Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

mala_kea

Přehnaná očekávání po skvělém Casinu Royale se bohužel nenaplnila. Vlastně mi ani nepřišlo, že koukám na bondovku. Děj odsýpá, ale celé je to jen jedna velká akční honička bez pořádného záporáka a bez pořádné bondgirl - Gemma Arterton je ve filmu asi pět minut a Olga Kurylenko se do případných techtlí s Bondem nehrne, škoda. ()

burton

Tahle bondovka není zdaleka tak kompaktní a jiskřivá, jako Casino, které hodilo laťku do závratné výše. Proto chápu některé zdejší nespokojené mrmlání. Ale já nemrmlám, protože i tady jsem si pro sebe našla super honičku na vodě, která mě sice nezmrazila, ale zato fakt pobavila! Souboje tělo na tělo, na život a na smrt. Pro někoho ještě souboj ani pořádně nezačal a už byl po smrti. PS: Už vím, proč mám ráda Danielova Bonda: není mačo. ()

Nerd4Dreaming

Dvě věci se mi na tomhle filmu líbily.. 1) že pokračuje tam kde Casino skončilo, takováhle návaznost bondovek tu byla naposledy za Conneryho. 2) Mnohem víc se to blíží starším bondovkám, ale pořád to v sobě má tu syrovost Casina.. Příjemná "změna". ()

skeptic

Nedokážem Bonda veľmi posúdzovať v kontexte celej série, keďže som z toho videl len málo. Každopádne predpokladám, že taká akcia v predošlých častiach nebola. Akcia je neprehľadná, často nereálna, ale efektívna; dobre pracuje s priestorom a prirodzeným prostredím. Nechýba atraktívna, ale nie úplne typická bondgirl, keďže tu už nie je len pasívnou figúrou. James Bond nezaprie svoju pragmatickosť a praktickosť, ani v emotívnych scénach (smrť "kamaráta"), čo vedie k humornému vyústeňiu (kontajner, peniaze). Možno, len záver ma úplne nedostal. 85% ()

Raziel_cz

Mě by jenom zajímalo, co je na tom artového a kde je ta budoucnost akčního žánru – tedy ty dvě věci, co tady po sobě všichni opičej. Scenáristicky je to sice zajímavější než Casino Royale (ale co není...) a Daniel Craig s Judi Dench jsou výborní, ovšem natočené je to naprosto tuctově a poměr dobrých a špatných akčních sekvencí je 2:7 (počítal jsem je). A tím "dobrých a špatných" myslím "průměrných a rozhrkaného close-up bordelu se třemi střihy za vteřinu, bez jakéhokoliv povědomí o establishment shotech a geografii akce". Forster se zřejmě snažil o tvrdě realisticky působící film ve stylu Bournea, ale – kromě toho, že nepochopil, že celý ten styl vzniknul jenom proto, že herec v hlavní roli potřebuje zamaskovat, jak se neumí prát, což se Craiga fakt netýká – mizerně failnul a netrefil ani tu minimální úroveň, kde v bourneovských přesdržkách ještě občas poberete, kde kdo stojí, nebo koho zrovna zabíjí časopisem. Hlava vás z toho bude bolet úplně stejně, ale tady pro jistotu nechytíte už vůbec nic. Čímž pádem je tenhle Bond na úrovni postboingovského Seagala. Čímž pádem je to – a to ještě o nudném a nezajímavém záporákovi radši nemluvě – oficiálně nejhorší bondovka. Ale je v ní jeden prvoplánový odkaz na Goldfingera. Očividně to většině lidí stačí. ()

anatheman

Silnější 3 hvězdičky. Quantum of Solace je opravdu nejhorší Craigovou bondovkou, ale rozhodně se nejedná o žádný propadák. Film rozhodně nemůže urazit, ale ani nijak závratněji potěšit. Líbilo se mi především navázání na Casino Royal. Akčních pasáží je dostatek a jsou slušně natočené. Příběh rozhodně originalitou nepřekypuje a měl jsem pocit, že se mezi jednotlivými pasážemi docela nesouvisle skákalo. Lokace jsou zvoleny tradičně dobře, i když té pouště je tu přemíra. :-) Kurylenko a Arterton jako Bond girls ujdou, ale na Evu zkrátka nemá žádná. Toť vše. :-) ()

GMVajgl

Ian Fleming napsal krátkou povídku Quantum of Solace, která je ale úplně o něčem jiném. Tohle je zcela nový výmysl. Spojující příběhová linka o tajemné zločinné organizaci přímo navazuje na předchozí díl a je zmatená a vágní. Divák je bohužel úmyslně držen v nevědomosti. Hlavní záporák totiž na konci údajně Bondovi "všechno" vyklopí - ovšem mimo záběr (možná to ještě ani scénárista neměl promyšlené do konce). Jinak je Bond pořád ještě nespoutaný, dělá si co chce a co sám uzná za vhodné, jak to má být. Akční scény bohužel provází nepříjemná, přehnaná shaky cam a střih každý zlomek vteřiny. Veskrze snadno zapomenutelný díl. ()

