Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

doom.cz

úžasně citlivě uchopené a natočené téma. přestože jsem před skouknutím četl knížku a věděl jsem, jak to dopadne, pěkně mě to vtáhlo. ať už drobné vtípky a hlášky, tak i klíčové scény. přestože se film knižní předlohy nedrží striktně, dává to smysl. ()

Nag0

Veľmi citlivo natočený, skvelo zahraný a na ľudskosť a jej opak zameraný dej, situovaný okolo jedného príliš nepohodlného kresla. Poslednú tretinu tomu trošku dochádza dych, tajomno už tomu tak nehrá do karát, ale stále je to ďaleko za väčšinou. Neviem ako sa Hanks v 90. rokoch dostával k týmto úlohám, ale sedia mu nehorázne. Klobúk dole. ()

althinka

Emócie, tie z vás tento film vytiahne tak, až to budete potrebovať miestami rozchodiť. Brilantná adaptácia románu Stephena Kinga (a napriek môjmu knihomoľstvu, k čítaniu ma strhol práve tento film), fenomenálne výkony Toma Hanksa a M. C. Duncana ... človek sa občas chveje hnusom (a najradšej by jednú začesanú hlavu poriadne zmlátil), vzápätí ho dojme príbeh odsúdeného s veľkým darom ... ktorý sa stáva prekliatím. Film videný niekoľko ráz, vždy sprevádzaný slzami a pocitom úzkosti. Svet je zlý a občas zabúdame, že hranica medzi dobrom a zlom býva príliž tenká, aby sme sa nedopúšťali v našej domýšľavosti justičných omylov. Skvelá atmosféra a napriek minimalizmu v počte hercov, šlo o ozajstnú lahôdku. Som rada, že som o tento zážitok neprišla, napriek tomu, že som si k filmu hľadala cestu veľmi dlho. A odporúčam všetkými desiatimi pre tých, ktorí veria zázrakom ... no i tým, ktorí v ne už veriť prestali. Nie vždy má príbeh šťastný koniec, to však neznamená, že nestojí za to ho prežiť:) ()

SeeSaw

Hanks a Clarke Duncan na vrcholu. Darabont na vlně, další masterpiece z vězeňského prostředí. Maximum emocí na stísněném prostoru po celé tři hodiny. Atmosférický orgasmus. ()

sun.eagle

Pokaždé co tento klenot dávají v TV tak pro mě neexistuje jiný program. Tenhle film prostě musím vidět pokaždé co mám možnost. O kolika filmech to člověk může říct, a jaký jiný film než takový si zaslouží absolutní hodnocení. ()

GOTFAN

King je zkrátka umělec v tom co dělá a režisér co se chopil tohohle díla ho pojal tak že snad každý musel mít husinu, každý musel cítit tu nenávist a snad každý cítil ten smutek když umíral nevinný . Kniha má svou atmosféru a film dokázal tuto atmosféru zachovat. OK nebudu lhát poprvé, snad i po druhé... Snad pokaždé mi za černocha ukápla minimálně jedna slza. Jsem fanda Kinga a jsem rád že píše co píše protože tím obohacuje i filmové odvětví. ()

kratajirka

Když dva dělají totéž, není to totéž. Ale když jeden dělá stejnou věc dvakrát, totéž to je. Shawshank a GreenMile jsou si v lecčem podobné a přesto tak odlišné. Jedno je ale spojuje - úžasná předloha od pana Kinga. Nicméně jestli jsem řekl, že Shawshank dokáže do kolen dostat i tvrďáka, GreenMile mu v tomto ohledu perfektně konkuruje. Já bych označil tyhle dva snímky za nejdramatičtější filmy všech dob. Úžas!! ()

kekebreke

Tom Hanks a Michael Clarke Duncan, už to napovídá, že film bude vysoce hodnoceným a pokud se bude blížit knižní předloze, stane se jedním z klenotům světové kinematografie. Po shlédnutí se moje teorie plně potvrdila. Film v převážné většině atributů kopíruje geniální knižní předlohu, hvězdné obsazení koresponduje s hvězdnými výkony. Prolíná se v něm sice trochu mysteriózna, morbidních záběrů na nepovedenou popravu, ale také úžasných mezilidských vztahů, lidského soucitu, bezmoci. Dějová linka pak nenechá člověka ani chvilku odpočinout, ač se nejedná o film akční. Ještě dlouho po jeho shlédnutí se ve mne rozléval podivný pocit, především smutku. Člověka to zasáhne do morku kostí a pro jen trochu slabší povahy je povinnou výbavou při sledování filmu užmoulaný kapesník v dlani. Pole hvězdiček pro hodnocení je pro tento film malé. ()

