International

• USA The International (více)

Agent interpolu Louise Salinger a zástupkyně státního návladního Eleanor Whitmanová bojují proti chobotnici v podobě mocné světové banky IBBC, jejíž chapadla sahají do policie, politiky, soudnictví i všech možných světových válečných konfliktů. Každý, kdo se proti bance postaví, buď zmizí, nebo zemře. Svědky, kteří by zastavili chystaný obří obchod se zbraněmi, vyšetřovatelé ztratí ihned, jak je najdou. Pátrání po podezřelých finančních tocích je zavede do Berlína, Istanbulu a Milána. Salinger zjistí, že si banka najala minimálně dvakrát za sebou stejného vraha, aby ji zbavil nepohodlných lidí. Vyšetřovatelé jsou nájemnému vrahovi na stopě, ten se tak pro svého zaměstnavatele stává nebezpečný a je nutné se ho okamžitě zbavit. Urputné vyšetřování se postupně mění v boj o holý život. (TV Nova)

savage3303

No nebolo to nič extra, ale zlé to tiež nebolo. Clive Owen bol dobrý ako vždy, ale hodilo by sa pre neho viac akcie, kt. bolo tentokrat v tomto filme dosť málo. Celé sa to nieslo na slušnej úrovni bez nejakých scén, kt. by vynikali. Bola jedna slušná prestrelka a to bolo asi tak všetko. Príbeh filmu bol fajn a aj zaujal. Samotný záver sa mohol aj lepšie skončiť, ale všetko sa vyriešilo ako malo byť. Osobnosti postáv sa moc nerozoberali, ale aspon hlavna postava sa mohla a bolo by to o niečo zaujimavajšie. No tak to je to len za 3*. ()

Étienne

Po prvýkrát v živote (nerátam Zimných spáčov) idem u Tykwera na 4 hviezdičky. Vo svojej kategórii výborné, páčia sa mi aj obrátené klišé scény, ale v celkovom kontexte tvorby to na špičku nemôžem zavesiť. Bohužiaľ. Ale za vzhliadnutie určite stojí, osobne si naordinujem druhú projekciu. ()

Dárius

Já tam cítím špionáž a napětí od začátku až do konce.Ten film Vás nenechá ani vyčurat.Bankéři a prodej zbraní-jejich šílená konkurenčnost,bez ostychu prodávají jak teroristům tak bojovníkům za svobodu-jen aby bylo co do kapsy.A svědomí-u miliardových transakcí ani žádné není.Příklad:V konfliktu Izrael-palestina,jsou hojně zásobeny obě strany a tak s myšlenkou že tam bude někdy klid se můžeme rozloučit.Leda tak ve snu.Ale pokud bych se i probudil a byl tam klid-odbytiště zbraní se najde jinde.Není to až tak těžké někde něco "rozrýpat". ()

Biopler

Vynikajúci Clive Owen pasovaný do role bojovníka proti nadnárodným spoločnostiam, Tykwerova bravúrna vizuálna stránka, obstojne napísaný príbeh, ktorý však škrípe v poslednej polhodine a ako taký je ukončený jednoducho, pričom som čakal čosi viac, avšak som šťastný zase, že to nebol za každú cenu happyend. Prestrelku v galérii každý označuje za legendu, tak sa pridám aj ja. Myslel som si, že takáto vecička s veľkým cestovaním a premiestňovaním sa po Európe a USA ma nechytí, no Tykwer dal snímku ducha na rozdiel od 90% tvorcov, ktorí by to spravili strojovým štýlom. ()

Gixian

Film se zvláštní žánrovou stylizací, kterou lze popsat snad jen jako akční thriller bez akce. Ony tu nějaké akční scény jsou, ale je jich málo, a působí spíš tak nějak do počtu. I bez přehršle akce se ale daří budouvat zajímavou a napínavou detektivní atmosféru, která se bohužel v poslední třetině filmu začne hroutit jako domeček z karet: Scénář stojí silně na vodě, a čím blíže je konec filmu, tím divnější věci se na plátně dějí. Řemeslně a herecky dobře natočený thriller se nakonec změní v snůšku nesmyslů, kterou nezachraní ani v rámci žánru ojedinělé poselství toho, že se zlem můžete bojovat, ale už ne ho porazit. ()

Ondr@932

Celkem povedený thriller se skvělým hercem Clivem Owenem a parádní napínavou akční scénou v New Yorku. Jinak politické filmy nemám moc rád, takže proto víc dát nemůžu, ale nenudil jsem se, protože příběh byl zajímavý a o akci či napětí nebyla nouze. 60% ()

DAPDO

Ani jsem nevěděl, že nějákej International existuje, vlastně ani nevím, jak jsem na tenhle film narazil. každopádně je to naprůměrnej politickej thriller, asi se zkusím podívat na víc filmů od Tykwera. Akce se střídá s vyšetřováním, chvilkama to připomínalo Bourna. A ta přestřelka v muzeu byla number one ! ()

