Komentáře uživatelů k sérii (8)

 • DaViD´82

  The Pilot (10x01) 2/5: On je dobrý. Ona je dobrá. Zápletka není. Ne že není dobrá, ona vůbec není. Chápu, že chtěli věnovat dostatečný prostor nové společnici a pojali to z jejího úhlu pohledu, ale napsat "kaluž co není kaluž" a u toho skončit, to prostě nestačí. Smile (10x02) 3/5: It's very... Lovable. Nápad a rozjezd hodný Silence in the Library, z emoji neJamie Vardiů mrazí, valencijský design kolonie skvostný, ale z těchto elementů se nepodařilo vytvořit funkční celek. Navíc zápletkou, dějem, pointou i vyřešením jde o nedůstojnou kopii The Empty Child/The Doctor Dances. Thin Ice (10x03) 3/5: „Odkladem ztratí se hněv, roztaje jak křehký led.“ Jedna z těch potencionálně ne-pouze-tuctových epizod, kterým by seděla úderná půlhodina, ale v rámci plné stopáže to drhne skrze častá hluchá místa. Nad vodou, ehm na ledě, se to drží jedině díky nahláškovanému sbližování Doktora s Bill. Nebýt jednoho echt působivého proslovu, tak jde o díl, ze kterého si stěží něco zapamatovat aspoň do náběhu závěrečných titulků. Knock Knock (10x04) 4/5: „Freaky Scooby Doo house.“ Epizoda, která si výstavbou vyloženě říká o to, být tou první, ve které se zkříží cesty Bill a Doktora. Rozhodně by to bylo stylovější než nad zlovolnou louží. Každopádně především v první polovině více než solidní práce s žánrovými klišé, navíc skvostné tiché poměřování se Sucheta s Capaldim. Škoda jen tuctového doktorovského vyznění a nevyužitého "navrátivšího se zaklepání na dřevo". Oxygen (10x05) 4/5: Neviditelná ruka trhu bere kapitalisticky dech ve vzduchoprázdnu skrze autonomní roboskafandry s mrtvolami v nich; no neberte to. Každá sezóna musí mít svou epizodu na vesmírné stanici se zbytkem posádky ve smrtelném nebezpečí. Většina těchto "profilových" dílů je zdařilá. Málokterá však až takhle zdařilá; pokud si tedy odmyslíte politicky angažovaný obsah. Extremis (10x06) 4/5: Vynikající premisa, skvostné vyvážení mrazivě znepokojivého (a není to jen o těch zombie mniších) s fungujícím humorem (papež v ložnici!), z Nardolea se díl od dílu klube mnohem více než jen "druhořadý komediální sidekick", velké sázky, hmatatelné napětí i příkladná gradace. A pak přijde finální rozporuplný zvrat, u kterého jsem na vážkách, zda jde o podpásovku či neskonale sofistikovanou hru s narativním klišé. The Pyramid at the End of the World (10x07) 3/5: Love is consent. Rozjezd i dojezd epizody zdařilý, ale výplň mezi nimi e tuctová až hanba.(10.7.2017)

 • Cheeter
  *****

  Začátek epizody mi přišel dost slabší. První epizoda, která se mi líbila, byla ta s mnichy. Ale nějaká větší provázanost celkového děje mi trochu scházela, teda až na jednu výjimku. Série pak zachraňovaly poslední dvě epizody, které nechaly spousta otevřeného prostoru. Uvidíme hlavně, jak to dopadne s Doktorem, budu se těšit na vánoční speciál.(12.7.2017)

 • andalin
  ***

  Obsahuje spoilery. I když Jenna-Coleman byla super, Claru jsem již po pár epizodách nemohla vystát a tleskala jsem, když jí byl konec. Podle mě to s celým tím její příběhem bylo trochu přes čáru. Bill je na druhou stranu zajímavá postava, která se podle mě k 12. Doctorovi náramně hodí. Příbeh pokulhává, emoji epizoda byla trochu WTF a někdy si říkám, proč na to ještě koukám. Odchod Bill ale přišel nečekaně rychle, což mi bylo vlastně sympatické. Jako další věc bych ráda pozvedla postavu Nardola, která byla absolutně geniální. Návrat Mastera mě na druhou stranu ze židle nezvedl, ač jsem se na něj těšila. Meh. Uvidíme, co všechno přinese vánoční speciál, David Bradley mě nadchl už v An Adventure of Space and Time. ^^(4.8.2017)

