Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

EYO EYO

prosťe no comment.Dalši film od Toma Hanksa ktory nesklamal.Film som videl asi 8-krat a pri každom pozreti mi utiekla slza.Určite odporucam si film pozriet ()

MaleRipley

Pro mě je tohle Tom Hanks ve své životní roli. Nádherný, strhující a napínavý příběh o nespravedlnosti a krutosti skryté v tomto světě. Občas se zdá, že společnost by opravdu potřebovala nějaký ten zázrak v podobě člověka, který by svými schopnostmi dokázal pomáhat lidem, přičemž jeho úmysly by byly zcela čisté. Darabont je prostě génius a byl bych moc rád, kdyby ještě někdy natočil něco z vězeňského prostředí. ()

majso77

Vždy, keď tento film vidím (a videl som ho už hádam aj 20 krát) plačem ako malý chlapec ( a to mám už 41 rokov). To hovorí za všetko. Ďalšie majstrovské dielo F. Darabonta a opäť podľa predlohy S. Kinga. ()

Olafur

Skvěle natočené dílo. Fakt. Výbornou režii doplňuje stejně tak skvělý scénář(teď bych možná měl spíš chválit knižní předlohu od Stephena Kinga,ale budiž). Velikou výhodou tohoto filmu je doplňování smutných scén těmi veselejšími. Bez bolestivého močení Tomíka Hankse,zlobivého výtržníka a vrahouna Billyho by to bylo strašlivě depresívní. Možná jsem škodolibý darebák ale to bolestivé vylučování Toma Hankse mi přišlo jako dosti zábavné, až jsem pak trošku litoval,když mu Johnny Kafe(který se ale ovšem píše jinak) sáhnul na kule,zlikvidoval žárovku a vykašlal pár much. Kdyby za mnou někdo přišel a zeptal se,zda má cenu kouknout se na tento film,podíval bych se mu přímo do očí a řekl "Běž do toho. Neprohloupíš." ()

bournak

Určitě je to skvělý film. Možná opravdu jeden z nejlepších. Není to ale můj šálek kávy. Ten příběh je pro mě příliš fabulovaný. Samozřejmě lze namítat, že taková je drtivá většina všech filmů. Musím z toho mít ale pocit, "Wow, něco takového by se opravdu mohlo stát." Vykašlávání much, jako špatné energie mi přijde komické. Navíc příběh příliš často sklouzává k melodramatu, což je další hvězda dolů. ()

Mr.Neutron

Chtěl bych být v kůži Darabontově, až se bude volit nejlepší kriminální film 20. století. To pro něj nemůže dopadnout špatně, otázkou jenom je, zda vyhraje Robbins&Freedman anebo Hanks&Duncan. Krásný příběh o smutných věcech a s dvojnásobně smutným závěrem: jedním nevyhnutelným a předvídatelným; druhým (závěrečný monolog) překvapujícím, a o to více zraňujícím a nutícím přemýšlet o smyslu života a stopě, kterou každý z nás zanechává. Poselství: 9/10 muklů doporučuje bachařům nosit si s sebou do práce věci na převlečení ... ()

Alex.V

Musím říct že málo který film si opravdu vychutnám, ale tohle je tak skvěle natočený a obsazený film že jsem měla co dělat aby jsem se nerozplakala . Za mně 10/10🤩🤩 ()

mp5991

Viděl jsem obě King-Darabontovské legendy a aniž bych měl něco proti Shawshanku, Zelená míle mi přecijen přišla o kousek lepší. Tenhle film je výjimečný zejména tím, že ačkoliv si jen málokdy všímám hereckých výkonů a ty, které mě opravdu zaujaly, bych spočítal na prstech jedné ruky, z tohoto filmu mne upřímně překvapily hned 2 - Tom Hanks a samozřejmě Michael Clarke Duncan. Asi netřeba více rozepisovat, stejně nenapíšu nic nového oproti 91 stránkám přede mnou, takže jen stručně: 100% - nejlepší film dle mého osobního žebříčku. ()

martin2702

Hodně dobrý filmek a dosti smutný toho černocha my bylo dost líto ale milí film.Nevím proč se už netočí takovehle filmy. ()

tyler1311

Dalsia filmova pecka, ktoru si mozem prehravat do omrzenia. Jeden z mala filmov pri ktorych som na jeho konci plakal :-) mal som krasnych 17rokov :-) ()

Marty1905

Vynikající výkony všech herců. Opravdu napínavý film až do konce. Film krásně ukázal jak se na pěknou svini dozorce také uvařila voda. Trochu je mi líto toho konce filmu. Přestože všichni dozorci věděli pravdu nemohl s tím nikdo nic udělat. ()

Sejdyndou

Do této chvíle jsem neviděla jeden z nejlépe hodnocených filmů a netušila jsem, že je až tak dobrý. Tento film vás přímo donutí ho dokoukat (i když jsou 3 hodiny ráno :D). Dávám 5* za skvělé herecké výkony a obsazení rolí. Film se odehrává ve věznici v části, kde jsou uvězněni ti, kteří jsou odsouzeni k trestu smrti na elektrickém křesle. Vězni vůbec nevypadají a ani se nechovají jako zločinci, ba naopak vás jich bude líto. Hlavně hlavního hrdiny, mohutného, citlivého a hloupého černocha, který se pak ukáže, že je boží zázrak. Tom Hanks jako dozorce nevníá vězně jako zločince, který si to zaslouží, ale i jako citlivé osoby, které mají v sobě kus dobra. ()

teekanee

Ohromně lidský film, který je perfektní adaptací perfektní Kingovi knihy. Film jsem viděl nekolikrát, ale vždycky se rád podívám znovu. Společně s Shawshank redemption jednoznačně nejlepší Kingovky na plátně a zároveň i jedni z nejlepších filmů vůbec. Fakt nechápu, že toho Darabont nenatočil víc. Pochválit se musí i výbornej českej dabing, který v tý době ještě za něco stál. 97% ()

bedsore

Pohádkově dojemnej příběh, který je nádherně filmařsky a herecky odvyprávěnej, bez jediného hluchého místa a to i přes svoji délku. ()

Jiri.Jirik.M

Nádherný snímek, který nabízí parádní herecké výkony, skvělou práci s kamerou, vynikající soundtrack a hlavně jedinečnou kombinaci tajemna a emocí, která postupně vede k srdcervoucímu konci. Posledních třicet minut tohoto filmu je pro mě stále to nejlepší, co jsem na filmovém plátně viděl ()

Obys

Každé společenství lidí musí mít nějaký systém, podle kterého rozhoduje, kdo je a kdo není vinen. Každý takový systém však může selhat. Na podkladu selhání v případu Johna Coffeyho jsou rozehrány úžasné příběhy. Všudypřítomná smrt kontrastuje s drobnými i velkými lidskými momenty, které divák sleduje téměř bez dechu. Pravidelně mají odsouzenci lidštější projevy než protekční pitomec v uniformě. „Boží zázrak“ však přesně ví a cítí, komu je potřeba pomoci a koho je potřeba potrestat. Celkově lze tohle dílo hodnotit jako zážitek na celý život.. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem