K zatím poslednímu Allenovu filmu jsem v diskuzi nenarazila na příliš kladné ohlasy. Sama mám však naprosto opačný názor. Už jen celý nápad mě dostal (a od chvíle, co se na plátně objevila smrtka mě film držel až do konce). Líbilo se mi, že jsem až do konce, nevěděla jak to skončí (což já u filmů hodně cením). Vtípků sice nebylo tolik jako v některých jiných Allenových filmech, ale podle mě zase stály za to. Johanssonová je moc dobrá herečka a Jackmana taky můžu. Navíc to bylo doplněné skvělými výkony samotného Woodyho a McShanea, coby Sida a Strombela... no, já si prostě nestěžuji.(2.9.2007)

• sochoking

Najlepšie momenty filmu boli, keď Woody Allen držal hubu, alebo keď vôbec nebol na scéne. Ja tù jeho koktavú reč nemôžem vystáť! On jednoducho zhadzuje hodnotu filmu svojim učinkovaním v hlavnej úlohe.(16.10.2016)

Allen je jako vždy vtipný, s ním i Scarlett, které napsal, pro sebe typické dialogy, které jsme většinou ve fimech zvyklé slýchat od něj, ta je navíc ještě skvělá a krásná (jako v každém filmu, ale ty brýle nikdy víc). Jinak je to typická allenovka posledních let (vyjma Match Pointu, který mi seděl mnohem víc), objevuje se zde u Allena častý motiv nadpřirozena a kriminální zápletky zaobalené do vtipného příběhu. 70%(11.12.2006)

Volba herců je dobrá, ale od námětu jsem čekal více napětí. A hlavně konec je až moc obyčejný a klasický holywoodský. Od Allena jsem čekal trošku něco jiného, ale v roli kouzelníka byl úžasný. Hlavně u konce filmu jak jel svým velkým autem.(15.8.2010)

Allen se sice v mnoha věcech docela opakuje, ale stejně jsem se u toho celkem dobře bavil, takže jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení. Scarlet Johansson dokáže využít prostor i v typicky allenovské roli, Woody Allen opět hraje, to co skoro pokaždé, Hugh Jackman má pouze dobře vypadat a Ian McShane si moc nezahraje, ale i tak je mnohem přesvědčivější (70%).(20.2.2007)

Za Sólokapra musí Peter Jackson Woodyho Allena nenávidět, protože chystá film o duchovi, který ovlivňuje vyšetřování své vraždy a Sólokapr je o duchovi, který ovlivňuje vyšetřování séria vražd. Náhoda? Každopádně se mi tento příběh o studentce žurnalistiky, která pátrá po sériovém vrahovi s pomocí užvaněného kouzelníka, velice líbil. Překrásná Scarlett Johansson přejímá klasickou Allenovu roli, kdy hraje prostořekou neurotičku a samotný Allen hraje ,,překvapivě" prostořekého, starého neurotika. Obě postavy jsou si opravdu velice podobné a když se pak vydávají za otce s dcerou, tak jim nelze nevěřit. Hugh Jackson se svojí úlohou aristokrata vypořádal celkem slušně. Jen mě chvílemi štvalo, že jsou všechny postavy trochu přihlouplé, přece jen tam mohl vystupovat někdo chytřejší. Výběr hudby se Allenovi povedl. Stejně jako scény se smrtí. Musím uznat, že Londýn Allenovi zatím sluší. Jednu hvězdičku přidávám za Scarlett v plavkách:-)(30.7.2007)

Woody je môj top režisér a po Match Pointe (pre mňa film roku 2OO5) som čakal, že maestro príde s ďalšou peckou. Táto predstava a očakávanie je trochu scestné (ale málokto sa mu asi vyhne). Kto čaká od Scoopu niečo kvalitatívne zodpovedajúce povedzme Match Pointu robí chybu. Kto neočakáva nič a nechá film "voľne plynúť" dostane pohodový oddychový a zábavný filmík a hoci to už nie je ten Woody, ktorého verbálne perly mi trápia bránicu neskutočným spôsobom, stále je to ten maestro ktorého mám fest rád. Ja som sa bavil výborne a už teraz teším na ďalší film, nech už to bude hocičo:)(11.12.2006)

Mám rád humor Woodyho Allena a rád sa pozerám na jeho filmy. " Bol som práve v hale, keď som počul, ako sa topí. Dopil som čaj a utekal pre pomoc."(4.1.2009)

Woody Allen opět jinak ale opět zábavně a chytře. Mysteriózní, romantická detektivka od neurotického newyorčana, odehrávající se v Anglii. Krásná Scarlett, zábavný Allen, šarmantní Jackman a hlavně pohodová zábava.(21.6.2012)

Starý dobrý vtipný Woody Allen je zpátky. Vůbec nevadí, že scénář je naprosto praštěný a průhledný, to nás přece na Allenovi baví. Přirovnala bych to k mé oblíbené Tajemné vraždě na Manhattanu. Scarlett Johansson hraje úžasně (a to jsem jí nedávno v Black Dahlia zkritizovala...), vytvořila tady jednu z nejsympatičtějších filmových postav za poslední dobu.(13.11.2006)

