Když se Will rozhodne vyprávět své dceři příběh, jak potkal její matku, zjišťuje, že ohlédnutí do minulosti mu možná pomůže vyřešit svou budoucnost. Zkrátka nikdy není pozdě dát lásce druhou šanci...
Třicátník z Manhattanu Will Hayes (Ryan Reynolds) se právě nachází uprostřed rozvodového řízení a jeho desetiletá dcera Maya (Abigail Breslinová) se ho začíná vyptávat na jeho život před svatbou. Will jí vypravuje o svých milostných úspěších i pádech - o dívce ze sousedství Emily (Elizabeth Banksová), o nejdůvěrnější přítelkyni April (Isla Fisherová) i o volnomyšlenkářské Summer (Rachel Weiszová)... Tři romance... tři zlomená srdce. Maya si skládá dohromady dílky tátovy milostné skládačky a začíná chápat, že láska vůbec není jednoduchá. Will si díky ní ale také uvědomuje, že nikdy není příliš pozdě na to, aby dal lásce druhou šanci. (HBO Europe)

Sobis87

Tenhle film mě hodně potěšil. Konečně se po dlouhé době objevila čistokrevná romance, která je opravdu vtipná, a to i bez použití humoru točícího se okolo tělesných výměšků a sexuálních trapasů, jak je tomu dnes zvykem. Určitě, možná působí příjemně staromilsky a spíše než na všechny ty Prcičky a další teen romantické komedie si při jeho sledování vzpomenete na starší klasiku, například filmy s Audrey Hepburn. On je totiž tenhle film spíše romance okořeněná humorem než komedie s tunou vtipů nalepených na odlehčené romantické lince, což ale neznamená, že je tu o humor nouze. Nebudete se sice lámat smíchy, zato se po celou dobu budete smát jako malé dítě, co zrovna poslouchá jednu sakra zábavnou historku a nemůže se dočkat, až zjistí, jak to všechno nakonec dopadne. A věřte mi, že tenhle film není tak předvídatelný, jako spousta jiných romancí a to hlavně díky zajímavě vystavěné naraci typu "vypravěčova hra s divákem/posluchačem". ()

IQ Tiqe

"Originální!" přesně to jsem si říkal při závěrečných titulcích. V zápětí se mi vybavil motiv celého filmu, který prakticky vycházel z How I Met Your Mother - odmyslete si spoustu gagů, natáhněte pár dílů na celovečerák, přidejte konec a máte Definitely, Maybe. Ale i tak ve vyústění filmu originální. Máte pocit, že se díváte na HIMYM, ale čekáte, že na konci filmu zjistéte, kdo je Mayina matka. Nicméně stále tápete. A i když zjistíte pravdu, chcete vysvětlení - proč rozvod??? Pár minut tápate a pak zjistíte, že jde jen o prostředek, jak se dostat k hlavní poentě... Celkově se dějově jedná o vydařehný snímek s geniálním ženským obsazením (kromě Rachel Weisz jsou pro mě ostatní představitelky neznámé, ale do rolí přesně pasují!). Ovšem nejvíc snímku přidává malá Abigail Breslin, těším se na její další role. ()

Anderton

Všetci kritici stále plačú, v akej kríze sa nachádza súčasná americká romantická komédia. Asi majú pravdu, lenže keď už tento žáner, tak si vyberám veľmi pečlivo a väčšinou nie som sklamaný. Brooksov film je na dnešnú dobu originálny, nepôsobí vykonštruovane a plagiátorsky. Reynolds sa do takýchto úloh hodí oveľa viac, ako keď sa pred kamerou pitvorí. Táto láska pôsobí na plátne osudovo. ()

teutates

Ja a romantika... fuuu... nooo Ryan Reynolds je tak sladký... áach... má byť dĺžeň na prvom a alebo na tom druhom?! a ktorá paní je maminka malej slečny... ju ju... ja ja... ehm, ehm. hej, no masaker... v prvom rade toto nie je o citoslovciach, opakujem nie je! Toto je také to milé, sladké prevedenie, kde samozrejme ako inak jeee šťastný koniec a kto za tým všetkým stojí..? eee, odporúčam pozrieť mladým ale aj starším slečnám, ale aj chlapcom a chlapom... v podstate všetkým, pretože "určite, možno" 6/10 ()

swamp

Příjemný retrospektivní romantický snímek, který rozhodně zaujme zajímavým konceptem - trochu něco jako How I met your mother s rychlejším rozuzlením.. :) ()

predators

Jako na kolotoči. Vzpomínáte, když jste jako malé děti na něm jezdili stále dokola a dokola a střídali je? A pak se vám z nich udělalo špatně? Bylo jich prostě moc! A stejné je to i v tomto případě, akorát tu máme místo kolotočů tři Willovy přítelkyně. A hádejte, na kterém kolotoči jezdil nejraději?:-) Za to čekání to stojí, alespoň jeho dcera oživuje absolutně mrtvý děj, který se ještě k tomu všemu motal kolem politiky. Okrajově, ale přece:-) A za celou dobu jsem se ani jednou nezasmál! Na komedii docela bída, nemyslíte?:-) 40% ()

Eawy

Bol to naozaj dobrý romantický film. Nebol príliš presladený. Hlavný hrdina bol veľmi očarujúci a jeho dcéra ešte viac. Z hviezdneho obsadenia sa však určite dalo vykresať aj niečo viac. V každom prípadde, by som film neskracovala. Soundtrack nebol výrazný, neviem či tak vyberali naschvál, alebo len tak. Nuž takže asi 70% ()

Rocky62

Velmi pohodová svěží romantická komedie, která mi značně zlepšila náladu. Ryan Reynolds je sympaťák, Abigail Breslin je roztomilá a Rachel Weisz umí potěšit nejen svým vzhledem ale i herectvím. Pěkný styl vyprávění, skvělá hudba.. zkrátka film podle mého gusta, na jehož druhou projekci jsem se těšil už v polovině filmu. Jsem rád, že Amerika umí pobavit diváka i něčím jiným, než slátaninou o bandě pubertálnách trapných imbecilů s jediným cílem... 80% ()

LoLaa

Od začátku jsem fandila "Kopírce" April, takže jsem na konci byla celkem spokojená.. Moc se mi líbil retrospektivní způsob vypravování děje a ten pološťastný konec (všichni jsme přeci čekali, že rozvod bude zrušen a rodina se dá opět dohromady). Ryan Reynolds byl jako Will sympaťák a "Maya" Abigail Breslin svou dětskou roli taky zvládla s přehledem:) ()

eLeR

Mne sa páčilo. Pre dané charaktery postáv vybrali do ženských rolí výborne, Rachel tu bola neskutočne krásna. Príjemný film. ()

klerik

Nejedná sa o klasickú štvorhviezdičkovú romantiku, lenže tu mi klišé niektorých scén až tak nevadilo. Možno aj vďaka Abigail, ktorá je vždy skvelá a jej postava narúša koncept obyčajnej love story. A Isla Fisher má tiež niečo do seba... ()

Chrustyn

Povedená, milá, upřímná a svým způsobem originální romantická komedie o otci vyprávějícím své dceři o ženách, které prošly jeho životem a ona hádá, která z nich by mohla být její matka. Ryan Reynolds změnil styl hraní a obejde se bez svých obvyklých strhaných šklebů a roli otce zvládá s přehledem. Jeho herecké partnerky hrají také velice dobře a ve svých rolích působí opravdově. Jen mi přišlo, že ve filmu bylo málo humorných situací a občas se příběh dost vlekl. Navíc bylo jen těžko uvěřitelné jak hl. postava dokázala sbalit jakoukoliv ženu během pár hodin. Takhle to ve skutečném životě opravdu není a i když se film snaží tvářit reálně tohle jsem mu nevěřil. Ale jsem rád, že se v té hromadě rádoby vtipných romantických komedií občas objeví takový svěží kousek. ()

Marze

Typ příběhu, kdy mladí lidé hovoří o své zamilovanosti. Cílové publikum jsou ženy a příběh nezní věrohodně. Ale muži, kteří mají s láskou vtší zkušenosti si v tom najdou to své. Pobavila mě hláška "Právě když chtěl strčit penis do jiné vagíny, uvědomil si, že ta jeho je ta pravá." ()

heyda

Vcelku milá romantická komedie se zajímavým příběhem, která se nádherně hodí třeba k odpolední či večerní siestě, jen si nejsem jistý, jestli bude schopná mi vydržet v hlavě delší dobu. Hvězdičku bych velmi rád věnoval kouzelné Isle Fischer, vždy krásné Rachel Weisz a uličnici Abigail Breslin. 65% ()

jojinecko

Ten film si ma jednoducho "získal"...Zo začiatku som bol skeptický a čakal americkú limonádku plnú klišé, Ryan Reynolds mi dva krát sympatický nie je a pod...Ale Definitely, maybe je prekvapujúco milý. nenásilný, romantický (dovolim si povedať aj inteligentný) film, ktorý svojim spôsobom chytí za srdce a nepustí. Oceňujem aj hravosť a ľahkosť, ktorá väčšine romantickým komédií chýba a správnu dávku všetkých ingrediencií (humor, romantika, sentiment, dráma,...) ()

sharky

Velmi příjemná romantika s inteligentním humorem, na které mi bylo sympatické, že jsem do poslední chvíle netušil, jak to dopadne a která bude ta vyvolená. Kopírování HIMYM bych tu nevyčítal, tady je hodne mala holka a navic dětskej pohled zajímavě komentuje děj, když to v HIM jsou děti jen pasivní posluchači, naopak mi to přišlo jako skvělej nápad. Potěší velmi příjemné obsazení sympatickými herci ()

rikitiki

Natahovaná historka o nepříliš zajímavých milostných vztazích mě otravovala. Prachbídné herecké výkony. A zase se tu vyskytuje protivně přemoudřelé děcko. KOUSEK DĚJE Konec byl nesmyslný! Copak by malá holčička, nešťastná z právě probíhajícího rozvodu rodičů, hnala otce do náruče jiné ženy? Zřejmě pochopila, že srdci se nedá poručit. Na dítě - slušný výkon. Ale ve filmu je to nevěrohodná konina. /2. 1. 13./ ()