Drama o Anglii v 80. letech 20. století. Táta dvanáctiletého Shauna padl ve válce o Falklandy a Shaun teď naléhavě potřebuje mužský vzor i zastání. Zdá se, že je nachází v partě o něco starších místních skinheads. Situace se však komplikuje, když se do party vrátí propuštěný vězeň Combo - ten nebere skinheads jako životní styl a subkulturu, ale jako příležitost prosazovat své rasistické názory a ventilovat svou chorobnou agresivitu. Původní parta se rozpadá a Shaun prožívá deziluzi, která vede k jeho předčasnému dospění. (Honza dAve)

danny79

Vubec na spatny film o malem klukovi, ktery se citi osamceny a chytne se party, s kterou se bavi a citi se lepe, ale to trva jen do doby nez se z vezeni vrati jejich kamarad, ktery uvolnuje svou nenavist, menecennost a hloupost, sympatiemi ke skupine skinhead a zacne postupne vymyvat ostatnim mozky Bohuzel Shano je jeste maly kluk a s takovymi se manipuluje nejsnaze. Velmi Dobre zahrane, dobre zrezirovane a slusny scenar o zajimavem nametu spolecne s nenudicim dejem. + chvilemi hraje i pekna muzika ()

Tucne.prasa

Oceňujem vykreslenie zla a násilia bez ukážok explicitnej brutality. No neviem, čo chcel autor filmom povedať, a neodnášam si teda žiaden konkrétny či výrazný pocit. ()

freebob

Povedené ostrovní drama a neonacistech ve Velké Británii.Přiběh zachycuje počátky skinheadů,kdy ještě rasismus nehraje takovou roli a je to hlavně o imidži a zábavě.Rasová nesnášenlivost přijde až později s příchodem postavy hranou Stephenem Grahamem (Podfuck,Gangy New Yorku). Bohužel herci za mě nic moc.Hlavni hrdina je takové děcko, až to působí směšně a všichni kolem na mě působí spíše neherecky.Ale rozhodně doporučuji. ()