Největší příznivci slavné ságy se vydávají na velkolepou vesmírnou misi. Píše se rok 1998 a blíží se premiéra filmu Star Wars: Episoda I. Pro partičku fanoušků Hvězdných válek je ale tahle první epizoda víc než jen film. Je to cesta, po níž se ubírají jejich osudy, je to jejich vzor, sen i životní náplň. Ještě před plánovanou premiérou však jeden z nich zjistí, že je těžce nemocný a s největší pravděpodobností se slavnostního uvedení nemusí ani dožít. A tak nezbývá než se sebrat a vydat se na dlouhou cestu na Skywalker Ranch. Podaří se jim přemluvit George Lucase k soukromé projekci ještě před oficiálním datem premiéry? V americké dobrodružné komedii hrají Sam Huntington, Chris Marquette, Dan Fogler, Jay Baruchel ad. (oficiální text distributora)

SHI-SHA

SPOILER : Tak jsem četl, že je více verzí filmu, já viděl verzi, kde má Linus rakovinu. Dávám pět hvězdiček - nostalgická a hlavně zábavná komedie, která nemoralizuje ani se nesnaží zbytečně dojímat (přestože se jí to podaří dokonale)) ()

WolfR

Je to prostě takové, takové..nevím přesně jaké. Je tam pár momentů nad kterými se zasmějete a které vám přijdou milé. A jako fanoušek Star Wars nemohu hodnotit špatně, 3 hvězdy. ()

Pája=)

Film ničím nepřekvapil ale zase ničím neurazil. Bylo tam přesně to co se čekat dalo. Je to srdcovka pro všechny SW fanoušky. Bohužel, Star Wars vždycky byla velice sofistikovaná zábava a tento film, zásadně určený pro SW fanoušky je velice jednoduchý s jediným učelem, a to pobavit. Proto se může stát, že spoustu lidem přijde jednoduchý a nezáživný. Já se osobně skvěle bavil :) ()

bartias

Čtveřice kamarádů vyrazí směr Skywalker ranch ukradnout právě dokončenou Epizodu I, protože jeden z nich je smrtelně nemocný a strašně ji chce vidět. Fanatičtí fanoušci Star Wars divoce citují nejen ze svého kultu, ale i třeba z Wolverinea, potýkají se s Trekkery a potkávají Williama Shattnera nebo Dannyho Treja. Pubertálních fórků je málo, zato platí, že čím více znáte nejrůznější fanboyovské fenomény, tím více se budete bavit. V jedné z rolí roztomile září miláček všech fanboys Kristen Bell. ()

URBAN

Toto jsem nečekal , ale myslím to bohůžel ve špatném slova smyslu protože aby takový film skončil špatně to nechápu . Já mám takový pošuky rád , ale tady to někdo bohůžel nezvládl a herci to samé ani mi moc pošuky nepřipomínali . BTW : První díl Star Wars je pro mě zcela určitě ten nejhorší díl série , ale tento film je mnohonásobně horší a sranda to taky není . ( 8.12.13/MAC ) ()

filmmovier

Neskutečná zábava se skvělým obsazením. Dan Fogler kraluje celému filmu, ale skvělí jsou i ostatní. Nezapomenutelná camea jsou navíc v absolutní většině zábavná (Shatner, Carrie. BDW), stopáž je neskutečně příjemná, film je nabitý hláškami, má skvělý závěr a moc příjemně se to sleduje, takže za mě spokojenost, zejména ve druhé polovině tahle bláznivina fakt stojí za to. Fanoušci jsou skutečně pro fanoušky, to, co se tam děje a říká, normální člověk opravdu není schopen pobrat. Toho navážení se do Treku tady fakt nemuselo být tolik (nebo to taky nemuselo být vůbec), ale ok, i to má tady svůj účel. Pro zasvěcené osoby je tenhle film povinnost! ()

Sonnik

Spockfuckers !!! Obyčejná průměrná komedie, ze které vyčnívá několik parádních geekovských momentů z nichž nejlepší byla asi bitka Trekkers (v žádném případě Trekkies) s hlavními hrdiny ale i další SW narážky byly super včetně všemohoucího Williama Shatnera. Krásná oddychovka do vlaku cestou ze školy. "Nobody calls Han Solo a bitch! " ()

4ct10n

Na tento film sem se celkem těšil, ale nevěřil sem že to bude zrovna pecka. Mé očekávání se splnily, film mě ani nezklamal, ani nepřekvapil. Velká porce odkazů na Star Wars, souboj s Trackies, Seth Rogen v několika velmi vtipných rolích a pár sympatických herců. Nic víc, nic míň. ()

Bobik9

Musím přiznat, že chvilkama to bylo opravdu vtipné a herci byli docela povedení do svých rolí, ale co mi opravdu obrovsky vadilo, byla postava Chrise Marquetteho, protože si myslím, že je naprostá kravina spojovat takovoudle s prminutím sra*ku (nic proti podobným filmům, rád se u nich zasměju, ale jen když jde o čistou zábavu) s tak vážnou věcí, jakou byla jeho nemoc. A ještě ten konec, jak seděj v kině a prostě si na něj jenom připijou...to mi opravdu hodně vadilo. ()

ivan_drago

Trošku ohrané vtipy a scénář vařící z vody... Pro mě nejlepší joke na konec "Co když ten film bude stát za hovno." Hraní na vážnou notu se nehodí a ani filmu nesvědčí.... Tento nerdovsky gíkovský film zůstal na půl cesty... Příběh skládající se z více (Trejo a halucinogeny) a méně (motorkářsko-striptýzovo-gay bar) povedených průserů... šlo z toho vytěžit více.. ()

Mrkvič

Pro fandy scifi se to dá. Pro ostatní to musí být strašná kravina. Páč ani já sedící teď v práci s tričkem YODA SAYS RELAX jsem se u toho nijak extra zvlášť nebavil. Vtipy na téma scifi filmů špatné nejsou, ale ten zbytej stojí za ..... ()

Maki89

chcel som totmuto fimiku dat 5, kvoli tomu ze som star wars fan, ale taktiez mam rad aj ST a bolo to takmer dokonale, keby to nemalo obvykle prvky co zrazaju road movies na kolena... ako tu uz bolo napisane - laska tu nemala co robit... ale 4 tomu davam s kludnym svedomim, neskutocne som sa pobavil :) a William Shatner nemal chybu, uzasne spestrenie :) ()

July

Přestože jsem starwarsačka a všeobecně scifisticky založená, nakonec jsem po váhání mezi 3 a 4* sáhla po 3*. Fanboys je film, u kterého se zasmějete, pobavíte (obzvlášť pokud se vyznáte ve sci-fi; mimochodem, Kashyyyk byl úplně nejlehčí otázka jejich kvízu!), ale zřejmě nic víc. I když se snaží tvářit částečně vážně (Linusova nemoc), moc mu to nevychází. A tak je tu bláznivá, až puberťácká komedie s vtipnými odkazy na slavné filmy, ale i přesto, že nejsem zklamaná, se nemohu zbavit dojmu, že se z toho dalo udělat mnohem víc. ()

ywo666

Vcelku priemerná komédia. Pár vecí sa im fakt podarilo a celkový dojem je obstojný, film neprináša nič nové. Na zabitie času sa to dá vidieť, ale nikomu neodporúčam sa na to nejak extra tešiť lebo bude sklamaný. ()

neoBlast

A co, že to jako film nefunguje na 100 %, když jsem se nekompromisně bavil až do konce... Neustálá kadence narážek a vtípků, u kterých věřím, že časem zkultovní (a jsou nejenom z ranku SW / ST). Hype byl před filmem obrovský, ale Newmanovi jsem ten gulášek baštil. Je ve mně větší geek než si připouštím. 80 % ()

T-pack

Možná bych dal i čtyři hvězdičky, ale hvězdičku bych přidával za narážky na Star Wars. Ale jednak to není moc objektivní a navíc jsem si uvědomil, že na těch narážkách na Star Wars celý film stojí a většina humoru čerpá právě z Lucasova světa. Takže bez odkazů by byl film asi jen průměrnou (a možná podprůměrnou) road trip komedií. O druhou porci vtipů se tam staraly nejrůznější další popkulturní odkazy. A hodně filmu přidávají možná nečekaná skvělá camea. Jako fanda Star Wars bych snad uspěl, jako fanoušek Fanoušků bych na tom mohl být hůř. Tak už mi zbývá jen se ptát: jaktože protagonisti poznali Williama Shatnera, ale soudce Reinhold a doktorka byli jen dalšími postavami? ()

noriaki

Tenhle snímek je zvláštní, vizuálně budí dojem že ho natočila parta nadšenců, ale přesto se v něm mihne množství známých herců. Většina vtipů je vyloženě samoúčelných (čest geniálním výjimkám), ale i tak máte při sledování pocit nadšení a dobré zábavy. Námět je tisíckrát ohraný příběh, ale i tak máte touhu vidět ho znovu. Tahle zběsilá a optimistická kamarádská roadmovie je hodně ambivalentní počin. Pro obyčejné lidi půjde o průměrnou komedii plnou neznámých herců a pošuků žijících ve smyšleném světě. Pro fanoušky STAR WARS je film naprostá bomba, ti si přidají do hodnocení dvě hvězdičky a tři srdíčka. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013