Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

Nesmělý student Peter Parker stále bojuje jako Spider – Man proti zločinu. Stále je zamilovaný do kamarádky Mary Jane Watsnové, která právě získala hlavní roli v muzikálu Vzpomínky na Manhattan. Přestože si Peter užívá přízně lidí, médií i Mary Jane, kterou se chystá požádat o ruku, nad jeho životem už se opět stahují mraky. Z meteoru, který dopadl nedaleko místa, kde trávil romantický večer se svou láskou, vyleze černý sliz a přilepí se k jeho mopedu. Uprchlý trestanec Flint Marko, který chce získat pro svou těžce nemocnou dceru Penny peníze na léčbu, spadne na útěku před policií do testovací jámy, kde právě probíhá experiment s demolekularizací. Ta promění jeho molekulární strukturu a smísí ji s pískem na dně jámy, čímž dá vzniknout zcela nové bytosti, Sandmanovi. Navíc je tu Harry Osborn, který Peterovi vyčítá, že mu přebral Mary Jane, a také věří, že Spider – Man zabil jeho otce. Petera, který se dozví, že vrahem jeho strýčka mohl být Flint a nikoli Carradine, se zmocní černý sliz a jako symbiont ho zcela ovládne. Peter se začíná měnit. Jeho síla, energie, ale bohužel také agresivita rostou a jeho temné já ho postupně začíná ovládat. (TV Nova)

Šimpy

Zeptám se: Proč tolik negativních recenzí? Možná je to tím, že po všem, co jsem o trojce četl jsem čekal něco jiného nebo tím, že jsem největší Spideyho fanoušek u nás, ale tenhle film se mi dost líbil. Solidní zábava do letního bijásku. Samozřejmě zpočátku filmu jsem přemýšlel, že mu dám tak 3, možná 3 a půl hvězdičky, ale pak přišly momenty, které mě dostaly. První souboj Petera s Harrym, kdy jsem měl konečně dojem z bitvy na život a na smrt. Stejně tak jejich druhý souboj. Přeměna Petera na "temnou" stranu, kdy jsem si přál, aby takový zůstal a bylo mi líto při pomyšlení, že se stejně vrátí ke světlé straně. K tomu pár vtipných scén, výborné herecké výkony. Zde bych zmínil halvně J.Franca - asi nejlepší výkon tohodle filmu. A pár výborných cameo roliček. (B.Campbell, T.Raimi a samozřejmě maestro Stan "the man" Lee). Akorát musíte všechny své znalosti o původním komiksu zahodit za hlavu, neboť tenhle film překopává úplně všechno. Strýčka Bena nezabije náhodný lupič, ale Flint Marko; Sandman není zlej padouch, ale pouze tragická figura (ala Doc Ock) a Harry se v závěru přikloní na světlou stranu síly, aby následně mohl zemřít hrdinskou smrtí. Co říci závěrem? Dvojka je podle mě zatím nejlepší komiksovou adaptací, jednička je velmi slušná a trojka je někde mezi tím. Osobně se případného čtvrtého dílu, byť pod taktovkou Raimiho, nebojím. Otázkou zůstává, kdo bude nový padouch. Viděl bych to na Lizzarda. Přece jen dr. Connors zde měl více prostoru než dřív.A navíc, je to opět tragická figura, což je Raimiho specialitka. A taky nevěřím, že by byl Venom úplně zničen. Snad se Raimi uskrovní na jednoho padoucha. P.S. Ve scéně, kdy Harry žádá komorníka, aby připravil večeři pro dámskou návštěvu by se hodila hláška ve stylu: "To by mě zajímalo, jestli měl Bruce Wayne taky takové problémy.":-) P.P.S. Doufám, že ve čtyřce se Peter vykašle na M.J. a začne chodit s Uršulou.:-) ()

fars

Tak tohle si skoro rika o parodii. -Harry, ja je sam nepreperu, nebud na me nasrany a budem zas kamosi, jako zamlada, co? -Jsem na tebe nasrany Petere, podivej se co jsi mi udelal s ksichtem, vypadam jako debil sakra.. -Jo tohle, sorry no, nedelas to jen pro me, notaaaak. -No tak jo sakra, ale prijdu az kdyz uz nebude moct, bude to tak dramatictejsi pro lidi kolem a taky to mam ve scenari. Ja byl u tretiho Spider-mana pripraven na nejhorsi, takze se mi to vlastne v celku nezdalo tak strasne, az ne ten konec, to uz bylo vazne moc. Zezacatku filmu jsem si rikal - hej, to neni tak spatny. Nekde uprostred jsem si rikal - no jo, to je trochu uspechane a moc mu to nezeru, ale jde to. A ke konci jsem si rikal - no to si uz delaji prdel, ne? Mam se smat, nebo plakat? Ale kdyz ja mam pro toho pavouciho muze takovou slabost, a kdyz uz nic tak aspon za triky a akcni sceny davam 7/10. ()

