Největší příznivci slavné ságy se vydávají na velkolepou vesmírnou misi. Píše se rok 1998 a blíží se premiéra filmu Star Wars: Episoda I. Pro partičku fanoušků Hvězdných válek je ale tahle první epizoda víc než jen film. Je to cesta, po níž se ubírají jejich osudy, je to jejich vzor, sen i životní náplň. Ještě před plánovanou premiérou však jeden z nich zjistí, že je těžce nemocný a s největší pravděpodobností se slavnostního uvedení nemusí ani dožít. A tak nezbývá než se sebrat a vydat se na dlouhou cestu na Skywalker Ranch. Podaří se jim přemluvit George Lucase k soukromé projekci ještě před oficiálním datem premiéry? V americké dobrodružné komedii hrají Sam Huntington, Chris Marquette, Dan Fogler, Jay Baruchel ad. (oficiální text distributora)

VasaX

fanboys jsou celkem svěží letní geekovskou komedií. Road movie za nějakým víceméně velkým, ale lehce patetickým cílem jako klasická kostra scénáře tohoto podobných kousků působí poněkud ohraně, ale Fanboys nám dávají solidní fan servis v podobě velkého množství různorodých známých herců kteří probliknou místy filmem. Ostatně tohle je důvod čtvrté hvězdičky, ne každý film mi dá možnost zahrát si "Poznej kdo to je" s tolika výzvami (a že některé byly opravdu záludné, třeba Shatner (ještě než se představí) a Carrie "Leia" Fisher (to mi docvaklo až jak řekl, že jí miluje)). A Smith s Mewesem pobavili. ()

Aven

Moc nechápu některé zdejší komentáře postavené na argumentaci typu: Kdyby tam nebyla sci-fi tématika, tak je to jen průměrná road movie. Proboha, a co jste od tohohle filmu čekali? Vždyť snad bylo předem úplně jasné, že tohle bude film především pro znalce SW, potažmo Star treku. Já osobně jsem se královsky bavil díky přiblblému humoru, řadě filmových odkazů (a to počítám, že řada mě jich unikla), štěků Danyho Treja, Kevina Smithe či Raye Parka. Potěšila mě i soundtracková Fair od Remy zero, takže pro mě velmi silné čtyři hvězďáky. ()

yeniczek

Nakonec ne tak super, jak jsem si to vysnil. Přesto je to svižně ubíhající komedie a na jedno zhlídnutí rozhodně neurazí. (Pár hlášek ale opravdu stojí za to;)) ()

hroubek

Cesta fanoušků za svým svatým grálem vlastní jedno obrovské kouzlo.A to,že jestli jste měli někdy rádi SW bude nadšeni z toho jak je někdo muže takhle milovat.Pokud to je pro vás jen obyčený film nebo hůř blbost tak tenhle film pro vás ztrácí smysl.Tenhle film je pro lidi který SW milují což je můj problém,že jsem Star Wars nikdy tolik nežral ale rád se na něj kouknu.Takže pro fanoušky čtyři pro vás ostaní tři. ps:Seth Rogen má tak vtipnou postavu, že si ho bude pamatovat.A nakonec ti kluci měli pravdu Harrison Ford je nejlepší herec. ()

Beatle

Fanoušci Star Wars pochopí, fanoušci Star Treku nepochopí :) Jakožto fanoušek obou těchto legend jsem potěšena množstvím narážek a drobností, humornch scén a geekovství, kterého je ve filmu dostatek co se Star Wars týče. Jakožto trekkie jsem poněkud uražená a možná i zaskočená. Zajímalo by mne, jestli takovýhle jsou opravdu američtí fanoušci Treku (protože jestli ano, tak potěš koště!). Takže se raději zasměju a budu se uklidňovat tím, že jakožto český trekkie jsem na tom velice dobře :D (alespoň vím, že Shatner/Kirk není Brit :P ) Jinak pěkná hudba, to že má film takový děj-neděj mě vůbec nevadí, protože dle mého o tom to není. Tohle není film pro veřejnost, tohle je film pro fanoušky a s tímto pohledem si film určitě čtyři hvězdičky zaslouží :) P.S.: Američtí fanové se od nás mají co učit. My se mezi Trekkies a Starwarsákama nepereme a nenadáváme si :P My se přátelíme! Sice si každý uvnitř stále hájí to svoje, ale když jde o sci-fi, všichni táhneme za jeden provaz ;) ()

zdenny

Co o tom mám napsat. U takovýchto celkem hloupých komedií jde vlastně jen o to, jestli se člověk zasměje a kolikrát. Já jsem se párkrát zasmál, ale to neznamená, že to bylo něco, co by mělo mít 66 %. To se potom můžu zasmát i vkusu uživatelů csfd. Takže: není to úplně mrtvé, ale fakt jen na jedno podívání. PS: Idioti byli i starwarsáci i ti startrekovci. Neřeknu v pubertě, ale asi jsou i starší volové. ()

