Robin Hood

• USA Robin Hood (více)

V řadách vojsk krále Richarda slouží lučištník Robin Longstride, zvaný Robin Hood. Když král Richard na křížové výpravě ve Francii padne, Robin využije situace a z války dezertuje. Odjíždí do Nottinghamu a oznámí siru Loxleymu, že jeho syn Robert v boji zahynul. Loxley je synovou smrtí zdrcen a požádá Robina, aby se za Roberta vydával, a ochránil tak jejich usedlost. Robin tedy spočine po boku Marion, vdovy po Loxleym, a společně brání majetek rodiny, a to především před Godfreyem, zrádcem anglického království, který slouží Francii. Na trůn po Richardově smrti nastupuje král Jan. Godfreyho podvratné akce způsobí, že baroni ze severu země se obrátí proti králi. Proto Robin králi Janovi navrhuje, aby Angličanům zajistil svobodu a vydal Listinu svobod. Král souhlasí, neboť si uvědomí, že ho Godfrey podvedl. Mezitím francouzští vojáci napadnou Nottingham... (TV Nova)

D28

Tento začiatok legendy sa mi veľmi páčil.Bez najmenších problémov som vhupla do 12.storočia a užila si každú scénu,každú postavu,každý šrám,hehe.Bez akýchkoľvek rušivých momentov.Akcia bola,prekvápka boli,romantika i jemný humor jakbysmet.Linka lukostrelec--sir--hrdina--vydedenec / a kdesi medzitým manžel/ bola fajn,Cate Blanchett najlepšia.Kritické komentáre absolútne nechápem,je to predsa vpodstate letná oddychovka,nie dokument. ()

blackJag

Než se začalo natáčet, šly o novém zpracování legendy o Robinu Hoodovi různé zvěsti, které jednou projektu přiřkli inovativní koncept záměny sympatií u hlavních postav (Hood měl být nenáviděný lapka, šerif spravedlivým ochráncem), podruhé zase mluvili o dvojroli pro šerifa z Nottinghamu a Robina Hooda, které tak měli být jednou postavou; no na konec jde o jakýsi background k známým a mnohokrát vytěženým atributům této látky. Nápad je to skvělý a minimálně celou první půli náramně funguje, leč ta závěrečná část (počítaje od uvědomění si Robinova původu, přes snahu o právní stát na sněmu napadené severoanglické šlechty, až po vylodění Francouzů), vyloženě tápe ve zkratce, tezovitosti a najivitě (o příjezdu Marion na bojiště v doprovodu dětí na ponících raději pomlčet - tak zbytečný a devastující prvek to ve filmu je). Přitom výpravu a režii má film dokonalou, mezi Crowem a Blanchettovou to chemicky spolupracuje a i další postavy mají víc než slušné obsazení. Nechtělo to moc a mohlo jít o parádní kousek a další nezapomenutelné dílo Ridleyho Scotta, to by ale scénář a výsledná stopáž (příliš krátká - evidentně krácená) nesměli být v opozici. II Scénář: Brian Helgeland (Oscar za L.A. PŘÍSNĚ TAJNÉ, nominace za TAJEMNOU ŘEKU). Hudba: Marc Streitenfeld. 65% ()

JohnSmith

Celkem slušně našláplý začátek filmu začne během hodinky trochu nudit a už jen čekáte na to, jaká bude závěrečná bitva. Problém je i v tom,že je zde až moc postav a poněkud zmatený děj. To je ale dáno tím, že Scottovo dílo bylo na konci brutálně sestříháno a tedy doufám, že režisérská verze bude lepší. Tak jako tak jde o pěkný snímek se zajímavou výpravou a skvělou kamerou. Crowe sice na oscara nedosáhne a ani nikdo další z bohatého obsazení, nicméně je to celkem fajn. 4* dávám v naději lepší režisérské verze,uvidíme. ()

klima777

Ridley Scott odvedl dobrou práci a každý, kdo se vysmívá jeho domněle třaslavé ruce, nechť zkusí vytvořit cokoliv kloudného v jakémkoli odvětví kultury a jít s kůží na trh. ()

ghatos

Nehodnotím to jako Robina Hooda, s tím nemá snímek R. Scotta moc společného. Nazvěme to třeba Robin Hood a kamarádi. Ještě před poslední třetinou jsem tomu chtěl dát tři slabé hvězdy, jenže když jsem viděl diskutujícího krále se šlechtou a holotou, o jakési konsociační demokratické dohodě, nešlo to vydržet. Už před tím jsem se dozvěděl o otci Robina Hooda. Byl to levicový filosof a jeho syn si uvědomil svůj dělnický původ :). Poslední hřebíky do rakve zabila Mariana ve zbroji, děcka na ponících....prostě bordel na hřišti i v hledišti :). Krom toho všeho měl Russel Crowe nulový šarm, 140 minut byla taky mimóza. Francouzům nešlo nefandit - smutné. 47%. Výborný komentář: fikee ()

Gerret

Od tohohle fimu jsem čekal víc. Zážitek z kina to alespoň trochu zachránil. Russell Crowe jako vždy skvělý, do role Robina Hooda se hodil. Akční stránka byla dobře zvádnutá, problém byl hlavně slabší děj, přišlo mi jako by se po celou dobu filmu nedělo nic důležitýho. Každopádně se na to budu muset podívat časem v klidu znovu. jinak nemám co bych Ridleymu Scottovi vytknul. Hodnocení 65%. ()

Kali4

Neobyčejně nekompaktní a roztahaný film s nevyváženou atmosférou. Nerozumím Scottovi. Co chtěl natočit? Dobrodružnou zábavnou jednohubku nebo snad spíš drama? A co ta spousta WTF momentů, kdy jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo mračit? A co ti pralesní pidilidé s maskami jako od doktora Crana z filmu Batman Begins? A jako balast navrch spousta nenápaditých a zcela mimo plynoucích řečí o svobodě a útlaku. Herecké obsazení je špičkové, ale postavy sráží záplava nezajímavých a zapamatování zcela nehodných dialogů. Přesto jsou Mark Strong, William Hurt, Matthew MacFadyen či Max von Sydow skvělí. Hudba mě také potěšila, nicméně většina scén byla podbarvena hudebním doprovodem na můj vkus až příliš výrazně. Robin Hood je jako Gladiátor, má podobné zápory i klady, ale je asi tak o stupeň horší. ()

strelenaL

Tak na původního robina-hooda to tedy rozhodně nemá. :-/ Spíš velké zklamání se tento počin ridleyho scotta pro mě stal. Sorry ale umí natočit daleko lepší filmy než tenhle průměr. ()

Ravi

Rád bych si počkal na Director's cut, v Ridleyho případě 100%. První půle skvělá, není co vytknout. Druhá půle nabere zběsilé tempo, které nestíhá nejen divák, ale ani scénář, ani sám Scott. Děravé jako trychtýř. Po rozvleklém úvodu (nikoli na škodu) se utápí všechny vedlejší dějové linky v prázdnotě, až je z toho na konci jedna nesmyslná mela. Opravdu bych si rád počkal na prodlouženou, tohle není Ridleymu podobné. 50% = 3-/5 ()

V.Silver

Ach Bože. Na začátku jsem byl napjatej, jak to dopadne, jak se scénárista vypořádá s legendou o Robinu Hoodovi. Prachmizerně, to vám povím hned. Když "Robin" přijel do Nottinghamu, říkal jsem si "O.k., zajímavý." Když se zjistilo, že je to syn chlapíka, co napsal Magnu chartu, říkal jsem si "Tak to už trošku překombinovali." Ale ten konec, ten zabil celej film. Já vůl si ještě navíc pustil Director's cut, tozn. agónii protaženou o celých 16 minut. 16 minut impotence. Jediné, co bylo na filmu hezké, vedle Maxe von Sydowa, byla kamera. Zbytek se válel někde v žumpě, asi zlitej medovinou. Ale hlavně se tam musel válet Ridley Scott, když po tak hezkých (byť historicky dost ujetých) filmech (pohádkách?) jako "Království nebeské" a "Gladiátor" přišel s filmem, ve kterým syn anglickýho kameníka z konce 12. století umí číst, psát, obdělávat půdu přesto, že celý život prožil jako žoldák na křížových výpravých... a k tomu všemu ještě mluví plynně francouzsky. Ale jako by to nestačilo, dostáváme se k závěrečné bitvě, která je spíš jakousi alegorií demence, nelogičnosti a patosu než čímkoli jiným, tím spíše epickou bitvou. Kam se poděl (roz)um chlapíka, který byl schopen natočit obléhání Jeruzaléma a bitvu v Teutoburských lesích? A proč dávám dvě hvězdičky? Jedna je za krásné scenérie a druhá proto, že filmy se 2 hvězdičkami nejsou dost špatné na to, aby byly zábavné, ale ani dost dobré na to, aby byly aspoň něčím zajímavé, ergo nemá cenu se na ně dívat. 30%. Zajímavý komentář: Marigold, POMO ()

Scar odpad!