Nevím, proč sklízí Scoop tak průměrná hodnocení. Mně se líbil mnohem víc než Match point, u kterého jsem se chvílemi dokonce i nudil (což se mi u Allena nestává). Scoop se veze na podobné vlně jako předchozí Allenův snímek. Jemně se naváží do britských tradic a hodnot, a hlavně, Woody si tu pohrává s žánrem thrilleru. I když tentokrát spíš tradičně allenovsky, než snahou šokovat. Je fakt, že Allen už dnes natáčí filmy jen jaksi pro zábavu. Jeho postavička obrýleného intelektuála dokáže dojmout i pobavit, podobně jako to uměl Chaplin (nesmyslný nadpis na titulní stránce nedávného vydání Reflexu zněl Borat-Chaplin moderní doby, ale není tím Chaplinem spíš Allen?!). Jenže na rozdíl od Chaplina, který s postupujícím věkem nápady střádal a vybíral jen ty nejlepší, čehož důsledkem byly velké časové rozestupy mezi jeho jednotlivými projekty, Allen s nápady nešetří, servíruje každý rok jeden nový film, a tím se jaksi rozmělňuje. Jeho filmy s nabývajícími lety tak nějak ztrácejí na závažnosti (i když tu ztratily už někde v letech devadesátých), a zůstávají „jen“ skvěle zahranou, napsanou a zrežírovanou zábavou. Ve Scoop hraje Scarlett Johansson čistě allenovskou, roztržitou postavu. Je to podobná role, jakou dostal před lety v Celebritách Kenneth Branagh nebo Jason Biggs v Cokoliv. A Scarlett je z nich nejlepší! Je to takový Allen v sukních, ale spíš než intelektuálně působí roztomile potrhle… Scoop byl velmi příjemný film. Skutečně jsem se smál a chvílemi jsem byl napnutý k prasknutí. A ani minutu jsem se nenudil. Allen natočil film, který šlape jako hodinky.(7.12.2006)

Zábava od začátku až do konce, i když prakticky výhradně jen díky Woodyho dialogům (tady vyzdvihněme dabing Jiřího Pragera). Scarlett si ve svých dvaadvaceti mohla s klidem dovolit střídat pózy lolitky a ambiciózní studentky s vysokým libidem, je i s brýlemi nesmírně sexy (ovšem Peter Lyman má pravdu, že bez nich ještě víc), takže pokud o tomhle prohlášení váháte, zobrazte si první stránku místní galerie tohoto filmu a zaměřte se na fotku v plavkách. Nicméně zpět k filmu - v Sólokaprovi se Allen naposledy postavil také před kameru. Asi mu v jeho jednasedmdesáti už přišlo vlastní hraní příliš rozstřesené. V roli roztržitého a především velmi prostořekého kouzelníka Splendiniho se tak báječným způsobem rozloučil se svými fanoušky.(12.2.2011)

• Anderton

Najhorší film od Allena. Nevyužité herecké obsadenie, prevarený a hlavne predvídatelný scenár, žiadne hlášky, jednoducho nič. Allen asi išiel na pol plynu, myslel si, že po Match point pôjde všetko ako po masle. Nešlo.(16.9.2009)

Woodyho najestetickejší a najelegantnejší film posledných rokov. Je to málo ?!(12.9.2010)

"You are a cynical crapehanger who always see the glass half-empty! No, you're wrong. I see the glass half full, but of poison." Charakteristické vtipy hovoria opäť o vyššom hodnotení, ale žiaľ bol tento film do veľkej miery detektívka a tá bola nedomyslená a naivná.(29.12.2012)

Po skvělém Match Pointu jsem se na nový film Woodyho Allena se Scarlett Johansson moc těšil. Bohužel skoro všechna očekávání nebyla vyplněna. Chápu, že při takovém tempu nemůže mít Woody každý film skvělý, ale tohle patří vůbec k tomu nejhoršímu co jsem od něj viděl (a to se mi celkem líbila i melinda a Melinda a Cokoliv). Příběh je nudný, děj ubíhá pomalu a zdálo se mi v něm málo vtipu tak typického pro Allenův rukopis. Nic co by mě zaujalo, příběh vypadá jako okleštěný výňatek z Match Pointu, aneb co se do něj nevešlo.(20.3.2007)

Jak tu koukám, tak moc velké ohlasy tu film nemá a mluví se zde o vykrádání a ztrátě režisérské síly. No ... tohle je mnou viděný teprve druhý Allenův film, takže jsem naprosto minutý jeho stylem. Film na mě zapůsobil a to jak po krimi tak i po komediální stránce. Woody Allen zářil a u jeho mono/dialogů jsem se nasmál. A vsunutí poslední cesty na věčnost také nebyl špatný nápad, taktéž "londýnská jízda po nesprávně straně". Zaujalo a rozesmálo - 75%.(28.12.2009)

"Chce to výdrž a ono sa to nejak vyvrbí ..." Prečo toto nie je moja ranná formulka ? ? Totálne uvoľňujúci./!(7.11.2009)

Woody Allen sice drží určitej standard kvality svých dialogů, ale čím dál víc to tlačí na úkor logiky děje. Dřív všechno vypadalo nenuceně, a to dokonce i ty jeho nejabsurdnější hlášky. Teď už je tam cítit křeč. Woodyžel.(5.5.2008)

Oddychovka akých je málo. Šikovne vymyslená, dobre napísaná, nie iba zábavná (miestami dokonca nefalšovane napínavá), ale tiež dobre sa baviaca - radosť sledovať. Woody Allen si točí čo mu napadne a môže si to dovoliť ako asi nikto. Má na to totiž plné právo. A má ho ani nie tak za zásluhy (kam by sme potom došli, však?), ako z veľmi jednoduchého, no podstatného faktu - drží si úroveň.(14.4.2007)