Harry Potter a Princ dvojí krve

• Velká Británie Harry Potter and the Half-Blood Prince (více)

Nový školní rok kazí boj mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra, které nepříjemně zasahují do života všech budoucích čarodějů. Bradavice přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí a Harry má podezření, že hrozba je ukryta přímo ve zdech školy. Brumbál ho chce připravit na blížící se závěrečnou bitvu. Společně hledají způsob, jakým Voldemorta zasáhnout na nejcitlivějším místě. Obrátí se na svého kolegu a dlouholetého přítele, bonvivánského profesora Horácia Křiklana, který má podle jeho mínění pro Harryho zcela zásadní informace. I ve chvíli rozhodujícího střetnutí Harry, Ron a Hermiona prožívají své romantické příběhy. Harry cítí stále silnější náklonnost k Ginny, své city k ní ovšem dává najevo i Dean Thomas. Levandule Brownová se rozhodne, že tím pravým pro ni je Ron. A Hermiona, která ve skrytu duše žárlí, je odhodlána své pocity skrýt. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů, patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se stále víc i přes Hermionino varování na její kouzla. Blíží se však obrovská tragédie, po níž Bradavice už nikdy nebudou stejné, jako dřív. (TV Nova)

marek29

Kouzelnický fenomém mého pozdního mládí a dá se říct, že s postupem času jsem stárnul s Harrym, i když je o 2 roky starší, než já. ()

Guran

No, špatný to není, rozhodně je to lepší než pětka, která je uplně KO. Na tomhle díle mě zklamalo několik věcí, nuda, nic se neděje, není žádná akce, furt to samé. Konec. ()

nK_!

Další Potter. Tentokrát nejvatovitější. Za dvouapůlhodinovou stopáž se totiž stane tak málo zajímavých a podstatých věcí, že by se z nich dal sestříhat krátkometrážní film. Zbytek doplňují romantické vsuvky z období dospívání hlavních hrdinů. Zřejmě se už začínají projevovat slabší místa knižní předlohy a není v moci ani sebelepšího režiséra s nimi něco kloudného udělat... ()

mrclTV

Tu už moje čitateľské schopnosti končia. Tak ďaleko som sa v knihách nedostal. Čiže nepoškvrnené územie, kde hodnotím iba film, bez nároku poznania pozadia a úplného príbehu. Prvé slovo, čo ma po pár minútach napadlo bolo - temnejší, veď aj názov filmu je vyvedený v čiernych tónoch. Nemyslím teraz to všeobecné, keď Rowlingová pri predstavovaní každého nového knižného dielu povie - tento je temnejší ako predošlé. Z môjho pohľadu, sú všetky predchádzajúce počiny (1. až 5.) na viac menej rovnakej úrovni, až 6tka je skutočne temná - na pomery HP až-až (možno za tým je pričasté používanie tmavomodrého filtra, ale páčilo sa mi to). Draco v netradičnej polohe, kde už nie je ten samoľúbi šikanátor, ale tajomný a vystrašený samotár. Prvú hodinu a pol som netušil o čo mu ide. I keď film možno nie je najakčnejší alebo veľkolepý, má tu správnu atmosféru, má zvraty, má X-faktor. PS: Som námesačná, preto spávam v topánkach - high quality british humour there :D ()

donnovann

Kniha pro mě byla mírným zklamáním, tudíž od filmu jsem mnoho nečekal. To se taky potvrdilo, neznalce knižní předlohy upřímně lituji protože nevěřím, že pochopili smysl této knihy, která nás připravuje na závěrečný díl. V knize se dozvíme mnoho důležitých vzpomínek z voldemortovi minulosti a co nám místo toho film nabídne? Zbytečně příliš scén vztahu Rona s Levandulí a o smyšleném útoku na doupě, který v knize vůbec není, je škoda mluvit. Tato knížka patří do slabší poloviny tudíž film měl zpečetěný osud. ()

