Sirotčinec

• Španělsko El orfanato (více)

Mrtvé děti si chtějí hrát... Laura vyrůstala v sirotčinci na mořském pobřeží a po třiceti letech se spolu s manželem a synem vrací do míst dětství. Ráda by znovu otevřela opuštěný ústav jako domov pro postižené děti. Její syn se však na novém místě začíná chovat zvláštně a Laura se pomalu přesvědčuje, že starý dům má své hrůzostrašné tajemství, o kterém neměla ani potuchy! (oficiální text distributora)

sa_kra

Tenhle film bezesporu táhne Belen Rueda. Ale táhne jej tak perfektně, že si ji musíte zamilovat a zároveň s ní všechno prožívat. Líbilo se mi i prostředí domu a zvukový podkres. Čemu ale nejvíc tleskám je pointa na konci, k níž žádní duchové nejsou potřeba. ()

kacir

tento film pre mna trval 4 hodiny..tri krat som zaspal..to sa nedalo nezaspat...Dalsi film ktory ma vysoke hodnotenie a je to sracka..vykradnuta sracka..skor smiesna ako desiva...jedna hviezdicka za Ruedu..ale inak uz nikdy v zivote..nuda. ()

sirrgulo

V poslední době jsem si velice oblíbil španělské filmy. Obzvlášť je-li pod nimi nějak podepsán Guilermo Del Toro. Při pár scénách sem se opravdu lekl a závěr byl vynikající. Belén Rueda, kterou sem do té doby samozřejmě neznal, mě svým výkonem naprosto uchvátila. Nejděsivější na celém filmu mi pak přišla stará brýlata bývala vychovatelka. Měla sice málo prostoru, ale stačilo to bohatě. Potkat jí v noci v kůlně tak si asi nadělám do trenek. Konec nepřekvapil, zároveň však neurazil, ale spíše potěšil. A na závěr? Ještě je dobré říci, že film není moc hororem jako spíše hledáním matky trápící se dítě. V tomto směru působí skvěle. ()

Martin888

Nevím no, něco na tom filmu asi bude (proto ty dvě hvězdičky). Celý film se řeší zmizení kluka, nějací duchové atd. (čti - a další "zábavné" věci), žádné pořádné lekačky se nedočkáte a v nejvíce akční scéně figuruje stará ženská. No něco na tom asi fakt bude, ale to něco musíte hledat pod mikroskopem. Každopádně se na to nesmíte dívat jako na horor, jinak si zkazíte náladu jako já. ()

matoon97

Je to perfektný hororový triler, pri ktorom ma neminuli zimomriavky. Malo to vynikajúcu atmosféru, čo patrí asi k najväčším kladom tohto filmu. Hudba a herecké obsadenie tiež neboli najhoršie. Jediné, čo mi tu chýbalo, bola dobrá kamera. Odporúčam nesrabíkom. ()

Ygan

Velikou pozornost si SIROTČINEC vynutil jménem Guillermo del Toro (Hellboy, Blade 2) a ohromně atmosferickým trailerem. Samotný snímek je také zručně natočený, ale nepřichází s originálním příběhem ani bůhvíjakou hororovou atmosférou, takže jeho abnormální tržby považuji za nezasloužené. Hodnocení je mezi 60% až 80% podle toho, kolik máte nasledováno, jenže s čistým svědomím můžu SIROTČINEC zařadit do škatulky 'nestojí za vidění'. Za zmínku stojí výborní herci a maximálně pět zajímavých okamžiku. To radši Torova DEVILA. ()

rafix

Skvělý duchařský horor v evropském stylu. Film SIROTČINEC je důkazem, že Španělé jsou mistři v hororu. ()

Pavlin

Kdo má rád kvalitní horory,kde se vám nervy napínají k prasknutí,ten je na správné adrese.Tento horor staví na skvěle postaveném scénáři a pečlivě budované atmosféře,která vás chladnými nenechá. ()

Cechyno4

Souhlasím se zdejším hodnocením. Tento film jsem viděl v kině. Ze začátku se film rozjížděl pomalu a já si říkal na co vlastně jsem to šel. Ale nakonec jsem nemusel naříkat a byl jsem nadšený. Španělsko se začíná stávat velice dobrým hororovým výrobcem. Scéna kdy hraje matka s dětmi hru cukrv, káva, limonáda byla výborná. ()

natalie15

"Od tvorcov Faunovho labyrintu." To som videla na plagáte pre El Orfanato. Sirotinec nie je horor, v ktorom je milión strašidelných scén. Je to horor, kde sa napätie buduje POSTUPNE, POMALY, PRÁCOU S POSTAVAMI A ROZVÍJANÍM ICH CHARAKTERU. To mne imponuje. Príbeh bol napriek svojej tragickosti krásny a zaujímavo natočený - vlastne je to taká psychologická hra - ako napríklad tá hra, ktorú pripravil Simon pre svoju mamičku. Belén Rudea je proste úžasná a v tomto filme som ju nebrala ako herečku, ale ako matku. Matku tak žialiacu, tak bolesťou sužovanú a predsa neprestávajúcu veriť, že jej syn je nažive. Čo sa atmosféry týka bola určite veľmi dobrá ale... Veď práve - ale. Občas ma to trochu nudilo - nedá sa nič robiť. To mi tam chýbalo - trochu popohnať ten dej. Ale nakoniec... som to dokázala ustáť a stálo to za to. Koniec je taký žalostný, že som mala slzy v očiach. Ale predsa len, niečo dobré - Laura bude navždy so svojím SImonom. Naveky. 77%. ()