AbelXavier

Vyborny politicky thriller musi byt dokonaly po vsech smerech a tudiz neni mozne behem deje zpochybnit jakoukoliv souvislost. V tomto pripade je prakticky cela druha pule a tedy i vyvrcholeni posunuto rozporuplnym nalezenim stopy, od ktere se pak vse ostatni odvyji. Poprve komentuji okolni hodnoceni a docela me zarazi jejich chladne prijeti. V porovnani s The Interpreterem se dle meho jedna o mnohem vyspelejsi pocin. ()

sonoluca

Oldschool meets newschool - Tykwer bazíruje někde mezi konspiračníma thrillerama ze 70. let (strašně mi to připomíná Pollacka) a současnou novou vlnou reprezentovanou Bournem. Scénář sice drhne, Tykwer ovšem sbírá body za vizuální stránku, herce a minimalistickej (místama až experimentální) soundtrack. ()

waska

Docela povedený tak trochu špionážní film. I když je děj místy tumpachový a celé je to trochu zybtečně překombinované, akce je svěží a vládne nad ní skvělý Clive Owen. Naomi by se snad hodila do jakéhokoliv filmu, ani tenhle není vyjímkou. Skvělý Armin Mueller - Stahl. Silných 3,5*. ()

sanikope

3 dni po vzhliadnuti znizujem s 2* na 1* pretoze mi vsetko vyfucalo z hlavy. Tykwerovi idu ovela lepsie Loly / Zimni spaci. Spionazne filmy ktore maju cosi do seba iba prvych 7 minut su nepozeratelne a to je i pripad International. Skoda ze Naomi Watts sa tam len tak planta filmovemu stabu pod nohy tak ako aj vacsina hercov. ()

ER

Velmi slušně natočený špionážní film (a mírně nadprůměrný), který dost získává (ale v některých momentech i ztrácí) díky C.Owenovi. Jeho uhrančivý a zlobný pohled dává tušit, že to nebude dobré. A ono to dobré není. Určitě není jednoduché srozumitelně natočit film o bankovních praktikách mezinárodního formátu a tady se to vcelku povedlo. Vnímavý divák sice odhalí řádků nelogičností, ale ději to nijak neubližuje. Tam, kde je thrilerově nastavené tempo vyprávění, tak si to divák užívá,naopak určitá dávka akčnosti je nakonec spíše na škodu a scéna v muzeu mohla být natočena více "intimně",vždyť smrt agenta hned v úvodu filmu je důkazem,že by to šlo. Co však nebylo dost jasně řečeno, je motivace hlavní postavy, vedoucí až k zabijáckému pudu. Právě tady jen uhrančivý pohled Owena nestačil. ()

BDMarty007

Klasický starý dobrý detektivní thriller. Pěkně napínavé od začátku do konce, bez zbytečných nesmyslů a ohňostrojů. Snad jen ta scéna v Guggenhaimově muzeu byla trochu zbytečně moc. Musím ale přiznat, že režijní rukopis Toma Tykvera bych v tom nepoznal. Zajímavý výběr lokací s velkým důrazem na super moderní architekturu. ()

Panacek

Herdek, sem nevěděl, že je v tomhle prašivým globalizovaným světě takhle vo držku (doslova! Clive už nikdy nebude hezkej jako dřív) jít do muzea. To tam nemůžou mít lepší ostrahu? V takovýhle ...ehm... lokaci? Supr je, že jsou tam kromě lokací i destinace. A naopak. To vysloveně zahřeje. ()

Rousseau

Abych se přiznal, z poslední půlhodiny jsem neviděl skoro nic, protože jsem už usínal, ale pochybuju, že jsem o něco vůbec přišel. Herci jsou super, i když až na Owena nemají co hrát a jsou zde spíš z reklamních důvodů. Také hudba je vysoce nadprůměrná. Vlastně celkově je to natočeno bezchybně, ale zároveň bohužel i hrozně fádně. Podobných filmů byly již natočeny tisíce a ne zrovna malé procento z nich je lepších než The International. A ta akční scéna, kterou jak vidím spousta lidí považuje za něco mimořádného, mě do kolen taky nedostala a divím se, jak někoho vůbec mohla. Jelikož se jedná o film Toma Tykwera, tvůrce jednoho z pěti obrazově nejkrásnějších filmů, jakých jsem kdy viděl, nemůžu skrýt nemalé zklamání. ()

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

16.11.2012

Ještě minulý týden jsme o Hardym psali jako o jednom z kandidátů na roli jódlujícího pána džungle v novém filmu potterovského Davida Yatese. Už to není pravda, roli nakonec dostal urostlý Viking z… (více)