ostravak30

Další díl sedmidílné, respektive osmidílné, série je temný. Temný až to pomalu hraničí s hororem, ale tu hranici ještě nepřekročili. Na druhé straně, ti, kteří sledovali Pottera od jeho počátků na něm vyrostli a v kině už tak neseděli žádné děti. Kdo četl knihu, kupříkladu jako já, tak ví, že byla pořádně tlustá. Není tedy divu, že film je značně ostříhaný. Tak jako tak mu nechybí napětí, kvalitní efekty a stále přítomný humor. Myslím, že z, do této chvíle, natočených dílů se jedná o ten nejlepší. Osobně nedávám to nejvyšší hodnocení jen proto, že děj je od knihy opižlán opravdu dost. A také proto, že děj filmu běží kupředu až nezdravě rychle. Občas nestíháte sledovat co se robí. A i tak jsou filmaři divoce za dvěma hodinami. Jinak nemám moc co vytknout. Výborné herecké výkony jsou v harmonii se skvělým scénářem. Moc se mi líbí efekty. Film je mrazivě temný, ale zároveň napínavý a vážný přesně tak, jak to v této době ve světě Harryho Pottera bylo. Každopádně je z toho cítit, že to nejlepší si filmaři nechávají na úplný závěr. Jako by v akci, po předchozích dílech, trochu zvolnili, aby fanoušci měli o to větší hlad po bitvách a napětí. ()

maoc

ZAJÍMAVOST: Nejsem si zcela jist, ale když Brumbál padá, má zčernalou pravou a ne levou ruku. Ale je to celé dost zastřené, takže se mohu plést. *** Pětka se mi zatím asi líbila nejvíce. Hrdinové dospívají a film je také dospělejší, opravdová temná fantasy s nějakým tím hororovým prvkem. Asi jsem si zvykl, že děje moc není a už mi to ani nevadí. Líbilo se mi i to romantické oňuchňávání, líbí se mi Bonnie Wright, líbí se mi osudovost a obětování se, byť je stokrát okopírováno z Pána prstenů. Prostě se mi to líbilo. Chopte se mne, pochopové... EDIT PO PŘEČTENÍ KNIHY: Už lépe chápu, proč je film dobrý. Princ dvojí krve je totiž nejlepší z knih o HP. Tvůrci z knihy něco málo odřezali, něco přidali (most, útok na Doupě, Ginny v Komnatě nejvyšší potřeby atd.), něco oproti knize zdůraznili (propojení Brumbál - Snape; Harry byl při invazi Smrtijedů v knize pod neviditelným pláštěm a znehybněn kouzlem a se Snapem "komunikoval" až cestou k hájence), ale víceméně se drželi našlapané předlohy a vyšlo to. Oba palce nahoru. ()

JajinkaBec

Je to za pět hvězd, ale na rovinu říkám, že těsně. Princ dvojí krve má totiž jednu věc, která mi prostě nějak nesedla - vztahy, vztahy a zase vztahy. Je normální a zcela přirozené, že naši hrdinové, dospívají, ale... Vážně to muselo hrát tak velkou roli? Třeba Ron z tohoto dílu vyšel vyloženě jako ťulpas a jeho role byla tak nějak... zbytečná? Ale pryč od toho, protože jinak se jedná o další skvělý krok na jedné úžasné a velkolepé cestě, která nepřestává ve svých zákrutách šokovat a brát dech. Brumbál pravidelně připomíná všechno, kvůli čemu je Harry nepostradatelným a nezaměnitelným, Draco se nápadně straní ostatních a vánoční prázdniny zase ukážou, že zlo nikdy nespí. Scénář přirozeně nezapomíná ani na to, že mytologie plná dark fantasy postupuje zase dál a nechává naše hrdiny přesně tam, kde jim bylo souzeno stát už od začátku ságy. Na začátku posledního vzdoru, na hranici osamostatnění. A osamění. ()

PlayEasy

Když jsme Harryho sjížděli vůbec poprvé, bůhvíproč jsme "Prince" považovali za nejhůře adaptovaný díl. Dnes  již víme, že tento post oprávněne patří jeho následovníku a film si naplno užíváme. Nejvíce asi proto, že je hodně odlišný. A to svým důrazem na originální humor (nápoj lásky, Aragogův pohřeb), či skvělým výkonem Radcliffea (historický okamžik!). Snímek ovšem funguje i v dramatických momentech a Michael Gambon je fenomenální! 80% ()

0verseer

" Why is it, when something happens, it is always you three?" "Believe me, Professor. I've been asking myself the same question for six years." Yates po druhýkrát, tentokrát bol však vyzbrojený veľmi nezáživným scenárom. To, že sa HP poriadne rozbieha až v závere beriem už ako pravidlo, sklamaním však sú temer celé "úvodné" dve hodiny, ktoré vyložene nudili. Pokojne by sa k 4 žánrom filmu uvedeným tu na čsfd v popise filmu mohlo totiž pridať aj /Romantický. Pozerať tak dlho na prihlúple milostné zápletky nášho ústredného trojlístka (pričom Voldemort sa pobral na jeden rok asi kdesi na dovolenku) ma vážne nebavilo a dokonca som koketoval aj s exemplárnym "potrestaním" snímku 2 hviezdičkami, napokon sa však aj vďaka záverečnej polhodinke zľutujem a jednu slabú ešte pridávam... ()

adamix

Temnejší, ale miestami aj dosť odľahčenejší HP, hlavne v pasážach, kde sa riešia jednotlivé vzťahy. Trochu mi tam vadili tie tmavé filtre, mal som problém vidieť aspoň obrysy tvárí, a to nemám problémy so zrakom. K záveru ten kontrast bielo-šedej a čiernej sadne a nakoniec prichádza obrovská depresia so skonom mojej najobľúbenejšej postavy, takže city a emócie tiež nechýbajú. Za mňa 80%. ()

Tominni

Pozitivem je prostor a role profesora Horáce Křiklana, film to trochu oživí. Jinak ale chybí více atmosféry a hlavně tempa, především první část postrádá více dynamiky. Vynahrazuje to až čas, kdy začne hledání viteálů a závěrečná scéna s Brumbálem. To nakonec asi na 4* stačí, ale je to tak tak. ()

Gardis odpad!

Co to sakra má být za parodii na knihu a na Pottera? Vůbec to s knihou nesouvisí a naprosto to ignoruje půvab příběhu. Úplně to likviduje vše, co se nám fanouškům líbilo. Filmové zpracování na Harryho Pottera je to nejhorší, co jsem viděl. Nesnáším toto filmové zpracování. ()

OJan

Je už tradice, že s každým pokračováním je Potter temnější a temnější, avšak zde, až do druhé poloviny filmu, tomu tak není. První polovina je prakticky jen o budování vztahů mezi hlavními protagonisty, což místy působí otravně. Ale naštěstí s druhou polovinou přichází ten pravý rozjezd, neboť je to jak temnější, tak velice smutné a dojemné a to hlavně kvůli samotnému finále. Nýbrž smrt Brumbála se určitě řadí k těm nejsilnějším momentům celé ságy a hlavně kvůli tomu dávám nejvyšší hodnocení. |90%| ()

kubas369

7,5/10. Asi nejvíce rozhárany díl. Na jedné straně snaha o atmosférické drama, kdy v kouzelnickém světě jde do tuhého a na straně druhé o pubertální komedii. Ve své podstatě byla taková i předloha,  takže asi vše v pořádku. ()

Paladin25

Pre mna veľmi rozpoluplný ale o to zaujímavejší diel. Ako veľký fanúšik knižnej série som v kine celé tri hodiny nevychádzal z údivu z toho čo som videl. Je určite veľmi ťažké držať sa nejakej knižnej predlohy a nikdy mi nejak veľmi nevadilo (vedel som to pochopiť) ak režisér niečo ubral alebo niečo dotvoril vlastnou fantáziou. Fajn s týmto problém nemám a z veľkej časti sa to Yatesovi podarilo v HP 5. No to čo ukázal so šestkou mi vyrazilo dych. Po 15 minútach pozerania filmu som nevedel načo sa to vlastne pozerám. Tento film rozobral 6 knižnú predlohu vybral si čo sa mu páčilo to použil a zbytok si vymyslel, z môjho pohľadu je to veľmi veľmi negativné. Prečo som teda dal 5 hviezdičiek??? No ak mám totižto hodnotiť spracovanie filmu ako takého odhliadnuc od jeho predlohy bola to fantastická jazda a ja by som v kine vydržal sedieť oveľa dlhšie ako bolo tých 153 minút. Tento film mi ponúkol všetko, čo od filmu očakávam, boli v nom skvelé herecké výkony, zaujímavý dej, akcia vtip no jednoducho všetko čo má správny 5 hviezdičkový film mať. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (více)