyper realistický thriller, ale snad i zpracování comixové předlohy si zaslouží něco lepšího. Jinak 2 hvězdičky dávám jen a pouze za Jamese Franco...jediný hercký výkon na úrovni! Takže prosím: Už žádné podobně stupidní pokračování jinak docela dobře koukatelné série!!! ()

merigieren

Sluníčko tohoto filmu bylo tentokrát po většinu filmu vážné a smutné, takže * za sympatie dnes nevybojovalo. SpiderMan mi připadal už od začátku tak trochu namyšlený a meteoretický oblek to jen zesílil. Celkem mile mě překvapil jeho přítel po zesnulém otci, čekal sem znovu masku a dostal sem člověka :-). Myslel sem si, že na 3* to dá, ale ta závěrečná scéna s dojemným vysvětlením smrti strýce mi vlastně pomohla uvědomit si, jak je to celý nesmyslný. Písek na potvoru o několika patrech věžáku se někde vezme a zase ztratí, po zásahu bombou se někdo vypaří jiný má jen jizvu a toho samého zabijí dva bodáky. Na konci se písečný muž omlouvá, ale utrpení jež způsobili těmi souboji nikoho nezajímá. Taky je vidět, že autoři nepoužívají PC jen na microsoftí soft, jenže všeho moc škodí a nakonec se povedlo vytvořit jen záživnou mlátičku s nesmrtelnými postavami (jen do doby než se autorům zlíbí smrt) a to vše okoření nula vtipu a nepříjemné postavy... Vlastně jedna věc mě při sledování napadla, proč nebyl spiderman radši sněhově bílý jako výjimečný pavouk dobra ? :-) černá je přece barva zla. (a myslel sem barvu pavouka na obleku ) ()

misakurt

Předhozí dva díly jsem neviděla, ale odkážu odtušit, co se tam asi odehrálo...Jinak nebýt vydařených efektů, tenhle spider-man by spadl aspoň o dvě hvězdy dolů.... ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)