CrazymanM

Výbornej film,hodnotím ho raději s odstupem,protože hned po shlédnutí bych asi dal 5*.Nebyl to ,aspoň pro mě,žádnej horror,jen mysteriózní,duchařskej film,což kvituju,protože to mám rád.Del Toro je prostě klasa,chtěl bych se mu na chvilku dostat do mysli,to by asi bylo pošušňáníčko! ()

tremors

Film, který dokáže vyvolat napětí a strach a zaujme hlavně svou výbornou atmosférou. Příběh sice není nijak originální, ale to mi nevadilo. Film opět dokázal, že z Evropy se stává hororová velmoc a většina hororů natočených v tomto světadíle, natrhne prdel těm z Ameriky. A Asie? Horory z tohohle světadílu se už podle mě s natrženou prdelí rodí.:D Samozřejmě až na pár výjimek. ()

BAADRAAM

Již dlouho jsem neviděl tak nudné a deprimující drama. Schválně nepíši horor, poněvadž toto je drama a sice dost nepovedené. ()

klichem

Bože tak som sa bála, ked som išla spat a susedia nad nami čo i len vrzgli po podlahe hned som zasvietila :D mala som nervy na prasknutie. Vacsine dnesnych hororov sa vysmejem do tvare, hlavne tým v ktorých strieka krv na litre a kde sa blazniví teenageri vždy rozdelia aj ked by mali ostat spolu a kde su strasidelne momenty len vtedy ked vam pred ksychtom rychlo miknu s kamerou. Toto bol vsak tak desivy pribeh a ani rozuzlenie neprinieslo nic s cim by som mohla spokojne zaspat. Nadprirodzeno ma tak desi (brrr) a v tomto ohlade bol tento film skutocne štedrý. Nemozem sa vsak ubranit pocitu ze v plnom case som sa niekedy aj celkom nudila a mola by som vela scen s utrapenou matkou oželiet. ()

Aywes

Kombinace šestého smyslu a Ti druzí.Nečekejte však nějaké epické lekavé momenty.Je to spíš příběh o rodině a jejím celku.Přesně tak.Rodinná duchařina.V celku zajímavé, ale na mě málo.Ve výsledku jsem sledoval titulky a říkal "to je jako všechno?" Chybělo mi něco víc.Ne že by zde nebyly zvraty to ano.Nemyslím však, že jsou tak extrémně nepředvídatelné, ale budete je vědět asi 10 minut před koncem naprosto jistě.Rozhodně to není špatný film.Vyskakuje z takového toho průměrného dnešního hororu svým odvážným nápadem neudělat jen další řezničinu.Oceňuji navození napětí a několik dobrých nápadů, které mě potěšily.Například hledání věcí, které vás dovedou postupně k odhalení tajemství.Škoda nevýrazné a špatně vybrané hudby.Není nejhorší, ale ani si nevšimnete, že tam je.Pokud nic nebudete čekat, a chcete lehce nadprůměrný duchařský horor bez krve, pak je Sirotčinec jasná volba. ()

Zoltar78

Ne nadarmo se říká, že největší strach v nás vzbuzuje to co nevidíme a jen tušíme a tento velice povedený horor španělské provinience je toho jasným důkazem. Od první do poslední minuty napětí, že by se dalo krájet. Mám rád horory, které mají příběh, a když je odvyprávěn patřičně tajemně a navrch zakončen nečekanou pointou, při které vše do sebe zapadne jako ozubená kolečka ve švýcarských hodinkách, nemůžu jinak než si pochrochtávat blahem :-). Takových hororů dnes bohužel moc není. Ve filmu je několik scén, které už teď pokládám za nezapomenutelné. "Jedna dvě tři, pozor teď dej si!" Ještě teď mi z toho běhá mráz po zádech... ()

Kenshin

Zase jednou po dlouhé době jsem viděl film, po kterém jsem naprosto nenacházel vhodná slova. Příběhově si film ledacos půjčil zejména z "Janghwa, Hongryeon" a příbuzného "El Espinazo del Diablo", ale sám o sobě je originální až dost a zejména špičkově vypointovaný. Když zkombinujete 2 perfektní filmy a přidáte tunu dalšího perfektního materiálu, výsledek nemusí být nutně perfektní. Ale v tomhle případě se to povedlo nadmíru. Krom toho mě už dlouho u žádného filmu nezamrazilo tolikrát v zádech, jako u tohohle. Prostě opravdu nenacházím vhodná slova; mrkněte se na to... (11/10) ()

Vasyl

Líbilo! Dětských duchů není nikdy dost. Kór těch ze sirotčince. Ale z toho baráku bych vypadnul hned jak by to šlo, brrr. Odvážná milfka má moje uznání, vydržela do konce. ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze