Bratrství (TV seriál)

Brotherhood

Drama / Krimi

USA, 2006–2008, 26 h (Minutáž: 47–59 min)

Tvůrci:

Blake Masters

Jeff Rona

Jason Isaacs, Annabeth Gish, Kevin Chapman, Fionnula Flanagan, Brian Scannell, Ethan Embry, Al Sapienza, Julie McNiven, Helen Carey, Michael Gaston, Kal Thompson, Jason Clarke, Jonno Roberts, Peter Gerety, John Fiore, Frank Santorelli, Dana Eskelson, Billy Silvia, Tina Benko, Americo Presciutti, Dan Marshall, Rob W. Gray, Gary Galone, John Porell, Dennis Lynch, Bates Wilder, Tom Kemp, Len Cariou, Aya Cash, Scottie Thompson, Cassandra Waterman, Bill Camp, Paul Sparks, Sarah Nicklin, Matt Servitto, Tom DeNucci, Krista Braun, Emily Boisseau, Dominic Fumusa, Paul Carafotes, Erik LaRay Harvey, Rob Campbell, Kerry O'Malley, Susan Farese, Richard Ulfsäter, Tom Riis Farrell, Marianne Leone, Michael Yebba, Victor Warren, Audrie Neenan, Mike Houston, Yury Tsykun, Stivi Paskoski, Caprice Benedetti, Janel Moloney, Karl Bury, Jonathon Schermerhorn, Armen Garo, C.J. Wilson, Raymond Alongi, Ellen Adair, Rebecca Flinn-White, Rose Weaver, Gene Ravvin, Michael Tow, Brian Donahue, Haley Ramm, Lev Gorn, Mark Margolis, John Ellison Conlee, Wendy Hoopes, Kevin Conway, Brían F. O'Byrne, Alan E. Muraoka, Dick Latessa, Tina Benko (a.z.), Jack McGee, Stephen McKinley Henderson, Maria Rivera, Geoffrey Cantor, Will Lyman

Ve srovnání s tímhle seriálem jsou Soprano's slabý odvar. Doporučuju všem co mají rádi gangsterky, filmy o korupci v politice a především skvělého Jasona Isaacse.(22.8.2007)

Po prvních několika dílech bych dal 4 hvězdy a srovnání se Sopranos bych se vysmál. Hlasitě!;-) Ale na konci první série musím smeknout. Skvěle vygradovaný příběh, prolínání gangsterského světa a jeho praktik s politikou je fascinující a řekl bych propracovanější než v Sopranos. Tvůrci přidali tam, kde Sopranos nebyli tak detailní a silní. Ale bohužel někde také ubrali...Např. některé zápletky a chování Michaela mi přijdou příliš extrémní, přehnané a tudíž nevěrohodné, ale přes to se dokážu přenést. Co mi moc chybí je více humoru, kterého bylo v Sopranos přesně tolik, kolik ho na takové dílo být mělo, aby se ze seriálu nestala komediální fraška. Dávám seriálu Brotherhood 5 hvězd a přestože zůstávájí Sopranos na pomyslném prvním místě gangster seriálů, Brotherhood jim začíná dýchat na záda. Hodnocení podle sérií: 1 série 5*, 2 série 4*, 3 série 5*(23.1.2009)

Je to výborný seriál, který se doufám objeví i v našich televizích. Není to žádná sladká slátanina jako bývají série z české produkce, spíše drsná realita, o které se moc nemluví. Výborný Isaacs tomu dává šťávu svými pohradavými grimasy. Ostatně jeho seriálový bratr a jejich matka zvládají své role taky výtečně.(14.4.2008)

Jdou tou samou cestou jako The Sopranos, ale přeci jinak. Prozkoumávají neprozkoumané, zdokonalují započaté.(10.5.2010)

Chce se mi toho napsat spousta, že nevím kde přesně začít. Chce se mi seriál vychválit do nebes, jen se bojím, že bych mu jen ublížil. Tady jsou slova marná. Tohle je dokonalost sama o sobě.(5.1.2012)