jojinecko

Výborný krimi/triler, ktorý vyznením, vizuálom a všetkým pasuje do 70tych rokov. Roger Donaldson nie je preborník, ale je predovšetkým fantastický rozprávač (čo tak isto dokázal aj v predchádzajúcom filme) a jeho réžia je neomylná, presná. Človek nemá problém vyznať sa v spleti vzťahov, postáv, všetko dostane ako na podnose v jednom "luxusnom" balíku. Výborné a uveriteľné herecké výkony (najmä Jason "večnedrsnýksicht" Statham pozitívne prekvapil), výborný scenár a zaujímavé osudy ľudí...Ja som sa bavil, bol v napätí..skrátka užíval som si to a to je hlavné:) ()

mcb

Úvodní song naladí na pohodový film o vloupačce s pár nenucenými vtípky a sympatickými hrdiny, a to vše v přívětivém ošuntělém britském obalu. Taky že se na této vlně drží nějakou chvíli. Poté ale film zvážní a najednou feeling poctivé heist movie zmizí. Začne se snažit hrát na seriózní drama o tvrdých následcích loupeže. V závěru ještě podbarvené psanými fakty jako u nějakého cílevědomého filmu o rekonstrukci událostí. A když už zvážní i Jason Statham, film jakoby ztratí šmrnc a nápad a už jen otrocky přepisuje. Přesto sympatická stylová jednohubka. ()

Roman.Ticka

Akce šlapala po celou dobu, tak nechápu proč musela být umocňována dotěrnou muzikou bez jediné pauzy. Tohle mi fakt vadí stejně jako délka nad 100 minut (všeobecně). Takže hodnocení je za nenudící akci, za Jasona, kterého vždycky ráda vidím v akčních filmech, za žánr jako takový, za zajímavý realistický základ, za autentičnost ztvárnění doby děje a za podobnost s kultovními gangsterkami, které mám ráda. Ale femme fatale mi Safron absolutně nepřišla, pořád tak divně křivila pusou, jako by ji měla umělou, manželka Terryho byla rozhodně rajcovnější. ()

honajz

Jak mám rád Jasona Stathmama, tak tenhle film se prostě nepovedl, nemůžu si pomoct. Autoři se nějak nemohli rozhodnout pro žánr a vznikl dort pejska a kočičky.   Film vypráví skutečné události, k nimž došlo v roce 1971 v Británii. Pravděpodobně nějaká banda zlodějíčků vykradla banku, trezory, a v těch šuplíkách byly tajné materiály s kompromitujícími materiály na členy vlády i mafiány. Nějak je v tom zamotán i jakýsi ochránce černošských práv, který je ve skutečnosti podvodník, zloděj a hochštapler. To je základní dějová kostra. Hlavu zlodějíčků hraje právě Statham, jenže jeho přimhouřený pohled tentokrát spíše mate. Protože zpočátku film vypadá jako gangsterská komedie, ti vyděrači jsou vyloženě směšní, a Statham mhouří oči jak mlsný kocour, těšíte se na příjemnou oddechovku, jíž se vám i zčásti dostává. Vtipů tedy není moc, ale zas je to takový jemný humor, který potěší. Jak však dojde k vydírání, směr se rychle otočí a snímek se změní v čistokrevné drama, což je otočka velice těžko překousnutelná. Navíc si připočtěte, že množství postav je neúměrné - jenom zlodějskou skupinu tvoří asi sedm lidí, pak je tu ten černošský ochránce práv, agentka nasazená do jeho domu, agent, který tam agentku poslal, dále jeden radioamatér, úplatný policajt, méně úplatný policajt, neúplatný policajt, chlápek s pizzou, chlápek za pokladnou v pizzerii, bývalá modelka, její nový přítel z MI 5 nebo MI6, pár stárnoucích politků, manželka, děti, pornomagnát, bývalý pornoherec, zabiják... Stačí? Už jen prvních pět lidí zamotá hlavu dokonale. A samozřejmě na tolik postav nezbývá místo, takže nějaká jejich charakteristika se soustředí spíše na karikaturní zkratky. Škoda, protože mohlo jít o docela solidní retro snímek, náběhy tu jsou. Disk je takový nijaký - průměrný obraz i zvuk a žádné bonusy. ()

Othello

Bank Job je film, který se trendy snaží honit divákův estetický penis vděčnými sedmdesátkami, ale po deseti minutách na to úplně zapomene. Zato se nebojí vysílat do éteru jeden příběhový oslí můstek za druhym a vůbec založit osmdesát čtyři narativních rovin (zejména ta s ohavnou neherečkou v roli Stathamovi stíhačky), který ho stejně nezajímají, takže se jim nadále v průběhu věnuje velmi sporadicky. Ale ono se musí blbě natáčet, když pořád musíte Stathamovi vysvětlovat, že v týhle scéně si s tim člověkem bude opět jenom povídat a nebude moci mu rozlámat ksicht pěstí. Na konci už na to zřejmě nikdo neměl už nervy, tak mu alespoň umožnili zkopat nějakýho důchodce a hodit cihlu do ksichtu oškliváka. Hodně mě vytrhávalo z konceptu "čisté" žánrové pocty sem tam vyskakující naturalismus, který se mi tam nějak nehodil, ale co byste chtěli, když jedna z dějových linií je o černošských revolucionářích. No a když už sem to zprudil, tak bych si mohl odůvodnit ty čtyři hvězdy, že.. No ...upřímně... mě během sledování filmu tak nějak nic nechybělo... ()

eraserhead666

Byly doby, kdy jsem měl podobné lupičské filmy rád. Už to ale nějak vyprchalo. Tohle zaujme hlavně Stathamem v neakční roli (normálně milující manžel/fotřík, který nikomu za celý film ani jednou nenapálí pěstí), Suchetem v nepoirotovské roli, Saffron Burrows v zajímavé roli a sedmdesátkovou retroatmosférou. Dobře, dobře, i ten bobr se počítá k dobru. ()

ARI50

Další povedený snímek o loupeži i když jsem viděl lepší i horši tak tenhle patří mezi povedené a ta doba je slušně zasazená a herci jsou výborni ale vždycky se najdou menši nedostatky. ()

MáŠa

Včera sem na to juknul, a už teď přemýšlím, o čem to vůbec bylo. Čili máme tu další film, co se sice celkem poved, ale který si prostě kolem sebe žádný kult nevypracuje, ať je v tom konspiračních věcí kdo ví kolik a ať je to pravdivý jak moc chce. Zkrátka tenhle film je dobrý, dá se na něj koukat, ale chybí tu nějaká ta hláška či něco takovýho, aby z Bank Job bylo něco víc. Bohužel není. ()

JASON_X

Parta amatérských zlodějíčků se dostane k životnímu kšeftu v podobě nezabezpečeného bankovního trezoru. Až na menší komplikace vše klapne, ovšem děj potom nabere nečekaně ostré obrátky. Kromě prachů a šperků totiž bezpečnostní schránky ukrývaly i několik důležitých a kompromitujících dokumentů, o které má nezávisle na sobě zájem i britská tajná služba, zkorumpovaní policisté ze Scotland Yardu, londýnské podsvětí i tlupa vousatých militantních negrů ze Západní Indie. A jako by to nestačilo, do celé loupeže byli Statham a jeho parta důmyslně nastrčeni. Našlapaný scénář se podařilo natočit tak pohledně, svižně a hladce, že na přemýšlení o jeho překombinovanosti divákovi nezbývá čas. Líbili se vám osmdesátkoví Profesionálové? Pak by se vám mělo zatraceně líbit i tohle. Ale vše je samozřejmě jen bohapustá nerealistická fikce - teď samozřejmě nemyslím to zoofilní dovádění princezny Margaret se dvěma černými opičáky, ale to, že žádný normální chlap by přece nemohl dát přednost nějaké protivné odbarvené blondsce před božskou Saffron... ()

Lacike

Retro heist, ale vôbec ma to nebavilo. Postavy mi boli ukradnuté. Spôsob lúpeže tiež nič extra. A do toho tam ešte primiešali nejaké politické pikle, čo mi už vôbec nesedelo. Ani Statham akože vo vážnejšej úlohe ma nenadchol. Podľa mňa tu nepredviedol nič extra. Len mu zatrhli bitky. Takže za mňa veľká nuda. 4/10. ()

PROROK14

Už v prvej minúte som vedel, že sledujem niečo fakt dobré. Presvedčil ma hlavne zvukový doprovod. A keď mi oznámili že sa jedná o skutočný príbeh tak som skamenel a nechal sa unášať dejom filmu. Veľmi dobrá zápletka a herci. A tá hudba do toho. Naberalo to na obrátkach a ja som sa ocitol v stave, ktorý mi privodil naposledy film V Bruggách. Pre mňa úžasný zážitok. 90% ()

Tommassi3

"Kdo si myslí, že jsou ??" - "Tajní !! MI5 nebo 6 !! Nepoznáte rozdíl, chodí do stejné školy, nechávaj si šít u stejného krejčího.." ()

bouncer

Velmi povedené krimi/loupežné drama. Slušné tempo, charismatičtí herci a stylová atmosféra 70. let. Na první pohled to možná nevypadá, ale ten film má hodně do sebe. ()

Johny_fork

V první polovině má film zbytečně pomalý rozjezd a působí tak nějak neutrálně, ovšem od vyloupení banky se vše mění, při snaze dostat ze z průseru se režisérovi umě daří stupňovat napětí a konečně máte o hrdiny strach, Statham je správně drsný, atmosféra Londýna 70. let je perfektní, poctivá oldschool kriminálka, která by s lepší 1/3 rozhodně mířila výš. ()

Ouwen

Hmmm, tak takovej jednoznačnej průměr se mi dává těžko, protože ve filmu hraje Statham. Čím to tak bude?! Ok, beru to, film je místy napínavý, nepředvídatelný, celá parta sype parádní a trefné hlášky, herci jsou úplně v pohodě, pěkná atmosféra 70tých let, hudba je hodně nadupaná, pak skvělá bitka Stathama ke konci... A TO JE VŠE. // Bohužel, film mně skoro vůbec neoslnil, Jason opět nejlepší a největší zážitek, ono jde tady o ten dabing, nejhorší dabing, kterej jsem kdy slyšel, ten byl snad dělanej na oko, twl!! Snad tři dabéři, tam bylo někde 10 postav s hlasem Stathama, kvůli dabingu jsem se v tom občas ztrácel, co dělal kurva Stránskej?! Potom minimum akce, jedna bitka, co má sotva minutu, achjo... Film je natahovej, nudil jsem se, nebavilo mně to a nezajímá mně, že se tohle fakt stalo. Zlatej Blitz, zlatej Parker, zlatej Redemption, tohle už nechci vidět.... 5/10 ()

moviesfan

Krimi, které se po slabším začátku slušně rozjelo, je poměrně dobré. První půl hodina je slabší, ale po samotné loupeži se tempo změní a podívaná na tento film je kvalitní. Velkým plusem je střídmost akcí, které se obejdou bez obrovských honiček, výbuchů atp. ()