Je to historická fraška s takým počtom chýb, že sa mi bridí dávať vyššie hodnotenie. Napríklad taká kuša, bola masovo rozšírená až o dobrých dvesto rokov neskôr, kapucňa bola upletená na krúžkovej košeli a nedala sa ešte odopínať, ... a to nehovorím o "krásne" domyslenom zvyšku života Robina. Ja len dúfam, že tento príbeh nikto nikdy nebude stavať na úroveň pravdy, pretože by sa ďalšej generácii detí výrazne zhoršil prospech v škole. ()

R1CH1E

Díky tomu, že mě nikdy Robin Hood moc nebral, mi nevadilo, že to je vlastně takový prequel, ba naopak. Vždycky mě víc zajímalo jak se z Robina Longstridea stal Robin Hood a pan Scott nám to předvedl v plné kráse. Nicméně chápu, že tenhle fakt tomuhle příliš nízkému hodnocení výrazně napomohl, protože hodně lidí se muselo cítit podvedeno. No a samozřejmě, určitou vinu nesou taky moji milovaní "hysteričtí historici", kteří budou vyžadovat Scottovu hlavu, protože "to překrucuje historii". A já říkám - pokud to není dokument, koho to sere? A pokud tohle překousnete, dostanete krásný chladný, místy pohádkový středověk, úžasnou výpravu, jak už to u Scotta bývá a příběh, který se může rovnat jeho Gladiátorovi. A to je u mě jasných 5. P.S. Viděna Director's cut, díkybohu. ()

Avari.73

Jak rád bych dal pět, ale ve srovnání s Gladiátorem je to málo akční a strhující a oproti Království nebeskému málo myšlenkově obohacující. Další problém je určitá chladnost a celkem nevýrazná hudba (kurňa, chci Gregsona-Williamse!). Proč po takové kritice čtyři hvězdy? Protože pořád jde o skvělý "historický" film s vynikajícím Russellem a Cate mezi nimiž ta chemie prostě je. Bohužel, scénář jim moc nepomáhá a zbytečně se soustředí více na politiku. Tam hraje zase prim Mark Strong. Celkově jsou všichni herci vynikající a Ridley má film pevně rukou. Škoda nevyužité šance na další excelentní snímek ala Gladiátor. "Povstaň, povstaň znova než se z beránků stanou lvi." ()

mkubalikova

Jde o autorskou licenci, což mi vůbec nevadí. Pokud vím, Robin Hood není historicky doložená postava, takže stejně jako legenda o Zorrovi i legenda o Robinu Hoodovi může být vyprávěna stokrát jinak. To je dobře, aspoň se nebudeme nudit. Jenže u tohoto vyprávění jsem se trošku nudila. Verze s Kevinem Costnerem zůstává nepřekonána. 60% ()

vyfuk

Ridley je pro mne asi nejrozporuplnější tvůrce vůbec. Jednou natočí totální nuďárnu o ničem pak dílo, na které bych se mohl dívat hned znovu. toto je naštěstí ten druhý případ. Film ani tak nevypráví příběh zbojníka Robina Hooda jako spíš spasitele Robina Hooda, což je trochu matoucí, ale proč ne? Film na mě opět dýchal tím, co Ridley umí: středověká situace a atmosféra jako na dlani. Tento film, je asi trochu jiné gusto, ale já se do něj rád zakousl a spolkl a asi díky bohům nestrávil. ()

mirec88

Ridley Scott a Russel Crowe sú od čias Gladiátora zárukou výborného filmu. A tak sa deje aj teraz. Síce sa tu opisujú začiatky Robina Hooda, ale ten film si ma opäť získal a ja nemám problém dať plné hodnotenie. Cate Blanchett poteší a ostatní začínajúci členovia boja za spravodlivosť sú úžasní. Krásny film. Ridley všetko do čoho sa pustí dopadne len výborne. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (více)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

A spoustu dalších novinek. Ale popořadě – Ant-Man konečně dostal zelenou, dokonce má stanoveno datum premiéry, konkrétně 6. listopadu 2015. Film o hrdinovi, který se dokáže podle potřeby zmenšit na… (více)

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (více)