Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

Spooner

To samý co jednička. Stejně nudný, málo vtipů a zápletka, která by zabrala 15 minut. Jenom ta vizuální stránka se mi zdála o hodně lepší, ale jinak se pobaví fakt jenom ty nejmenší. A ani geniální tučňáci a vitální babička to nezachrání. ()

Davies182

Sám bych se na další díly známého animáku rozhodně nepodíval, díky [Netflixu] jde ale o příjemnou alternativu k trávení volného času s dcerkou, než abysme po desáté četli tu samou knížku. ()

pepo

Rovnaké utrpenie ako jednotka a pár skvelých gagov to nezachráni. Toto má aspoň lepšiu hudbu. 3/10 ()

Reiniš

Není mi deset, a tak mě tahle otravná přehlídka infantilních vtipů nechala docela chladným. Opakovaný vtip není vtipem navíc když ani na poprvé za moc nestál. ()

Xmilden

Výborná zábavovka. Mnohem povedenější než první díl. Tučňáci zde řádí jako utržení ze řetězu. Už jen kvůli nim se vyplatí na filmík podívat, protože některé gagy jsou přímo smrtící. Kowalski, Rico, Skipper a jejich poslední kámoš jsou sehraná formace černobílých frajerů, která se nikdy neztratí. ()

Arbiter

když je takhle kino za 50 kc, tak člověk de i na film, kterej by si normálně nelajznul. V tomhle případě jsem udělal dobře a tlemil se skoro pořád :-) nejvíc mě ale potěšil obraz typického američana přeživšího v džungly a postupná degradace opic na komunisty :-) ()

Phobia

Měla jsem v pátek návštěvu, co chodí spát se slepicema a tak jsem přemýšlela, co na večer pustit, aby nebyla škoda, že u toho dotyčná hnípe. Z "bohaté" programové nabídky televizí padla volba na tenhle animáč a docela ségře závidím, že to víceméně prochrněla. Zatímco první "Madagaskar" mi přes svou infantilnost přišel ještě docela milý a relativně zábavný, dvojka šla s laťkou o kus níž, vlastně už by se těžko podlézala. Havarujeme se zvířátky v Africe, kde lví puberťák musí dokázat všem a svému otci zvláště, o kolik je tanec užitečnější než boj a lov, hypochondří žirafa to dělá s promiskuitním hrochem, šéftučňák to dělá s plastovou panenkou, lemuři to dělají sami se sebou, zebra se snaží být jedinečná ve stádu lautr stejných zeber a opice jsou komouši. Do toho všeho africkou stepí pobíhají američtí turisti pod vedením nezničitelné penzistky s drsnými metodami vůči ošklivým, zlobivým kočičkám. Dětičky se dozvědí, že snažit se oddělat důchodkyně je v cajku a zcela přijatelné, anžto babice jsou z oceli a žádná újma jim nehrozí. Zápletka, humor i styl animace vskutku jen pro nejmenší diváky, pro dospělého, střízlivého člověka už je to moc prostinká cypárna. 45% ()

lesumir

Není nic lepšího, než veřejností špatně hodnocený blockbuster jak kráva. Nebo spíš jak lev, zebra, hroch či žirafa? ... ()

Hrabka

Čekal jsem od pokračování více a podle mě dvojka není lepší než jednička. Je to takové typické pokračování, které se snaží být dvojnásobně vtipné, ale většinou samotné scény působí až kýčovitě a antivtipně (mlátící se tygr a babička, hroší bourák,...). Děj není také příliš nápaditý a spárování žirafy a hrocha mi příjde proti zákonům přírody. Tučňáci a "lemouňi" bodují nejvíce, ale moc toho nezachrání. 55% ()

Ernia

Jak tenhle animák udělat lepším? Vynechat všechny srdceryvné projevy, zabít krále Jelimána, čímž by se z toho stal asi kraťas, ale aspoň by byl fajn. A víc tučňáků! ()

Fiftis

Madagaskar 2 sa podaril, keď v podstate pokračuje tam, kde prestala jednotka, čo sa týka príbehu a aj kvality. Možno niekomu môže vadiť silnejšie zameranie na detského diváka, ale aj napriek tomu nejde vôbec o infantilný film, i keď občas je príbeh naozaj značne jednoduchý a predvídateľný. Film predstavuje ideálnu voľbu ak nechcete pozerať nič náročné, ale len sa príjemne pobaviť animákom, ktorý ma navyše aj výborné tempo, čiže nudiť sa na ňom nebudete, k čomu by vám mali dopomohnúť minimálne skvelí tučniaci. ()

Shakers

Oproti jednotke mi to príde rovnako dobré alebo možno aj o chlp lepšie. Skôr o chlp lepšie. Všetko tu funguje tak isto ako v predošlom diely, no tu som sa trošku viac bavil. Tučniaci opäť zabodovali, tak ako aj slovenský dabing. Obľúbený soundtrack: Rescue. 85% - 4* ()

DJ_bart

Nahláškovaná, ujetá, a zejména pak báječná guilty pleasure animovaná čurina s božím soundtrackem, která bude bavit spíš dospělejší diváky. Sice jde o pásmo absurdních gagů, ale neskutečně zábavnejch gagů, který mě ani po několikátým rewatchi nepřestávaj bavit. Tohle jsem jako děcko prostě miloval. Za mě nejlepší díl série. ()

lamps

O něco lepší a vtipnější než jednička. Příběh zůstal hodně dětinský, a přestože přibyla spousta nových postav, tahuny dál s přehledem zůstávají původní čtyřka a především tučňáci, z nichž se vyklubali skuteční mistři vedlejších rolí. A navíc to chtě nechtě vypadá jako nehorázná vykrádačka Lvího krále, což zamrzí hlavně s ohledem na to, že Lví král se sledoval daleko příjemněji a měl i dospělým hodně co říci... To Madagaskar nemůže v žádném případě. 60% ()

Pepinec

Říkejte si, co chcete, ale Útěk do Afriky je bezesporu lepší než jednička. A díky tomu, že mám stále spíše duši dítěte než dospěláka, jsem se první půlhodinu vcelku vydatně řezal smíchy. Pak už to, pravda, bylo trošku slabší, ovšem úsměv na tváři zůstal až do rozsvícení v sále. P.S: při sledování originálně namluvené verze jsem v polovině usnul... ()

hippyman

bože, proč? proč tak zbytečné, nudné, ukecané a zoufalé pokračování skvělé jedničky? nevěřil bych, že to bude tak slabý... obrovské zklamání a pevná jistota, že z trojky už nechci vidět ani minutu! 40% ()

Rosomak

Madagaskar 2 mě postavil před otázku jakým způsobem hodnotit animované filmy. Jsou animáky a animáky. Pixar se dlouhodobě snaží o filmy, které dokáží být jak pouhou zábavou, tak i zdrojem intelektuální aktivity a anylýzy (často zakládá právě na své intermediálnosti). Na druhé straně je studio DreamWorks, které z velké většiny produkuje jiný typ filmů - rodinné zábavné komedie, které si nekladou žádné vyšší ambice a vystačí si s tím, že diváka baví... A Madagascar 2 se zábavou nešetří. Mimo ní však nemá nic víc co nabídnout (těžištěm jsou scény s geniálními tučňáky a lemuří dvojicí, která je naprosto dokonalá...). Podotýkám pouze, že ty čtyři hvězdičky jsou nesrovnatelné s dalšími animáky, protože každý film je třeba uchopit jiným, specifickým způsobem. Hodnotím zde to, jestli je Madagascar úspěšný v tom, čím by chtěl být - a to bezesporu je. ()