Odstřelovač

Ostreľovač

Shooter

Akční / Thriller / Krimi / Mysteriózní

USA, 2007, 124 min

Tak za prvé je mi úplně jedno, jestli to bylo předvídatelné nebo ne, že je to klišé, že je to americké, že je to patetické, že Mark je neprůstřelný chlapák alá 007. Vždyť je to přece jasný andílek, který byl patrný ze závěrečných sněhových koulovaček a ohýnků. A za druhé jsem takovým fofrem nesnědla brambůrky během první automobilové honičky ani nepamatuji a pak už jsem měla šlus. Ani minutu jsem nenudila, zírala jsem, co všechno je zapotřebí vědět pro správnou trefu do černého a že jsem jak malá holka, to házím dnes za hlavu a pálím plnou. Mark byl jednička, musím si ho vzít ještě trochu víc do parády.(13.2.2017)

• Madsbender

Prototyp dokonale tupého béčkového paskvilu, ktorý sa v červených číslach drží len podivným konaním vesmírnych síl. Vlastne tu ani niet čo komentovať. Na žiadne guilty pleasure sa nehráme, Marky Mark to nemá šancu zachrániť a Fuqua by si mal uvedomiť, že môže Joelovi Schumacherovi leda tak čistiť topánky. A len za vždy krásnu Kate rozhodne zvyšovať nebudem. 35%(19.4.2014)

„Viete, čo pocítite, keď zastrelíte civila? Spätný náraz pušky.“ Vlastne príjemné prekvapenie. Od kúsku, v ktorom sa stretli Antoine Fuqua a Mark Wahlberg som totiž nič dobré nečakal, ale nakoniec som sa dočkal sympaticky „staromódnej“ atmosféry, kvalitne obsadených podporných roličiek (najmä Danny Glover a Ned Beattly alias „prasa“ z Vyslobodenia), sústredeného Wahlberga a výborných, drsných akčných scén, ktoré ma príjemne zaskočili nekompromisnou krvavosťou (snáď dvadsať vybuchnutých hláv v jednom filme!). Napriek tomu som uvažoval: 40%? 60%? Nakoniec sa prikláňam k druhej možnosti, pretože ma už niekoľko rokov fascinuje povolanie snajperov. Pokiaľ vás nie, asi skôr 40%. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/akcny-film/142-ostrelovac-60-(26.10.2009)

Seržant Bob Lee Swagger byl elitní odstřelovač, ale poté, co při jedné akci přišel o život jeho nejlepší parťák, zanechal své práce a odešel žít jiný život hluboko do hor. I když zahořkl, je opět po třech letech přemluven plukovníkem Johnsonem, aby se vrátil zpět do akce, protože on jediný dokáže zabránit údajnému atentátu na prezidenta, ale netuší, že právě vlezl do pasti a v příštích dnech bude muset bojovat o holý život, neboť se stal obětí vražedného spiknutí na samotného arcibiskupa. Po celou dobu namachrovaný, ale solidně hrající Mark Wahlberg, vám bude po chvíli lézt na nervy. A stejně tak i celý zcela nepravděpodobný příběh režírovaný akčním specialistou Antoine Fuquou, který se navíc bere smrtelně vážně. Nechybí přehledná a zručně natočená akce, mužskému oku budou lahodit Kate Mara a Rhona Mitra, novým a neplánovaným parťákem Wahlberga se stane hodný federální agent v podání Michaela Peny a záporáci se tváří velmi záporně, ale když se vážně míněný špionážní thriller postupně stává trapně předvídatelnou fraškou, tak to asi není dobře. 60%(14.10.2009)

• B!shop

Aaa boze to zas jednou byla nuda k posrani. Pribeh je naprosto trapna klasicka stokrat omleta zapletka, navic u podobnejch filmu je aspon dost akce, ale tady se furt jen keca. Sice sem tam dojde na akci, ale Fuqua je naprosto neschopnej to natocit poutave a napinave, ale da se to krapet omluvit faktem, ze u sniperovani musi bejt klid. Jinak samotny ostrelovaci akce jsou fajn, tahle zbran neni moc proflakla, ale jinak je to na prd. Wahlberga mam rad a tady spatnej neni, ale tak nak se tam jen mota a ani dobrou hlasku nehodi. A do toho vseho jeste blba hudba a silene presvihnuta delka. Zkratka nuda, dve hvezdicky za sniperku.(11.10.2007)

• - Boba Lee Swaggera (Mark Wahlberg) zasáhli dvakrát, a to do ramene a boku. Když mu však sestra jeho mrtvého kolegy vyndavá kulku, nemá v boku ani ranku. [Zdroj: kfilmu.net] (Pepy)

• - V USA film vyvolal menší vlnu kontroverze, protože zobrazuje republikány jako šílené vrahy, zatímco demokraté vyznávají mír. Celkově jsou však politici vykreslení jako zkorumpovaní lidé. (imro)

• - Spoiler: Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) ve filmu zabije 48 lidí. (Sealteam6)