Drama o Anglii v 80. letech 20. století. Táta dvanáctiletého Shauna padl ve válce o Falklandy a Shaun teď naléhavě potřebuje mužský vzor i zastání. Zdá se, že je nachází v partě o něco starších místních skinheads. Situace se však komplikuje, když se do party vrátí propuštěný vězeň Combo - ten nebere skinheads jako životní styl a subkulturu, ale jako příležitost prosazovat své rasistické názory a ventilovat svou chorobnou agresivitu. Původní parta se rozpadá a Shaun prožívá deziluzi, která vede k jeho předčasnému dospění. (Honza dAve)

megajalec

Začiatok je trochu divný, ako zoberú chalana do partie. Potom to však je dobrá jazda s výbornou hudbou. Sklamal však záver. Graham a Turgoose sú výborní. Potešili dobové odkazy, viem si predstaviť, že presne také bolo Anglicko. P.S. 12 ročný chlapec má holku? Wtf? ()

Vojtas12

Partička skinů, co se občas sejdou u vodnice a totálně se zkouří, občas si vyrazí ven zaříznout pár přistěhovalců. Proč mi jen uniká smysl tohoto filmu? ()

badmotherfucker

Další z nadhodnocených evropských filmů. Je úplně stejný jako ty "cool děti" v něm. Pod efektním nánosem make upu, těžkých glád a bomberů je nekonečná nuda postávání, kouření a opírání se o cihlové zdi. Jistou dávku humoru lze vysledovat když ten malej prcek všechny kolem fuckuje. Otázka proč ho ty skinheads vzali do party a co s ním vlastně zamýšleli mne silně zneklidňovala po celou dobu. Pro zvědavce snad zaspoiluju, že pedofilního gruppensexu se nedočkáte. Stejně jako kvalitních hereckých výkonů ( s čestnou výjimkou Grahama) a zajímavého příběhu. Nezachrání to ani stylová atomsféra, ani super casting. Tenhle film o zbytečných lidech a zbytečný válce je fakt ztráta času. ()

pafka

Syrovy jak cerstve zabita krava. Clovek az zira, jake ruznorode party se daji dat dohromady a jak funguji se spolecnym jmenovatelem - kraceni casu. Dve jmena si odnasim, ktere fantasticky zahraly: S.Graham- to je naprosta spicka, totalni bomba, bez zavahani, verite mu vse a jeste z nej mate strach a Thomas Turgoose- detsky herec, ktery to dal uplne skvele. ()

ShortyIC

Milujem filmy o skinheads, milujem prostredie anglicka, milujem smutné konce a milujem vynikajúce scény doplňované skvelým klavírom, ktorý pridáva veľkú váhu po emotionálnej stránke filmu.. = toto všetko sa mi dostalo po pozretí This Is England. Od filmu nečakajte bitky v uliciach a kopu násilia, od začiatku filmu sa nám miestny skinheads ukazujú ako veľmi priateľsky a kľudnýí, no pozdejšie sa niečo zmení (nebudem spoilerovať, nechajte sa prekvapiť ;) )... Treba vyzdvihnút aj skvelý výkon mladého herca Thomasa Turgooseho, ktorý bol vo filme fantastický. Film splnil to čo som od neho očakával, a v mojích očiach sa može merať aj s takým "veľkým" filmom ako Romper Stomper, či American History... 95% ()

ofu

Zajímavý film a s ohledem na dnešní dění ve světě víc než aktuální. UK Subs a jejich Warhead jen dokazuje, že dějiny se opakují a lidstvo se nepoučí. Mimochodem celý soundtrack je super. ()

jack_scott

Šestihvězdičkové umělecké dílo - pro ty, co chápou, vědí a znají. Nebo alespoň chtějí. Pro ostatní... asi méně. Já o filmu nic nevěděl, nic jsem nečekal, a kombinace výborného soundtracku, režie, scénáře a atmosféry...je s hereckými výkony famozní, strhující. A to i přes některé i méně fajn scény a situace...Ale co, co čekáte od života že...A že je film takový otevřený? že se člověk bál, co se může stát? Ale ano, a o tom to přesně je. Strach a hnus. Ne v Las Vegas, ale v Anglii. Co na tom zleží, život je svině. Kdekoliv, kde se ubohost, bída a tupost celé společnosti tak tragicky odráží až k jednotlivým individuálním tragédiím...Kdekoliv může být peklo. Sám film je pravá tragédie. Na film nebudu vzpomínat v dobrém, Od začátku, kdy bylo jasné, že je proveden výborně, bylo jasné, že výborné provedení je smutným prostředkem, jak ten hnus zpostředkovat dál. Anděl smrti. Z filmu jde strach, pokud se do něj necháte vtáhnout. Nelíbí se mi, co mi film říká. Líbí se mi, že mi to říká, a že takto. Jako bonus navíc pro všechny zaprodance ďábla je ve filmu kráska jménem Smell, která je...no, kdo by na to v mládí nemyslel že.... No kde jinde tohle uvidíte? Nikde. Jen tady. A líbit se Vám to nebude. ****** a 100% ()

DonBraso

Stephen Graham jako Combo je prostě boží. Do toho dramatická sonda o rasismu a srdíčko jménem Anglie. Do toho hudba, styl skinheads se vším tím okolo a příběh chlapce do kterého si každý rád řekne nějaký to slovíčko navíc. V téhle rovině se nic nového neděje a příběh odcejpá jak švýcarský hodiny. Dostaneš se v mžiku do party a vše to má stále ten feeling anglického já, že tohle musíte buď mít rádi nebo Vám to bude opovrhovat, že to je jen rasisticky podněcovaný film. Dalo by se říci ano či ne. Každý má svůj názor na svět a v tomhle právě ta postava Comba hodně dává myšlenky filmu jinam. Ta první lehká seznamovací se Shaunem je stěžejní a pak vlastně už proplouvá tím, že je tu někdo, koho se každý bojí a je autoritativní. Uvidím jestli dostanu chuť i na seriálovou tvorbu, která by  je mohla u některých postav více charakterizovat či spíše lépe řečeno říct i něco více. ()

wedator

Film o tom, jak se může všechno zkazit, když do toho zamícháte politiku. Herecké výkony byly na dobré úrovni, nejpřesvědčiveji zahrál představitel Comba. Konec filmu byl podle mě velmi smutný, a vůbec jsem ho nečekal. Film stojí za shlédnutí, už jen proto, že nám ukazuje jaké bylo původně hnutí skinheads - nerastistické. ()

brodži

Nejlepší film, co o této kultůře mohl být natočen. Opravdový Skinheads vznikli jako nerasistická skupina lidí s nepolitickým názorem. Ale zde je vidět, že s příchodem boneheads (rasistů a dnes používané nácků) se celá tato kultůra vydala směrem k šípku. Zlaté staré časy nelze vrátit a říkat, že skinheads jsou náckové je lež a tady to je krásně vidět. Luxusní film s luxusním obsazením. ()

jakosan

Srdeční záležitost. Dokonale ztvárněná atmosféra 80. let v Anglii, přesvědčiví herci, zajímavé téma. Vždycky jsem si myslel, že po shlédnutí tohoto filmu musí každý získat trochu lepší pohled na subkulturu skinheads (do níž rozhodně nepočítám neonacistickou svoloč a měl jsem za to, že tohle tento film ukazuje). Po přečtení řady komentářů tady už si to nemyslím. Je to asi tím, že film sám se nestaví na žádnou stranu, ale jen ukazuje "jak to tenkrát bylo" očima malého kluka, a je na každém, jak si to přebere na základě vlastního pohledu na svět. Je jasné, že pro diváka bude snažší se identifikovat s Woodym a jeho partou než s Combem, ale ani oni nejsou vzor svatosti, a tahle nejednoznačnost "dobří vs. zlí" v mých očích jen zvyšuje kvalitu filmu. ()

Flamik

O tom jak mladí vzhlížej ke starším, jak menší vzhlížej k větším, jak slabí vzhlížej k silným, o tom jak je lehké vidět to co nám někdo dává před nos a o tom jak je těžké zbavit se těchto iluzí a najít si svojí pravdu která stojí za to. THIS IS ENGLAND. ()

blekekeke

Tak atmosféra, styl skinhead, šedá vlhká Anglie ... to je filmem trefa do černého, ale pojetí, kdy herci vypadají jako kdyby nevyšli základní školu. To ne ... ()

zoze

Drama o vymývání hlavy jedno malého kluka, který je rád že ho konečně někdo začal brát. Film si po celou dobu udržuje svoji objektivnost, což je super. Příběh se sympatickým začátkem začne příjemně gradovat do předem očekávaných končin ale to v tomhle případě není na škodu. Výborný hudební doprovod a skvělé herecké výkony. ()

Saroman

Výbornej hereckej výkon Stephena Grahama. První film co vidím, kde dostal tolik prostoru. Dokáže diváka vtrhnout do děje. Jinak film dost nezajímavě, možná až stereotypně utahanej. 65% ()

drkva

Otázky, otázky, otázky... To je to, co tenhle film evokuje. Děj samotného příběhu je na jednu stranu dost předvídatelný a na druhou také lehce přitažený za vlasy, ale to není až tak podstatné. Důležité jsou otázky, které ve vnímavém divákovi vyvolá. Řečeno stylově mluvou filmu - nic není černo-bílé. Rasismus, multikulturalismus, přátelství, hloupost, krutost, zaslepenenost, láska, válka, hrdost - to vše má tisíc odstínů a film provokuje k přemýšlení právě o nich... ()