kkarx

Zajímavej záporák i dost temný příběh, kde CIA spolupracuje s padouchy z organizace Quanta na převratu vlády v Bolívii.  Líbila se mi i Olga Kurylenko a některé momenty jako například velvyslankyně utopená v ropě, kde mě hned napadl Goldfinger nebo darování oleje jako pití padouchovi, který má před sebou desítky kilometrů pouště. Craig tu má i vtipné hlášky. Akce je hodně rychle sestříhaná a může někomu vadit. Mně to potíže nedělalo, dodává to filmu celkem tempo, a honička s agentem byla dokonce hodně napínavá a skončila dost možná nejlepším momentem Craiga v roli Bonda. Tenhle film se mi líbí z Craigovy éry nejvíc. Má hlavně velmi dobře napsaný příběh a byť jsou ve scénáři mezery, tak rozhodně zaujme. Celý film je něco jako jako Bondův očistec. Casino a Quantum mělo logicky končit třetím filmem, kde by došlo k vykoupení, ale bohužel k rozuzlení nikdy nedošlo a autoři přišli se zcela zbytečným Skyfall. ()

domirovec

Jsem spokojen. Opravdu! Bohužel ale ne tak moc, jak bych si přál a jak jsem čekal, že budu. QoS není špatný film, to vůbec. V podstatě jediný problém, který s ním mám, tak jsou opravdu hodně nepřehledně natočené akční scény. Z těch mi bylo skoro až nevolno, ale co už. Zároveň jde poznat určitý pokles od předešlého dílu - Casino Royale. Jinak však pořád kvalitní a intenzivní snímek s výbornou filmařskou řemeslnou kvalitou. 4/5 ()

bif

Na úvod chci vzkázat režisérovi Marcu Forsterovi jednu věc: " Nesnaž se dosáhnout nečeho na co dosáhnout nemůžes a nenič bondovky!! " . Jinak jedna z nejslabších bondovek, právě jsem se vrátil z půlnoční projekce a jsem velice zklamaný, celý film působí jako laciná předělávka dokonalého Bourneova Ultimáta a hlavní padouch je jenom křičící opička, o které se dozvíme opravu "hodně". Kurylenko je ultrasexy a Daniel Craig hraje skvěle, role Bonda mu opravdu sedne, ale to je tak vše dobré (jo ještě Gemma samozřejmě). Teď to horší...Střih je příšerný, zvuky opravdu neuchvátí a zajímavé nápady jsou zničeny ve špatném střihu a kameře. Quantum na Casino Royale opravdu nemá, to se dá pochopit, ale bohužel se nedá pochopit to, že po skvělém Casinu se natočí takovýhle kýč, když mu měl být minulý díl vysokou laťkou, že se jí měl snažit překonat a ne "dělat něco jiného"!. Bohužel na bondovku sakra málo všeho(hlavně sexu :D ). Po dalším shlédnutí musím přiznat přeci jen určitou náklonost k QOS, 65%. ()

Jerryy

Ač nejsem velkým fanouškem bondovek, vytáhl mě brátranek do kina a jsem mu za to velmi vděčný. Akční scény okoukané od Bourna, nebyly sice jako v Bournovi, ale byly tak akorát upravené pro Bonda. Jedna honička střídala druhou, film vám nedal ani chvilku vydechnout. Byla to moje první bondovka s Danielem Craigem a musím říct, že jeho herecký výkon posouvá v mém žebříčku Bonda o stupínek výš. Není to sice čistě za 5, ale tak na rozhraní mezi 4-5. ()

Tryman

Nová bodnovka se mi opravdu hodně líbila. Daniel Craig hraje agenta 007 skvěle, daleko líp než třeba Brosnan, a v Quantum of Solace se projevuje ještě víc než v Casinu. Nikdy mě bondovky nebavily tak, jako s Craigem, a ze sálu jsem odcházel stejně jako většina ostatních diváků nadmíru spokojen. ()

Liduskaa

Sypu si popel na hlavu hned na začátku a přiznávám,že tohle byla moje první Bondovka...Do kina se mi moc nechtělo,protože tenhle typ filmů moc nepreferuji,ale odcházela sem celkem příjemně překvapena. Když od filmu nic neočekáváte a vydržíte u něj do konce s tím, že se u něj nenudíte nemůže to být jinak...:) ()

Skleni

Tak to osom nečakal. Toľko ľudí čo to zvozilo .. kritika to tiež moc nepochválila.. a ani hodnotenia to nemá úžasné. No ja som sa bavil a žasol zároveň. Daniel znova ukázal že ako bond je super a navyše nove prevedenie" bonda ako chladného mystického a túžbou po odplate vedeného zabijaka je super!!! Ako par chybičiek tam samozrejme bolo ..ale tak to patri ku americkým filmom( chlap ho mláti kovovou tyčou a jemu nič nieje ..on mu dá jednu päsť do nosu a protivník umrie). No podla mňa za veľa môže aj Marc Foster ... čoby úžasný režisér. Strih , scenár a efekty úžasné. No u mňa skvelé. Jediné čo mi vadilo boli sem tam akoby hluché miesta.. Ale inač 90%. ()

guri

Pred dvomi rokmi prisiel novy Bond. Videli sme jeho prve zabitie, prvu misiu i prve velke sklamanie. Quantum of Solace zacina presne tam, kde Casino Royale skoncilo. Uz tam sme zistili, ze Le Chiffre bol len mala ryba. No ze by Dominic Greene bol ovela vacsia? Pribeh sa trochu viac zamotava, tak som zvedavy, kto bude "bad man" v dalsom Bondovi a ci zistime ako to je s panom Whiteom. Quantum of Solace je v porovnani s predchodcom akcnejsie ale i menej prehladne (Bourne forever!). Mozno trochu slabsi pribeh maskuju (a zachranuju) vynikajuce sceny (Tosca, lietadla). Na trone vsetkeho vsak stoji Daniel Craig a aj napriek istym vytkam dam 22. bondovke este sancu a s nadejou budem cakat na tu v poradi 23. PS: Na druhykrat je Quantum of Solace predsa len lepsie a hoci na Casino Royale nema, velmi sa mu tato bondovka priblizila. ()

Meiers

Začal bych tím, že to mělo začít podle programu 20:30, ale chyba lávky, rádoby umělecky vypadající úvodní píseň s ženským motivem v písku odstartovala nového Bonda zhruba 21:05 po 3 trailerech a půl hodině nechutných reklam. Tak dlouhej blok jsem ještě nikde nezažil. Potom nás dostala do varu honička, která nemusela být notně špatná, kdyby to kluci nesestříhali jak taneční videoklip. Ve stejném duchu se nesl i zbytek akce(viz lodičky). Naprostá absence technických udělátek, tak typických pro Bonda - až na telefon, jak příznačné pro naši dobu, nicméně to není nic special, i když má pár nadstandartních funkcí, že? -. No prostě to podle mě za moc nestálo a scénaristi společně s producentama by se měli zamyslet, kam značku 007 táhnou, IMHO, ke dnu! Jedinou pozitivou pro mě byl Graig, kterej by mohl být skvělým bondem, kdyby nemusel mít celej film nasazenej kamenej ksicht, určitě by ze sebe za jejich podpory dostal mnohem víc. I přesto to chci časem vidět znovu. P.S. Když za něco zaplatím 140kč, tak nejsem zvědavej na to, aby někdo plýtval mým časem a sypal do mě reklamy. V takovým případě by měly být lístky zadarmo. Nebo ať napíšou rovnou do programu jak dlouhý bude reklamní blok a ať si na to chodí jen konzumenti těchhle sraček. ()

foundation

Vynikajúci film napumpovaný správnou akciou a famozným Craigom. Je to sice o kapku horsie ako Casino Royale, čo sa týka príbehu aj spracovania ale nevidím jeden dôvod preco nedať plné hodnotenie ked som sa bavil výborne bavil od začiatku do konca. Škoda ze fanúšikovia uhladeného Brosnana, ktorý bol mimochodom pre mňa druhý najlepší Bond, a jemu podobných nevedia oceniť ten nový a konečne nekompromisný smer ktorým sa Bond vydal. Ale vlastne ide aj o to že Casino a Quantum majú byť úplny ,,začiatok,, Bondovskej série. To mal by ten váš decenťák už hneď odvtedy ako začal pre tajnú službu pracovať? Jasné že nie. Na decenťáka sa vypracoval. CR a QoS ukazuju Bonda v čase ked len dostal svoje dve 00 a prakticky jeho prvu úlohu po povýšení. Ale niektorí si to asi nevedia uvedomiť, zatvrdnuto budú proti a aj keď sa im samotný film páčil tak ho zhodia len preto lebo Bond nepríde ku baru a nepovie to svoje slávne suché, martini pretrepať nemiešať. ()

Gixian

Hlavní chybu filmu spatřuju ve střihu akčních scén, který opravdu není zrovna dokonalý (často víte kdo s kým a kde bojuje, ale pro samé střihy už nic dalšího). S ostatním jsem byl více-méně spokojen, bylo to přesně takové, jaké jsem to čekal: chladné, drsné, moderní, akční a zábavné. Obsazení se povedlo, Kurylenko je ideální výpní každé obrazovky, a i Craig coby představitel Jamese Bonda mi zcela vyhovuje, Amalric je charisma samo. Snad ještě lokace mohli být zajímavější, chudoby a poustin tu bylo zbytečně moc. Shrnuto a podtrženo: Dvaadvacátý bond není dokonalý, ale rozhodně je, stějně jako předchozí Casino Royale, nesrovnatelně lepší než prvních 20 bondovek. ()

Nšoči

Trochu horší než Casino Royal, záporák téměř dokonalý až na trochu babské řvaní v závěrečném souboji, triky kvalitní, ale pro mě "pouze" klasický akčňák se strhujícím dějem postrádající "bondovské vychytávky" a neuškodilo by trochu propracovanější scénář. 75 % ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter