Harry Potter a Princ dvojí krve

• Velká Británie Harry Potter and the Half-Blood Prince (více)

Nový školní rok kazí boj mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra, které nepříjemně zasahují do života všech budoucích čarodějů. Bradavice přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí a Harry má podezření, že hrozba je ukryta přímo ve zdech školy. Brumbál ho chce připravit na blížící se závěrečnou bitvu. Společně hledají způsob, jakým Voldemorta zasáhnout na nejcitlivějším místě. Obrátí se na svého kolegu a dlouholetého přítele, bonvivánského profesora Horácia Křiklana, který má podle jeho mínění pro Harryho zcela zásadní informace. I ve chvíli rozhodujícího střetnutí Harry, Ron a Hermiona prožívají své romantické příběhy. Harry cítí stále silnější náklonnost k Ginny, své city k ní ovšem dává najevo i Dean Thomas. Levandule Brownová se rozhodne, že tím pravým pro ni je Ron. A Hermiona, která ve skrytu duše žárlí, je odhodlána své pocity skrýt. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů, patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se stále víc i přes Hermionino varování na její kouzla. Blíží se však obrovská tragédie, po níž Bradavice už nikdy nebudou stejné, jako dřív. (TV Nova)

Arcipes

Zase poměrně kvalitní Yates, dramatický, působivý a stylový. Taková adaptace mě (jako poměrně fanatického fanouška knižní verze) neuráží, je však... poněkud... dlouhá.. 3/5 ()

Barghest

Jestli se na tomhle díle něco podařilo, pak je to určitě skvělý soundtrack a hutná atmosféra. Celkově je audiovizuální stránka filmu na hodně vysoké úrovni. Horší je to s příběhem a scénářem. Ale to je zčásti vinou předlohy, celá zápletka kolem Prince mi připadá jakoby vycucaná z prstu. Postavy se občas chovají jako blbci nebo naivní telátka. Alle jinak je to zábava, občas dokonce vtipná. (slovo muckat bych nejradši vyškrtla ze slovníku) ()

Aiwn

Většina fanoušků tento díl hodnotí jako jeden z nejslabších. Já si to však úplně nemyslím. Samozřejmě je už na první pohled jasné, že akce je zde nejméně, příběh rozvláčný a místy nudný. Nemůže však za to režisér David Yates! Pradou je, že zde mohl trochu prodloužit závěrečnou bitvu nebo těch málo napínavých scének, které tam jsou, ale musíme mu nechat procítění a emocionální scény. Např. Brumbálova smrt je hodně dojemná a myslím, že lépe ji natočit nemohl. Film od pětky však nic nového nepřinesl. Jediným novým hercem je zde přestavitel Horacia Křiklana, který příběhu podle mého nepatrně přidal. Dalším poklesem je až mnoho citových příběhů. Celkově se mi film líbil sice méně než pětka, ale zas tak velká katastrofa to nebyla. Snad jej mám i raději než čtyřku. 75%. ()

carodejb

Efektami nadupaná nuda. Z knihou to má pramálo, ako film to nefunguje - zapamätateľné sú iba asi tri scény. Z temnej fantazy sa nám tu stala teenagerská komédia. 60% P.S.: Detaily na mojom blogu. ()

Havala

Před (před) poslední díl HP byl zase o krůček lepší než předchozí, první půlku jsem se trošilinku nudil, pak se děj začal pořádně rozjíždět a na konci jsem byl natěšený jako malý kluk až uvidím ono slavné It All Ends... Famozní triky, výprava, hudba, efekty, opět v HD to bylo pošušňáníčko. ()

B!rkof99

Je úplně jedno, jestli je to jednička, dvojka, trojka až osmička (filmově), protože je to prostě Harry Potter. Kus mládí, kus dětství, strašně moc vzpomínek, které se mi vybaví díky tomuhle fenoménu. A proto je to tak úžasné. Protože to rostlo tak, jak jsme rostli my a my rostli tak, jak rostla tahle velkolepá sága. ()

nula87

Harry ve svém předposledním díle sklouzl k teenagerovskému vztahovému filmu, ve kterém je celá ta fantasy kouzelnická část vlastně jenom navíc. A to jsem nečekal, a nemálo mě to zklamalo. Navíc v celém dlouhém filmu chybí nějaký zásadní střet, a celý Princ dvojí krve tak zůstal pouze ne příliš zajímavou přípravou na závěrečnou Relikvii smrti.60% ()

J*A*M*B*O

Polovičný princ je oproti ostatným dielom Harryho Pottera určite najslabší. Vo filme sa nenachádzalo žiadne napätie, ako divák som sa po pol hodine začal nudiť a koniec ma tiež neako neohromil. Dávam 5/10 bodov. ()

helrohir

Opäť slušná práca Davida Yatesa. Temnejšia stránka príbehu je vynikajúco zvládnutá, podstata knihy bola principiálne vystihnutá, herci slušný, hlavne Rickman, ale aj Radcliffe, ktorý sa vypracoval na slušného mladého herca. Záver filmu je dostatočne emotívny a celý film sprevádza veľmi dobrá hudba, ktorá príbehu dodáva atmosféru. Musím však povedať, že mi tie pubertálne vzťahy medzi aktémi vyslovene liezli na nervy. ()

anyonecek

Díl, který se zabýval víceméně příběhem a vztahy mezi jednotlivými kouzelníky. Vůbec se mi nelíbí kam se vytratila ta zábava, atmosféra a kouzlení, v posledních dílech to nejlepší přišlo vždy naposledy a tak nějak už marně se za tu krátkou chvíli snažilo napravit celý ten předešlý děj. Každopádně zde je to lepší než ty předchozí díly, ale určitě to nemá na ty první. Konec dostatečně emotivní, ale přeci jen si zasloužil Brumbál trošičku lepší a smutnější filmovou smrt ;). ()

kubilov

Kdo je pro hlavní hrdiny větším soupeřem než skinhead bez čichového ústrojí? Puberta, útočí na ně všemi směry, hormony s nimi cloumají, požívají omamné látky a více než vzdělání je přitahuje opačné pohlaví. To se nám Harry, Ron, Hermiona, Ginny, Neville, Lenka a další pěkně vybarvují. Jenže ani skinhead je nenechá dlouho se zabývat vlastními city a neustále spřádá své pedofilní plány na zabití Harryho. Nakonec dosáhne svého a pravděpodobně ve scéně s nejvíce emocemi zabíjí toho, jehož smrt byla až do této chvíle naprosto nemožná záležitost. David Yates prokázal, že se hodí na režírování Harryho Pottera lépe, než kdokoliv jiný. ()

Wooke

Táto časť ešte stále zato, a keby som vedel, čo za ňou bude pokračovať, tak by som bol vážne sklamaný, no ešte že som čítal knihu. Ron s jeho Lavender boli vtipní a celkovo, táto časť sa mi spája s tou láskou a potom s tragickým koncom, ale žiadne spoilery. Proste túto časť mám rád a tešil som sa na ňu najviac zo všetkých. ()

Midar

Po přečtení knihy je pro mě tento snímek docela zklamáním. Rozhodnutí tvůrců vypustit v podstatě celou závěrečnou bitvu a trošku na sílu tam místo toho naroubovat nelogický útok na Wesleovic dům je pro mě naprosto nepochopitelné a zbytečné. Na druhou stranu je celé uchopení snímku celkem sympatické a nehledě na přestřelenou stopáž, to odsýpá docela rychle. I přes to, že si ten snímek udržuje po celou dobu relativně pochmurnou atmosféru však vidím jeho největší klady paradoxně v několika nenapádně komických scénách a dialozích. Závěr je pak samozřejmě nehledě na zcela zazděnou finální bitvu naprostá emocionální bomba, jež vás, nejenom na poprvé, prostě naprosto odrovná. ()

yaqwsx

Pro mě opět stejně dobře odvedená "řemeslná práce" jako u předchozího filmu. Scénář však dle mě začíná silně pokuhávat scénář. Je chaotický, málo poutavý a nedává prostor, pro to, aby rozvinuly postavy. To je u tohoto filmu velká škoda. ()

Rapaport

Šestý díl je tak trochu rozpačitý. Doplnil sice sérii o hormonální bouři a líbil se mi Potter, které fičel na nápoji štěstí, ale celkově slabší díl. ()

Kidomil

Šestý díl Harryho Pottera je magnet na nudu. Ani knížka není moc dějově obsáhlá, takže většina scén ve filmu spíš jen vyplňuje prostor a těch pár hlavních scén, které přeci jen nějak změní osud Harryho Pottera, nezaberou více než deset minut až na úplném konci snímku. Vlastně celá podstata tohoto dílu by se dala shrnout jednou větou... [4/10] ()

Slunik

Dle mého názoru nejlepší díl celé série. Už to není pohádka pro děti jako díl první. Střídají se jak momenty vtipné, tak romantické a dobrodružné. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (více)