Mladý bankéř Andy Dufresne (Tim Robbins) je v roce 1947 odsouzen za vraždu své ženy a jejího milence. Přesto, že tento čin popírá, čeká na něj dvojnásobný doživotní trest v obávané věznici Shawshank. Andy se snaží přizpůsobit vězeňskému životu a po krušných začátcích se sblíží s Redem (Morgan Freeman), jenž si tu odpykává svůj doživotní trest už dvacet let. Sílu, jak přežít zdejší peklo, Andy nachází v tajném snu a skryté naději na svobodu... (Magic Box)

smajki

Tohle se nedá popisovat, tohle se musí vidět. Skvělý námět, skvělá režie, skvělé herecké výkony Tima Robbinse a Morgana Freemana. Velmi silný emotivní příběh, kde se snoubí všudypřítomný strach, deprese a rezignace na jakýkoliv život s neustálou touhou po svobodě a poslední špetkou naděje, kdy jsem se po shlédnutí neubránil slzám. Ale já vlastně ani neměl zapotřebí se bránit, bylo to jen logické vyústění téhle podívané. Ztotožňuji se s již vyřčenými názory, že tento snímek si zaslouží minimálně o hvězdu víc. ()

Meitee

Velkolepý, krásný, dech beroucí. Úžasné herecké výkony - Robbins, Freeman. Je to legendární film a své první místo na žebříčku si určitě zaslouží. Odlehčené momenty střídají dramatičtější události. Konec hodnotím jako jeden z nejmrazivějších v celé kinematografii. Skvělý lidský film o naději, přátelství a touze. ()

QQQWWW

Tento film nemohu hodnotit jinak nez 5 ti hvezdami,protože si to tento snímek jistě zaslouží.Hudba,střih,kamera,a scénář,to je neuvěřitelně dokonalé.Je to úžasný a inspirující příběh o síle lidské vůle, lidské tragédii,utrpení,a přátelství, touze po svobodě a naději.Prostě jedním slovem dokonalé.Zde by člověk čekal pouze nasilí.Je to zejména příběh dvou mužů, kteří by se v běžném životě určitě nesetkali.Tim Robbins a Morgan Freeman zde předvádějí neopakovatelné herecké výkony, které nebudou snad nikdy překonány.Toto je nepřekonatelné dílo..Naprosto a stoprocentně si zaslouží první místo ()

honza.g

Skoro je to divné, že se shodnu s tak obrovským davem diváků, ale ten film nemá chybu, nechybí mu ani šmrnc! Jen doufám, že se nedožiji remaku ve 3D. ()

sestki

Do bodky súhlasím so salahadin(om). Nemám k tomu čo viac dodať. Snáď len, že ani neviem, prečo som dal 3 hviezdy.. ()

Number_84

Z prvních minut jsem měl dojem, že se jedná o tuctový film s klasickou zápletkou. Po 30minutách, jsem začal být na pochybách. Po 60 minutách jsem měl hlavu složenou v dlaních bedlivě sledoval. Po 90 minutách jsem doufal, že tento film nikdy neskončí. Po 120 minutách jsem v duchu tleskal a měl radost s výjmečného příběhu. Po 142 minách jsem se těšil až si film pustím znovu. ***** ()

DEAR303

Shawshank mužu pořad dokola nejlepší film z vězenskeho prostředí ... skvělý Tim Robbins 20 let kutá kladívkem a ynáší hlínu na dvůr ... jo jo trpělivost přináší ovoce a pomsta je sladká .. 100% ()

Sadova302b50

Frank Darabont má pro Stephena Kinga cit, ať už jde o drama, strašidelný thriller nebo tuhle nezvyklou, emocemi nadupanou pochutinu. Skvěle natočeno, výborně zahrané. ()

Ehrmantraut

Jeden z nejlepších filmů o naději, touze po svobodě a nezlomné vůli po důstojném životě. Skvělý příběh který končí dobře, ale přesto konec nevyznívá lacině. Jeden z filmů, které jsou silné při prvním sledování. Po druhé a potřetí už mě to tolik nevzalo, což ale na kvalitě filmu nic neubírá ()

kiva

Jeden z nejsilnějších příběhů o lidskosti, naději a touze po svobodě se skvělou pointou.Tohle je něco, co si pustíte, když je vám mizerně a ono to očistí a pohladí po duši.V tom nejlepším slova smyslu pozitivně vyznívající film. ()

sophianne

Kdybych dala pět hvězd Kingově novele, tak film podle jeho adaptace může mít s jedním okem zavřeným a druhým přimhouřeným tak čtyři. Pokud zkusím na film koukat jako na něco, s čím se setkávám poprvé, zjistím, že vlastně jo, plný počet. Já nevím, co si tak kdo představuje od skvělého filmového zážitku, ale u mne je to zajímavá postava, skvělý příběh, výborný herecký výkon a celkový zážitek takový, že chvíli ještě zůstanu sedět s otevřenou hubou. Mám ráda, když mi režisér neomlátí emoce o hlavu pytlíkem plným zaječích ocasů napuštěných v roztoku z cibule, ale jemně podsune něco, co se zdá obyčejné a není. Mám ráda, když se přistihnu, že s tímhle lidským odpadem (vězňové, lidé, kteří jsou za katrem, aby neobtěžovali svými chybami nás, poctivé a úžasné lidi na svobodě) vlastně soucítím a nejsem schopná tak rychle soudit za chyby, kterých jsem se sama vyvarovala (a být na sebe patřičně hrdá). Za závěr a herecké výkony bych dala jednu hvězdu navíc, kdyby bylo kam kliknout... ()

fajntomas

Zajímavý a pečlivě vymyšlený příběh z vězení v trochu nadneseném podání. Je to jíné, než ty desítky drsných předtím. Herci zahráli skvěle všichni a průběžný komentář se mi také líbil. Zkusil jsem si představit do hlavní role někoho jiného, ale nikdo by neuměl tu procházku po dvoře s hlavou v oblacích. Jednomu by se až chtělo udělat banku a pak si prožít takovou dovolenou. Vlastně i ta sebevražda byla jakýmsi jediným možným pozitivním řešením. 90% ()

Clockwork

Nádhera,geniální,krásné..se superlativy bych tady plýtval do rána,tohle se prostě musí vidět...PS: asi nejlepší adaptace Kinga ()

verona58

Já a tento film jsme se velmi dlouho míjeli. A když přišlo k (dovolím si to nazvat) osudovému setkání, i přes vysoká očekávání, která jsem k tomuto filmu na základě hodnocení měla, byla jsem uchvácena. Myšlenka naděje Andyho Dufresna, s níž se ztotožňuji, touha po svobodě a trpělivost, s níž nakonec dosáhne toho, po čem toužil. Nikoliv ovšem kýčovitě a sladce, jak tomu bývá v mnoha filmech se šťastným koncem. Přijmělo mě to sžít se s postavami a příběhem samotným. Tleskám! ()

nignignigga

Čekal jsem více krve, střelby, napětí, rvaček a bohužel jsem se nedočkal.. jenom uškrceného dědka zhruba v druhé polovině filmu. Škoda, tento film měl velký potenciál. ()

Eviel

Fantastický scenár ? Fantastický strih ? Mohol by som ešte vytvoriť dlhý zoznam v čom bol tento film tak výborný. Vyvolával vo mne toľko pocitov...Tak ako radosť , keď sa partia zišla na streche a konečne sa na chvíľu mohli cítiť slobodnými , tak ako smútok , ktorý vo mne vyvolala smrť Brooksa (Ktorá mi prišla absolútne logická v tej chvíli on mal domov inde...) , tak ako hnev , ktorý vo mne vyvolala vražda Tommyho a nepopísateľná eufória , ktorá sa mi dostavila na asi najsilnejšom , najprekvapivejšom a najkrajšom konci aký som mal možnosť kedy vidieť , pri ktorom bolo mojou povinnosťou vyroniť pár sĺz. A tak ako nádej nás sprevádzala po celý film , tak presne s takou budem ja dúfať , že sa niekedy niekomu podarí natočiť niečo čo sa tomuto aspoň vyrovná. Ďakujem za krásny zážitok T.Robbinsovi a M.Freemanovi. ()

Helmbrecht

Rozhodl jsem se, že svůj první komentář věnuji nejlepšímu filmu všech dob. A to jsem taky asi před týdnem udělal. (Temný Rytíř) Stejně se ale jedná o naprosto úžasný film, který se v mém osobním žebříčku řadí na poctivé druhé místo, hned za křižáka v kápi. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Sněhurka a Darabont