Sany33

Keďže som videl hviezdne vojny mohol som si naplno vychutnať niekoľko vtipných scénok. Na druhú stranu ma napadlo čo mali z tohto filmu ľudia, ktorý hviezdnym vojnám neholdujú alebo ich dokonca ani nevideli, takým sa tento film musí zdať ako zlátanina nevtipných debilýn. Hlavný hrdinovia sú mi tiež nanajvýš nesympatický ale asi to tak má byť keďže ide o geekov. Celý film sa nesie v znamení dákeho road-movie, ktorý má ale dosť nezmyselný cieľ a k tomu všetkému aj tie rádoby vtipné scény sa mi z odstupom času zdajú fádne a po druhom zhliadnutí by som sa asi moc nenasmial. Je to celkom logická oddychovka na dlhší večer ale ako pri mnohých podobných filmoch sa držím pravidla jeden krát a dosť. 32% ()

ZeroCZ1233

V žádném případě se nejedná o žánrově odlišnou echt filmařinu, ta známá šablonovitost americké komedie tam samozřejmě působí značný prim, jenže jako ukázka té niterné podstaty silného fanouškovství v kulisách všemi milované ságy a dobře situováné hlášky plné easter eggů prostě dokáží dobře pobavit a upřímně se rád k této prkotině čas od času vracím. 7/10. ()

Ichabod

Stále je to zklamání, ale to se dalo očekávat vzhledem k tolika odkladům. Ale několik (vlastně celkem dost) cameo roliček, lepších hlášek a Kristen Bell z tohohle filmu dělají celkem v pohodě podívanou a hlavně fakt nemám rád fandy Star Treků (teda těch co vznikli před rokem 2009) takže u mne za tři. ()

NoFiction

Tak tohle je už fakt jenom pro absolutně vykastrované blázny, kteří nedokážou bez Star Wars žít. Kde se tam vzal Danny Trejo, to opravdu nechápu ???? ()

Guzo

Taková blbina na odreagování, ale svuj účel plní.. Ale viz ostatní komentáře - zarytej fanda star wars si to užije určitě nejvíc :) ()

Warsheek

I přes to, že jsem fanoušek Star Wars, tak mě tohle hodně uráželo. Změť trapnejch vtipů a nelogických okamžiků. Navíc tragický příběh na pozadí byl uplně zbytečný. Stejně tak love story. Tohle je prostě hovno hoven u kterého mě udržely opravdu jenom všudypřítomné Hvězdné Války, díky kterým dávám aspoň tu jednu hvězdu. ()

Gurtha

Dobrý nápad, ale nedostal se dál než běžná americká komedie. Jinak "Put down master Yoda!" a "Damm, Trekkies are everywhere." :D ()

Ravi

Mezi průměrnými filmy tohohle rázu je tento snímek jednoznačně lepší. Možná měl scénárista a režisér hrát trochu na vážnější notu, podle mě by to filmu prospělo. Druhé, co tomu chybí je správná doba - film měl přijít tak o 5 -7 let dřív. Za těchto podmínek by z tohoto filmu vzniklo neobyčejné dílko, ale za to jak je to podané tady, musím pár bodíků ztrhnout, přesto se mi to jako fanouškovi SW velmi líbilo. Z nostalgie a kvůli nápadu dávám 70% = 4/5 ()

Scar

Zhruba v tretine filmu som si začal búchať hlavu o stenu, keď to už vyzeralo, že Kristen Bell si svoje odohrala a budem sa musieť dívať len na partu amerických pubescentov s poruchami socializácie. Presne som sa videl, ako píšem tento komentár a varujem všetkých fanúšikov Kristen, aby to nepozerali, ale si pozreli jej scény z tohto radšej na youtube. Našťastie sa do deja vrátila a práve vtedy som si uvedomil, že ona môjmu hodnoteniu pridáva jednu hviezdičku navyše. Z toho vyplýva, že ide o film, ktorý je výhradne pre fanúšikov Star Wars (čo rozhodne nie som) a malej časti fanúšikov Kristen (čo som). Nikto iný tam nehrá, nevyniká a nepomáha dobrému nápadu. Emócie tu fungujú ako lampa. Buď sú zapnuté, alebo vypnuté a nič medzi, nič nedoznieva a nič z nich neostáva. Každopádne sa to od komédie možno ani nečaká a keď mám byť úprimný, zopár krát som sa zasmial. Kiež by bola radšej téma filmu Pán prsteňov... :) ()

blackJag

"FLASH IF YOU LOVE WOOKIES" Ej, tohle mohla být popkulturní pecka jako blázen, plná odkazů a interních (rozuměj fanouškovských) zdělení, na kterou se mohlo vzpomínat ještě léta... Leč není. Jako praseti drbání tomu chybí oficiální provázanost se světem STAR WARS, místy se film zbytečně vleče a závěr snad ani nemohl být nedoladěnější. Camea jsou dobrá a vtipná, je jich ale málo a všechno prostě zachránit nestačí. "CO KDYŽ TEN FILM BUDE BLBÝ?" Ptá se jeden z hrdinů na závěr. No, hombre, tento film o vás není určitě skvělý, říkám já... Body za snahu, ale je to naposled :-) 50% ()

Jaro.Krafcik

Stalo sa, pozrem som si film určený prevažne fanúšikom SW. Ale nejako neprekvapilo. Možno tak Danny Trejo ktorý potvrdil že hraje skoro v každom filme. No najväčšia negativita filmu sú samotní fanúšikovia ktorí sú delení na SW a ST fanúšikov. Počujete dobre film nieje len o Star Wars ale aj o Star Treku a to dosť uškodilo... 3* ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013