BoXBe

Zčásti sabotovaný film. Místy záměrně špatně odvyprávěný příběh s Gwen a Eddiem, ke kterému Raimiho prakticky donutili (stačí si pustit, s prominutím, zhovadilou scénu, kde visí ve vzduchu Gwen a její boyfriend se seznamuje s tátou a posléze po přežití pádu z mrakodrapu ji letmo pozdraví...), pitomě zahraný, hloupě poslepovaný....nedobrý film s tolika špatnými vlastnostmi (opravdu nepěknými digitálními akčními scénami a hloupoučkým jásajícím davem lidí v závěru prokládaným absurdními breaking news). až to při sledování naštve a bolí...! Takhle už prosím ne! Jedinečný příklad toho, jak může dopadnout film, kde se režisér vzepře producentům v prudkci stovek milionů dolarů. Raimi to musel sabotovat schválně. Každopádně jde o příklad opravdu zmršeného Hollywoodského projektu s několika geniálními nevyužitými momenty, včetně lidského rozměru Sandmana a sebeobětováním Harryho Osborna. Mnoho mých dalších a dalších jiných vtipných důvodů shrnul tady jeden zábavný klip: http://www.youtube.com/watch?v=LVn9d87TlPU ()

c.tucker

Simbiont z Petera udělal opravdového chlapa, jen nemusel chodit jako idiot. Jinak tam byl naprosto nadbytečný Venom, který mohl být až v dalším pokračování, jelikož je to opravdu suprový záporák. Další nevyužitý potenziál byl s Gwen Stacy, která byla nějak rychle vypuzena. Některé scény bylo opravdu hodně vokatě počítačové a zrovna ty, u kterých se s tím ani nepočítalo, protože Sandman byl počítačově vyšperkován. ()

Ice123

Nevím proč je momentélně na 62%. Třetí díl je dle mého názoru nejlépe udělaný spider-man, kterého jsem viděl. Záporáci, jsou správně záporný a hlavní temnou atmosféru dává celému ději černá vesmírná hmota. Konec možná trochu ulítlejší ale rozhodně mě nepohoršíl. Dle mého je ještě lepší než-li jednička a proto odemne dosáhla na 5* ()

WolfR

Tři záporáci byli skvělí, ale Parkerovi taneční kreace, uspěchaná zápletka a potřetí zachraňování Mary Jane už mě vážně naštvalo, 3 hvězdy. ()

Hans.

Není to zase tak špatný, čekal jsem větší průser. Záporáci jsou zajímavý, akce taky na slušný úrovni, jenom ty komedialní vložky mně tam až na frantíka Bruce neseděli a nebavili. ()

