Odstřelovač

Ostreľovač

Shooter

Akční / Thriller / Krimi / Mysteriózní

USA, 2007, 124 min

Film, ktorý ani trochu nenudí, stále sa v ňom niečo deje a najlepšie je, že dej nie je veľmi predvídateľný. Snaží sa tiež ukázať, aká je Amerika slobodná krajina a akí zlí ľudia, ktorým ide len o vlastný prospech sú na jej čele. Mark Wahlberg sa do takýchto akčných filmov veľmi hodí, páčila sa mi záverečná scéna jeho pomsty. Ale celkovo, všetky akčné scény boli veľmi dobre spracované. Samozrejme nejaké chyby sa nájdu, ale nič čo by mi výraznejšie prekážalo. Okrem toho obdivujem schopnosti ostreľovačov, takže 5*.(12.12.2011)

Je to dosť dobrý akčný film s Markom Wahlbergom v hlavnej úlohe. Má veľmi dobrý príbeh o špičkovom odstreľovačovi vo výslužbe, ktorý prijme ponuku na zabránenie atentátu na prezidenta, ale keď zistí, že to bola pasca a sám je obvinený z atentátu, musí uniknúť a nájsť potrebné dôkazy, aby sa očistil. Spracovanie je dosť slušné, nadmieru zaujme už vydarený akčný úvod, nasledujúcu hodinu sa toho akčného moc neudeje, ale až tak moc to neprekáža, keďže dej je celý čas dosť zaujímavý a bez hluchého miesta a zvyšok už opäť poteší aj po akčnej stránke. Akcie síce mohlo byť aj viac, ale ani málo jej nie je a páči sa mi. Tvoria ju hlavne veľkolepé prestrelky, ktoré sú skvelo natočené, pomerne rozmanité a s dostatkom krvi a zabitých, pričom nechýbajú ani zaujímavé výbuchy. Ale vydarená je aj jedna automobilová naháňačka a ani tých pár chvatov nie je zlých. Najviac sa mi páči výborná akcia v lese, kde najprv poteší trochu tichého odstraňovania protivníkov a nasleduje výborná prestrelka, výborný úvod v Etiópii, ale všetka akcia je po všetkých stránkach dosť kvalitná. Herecké obsadenie je na tom dobre, Mark Wahlberg v hlavnej úlohe, zaujímavý Michael Peña, klasicky výborný Danny Glover a viacero zaujímavých postáv. A čo sa týka réžie a technickej stránky, tak tu nemám čo vytknúť, jednoducho prvotriedne natočený akčný film. Odstreľovač určite nie je nejaký akčný klenot, hlavne na scenári by sa dalo ešte popracovať, ale aj tak je to jeden z najzábavnejších amerických akčných filmov za posledné roky. Objektívna kvalita filmu- 74%, film sa páči mne na 77%.(22.11.2007)

Vždycky se najde blázen, který věří, že jeden člověk může změnit svět. A musíte ho zabít, abyste mu to rozmluvili. V tom je problém demokracie...... Neprevarená téma odstrelovača, pekný vizuál a pútavá začiatočná akčná scéna sľubovali dosť. Nebyť hlúpeho deja, slabých záporákov a príliš rozlezenej stopáže, jednalo by sa o veľmi slušný akčný film. Akcia je totiž natočená naozaj dobre a svižne.(18.3.2012)

Marka Walhberga mám moc rád, je to sympatický herec a s odstřelovací puškou mu to sluší. Od prvního okamžiku, prvního výstřelu, první krve jsme si zamiloval odstřelovače a našel nový job, který bych chtěl dělat. Film má hodně mezer, to je pochopitelné, jeho vyznění také není zrovna jednoznačné a nějak úchvatné, ale konečně jsem viděl kvalitněji využité téma odstřelovačů včetně tří velmi kvalitních akčních scén. Velmi se mi líbila závěrečná záležitost na ledovci, kde se opravdu projevují schopnosti odstřelovače být neviditelný. Antoine Fuqua nedokáže pravděpodobně nikdy navázat na drsný Training day, ale zde se mu povedlo aspoň ukázat, že nepatří mezi odpad režisérské společnosti kam se pomalu řítil. Akční film, který není úchvatný, ale rozhodně vás nejen neurazí, ale v pár okamžicích i velmi potěší.(15.7.2007)

• Madsbender

Prototyp dokonale tupého béčkového paskvilu, ktorý sa v červených číslach drží len podivným konaním vesmírnych síl. Vlastne tu ani niet čo komentovať. Na žiadne guilty pleasure sa nehráme, Marky Mark to nemá šancu zachrániť a Fuqua by si mal uvedomiť, že môže Joelovi Schumacherovi leda tak čistiť topánky. A len za vždy krásnu Kate rozhodne zvyšovať nebudem. 35%(19.4.2014)

• - V části, kde Sarah Fenn potká v kavárně Nicka Memphise, má na sobě Mark Wahlberg bundu a kšiltovku týmu Eagles. Za stejný tým hrál Wahlberg ve filmu Invincible (2006). (don corleone)

• - V traileru je i scéna, která ve filmu nakonec není použita. Vyhození do vzduchu malého letadla. (don corleone)

• - Film sa natáčal v Britskej Kolumbii, Kanade a vo Philadelphii. (Greenpeacak)