Harry Potter a Princ dvojí krve

• Velká Británie Harry Potter and the Half-Blood Prince (více)

Nový školní rok kazí boj mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra, které nepříjemně zasahují do života všech budoucích čarodějů. Bradavice přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí a Harry má podezření, že hrozba je ukryta přímo ve zdech školy. Brumbál ho chce připravit na blížící se závěrečnou bitvu. Společně hledají způsob, jakým Voldemorta zasáhnout na nejcitlivějším místě. Obrátí se na svého kolegu a dlouholetého přítele, bonvivánského profesora Horácia Křiklana, který má podle jeho mínění pro Harryho zcela zásadní informace. I ve chvíli rozhodujícího střetnutí Harry, Ron a Hermiona prožívají své romantické příběhy. Harry cítí stále silnější náklonnost k Ginny, své city k ní ovšem dává najevo i Dean Thomas. Levandule Brownová se rozhodne, že tím pravým pro ni je Ron. A Hermiona, která ve skrytu duše žárlí, je odhodlána své pocity skrýt. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů, patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se stále víc i přes Hermionino varování na její kouzla. Blíží se však obrovská tragédie, po níž Bradavice už nikdy nebudou stejné, jako dřív. (TV Nova)

vitac.

Slabší díl, že Harry Potter prakticky nemá děj jsem si už zvyknul, v Princi dvojí krve je toto poznávací znamení série dotaženo k dokonalosti... snad!:) Na druhou stranu, film obsahuje pár fórků, asi nejvíc jsem se nasmál u "proto chodím spát v botech", takový zářez v předchozích dílech nepamatuju. Vidím to tak na slabší tři - nic nového, ale solidní zábava k odpočinku. ()

ma883

Tento film byl pro mě obrovským zklamáním. Kniha je takovým odrazovým můstkem pro poslední díl, který je plný chladu, temnoty a bojů. Měla být protipólem k ponurým Relikviím smrti. Proto je v ní více humoru a tolik klišé kolem splašených hormonů Harryho, Hermiony a Rona. Princ dvojí krve měl být příslovečným klidem před bouří v podobě sedmého dílu. To ale zřejmě tvůrci filmu naprosto nepochopili. Humor není úplně špatný, teenagerské zapalování lýtek je však propadák. Nepobaví, spíše urazí. Kolik je tvůrcům Prince dvojí krve? Sto? To neví, jak dnešní mládež prožívá vztahy? Jak je zkušená? Američané jsou asi vážně příliš prudérní. Vždyť v knižní předloze jsou vztahy nevinnost sama. To, co z toho udělal Yates, však hraničí s klášterním pořádkem. Příběh tak naprosto ztratil svou osobitost a původní záměr. Navíc nechápu, kam se z filmu ztratila zelená, červená nebo modrá. Celý film je odporně zahnědlý či zašedlý a barvy nejsou barvy. Zatímco Columbova dvojka byla nechutně přebarvená, Yatesova šestka je nechutně nedobarvená. Hudba je také naprostá katastrofa. Nejvýraznější hudební motivy jsou vykradené z Fénixova řádu. Jediná "Wow" scéna ve filmu pro jistotu ani není. Pokud se vám ale dostane do ruky bonusový materiál, podívejte se na scénu před příchodem smrtijedů, kterou dobarvuje bradavický chór a která by mohla z fleku konkurovat vyvražďování Jediů v Pomstě Sithů. Celkově tento film musím hodnotit jako nejslabší z celé série. Nevím, jestli se mám těšit na Yatesova pokračování, nebo se jich mám spíše obávat. ()

Ivoman

Nejslabší díl z celé dosavadní ságy. Všichni jen mluví a nic nedělají a nic se prakticky neděje. Daniel Radcliffe na mě působil, že v tomto díle vůbec netuší ani co se děje, ani proč tam je, jediná světlá chvilka je, když hraje sjetýho, ale to nevím jestli určitě hrál. :-) Kdo strčil Daniela do kapsy byl určitě Rupert Grint, který asi už od čtvrtého dílu dokazuje, že ho filmování baví a že to bere zároveň vážně a zároveň s nadhledem. Celkově mě tento díl připadal velmi levný, asi si filmaři nechávají více peněz na natočení posledního dílu, který rozdělí na dva filmy. Doufám, že finance na tomto filmu ušteřené se ukáží v posledním dvojdílném filmu. ()

unrocker

Tento díl je tak nezajímavý a prázdný, že se těším rychle na další a doufám že bude lepší. Ve Fénixově řádu Yates ukázal že režisér je výborný a napaditý, ale tento díl ten mě teda vůbec nevzal... škoda... ()

Caliboss

Nu, ačkoliv jsem fanoušek potterovské série, tenhle film si mě opravdu nezískal. Snad celou první polovinu se neřeší nic podstatného, čtenář znalý děje, stále očekává něco víc, ten kdo knihu nečetl se snad může i místy nudit a přílišná romantika to rozhodně nezachrání. Od druhé poloviny už je film znatelně lepší, jenomže to už zase všechno nabývá moc rychlý spád, tady scénář naráží na to, že rozjezd děje byl moc pomalý... Shrnuto, pro nečtenáře katastrofa, pro čtenáře průměr ( za mě *** ). ()

Mire

Po len ľahko nadpriemernej päťke prišiel veľmi vydarený diel. Knižne opäť bravúrna predloha, filmovo Potterovci nesklamali a naservírovali ďalšiu porciu chutnej temnej atmosféry mágie. Záver bol naozaj veľmi srdcervúci. Paráda! ()

