Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

sarkareifova

Velice slibný začátek. Shia hraje skvěle, ale nebyl moc překvapený, že je jeho auto robot. Typuji že kdokoliv jiný by asi omdlel nebo začal křičet, ale on si to jěště nahrál do telefonu. Když nebudu brát v potaz tuto maličkost, tak je to další skvěý výkon režizéra Michaela Baye. ()

Tosinek

Žádná pecka to teda není. Shazují to kýčovité romantické scény (rodinné hodnoty, neubližování lidem, balení Megan), hloupě bojující roboti a pokusy být vtipný. Místy byl příběh tak stupidně šroubovaný, že jsem si pak nemohl pořádně užít ani jinak povedenou akční scénu. Zábava pro hloupé davy dokonalá, já ale potřebuju servírovat i špetku inteligence. Za mě 3,5*. ()

Logan37

Transformers je snad jedinej film, na který jsem šel do kina aniž bych věděl o čem bude nebo viděl nějaký ten teaser / trailer. Takže mohlo jenom překvapit a taky že překvapilo. Převést na plátno hračky, roboty, co se mění v auta, muselo z počátku vyznít dost stupidně. Jenže Michael Bay a $150M z toho udělali velkolepý letní blockbuster. Po vizuální stránce je to špička. O akci, kterou Bay umí, není nouze, humor pobaví, Shia je fajn, Megan sexy a všechno to doplňuje skvělý soundtrack. Velkofilm se vším všudy, který jsem si užít víc nemohl. 10/10 ()

bubblebobble

Trochu moc army a trochu moc neprehľadné. Z toho dôvodu ma tie akčné scénky nebavili. Vždy keď sa objavili LaBeouf a Fox tak to bola sranda. Akonáhle ale zmizli tak to bolo len také ... ako to nazvať.... nudné? Taký kočkopes. ()

FanKalEl

Prví a najlepší transformeri. Scenáricky funkčné, to pravé Steve Jablonskové, dejovo bez tápania a strácania, žiadne hluché miesta a žiadna dementnosť ako je to pri novom reštarte 2014 v tejto sérií. Takmer bezchybné a efektné dielo aj po viacerých pozretiach. (95%) ()

Stíba

Zkrátit film o hodinu, vypustit většinu toho strááášně hloupého příběhu a zdržet se pár dalších zrůdností, byl by to o kus lepší film. Triky mě po chvíli omrzely a Megan se postupem času před kamerou ukazovala stále míň což Míšovi taky zazlývám. ()

KafuR

Nemůže se to vůbec brát vážně, ale to je u Baye přece standart, a tak nezbývá než prostě vypnout mozek, nechat úvodních otravných dvacet minut přebublat a poté se už jen pohodlně usadit a kochat se za zvuku Jablonskeho hudby příletem vesmírného kovošrotu a nechat ho na zemi rozpoutat jednu z největších bitek za poslední roky. Spielberg a Bay byli tady očividně ve svém živlu a v rámci digi efektů a nabušenosti akce tato dvojice zahrabala své konkurenty hluboko mezi tuny kovových součástek a kamených bloků z obytných čtvrtí půlky města. ()

gazogazo

Kdybyste se mně zeptali, kterej Štěpán jede v hollywoodu nejvíc NOS, tak reknu michael Bay!!! Stříhání probíhalo asi takhle. ...= 'hej, je to moc pomalý ' ale to tam nebude nic než destrukce a kýč' prcej to a ještě vystrihni všechno složitý' Okok a dal?' ta svine co neumí hrát tam musí víc ukazovat sysli zuby ' jeba!! ()

Haide

Možná je to částečně tím, že mě auta nezajímají... Na druhou stranu ty monology/dialogy byly fakt šílená křeč. ()

NitroXcz

Už je to tolik let, a přesto jsou Bayovi Transformers masterpiece. Jako malý jsem na tom ujížděl a po zkouknutí po větší pauze jsem se cítil, jako kdybych to viděl poprvé. Nápaditá a originální idea o mimozemských robotech co se umí přeměnit na vozidla. Humor tady za mě funguje perfektně, Shia LaBeouf si parádně poradil s rolí Sama a nedokážu si představit, že by se jí ujmul někdo jiný. Dokonale ztvárnil mladého, zmateného puberťáka, který má trefné hlášky a snaží se zapůsobit na holku “drsňáckého fotbalisty”. Bohužel má jen staré auto, které si dělá, co chce... ()

kondor77

Naštěstí jsem viděl film poprvé doma, což mi umožnilo masturbovat nad autoboty a pozadím M. Fox (v tomto pořadí) v soukromí. A ten transcendentní zvukový doprovod provázející transformaci aut v autoboty... .Není to snad hlas Boží? K věci, průměrný americký blockbuster. ()

samoto

Super film,už se těším až bude v kině a dobře že Michael Bay spolupracoval se Stevenem Spielbergem na tomto filmu a doufam že mu pomůže i s natačením dvojky.To je letadlo,ne to je Superman,ne to je přece TRANSFORMERS.Bezkonkurenční film,jsem si myslel že ze začátku nebudu žadná akce .Jako u jiných filmů trvá tak 20 min,než se rozjede.Ale Transformers,nemam slov. ()

Chester7

Odcházel jsem z kina a byl jsem uchvácen. Jediné, co mě mrzelo bylo, že už mi není dvanáct let, abych si mohl tento film vychutnat klukovskýma očima. Asi bych zešílel jako fanynky na koncertě The Beatles. Jen škoda, ze Michael Bay vykrádá stále dokola sám sebe a romantické scény uprostřed boje prostě do Transformers nepatří. Ale ty efekty! ()

Menja

Bola to síce strašná hovadina, ale výborne a profesionálne natočená a obsadená sympatickými hercami. Ozaj, prečo všetci najlepší hackeri sú vždy vo filmoch predstavovaní ako totálni loseri s divnými úchylkami, žijúci v dome so svojimi neznesiteľnými matkami / babičkami (viď Die Hard 4)? ()

pulDag

omg ___> absolutne nejmene zajimavy koment:: de-souza ___> absolutne nejvice zajimave komenty: numan, johnny2005, paascha! UPDATE: po zhlidnuti Bourna, musim snizit na 3* ;) ()

LordMysti

Čekal jsem opravdu těžkou popcornovou klipařskou zábavu a těšil se na ní, bohužel to byla až moc přehnaná klipařina, ve které se ztrácelo vše podstatné hlavně v závěru :(. Film si u mě max. hodnocení projel především v druhé polovině filmu. Ano, je to klasické sci-fi, ale nečekaně brutálně naivní. Navíc se mi chtělo zase zvracet, když jsem viděl ty nechutné vlastenecké americké scény na které jsem v poslední době už totálně alergický! Mít film trošku vážnější pojetí hereckých rolí a méně detailních záběrů při akčních scénách, bylo by to opravdu dílo řadící se do mé TOP 3. I přes všechnu kritiku to byl ale absolutně parádní film, který si opravdu zaslouží poklonu, za solidní rozpočet 150 melounů opravdu dokonalá vizuální stránka. ()

nightday

Kvantita přesahuje kvalitu. V tom smyslu, že tento film vydělá spoustu peněz a přitom je to velké béčko. Děti budou sbírat samolepky, hračkárny budou vydělávat a i v blbých cornflakes budou plastický napodobeniny robotů. Patetický příběh. Spoustu nelogismů (Pouštního štíra muselo sejmout několik raket ze stíhaček a černého robota ve městě položila na zem jedna rána z bazooky, jak je to možné?..Povídačky o tom, že na Marsu jsou roboti - dětinské) . Trapné pokusy o humor, napětí nulové. (Proč se ti roboti při pustošení města pořád chlubili - já jsem Starscreemer, já jsem Megatron - koho to zajímá?). Tenhle film je mi proti srsti. Kdybych nečekal na bayovský happy end, tak se ani nedodívám. Dvě hvězdičky za efekty a za scénu kdy jeden z robotů pomočil člena S-7. ()

druhaveta

Zvláštní směs Bayova bombastického godzillování a Spielbergova typického ETování je v závěru přemazána režisérovým absolutně beuzdným řáděním, které nemá obdoby. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)