Thorn

Řeknu to na rovinu. Spider-Mana 3 považuji za zdaleka nejlepší díl z celé série a pravděpodobně ten nejlepší komiksový film vůbec. Proč? Protože tohle je na rozdíl od všech těch Temných rytířů, přehnaně civilních X-Menů a pošahaných disneyovek (záměrně neříkám marvelovek) skutečný komiksový film v tom nejčistším smyslu slova. Je to film, který se nebál jít opravdu do hloubky a nabídl nesmírně zajímavé a podnětné myšlenky stejně tak, jako poctivou superhrdinskou akci, pořádnou dávku napětí, skvělé efekty a všechno ostatní, co k tomuto žánru patří. Podívejte, já osobně se považuji za toho nejvěrnějšího fanouška pavoučího muže, jaký jen může být. Spideyho příběhy čtu už od nejranějšího dětství a doma mám stovky jeho komiksů v originále. Znám všechno od Ditkovy éry přes Romitu, slavná období Gerryho Conwaye, Rogera Sterna a Toma DeFalca až po moderní pojetí s kresbou Todda McFarlanea či Erika Larsena. Vzhledem ke svým letitým zkušenostem a znalostem si tedy troufám tvrdit, že Spider-Manovi a jeho světu rozumím velmi dobře a dokážu posoudit, zda byl zadaptován adekvátně své předloze. Co se týče konkrétně tohoto filmu, má odpověď je následující. Ano, ano a ještě jednou ano. Spider-Man 3 je tím nejpřesněji zadaptovaným komiksovým příběhem, jaký jsem kdy měl možnost vidět. Všechny postavy dokonale sedí. Režisér Sam Raimi (sám velký fanoušek Spider-Mana) úžasně vystihl osudový konflikt mezi Peterem Parkerem a jeho nejlepším přítelem Harrym Osbornem. Zároveň skvěle ztvárnil také Peterův romantický vztah s Mary Jane, který je neustále narušován mladíkovou tajnou identitou. Pozadu však rozhodně nezůstala ani teta May, která v tomto filmu pronese ta nejmoudřejší a nejpravdivější slova, jaká si jen dovedu představit. Toto je konečně komiksový film, který má nějakou hloubku a nějaké myšlenky. Moment, kdy Peter pronese ona slova o odpuštění, řadím k těm nejsilnějším okamžikům, jaké jsem kdy v nějakém filmu spatřil. Režisér Sam Raimi se s tím tentokrát vůbec nepáral a šel nekompromisně až na dřeň. Scéna, v níž se ze sebe Peter pokusí smýt všechno to zlo a hned vzápětí pochopí, že to nepůjde ani tak rychle a ani tak snadno, jak čekal, je prostě geniální. A v momentě, kdy si těsně před velkým finále oblékne svůj tradiční červenomodrý kostým a vyrazí do předem prohrané bitvy, jsem mu fandil jako ještě nikdy v životě. Toto je přesně takový film o Spider-Manovi, jakým jsem chtěl vždycky vidět. Kam se na to hrabou první dva díly. I ty byly sice výborné, ale kvalit trojky nedosahují ani náhodou. V této chvíli mě nenapadá ani jeden jediný příběh o nenávisti, pomstě a odpuštění, který by šel až tak do hloubky a nabídl tak pozoruhodné rozebrání celého problému. Dobrá, abych nebyl úplně nekritický, uznávám, že některé taneční vložky byly přece jen trošku "over the top". Posuďte ale sami. Scéna s Flintem Markem a jeho nemocnou dcerkou, zrození Sandmana, Peterův sestup do temnot, nelítostný souboj Petera a Harryho, Peterovo vykoupení, rozhovor s tetou May a velké finále včetně závěrečného rozhovoru se Sandmanem. Myslím, že všechny tyto úžasné scény bohatě vyváží těch pár drobných úletů. Navíc se vrací také geniální Bruce Campbell, který ani tentokrát rozhodně nezklame. Spider-Man 3 na mě v určitých svých momentech zapůsobil mnohem víc než jakýkoliv jiný film z tohoto žánru. Právě proto má u mě zcela výsadní postavení a já jej budu už navždycky považovat za nejlepší komiksový film, jaký jsem měl tu čest zhlédnout. () (méně) (více)

czejny

Co nového v pavoučí mysli již potřetí? Spiderman trochu blázní a věřte, že tak docela to není jen tím symbiontem. První část připomíná spíš nějakou parodii na našeho Spideyho, prostě fraška. Kam se poděl náš skromný Peter Parker? A co teprve naše Mary Jane? Odkdy známe Spidermana jako předvádějícího se kluka, před jásajícím publikem? Mary Jane je prozměnu nabubřelá a s Peterem si skvěle notují. To jen prozačátek filmu. Dále si jdem trochu hrát. Při souboji s Harrym mi to všechno připomínalo spíš nějakou hodně povedenou videohru, ale vlastně aby ne, 300 milionů se jen tak nikam neschová... Poté, co Spideyho ovládne symbiont, se z Petera stává přitrouble poskakující truhlík, který je trapný, místo toho aby byl nějak drsný. Když jsme u toho hraní, dále přejdeme na píseček, z kterého se vyklubal Sandman. Sympatický písečňák nemá chybu a je do posledního zrníčka propracován. Následné souboje mezi mrakodrapy způsobují akorát to, že zapomínáte kousat popcorn ve vašich ústech. Prostě radost pohledět, obzvlášť tedy, když se před vámi mihne americká vlajka (tomu snad ještě chyběl jen zpomalený záběr a Spiderman mohl říct do kamery:"To sme my amíci, co sme natočili nejdražší film všech dob, to čumíte, co?") Kdybych mohl mít jedno přání, tak ať se nejdříve vysvětlí scénáristovi, o čem ten film má být, neb některé dialogy byly opravdu hrozné. Po velice našlápnutém traileru nám zbyly možná jen oči pro pláč, ale našly se i světlé chvilky, které osvětlily černý odstín obleku Tobeyho Maguira.3* (doporučuji titulky, český dabing mě svým zněním poněkud opařil) ()

otík

Spider-Man 3 se mi líbil úplně stejně jako dvojka a považuji jej za velmi podařený. Film má slušný příběh, který sice má plno rádoby dojímavých scén, ale jsou zahrány dobře a nenudí. Akčních scén sice není zas až tolik, ale když na ně přijde, jsou výtečné. Trikově je film dokonalý a také hudba je výtečná. Co hlavně oceňuji, že příběh má hlavu a patu, je jasný a každý se v něm dokáže slušně zorientovat. A i ten konec je zcela v pořádku. Ano, film není dokonalost sama, ale jde o inteligentní a zcela neškodnou filmovou jednohubku, která ani při třetí ochutnávce nezhořkla. ()

Radiq odpad!

I kdyby ten scénář nebyl tak stupidní a blbej a předvídatelnej a pro děcka, tak by to zazdily ty akční scény. Byly trapný v předchozích dílech, tak proč by neměly být trapný tady. Stejný je to s počítačovejma efektama. Ty se vyskytují snad všude a jde to hrozně poznat. Na těch akcích mi vadí hlavně to, že jsou hrozně zmatené a kamera se furt točí dokola a vy nevíte, kde je země a kde je co. Přitom je to hrozně rychlý, pohyby všech taky předimenzované, stejně jako skoky a jiné lety. Jediné pozitivum vidím v tváři Thomase Hadena Churche, který se sice do role hodí, ale film to nezachraňuje. Je to sračka. Skoro všichni známí herci, kteří kdy hráli ve Spidermanovi, byli moji oblíbenci, ale Spidermanama si to u mě pěkně posrali, hlavně Kirsten Dunst. A zas ty posrané náhody - asteroid spadne nedaleko nich (zajímala by mě ta pravděpodobnost), uprchlej vězeň je zrovna ten, co mu zabil strejdu a navíc se z něho stal ten písečnej, nehoda s jeřábem a on zachraňuje zrovna dívku, což je dcera policejního náčelníka, s kterou chodí ten fotograf - Parkerova náhrada v novinách - a Parker s ní do školy, pak jde náhodou na rande do jazz klubu, kde zrovna dělá Mary Jane atd. Jinak trio záporáků Sandman, Venom, New Goblin, věřím že kdyby to tvůrci neposrali, tak by byli dobří. ()

Sabrewulf

"Konečně víc záporáků! Tři na jednoho? Třetí díl bude řež a lepší než předešlé díly." - říkal jsem si..... Oh, jak šeredně jsem se nachytal. Už úvodní souboj Parkera s Osbornem jasně ukázal, že počítačové triky by se na pohyb lidí používat neměly. Panáčci z Lega hadr. S-3 je opět jako dort: milimetrové vrstvy marmeládové akce jsou proloženy zbytečnými centimetrovými vrstvami odporného telenovelského másla. A co měla být ta "temná" strana Parkera? To, že na sebe hodí černou košili a tančí na ulici? Nebo snad to, že dá M.J. facku (tu by si občas zasloužila i normálně)? Korunu všemu nasadil přepatosovaný konec. Jak říká jeden fyzikální zákon: Velikost patosu by měla být přímo úměrná velikosti příběhu. Takový všemi zavrhovaný konec LOTR: Návrat Krále si nějaký ten patos zaslouží, přece jen šlo o záchranu světa, ne? Takže bych v S-3 smysl vlající americké vlajky + uslzeného konce pochopil a respektoval v případě záchrany (minimálně) celého města. Ale v případě záchrany jedné (občas protivné) ženské? Raimi, děláš nám to schválně? Jeden bod za Campbella a Sandmana (toho akčního, ne toho ubrečeného). ()

tom88

Je to určite najslabší diel série, no až tak nezaostáva. Je to trochu dlhé, dalo by sa to o pol hodinku skrátiť. Raimi sa tu dosť venuje vzťahom, radšej by sa mohol venovať komixovým postavám. Dej nieje zlý, no miestami je nezaujímavý. Záporáci sa mi celkom páčili a to hlavne fotograf v čiernom obleku, aj keď boli veľmi ľahko zničiteľní. S Octopusom sa Spidey trápil oveľa viac. Herci si zachovali svoj štandard z predošlých dielov, takže žiadna sláva. Kamera, strih sú na dobrej úrovni. Efekty sú lepšie a je ich viac, čo je v takomto filme plus. Akčné scény sú celkom slušné, zvládnuté aj keď sú miestami neprehľadné. Ako ďalšia komixovka a oddychovka je to viac než slušné. Keď sa chcem dobre zabaviť, pustím si Spidrmana 3 (ale až po jednotke). 70%. ()

Benjamin-L

Výborný díl i když pro některé je to nejnudnější díl tak já si to nemyslím. Nejvíce jsem se smám když si mě herec J. K. Simmons vzít prášky a je sekretářka mu tam vždycky začala pípat stoho jsem byl teda vodrovnanej. Byl jsem na třetim díle v kine a jsem spokojený do dnes. ()

Nivenx

Tady se rozepíši drobet více, v prvním a druhém dílů šlo hlavně chválit, ale u trojky už to neplatí. Tady už to škřípalo a to hodně. U série spider mana mě baví hlavně akce, nenudící dialogy a krásně natočené i zahrané chvíle romantiky. Ale tady skřípalo snad vše. Jedna akce, bum chvilinku, než se stihne člověk rozkoukat padouch pryč. Z akce člověk nic neví a už autoři cpou diváka do dalšího bordelu. Padá jeřáb, ničí budovu, spider zachrání ženu a na jeřáb a na všechno kašle. - To jsem myslel, že vyletím z kůže. Tento díl by byl i celkově skvělý, jen držet se pravidel prvních dvou dílů a ne tvořit takový bordel. Už se nedivím, že Raimi nechtěl druhého venoma do filmu, rozhodně by se tím hodně změnilo. Kdyby jednoho padoucha ubrali, byl by to i myslím pěkný film a ne takhle nažvejknutý. Tolik věcí co ten film obsahovalo se do 139 minut nemohlo vejít!!! Kdyby z tohoto filmu, byly dva díly, bylo by to rozhodně o moc lepší. 60% ()

URBAN

Ani dobrý a ani špatný . Každopádně na oba předchozí díly to nemá . Postrádá to kvality prvního dílu což byl příběh a druhého kde hlavní roli zase hrála akce . Příběh a celkově tento díl se mi moc nelíbil , ikdyž je pravda že tento díl něco v sobě měl , ale byl takový moc jiný než jeho předchůdci . Zdálo se mi že až moc hrál na triky a na to ostatní moc nehleděl . ( 26.2.14/MAC/ ***a půl ) ()

Triple H

No, tak v tomto prípade sa Raimi a štúdio pekne prerátali. Už pred premiérou som bol zvedavý ako konkrétne chcú uspokojivo ukočírovať všetok dej, ktorým sa rozhodli tretieho Spider-Mana napchať. Peter a jeho konflikt s Harrym, Trojuholník Harry-Mary Jane-Peter, druhý (!!) trojuholník Peter-Gwen Stacy-Eddie Brock, rivalita medzi Eddiem a Peterom, zrod Venoma, a do toho všetkého ešte aj Sandman. To skrátka pri stopáži kratšej ako 150 minút v žiadnom prípade nemohlo vyjsť a ani nevyšlo. Všetky peripetie sú extrémne skratkovité a prepchaté absurdnými a nelogickými náhodami (a to aj s prihliadnutím k tomu, že sa jedná o comics). Venom tam bol úplne zbytočne- štúdio do toho nemalo Raimimu kecať a vnucovať ho tam. Tobey Maguire v niektorých momentoch vyslovene nestíha, ale zase inokedy celkom pobaví. Čo ma prekvapilo je koľko ozaj vtipného humoru a scénok sa v trojke nachádza. To je pre mňa plus. Rozpočet je vidieť a efekty sú vo všeobecnosti na úrovni (a napríklad také zrodenie Sandmana je až dychberúce). Film je ako celok dostatočne zábavný, ale čo sa týka scenára šliapli tvorcovia tentokrát sakra vedľa. ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (více)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (více)