Beliel

Sečteno a podtrženo. Od začátku do konce film nemá slabý okamžik a plyne a plyne a na konec se v očích zrcadlí slzy. Krásně uchopené dílo, které jednoznačně řadím do své TOP 10! Kolikrát, že jsem ho už viděl? Nevím, ale pokaždé mám pocit jako by to bylo poprvé. ()

NatyR

Tom Hanks opět hrál jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. Výborný herec, který si zaslouží plný počet v hodnocení. Nemám, co vytknout. ()

Maza2222

Sakra úžasnej film. Herci mě dostali, atmosféra taky a režie je též luxus. Ale konec mě dorazil. Jinak je to úžasný, fascinující, krásně dialogní (snad to existuje). 100% ()

Danken07

Frank Darabont stvoril ďalší klenot kinematografie. Tento film patrí do top 10 najlepších filmov a to zaslúžene. Tento film je dokonalý ()

padav94

No bolo to také medzi 3 a 4 hviezdičkami,bolo tam aj pár chýb napr.že si myslím že by Eduard cítil že ta špongia je suchá,aj ten koniec bol smutný,lebo popravili nevinného ta škoda.po zaokrúhlení sa prikláňam k 3 hviezdičkám,ale je to taký mierne nadpriemerný film. ()

mato331

Áno, je to nechutné citové vydieranie, áno je to plné pátosu, áno má to srdcervúci záver, ale je to kus poctivej filmárčiny, dotiahnutý do najmenších detailov. Film vás hneď od začiatku vtiahne do deja, nepustí vás až do záverečných titulkov a vy ochotne zožeriete všetko, čo vám ponúkne. Bodaj by takéto filmy vznikali častejšie, než raz za desať rokov. ()

barsy

Neskutečně zajímavý film. Celé tři hodiny jsem na něj koukala s údivem. Natočené filmy podle knih Stephena Kinga mám moc ráda a i tento film mě rozhodně nezklamal. ()

Janek14

Film, který ve vás doznívá ještě několik dní po shlédnutí. Postupně si začnete dělat silné sympatie/nesympatie k postavám. Čím více se s nimi ale seznamujete, tím více nechcete, aby se děj vyvíjel, tak jak se vyvíjí. Velmi silná scéna Eduardovi popravy ve vás doslova vyvolá emoce. Tři hodiny jsou zcela naplněny a není zde ani minuta navíc. Velmi silný a jakýsi „sváteční“ druh filmu. Kdyby šlo více jak pět hvězdiček, neváhal bych. ()

Wolfis

"Všichni kráčíme po své zelené míli... každý máme svůj vyměřený čas." Obrovský filmový zážitok! Veľmi silný a dojemný príbeh so štipkou mystiky o osude a živote ľudí odsúdených na smrť vyvolával vo mne neuveriteľné pocity a vnútorné emócie. Tie príbehy ľudí, do ktorých diváka autor pekným spôsobom rozprávania zainteresoval, boli neskutočne emotívne až srdcervúce. Toho Johna Coffeyho, stvárneného nebohým Michaelom Clarkeom Duncanom, ktorý podal úžasný výkon, mi bolo strašne ľúto... citlivý dobrák neprávom odsúdený za čin, ktorý nespáchal. Svet a ľudia vedia byť niekedy naozaj veľmi nespravodlivý a zlý. V dojemnom závere popravy Coffeyho som mal husiu kožu. Za zmienku stojí určite aj výkon Toma Hanksa, dokonale zladený hudobný doprovod v podaní Thomasa Newmana a predovšetkým výborná práca režiséra Franka Darabonta. Síce som sa k tomuto filmu vzhľadom na môj vek dostal až v roku 2016, no aj v tomto období má veľkú silu, pôvab a svoje čaro. Myslím si, že o celkovej svojej kvalite a dokonalosti filmu hovorí on sám. /emočných 100%/ ()

C.A.T.

Co mám k tomuto fantastickému dílu říct?? Vážně nevím...Smekám. Konečně film, kde s prominutím nezprnili předlohu a naopak ji ještě vyzdvihli. U knihy jsem plakala sice více, ale Michael Clarke Duncan jako John mi zůstane v mysli napořád. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem