Božský Evan

• USA Evan Almighty (více)

Evan, bývalý televizní moderátor, je zvolen kongresmanem. Okamžitě bere rodinu a stěhuje se z rodného Buffala do Virginie. Zde vydá prohlášení, že jeho cílem a také volebním slibem je změnit svět. Poprosí Boha, aby mu s tím pomohl. Bůh ho vyslyší a nařídí mu, aby postavil archu. Evan je z toho v šoku, odmítá uvěřit, že se setkal se skutečným Bohem. Všude se mu ale objevuje číslo 614 jako odkaz k příslušné části Bible, vousy a vlasy mu začínají příšerně rychle růst. Evan je jako v kleštích, na jedné straně práce, na straně druhé archa. K tomu všemu se za ním začínají stahovat zvířata v párech. Začíná pomalu věřit, že stavba archy je tím jediným možným řešením... (TV Nova)

genetique

So Steveom Carellom mám problém. Pri dobrých komikoch mám rád ich osobitosť, jedinečnosť, ktorou si ma získajú, ale Steve mi stále príde len ako lacnejšia a novšia alternatíva za Jima Carreyho (odhliadnuc od toho, že toto je pokračovanie Jimovho snímku). Ale zvieratká to všetko zachraňujú, dokonca ani z Freemanom už nie je toľko srandy. Toto bol už takmer doinný snímok. Nečudo, že si na seba nedokázal zarobiť. 60%. ()

3DD!3

BOŽSKÝ BRUCE byl o tom jak se z lůzra stane bůh. BOŽSKÝ EVAN je o tom jak se ze prachatého kongresmana stává vousatý Noe. Vtipná má nejspíš být ta "proměna" s typicky legračními scénami (Evan se bouchá do prstu, Evana otravuje pes, Evan je pronásledován ptáky, Evan si nemůže oholit vousy atp.) a velice špatný Steve Carell rozhodně tyhle hloupé vtípky neobhájí. Ty dvě pěticípé jsou snad jen za pěkné záběry Archy, za pár hlášek Morgana Freemana, za Lauren Graham a stříbrného Hummera H2. Nikdy víc. ()

Spiker01

Zajímala by mě jedna věc...má tento film vůbec nějaké fanoušky? Něco tak trapného jsem dlouho neviděl...1 * jen za Morgana Freemana, ač mě bolí srdce z toho, že se upsal takové ptákovině...10% ()

Falko

Mozno je to na moj vkus prilis nizke hodnotenie, ale tym nechcem povedat, ze by sa tato komedia neoplatila vidiet. Samozrejme to zavisi aj od toho, do akej miery mate radi komika Stevea Carella, teda ci vas svojimi gagmi dokaze rozosmiat. Ja som si uz na neho celkom zvykol, aj ked ho nepovazujem za jedneho z najlepsich komikov (to uz mam radsej Stillera) ale s chuti som sa na niektorych dialogoch nasmial aj nahlas. ,,Ak toto dokaze vyjst z tohto zvierata spredu, tak ani nechcem vediet, co moze z neho vyjst zozadu" Treba vidiet, nechcem vela prezradzat. Najviac ma zaraza prehnane drahy rozpocet tejto komedie, kedze najväcsie efekty sa odohrali az takmer na konci filmu a na takyto styl komedie je to podla mna zbytocne plytvanie penazi, ale na druhej strane boli vizualne efekty nadherne... 24.11.2008 ____ Steve Carell - (Evan Baxter) +++ Morgan Freeman - (Boh) +++ John Goodman - (Kongresman Long) +++ Lauren Graham - (Joan Baxter) +++ Produkcia: Tom Hanks, Tom Shadyac +++ Hudba: John Debney +++ ()

Trellíno

Aha, takže takhle se v současnym Hollywoodu topěj peníze. No, každopádně nečekaně hodně zajímavý. Rozhodně ne taková blbost, jak se mohlo zdát z trailerů. Poměrně originální námět je zde dokonce více než slušně využit a kdyby nebylo těch klasických otravných moralitek o rodinných hodnotách a s vynechámím pětiminutovky "Carrell dostane po tlamě všim co je po ruce a na vrch ho podělá hejno ptáků" bych možná vylezl i na více než slabých 60% co dávám. Carrell je navíc v hlavní roli jako vždy perfektně utržený ze řetězu a závěrečná demoliční jízda skrze Washington dokonce ukazuje, kam že peníze natekly. Akorát škoda hlav těch bláznů producentů, co něco takového odklepli. Jako přepísklý úlet na jedno pokoukání fajn, ale tohle že mělo vydělat zpátky více než 170 miliónů? Vy jste mi ale občas neskutečný sebedestruktivní naivky. Ale vlastně co, dobře vám tak vy experimentátorský blázni. ()

D.Moore

Dvě a půl, závratně propastného rozdílu mezi kvalitou Božského Evana a jeho předchůdce jsem si totiž takřka nevšiml. Takřka proto, že mě neskutečně otravovaly především dvě postavy - kongresmanova černošská poradkyně, která "vtipně" glosovala snad každou větu kohokoliv jiného, s nímž právě byla na scéně, a její nablblý mladý kolega hraný Jonahem Hillem (strašné pako). Jinak si myslím, že tenhle snímek je především oddechový a vcelku neškodný, tedy pokud jste připraveni na to, že jde o rodinný USA film, v němž rozhodně (bohužel) nemohou chybět morální ponaučení, moudra o základních hodnotách atd. Steve Carell mě nezklamal (koho by nerozesmála sebezničující montáž při začátku stavění archy?), Morgan Freeman je Bůh. Stejně jako John Debney. ()

freddy

Tenhle film je originální svým námětem a scénářem, to bezesporu. Dokáže také vyloudit úsměv na vaší tváři a dá se na něj celou dobu koukat. Neboli jsem se u něj absolutně nenudil. Jenže je tu jedno velké ALE... Bohužel jsem viděl předchůdce tohoto filmu, film Božský Bruce s Jimem Carreym a Jennifer Aniston. A to je ta chyba, protože kdybych neviděl předchozí film, tak bych neporovnával oba filmy a kdybych neporovnával oba filmy, tak bych se patrně královsky bavil. Ale takhle musím říci, že zde chybí komika Jima Carreyho a Jennifer Aniston. Ať se Steve Carell a Lauren Graham snaží sebevíc, tyhle dvě hlavní postavy z minulého filmu nemohou nahradit. A tak, i když se mi film docela líbil, dávám tři hvězdičky s konstatováním, že pokud bude tahle série filmů pokračovat, vždy uberu jednu hvězdičku, protože každá další nastavovaná kaše mi patrně bude u této série vadit víc a víc... ()

Spooner

Přiznávám, je to hodně zbytečné pokračování a dokládá to, že Jima Carreyho jen tak někdo nepřekoná (Carrelovo pitvoření bylo občas trapné). Ale dětem se to líbit bude a mně ta hodinka a půl taky příjemně utekla. Až na těch pár trapnejch vtipů, ve kterejch dělal Carrel blbý ksichty, to bylo docela i zábavný a na jedno kouknutí ideální. I když zase je pravda, že na nejdražší komedii je to asi málo. ()

MMR

No, Na Bruce to nemá, ale hodnotím stejně, a to z důvodu, že to tak prdlý, až to bylo docela hezký. Steve na Jima sice nemá, ale marnej není. Docela jsem rád, že jsem se nenechal zmást zdejším hodnocením a podíval se na to. ()

Xmilden

Nevtipné, spíše chvílemi tento film nanejvýš působí roztomile. Ale věřím, že mladší diváci okolo 5 let by z tohoto filmu byli blahem bez sebe. ()

lesumir

Kdyby Morgan byl opravdů bůh, dal bych se na víru, protože bez jeho hraní nemůžu být! Steve Carell je novým králem komiků a líbil se mi více než Carey, který prostě přehrává a je často trapný. Evan Almighty byla příjemná podívaná s dobrými hereckými výkony, staro novým příběhem a kvalitním soundtrackem. Na nedělní dopoledne jako dělané, jen ten rozpočet jsem moc nepobral. ()

Hrabka odpad!

Panebože. Oh My God. Morgane Freemane. Co jsi to udělal, jak jsi mohl ze sebe udělat takovýho šaška. Tohle je neuvěřitelná hovadina. Jsem myslel že umřu, bylo to hrozný. Nemám rád rozkoukané filmy, tak jsem se teda pronudil až do konce. Až do toho debilního konce, který poslal celý film totálně do sraček. Blbost na ntou. Humor žádný, Steve Carell neuvěřitelně marný, děj stupidní. Jasný odpad a nezachrání to ani známé tváře Freeman a Graham. Jednička byla dobrá, ale co tohle mělo znamenat, to vážně nechápu. 10% ()

juta

Nejen náboženské tématika, ale je tu více věcí, které neudělají moc dobrý dojem z filmu. Rozhodně Bruceovi nesahá tohle "pokračování" ani po kotníky. A stejně tak nechápu, na co se tam sešly všechny zvířecí druhy, když se jednalo o lokální pohromu... ()

ajuska

O stupeň horší než Bruce. Je to takový lehký podprůměr v žánru rodinného filmu. Námět není špatný, jsou tam občasné momenty k pousmání, ale také křečovité scénky (Evanova přehnaná nešikovnost při stavbě archy) a klasické ponaučení o důležitosti rodiny, vzájemné blízkosti atd. Nenudí, ale pravděpodobně to více než jednou nebudete chtít vidět. ()

Big Bear

Carella mám rád. Moc mi sednul v Hledání přítele na konci světa , kde s Kierou ruku v ruce počkali na poslení záblesk... Tady tedy ale sorry Steve, sorry Morgane... Co to mělo být? Co je vtipného na ženské co sedí v autě, telefonuje a diví se... ,,potopa? Jaká, tady žádná není '' --- a spláchne jí auto... Co pobavilo, že si Amíci nenechali zbořit Bílej barák, archa jen ťukla o okna... :-). No a ten závěr... Eh... Jeden flusanec od lamy. * ()

_Berunka_

Koukám do své domácí filmotéky, když tu mé oko zachytí onen název. Už dlouho dobu jsem tento film odstrkovala, ale teď bylo na čase vzít ho na milost.... Jak já si teď vyčítám tuto přímo grandiózní chybu. Nejenže film byl děsný, on byl dokonce otřesný. Dialogy byly servírovány do placu jako na běžícím páse, aby se ubohý divák čtoucí titulky, nemohl věnovat ději, dá-li se mu tak honosně říkat. Upřímně lituji ty, co viděli film v dabingu nebo původním znění, jelikož přišli o možnost si alespoň procvičit čtení...Laciný humor by snad pobavil leda šestileté dítě, a to ještě v případě, že bych ho podplatila lízátkem. Série úrazů mi přišla natolik trapná, že jsem se zařekla a zahořkla k byť jen malému, zoufalému pousmání. Film nudný, přeplácaný, zbytečně překombinovaný a jediné, čemu jsem schopna uvěřit, je fakt, že tvůrce těsně před natáčením pustili z blázince. ()

Allien.9

"Božský Bruce" sice vede na plné čáře (originalitou, výběrem herců, postavami, vtipem), nicméně lhala bych, kdybych řekla, že jsem se u "Evana" nebavila. Steve Carell byl celkem podařenou volbou (rychlé sestřihy "toho nejlepšího" ze stavby archy mě upřímně rozesmály), zato Morgan Freeman nepředvedl zhola nic, co bychom neviděli již v jeho předchozí "božské" roli (tedy snad kromě extra-zvýšené míry otravnosti). Samotná pointa potopy mě příjemně překvapila, její provedení však bylo až příliš přehnané (po stránce efektů nicméně velice zdařilé) a totálně nesmyslné. P.S.: Kam ta voda zase tak rychle zmizela?;-)) ()

Remake Nedotknutelných našel režiséra

Remake Nedotknutelných našel režiséra

02.03.2013

Předloňský francouzský zázrak o ochrnutém aristokratovi, který najde nejen pečovatele, ale i přítele v zdánlivě asociálním černochovi, utržil ve světových kinech famózních 416 milionů dolarů. Avšak… (více)