Asdas

Tak som sa po dlhej dobe odhodlal pozrieť nové pokračovanie a musím uznať ,že ma po dvoch zbabraných predošlých dieloch veľmi prekvapilo a navnadilo na finále. Vlastne od začiatku je to hravé a znesiteľnejšie ,nikam sa to neponáhľa ,pomaly plynie až si človek hovorí ,že ticho pred búrkou...potom ale príde búrka a viac-menej sa z nej stáva len slabý dážď (čo je na škodu veci) tento Potter ako žiadny iný pred ním potreboval veľké ukončenie ,ktoré v knihe bolo . Pozitíva ale prevládajú (soundtrack, herci konečne nepôsobia toporne, vizuálne je to pôsobivé a konečne to nadobúda v človeku dojem iného sveta s vlastnými pravidlami) ,takže čo ďalej Yates ? ()

oasismanik

Priemerné, ako skoro všetky filmové časti HP. Po 6. krát som presvedčený, že Daniel Radcliffe nie je dobrý herec, jeho výkon je skôr smiešny. Jediný, koho by som chcel vyzdvihnúť je Emma Watson a Tom Felton. 5,5/10 ()

Mykhaluu

A u tohohle dílu jsem se necítil již být synovcem terorizován, že se musím dívat! Stále tu ještě byla topornost lidí, co tam mají být herci a hluchá místa, ale již v tak malém poměru, že šlo o docela fajn fantasy film. Jen tak dále! :) ()

HChinaski

Daniel hraje čím dál lépe, Emma roste do krásy, Rupert roste do opaku krásy, Alan Rickman je pořád nejlepší, Helena Bonham Carter přehrává jak může, Michael Gambon je furt krutej, Maggie Smith standartní nadstandard, Tom Felton průměr, Jim Broadbent naprosto skvělý, David Thewlis stále perfektní, Robbie Coltrane čím dál tím fousatější a David Yates měl jako vždycky koule na uzdě a zazdil další dokonalou předlohu. ()

inmax

Zatím jednoznačně nejlepší díl série. Plné hodnocení si šetřím na Relikvii, jinak bych ho tam asi prdnul :) ()

Jaromír

Tento díl se mi nelíbil, byl takový temný bez špetky radosi. Ani se v něm nic moc nestalo, navíc ten otevřený konec (ty doslova nesnáším :) ...). ()

Zaplo05

Série HP je příkladem vyjímku potvrzující pravidlo, že čím čím více dílů tím klesá kvalita. Kvalita stoupá s číselnou řadou. Největší síla edice HP je v tom, že herci vyrůstali s diváky. Myslím,že se máme na co těšit v novém díle.Emu Watson musí ocenit každý z nás:-)Už posledního dostupného dílu mě rozčilovalo souhlas Daniel Radcliffa, všimněte si, že vždy semkne rty a souhlasí... Měl by se naučit jiné vyjádření souhlasu, aby pozvedl úroveň herectví. Dějově bych si i možná já přál,aby tam bylo malé klopýtnutí. ()

kubasimo

tento díl se dle mého soudu velmi poved a nezklamal ani po výborném 5. dílu, jediné, co musím zkritizovat, je málo informací z knížky, tolik se toho do filmu nevešlo a bohužel to těm, kteří nečetli knihu, neumožnilo dostatečně a správně pochopit některé scény ()

pe3czech

Můj první Harry Potter kterého jsem viděl. Na základě tohohle dílu fakt nemůžete chtít, abych viděl i ostatní :-) Není tady nic moc špatného, ale kde je něco zajímavého? ()

ondey

Mňam! Na to jak slabá kniha byla si s tím Yates poradil na výtečnou. A kniha byla hodně slabá, takže au au, muselo to bolet... ()

Revivup

Proč? Knížka HP6 byla tak nabitá akcí, měl v sobě tolik potenciálu stát se skvělým filmem. A pak když film skončí, první, co si řeknu, je: jak nám to mohli udělat? Na jednu stranu silně depresivní, na druhou stranu romantický blábol. V knížce je tolik děje a ve filmu se na začátku nic neděje, vprostřed filmu už se skoro nudím a čekám jen na závěrečné vyvrcholení, které tam nakonec vůbec není. Absence poslední bitvy, absence Brumbálova pohřbu = absence filmového požitku. Své hodnocení bych snad jen vysvětlil hodící se hudbou, efekty (tedy pokud zrovna není nějaká romantická scéna /a to se děje málokdy/) a tím, že je to Harry Potter a film nás vpodstatě nasměrovává/připravuje na 7. díl. ()

Hermione02

Světlá výjimka Yatesova režírování. 6. díl se mi jako jediný z dosud natočených pod vedením D. Yatese líbil. Kvality předchozích filmů sice nedosahuje, ale daleko přesahuje "hrůzu" 5. filmu. ()

Nessos

Hodně lidí odsuzuje, já chválím - a moc. A proč by taky ne? Žádný film nejde zfilmovat tak, jak byl napsán. Prostě to nejde. Každý si při čtení představuje něco jiného (i když podobného), takže je jenom na citu režiséra, jestli se dokáže do role diváka vcítit a snímek tak přizpůsobit. Yates to udělal, a udělal dobře. Ano, je to místy přehnaně romantické, ale neztrácí to dějovou linii a TEN ZÁVĚR! Nepředpojatý divák musí být spokojený. ()

CaMMe

Nejhorší Potter. Nedotažené, prázdné, nikam posouvající, nudné. +? Temná atmosféra Yatese, která spolu s předešlým dílem dodává pravou fantasy atmosféru a malý kopanec v podobě zdrogovaného Harryho a jeho první "hraní" v celé potterovské sérii!!! (hovno nacpete do 20 minut, tak proč trpět 147) ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (více)