 • filmmovier
  *****

  Rozhodně nejlepší Capaldiho série. Fajn scénáře, fajn příběhy, ani jedna epizoda mi vyloženě nevadila, což je fakt skvělý. A změna společnice (byť jsem Claru měl fakt rád) tomu taky dost prospěla, Bill je fajn a Nardole mi tam nijak nevadil, Capaldi byl samozřejmě po celou dobu tradičně naprosto perfektní, takže je jen a jen dobře, že alespoň jedna jeho série bude stát za to. Navíc nám v této sérii dají pokoj Dalekové (až na těch několik minut v prvním díle) a je tu naprosto fenomenální David Suchet, který si pro sebe ukradl celou svou epizodu. Všechno bylo dobrý, jen druhá část mnichů mohla být o něco lepší. A pak je tady finále. Ty byly v osmé a deváté sérii... no, lehce pitomé, obzvlášť teda Hell Bent v deváté, ale tohle bylo naprosto luxusní. Naprosto neskutečně úžasná Michelle Gomez. návrat excelentního Johna Simma (jejich společné scény fakt stojí za to), původní Cybermani a poslední scéna, která mě naprosto neskutečně nalákala na vánoční speciál a ještě nikdy jsem se tak netěšil na regenerační epizodu (která byl opravdu MĚLA stát za to, vzhledem k tomu, co se chystá). Poslední dva díly jsou finále, které si Capaldi opravdu zasloužil už dávno - aspoň jedno bude stát za to a je vlastně příjemné, že to bude právě to poslední. Capaldiho Doctor se měl více přiblížit klasickým Doctorům a v téhle sérii je to vidět nejvíc - epizody jsou totiž jako vystřižené z klasických sérií. Jsem spokojen i po opakovaném shlédnutí. Bude mi chybět, strašně moc. Give us a kiss. 100%.(17.7.2017)

 • anatheman
  ***

  Oproti deváté sérii kolosální propad. Příběhy jsou nepříliš záživné a až na výjimky neoriginální. Ovšem řada prohřešků by se dala odpustit, kdyby se tato série nesnažila být až tak přehnaně politicky korektní. Opravdu není k nalezení epizoda, která by nebyla nějakým způsobem "inkluzivní". Máme zde vše - od černých římských legionářů přes kritiku kapitalismu k feminismu. Ptám se: Proč? Vždyť minulé série se bez tohoto přístupu obešly. Ale nemíním tím obviňovat přímo tvůrce. Myslím si, že za tuto transformaci nemohou. Spíše se zdá, že jim to bylo nadiktováno. Co ale tuto sérii zachraňuje? V některých epizodách přetrvává tradiční "dotkorovská" atmosféra. Rovněž je možné nalézt několik silných momentů, které podporuje skvostná hudba. Hlavním tahounem je ovšem Capaldi a potěšil i Lucas jako Nardole. Tak tedy nakonec uděluji 3 hvězdičky.(4.1.2018)

 • sirien
  ***

  Obvykle hodnotím série výš, než průměr jednotlivých dílů. Nebo aspoň stejně. Tady... dělám výjimku. Většina těch dílů je dobrých. A kdyby byly někde na začátku seriálu, tak si nikdo stěžovat nebude. Jenže celkově prostě to už nemá ten drive - náměty se opakují, postrádá to zajímavé koncepty a směřování. Díly z prvních sérií mám v paměti víc, než díly z téhle - bohužel. Po 4., 6. a 7. sérii chce už člověk tak nějak něco víc - zejména po 8. a 9. sérii, které byly spíš sestup, by seriál potřeboval zase nakopnout, místo toho se topí do průměru ve kterém už člověk ani nemá potřebu vidět další díl hned a klidně si ho odloží i o dost dlouhou dobu.(6.12.2018)

 • Gelaos
  ***

  7/10: Desátá série je nutná výplň, než Moffatovi vyprší smlouva o showrunningu. Velkým překvapením pro mě byla Bill. Čekal jsem, že jí nebudu mít rád, ale opak je pravdou. Sice nedosahuje kvalit Clary či Amy, ale i na ploše jedné série si dokázala získat moje sympatie. Capaldi už působí trochu unaveně, ale jako Doktor září stále. Epizody jsou tuctové, chybí jim dynamika a jen pár mě dokázalo zaujmout (Knock Knock, Extremis, The Lie of the Land). Rozpačité finále většinu dějových linek ukončí, ale na sérii je znát (nejen Moffatova) tvůrčí unavenost.(17.2.2019)

 • Anomander
  *****

  Parádní série. Jasně, najde se tu pár slabších dílů, ale zase na druhou stranu tu jsou díly jako Knock nebo Extremis, který mi přišli vážně skvělý. Bill se ukázala jako dobrá společnice, i když na tu její homosexualitu by nemuseli narážet skoro v každé drůhé scéně. Za mě tak 80%(4.9.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace