Saw 3

• USA Saw III (více)

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Jirkacek

Snímek s poněkud divným názvem Saw 3 z roku 2006 jsem nemohl opomenout po shlédnutí prvního a druhého dílu, které jsem ocenil shodně třemi hvězdami. Doufal jsem, že si i třetí část udrží nastavenou laťku a docela jsem se na pokračování těšil, i když zrovna horory nijak nevyhledávám. Dokonce tento druh filmového žánru nemám příliš v lásce, nikoliv snad protože bych se při nich bál, ale ty krvavé mi připadají ubohé a čím více červené tekutiny při něm vyteče, tím horší hodnocení pak ode mne ten horor dostane. Naopak mne velice baví ty duchařské s pořádným napětím a když se děj odehrává v nějakém opuštěném domě, starém příbytku, sirotčinci potažmo psychiatrii, moje filmové srdce jásá a těší se na jeho shlédnutí. Po uplynutí 113 minutového napínavého hororu Saw 3 jsem nabyl dojmu, že jsem dostal filmového jedu dostal namícháno tak akorát a celkem spravedlivě jsem popíjel spravedlivě namíchaný koktejl hrůzy, napětí, krve a nechybělo ani jakési detektivní pátrání. Film navázal na druhý díl scénou v koupelně, při které si detektiv Eric Matthews (Donnie Wahlberg) zlomil nohu záchodovým víkem, aby unikl z pout. O šest měsíců později tým SWAT objevil místnosti, kde se odehrával děsivý příběh vraha zvaného skládačka. Oběť jménem Trója (J. Larose) si musel vytrhnout řetězy z těla, aby unikl před bombou, což se mu bohužel nepodařilo. Detektiv Allison Kerry (Dina Meyerová) dorazila na scénu a poukázala na to, že východ z místnosti byl zavřený a přerušil Jigsawův modus operandi, který dal jeho obětem šanci na přežití. Při prohlížení videokazety byla z vlastního bytu vzápětí unesena a probudila se v postroji zaháknutém do žeber. I když vytáhla klíč z kádinky s kyselinou a odemkla postroj, nedokázala ho odstranit a byla zabita, když vypršel čas. Poté byla doktorka Lynn Denlonová (Bahar Soomekh) unesena z nemocnice, ve které pracovala a přivedena k posteli v tajné místnosti, v níž ležel Jigsaw alias John Kramer (Tobin Bell). Jeho žákyně, která se objevila v prvním i druhém díle, Amanda Young (Shawnee Smith), nasadila lékařce límec s krátkými brokovnicemi kolem krku, který byl spojen s Johnovým monitorem srdeční frekvence. V okamžiku, kdy by John zemřel nebo se Lynn pohybovala mimo jeho dosah, límec by jí ustřelil hlavu. Amanda jí dala pokyn, aby ho udržela naživu, dokud jeho oběť nedokončí další úkoly. Další oběť, Jeff (Angus Macfadyen), se probudil v dřevěné krabici a z diktafonu se dozvěděl, že musí podstoupit úkoly, které ho měly dovést k muži, který zabil syna jeho Dylana při dopravní nehodě pod vlivem alkoholu. Jeff se v důsledku toho stal podrážděným a pomstychtivým a nyní zanedbával svou dceru Corbett (Niamh Wilson). Jeffův první test ho zavedl do mrazáku na maso, kde našel Danicu Scottovou (Debra Lynne McCabe), jediného svědka nehody, který odmítl svědčit u soudu. Žena byla nahá a svázaná zápěstím mezi dvěma tyčemi, ze kterých na ni začala stříkat ledová voda. Jeff se pokusil dostat klíč, který byl za zmrzlými mřížemi poté, co ho Danica přesvědčila, aby jí pomohl, ale před tím, než ho získal, nebohá žena zmrzla. Ve své další zkoušce jej čekal soudce Halden (Barry Flatman), který dal Dylanovu vrahovi šest měsíců ve vězení. Soudce ležel připoután na krku ke dnu nádrže, do níž záhy začaly padat rozsekaná shnilá prasata, přičemž mrtvoly začaly pomalu plnit káď. Nicméně Halden přesvědčil Jeffa, aby mu pomohl. Jeff zapálil pec plnou Dylanových hraček, aby získal klíč a zachránil Haldena před utopením. Jeho třetí test zahrnoval Timothyho Younga (Mpho Koaho), který přejel Dylana. Muž byl připoután ke stroji zvanému "The Rack", který záhy začal kroutit s jeho končetinami a krkem. Klíč byl přivázán ke spoušti brokovnice, která vystřelila, když Jeff získal klíč a rána zabila Haldena. Jeff se snažil zastavit stroj, než se Timothyho krk zlomí, ale selhal. Mezitím byla Lynn nucena provést improvizovanou operaci, aby zmírnila tlak na Johnův mozek. Amanda stále více žárlila na Lynnovu interakci s Johnem, který ji pořád nadával za její hrubost. Amanda byla ochotna spolupracovat s Lynn teprve tehdy, když John utrpěl záchvat. Během operace John snil o jiné ženě a hlasitě ji označil za svou lásku. To Amandu naštvalo a když odešla, nalezla dopis, který ji vedl k hysterii. Amanda se vrátila se zprávou, že Jeff dokončil testy, ale odmítla Lynnin límec odstranit. Odhalila, že už nevěří v Johnovu filosofii a vytvářela nevyhnutelné pasti. Také prozradila, že bojovala s detektivem Matthewsem poté, co unikl z koupelny, a nechala ho umřít. Amanda odmítla poslouchat Johnova varování a střelila Lynn právě v okamžiku, kdy Jeff dorazil do místnosti za nimi. Jeff, který byl odhalen jako Lynnin manžel, poté střelil Amandu pistolí poskytnutou Johnem po jeho zkouškách. Jak Amanda umírala, John odhalil, že Lynnin test byl ve skutečnosti její. Uvědomil si její modus operandi a nechtěl dovolit vrahovi, aby pokračoval ve svém odkazu, John se rozhodl ji vyzkoušet. John pak oslovil Jeffa a nabídl mu, že zavolá sanitku pro Lynn, pokud přijme poslední test. Mohl se rozhodnout zabít Johna nebo mu odpustit. Jeff řekne Johnovi, že mu odpouští, ale sekne mu hrdlo motorovou pilou. Dveře do místnosti se zavřely, když John pustil poslední pásku z diktafonu, která Jeffovi prozradila, že propadl při závěrečném testu zabitím Johna, jediného člověka, který znal místo pobytu své dcery. Páska skončila, když John zemřel, a Lynnin límec vybuchl a zabil ji. A byl konec děsivého příběhu, který mi však moc nepřipomínal horor, jako spíše hru kočku s myší. Podle mého názoru režisér Darren Lynn Bousman nenatočil úplně špatný film, ale na první část rozhodně neměl tu správnou tajemnou atmosféru. Přesto se na jeho průběh dalo určitě dívat a nebyl jsem nijak výrazně zklamán. Suma sumárum, snímek Saw 3 ode mne získal tři zkušební hvězdy ***. () (méně) (více)

Hitman2019

Saw part III, za mě se mi film líbil nejvíce ze všech prvních tří dílů, které ještě za něco stály. Pokračování po 3. díle nestojí skoro za nic. Pokud jste ještě nezačaly s díly 4 a dál tak raději pokud nestojíte jen o krvavou řežbu je ani nezačínejte. Děj dokonalý poslední kvalitní díl série Saw. Hudba výborná, která zůstává stejně dobrá jako v předchozích dvou filmech. Dávám filmu 10/10 ()

PORTER44

Třetí díl opět skvěle propracovaný jak   vizuálně tak trikově.Tentokrát je Jigsaw   nemocný a proto si najde pomocníka kterým se   stane jeho bývalá oběť která se jako jediná   ze smrtící pasti dostala.Opět připravý   spoustu nových pastí . ()

gggggg

Tento diel keby nevidím chvíľu po dvojke, tak ho nemám šancu pochopiť, pretože detaily z minulých dielov by som si nepamätal. Prelínali sa tu tri dejové línie, čiže to bol čistý chaos. Oproti svojím predchodcom, tento diel bol dosť brutálny a krvavý, čo sa mne osobne páčilo. Koniec bol očakávaný, ale trošku aj prekvapil. ()

Cinex_studio

Další díl SAW, který je přesně to, co je SAW. Od začátku do konce jsem se nenudil a pro fanoušky tohoto žánru to nemůže být něco, co by hodnotili negativně. Za mě kvalitou odpovídá trojka druhému dílu, takže 4 hvězdy. Opět po filmařské stránce zde není nic moc co vytknout, natož v tomto žánru. ()

VojtaHradec

Film SAW 3 nabízí brutálnější a vizuálně atraktivní pasti které mně bavili ty pasti jsou super a když zjistíme že Amanda zabíjí lidi protože tvoří  nedokonalé pasti které jsou nemožné vyřešit ani za tu nejbrutálnější cenu tomu filmu dodává šťávu a celkově to je film který fanouška série SAW potěší. ()

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí