Hlavním hrdinou je hlavní inspektor Sam Tyler, který vyšetřuje brutální vraždy. Ale jednoho dne ho srazí auto. Když se probudí, je všechno vzhůru nohama. Objeví se na tom samém místě ale v 70. letech 20. století už jen jako obyčejný inspektor. Policejní postupy staré téměř 40 let se snaží zmodernizovat, ale neúspěšně. Jako nový člen týmu hlavního inspektora Gena Hunta není brán vážně. Plus ještě k tomu nevěří, že je to všechno kolem pravda. Myslí si, že jen blouzní a všechno je jen v jeho hlavě. A také tak jedná vůči ostatním lidem kolem. Avšak postupem času se situace na oddělení vyostřují. Sam potkává osoby ze svého života, které znal jako malý. Stále se snaží změnit to, co nemohl ve své době. Ale neví, jestli to není jen výtvor jeho fantazie nebo jen touha změnit minulost. Tento příběh vytváří jakýsi most mezi reálným životem a životem nad naše chápání. Je napínavý od začátku až do konce. A jako divák jste dokonale vtáhnutí do děje, do myšlenek samotného Sama, co právě cítí - zmatek, neznámé prostředí, samotu. Přesně to by seriál měl obsahovat.(19.8.2011)

Mám rád i současnou Anglii, ale probudit se jednoho rána v Manchesteru v roce 1973... To by byl sen! Skvělý seriál s atmosférou "Good old England", výborným humorem, hláškami, politickou i genderovou nekorektností a mnoha large Schotch... Pod veškerým cool povrchem je však i silný příběh a vyobrazení těch pravých hodnot. Pointa je pro mě v tomto případě až sekundární. Za doprovodu skělého soundtracku (Bowie, Pulp, The Who, Pink Floyd...) si každý nezaprděnec tento seriál musí užít... A teď mě omluvte, it's beer o'clock ;-)(10.2.2013)

Vynikající seriál netypicky kombinující starou (Profesionálové, Miami Vice) a novou (CSI, Myšlenky zločince) školu policejních thrillerů a detektivek. Neotřelý nápad s "cestováním v čase" a s tím spojené peripetie trochu převyšují samotný obsah, který je chvílemi dost předvídatelný, nicméně v celkovém hodnocení neváhám dát 5*, už jen díky charizmatickému Philipu Glenisterovi.(5.10.2009)

To, čo robí väčšinu seriálov obľúbenými a dodáva im tú pridanú hodnotu, ktorá z nich robí úspech, je dejová línia na pozadí jednotlivých dielov, ktorá na seba naväzuje a diváka núti pozrieť si ďalšiu časť. Tú máme aj v Life on Mars, ale prekvapivo, jednotlivé prípady v každej epizóde považujem za lepšie. A ani nie tak pre ich kriminalistickú originalitu či genialitu detektívov, ale vďaka konfliktom a morálnym dilemám, ktoré vznikajú v dôsledku koexistencie moderného kriminalistu držiaceho sa faktov a ctiaceho každú literu zákona a hrubého policajta 70-tych rokov riadiaceho sa heslom "Čo nejde silou, ide ešte väčšou" a "Účel svätí prostriedky". O konci som počula samé dobré veci, tak som sa naň veľmi tešila. Samozrejme, dopadlo to tak, ako to vždy dopadá, keď máme o niečom vopred príliš veľké predstavy, a to sklamaním. Bol totiž príliš dokonalý - diváci sa všetko dozvedeli, Sam si vybral, čo chcel, so všetkými bol za dobre - no rozprávka. V skutočnosti je to však blud na entu.(8.2.2010)

Život na Marsu mě vyloženě vyhodil ze všech těch dramat, co jsem teď sledovala a rukou DCI Gena Hunta mi vrazil pořádný záhlavec, který jsem mimochodem potřebovala. Na jedné straně se jedná o dobrou kriminálku odehrávající se v roce 1973, kdy neexistovalo něco jako oficiální výslech, se svědky se nakládalo jako s podezřelými a do předmětů doličných se často přimíchaly nějaké drobky ze svačiny, ale.. přesto to fungovalo. A krom této kriminálky tu máme hlavní postavu, Sama Tylera (vynikající John Simm), který se během hledání jednoho vraha do toho světa, života na Marsu, propadne ze současnosti. Neví, zda se jedná o komatózní stav nebo návrat do minulosti, ze začátku mu to přijde jako velmi špatný vtip, ale musí se s touto situací nějak poprat a navíc spolknout hořkou pilulku, a sice že v tomto světě není šéfem oddělení on, ale tvrdá palice (a dneska bychom řekli šovinistické prase) Gen Hunt, který řeší věci po svém a Samovy metody bere jako buzeraci a podrývání autority. Nicméně, do třetího dílu se nesežrali a doufám, že jim tento pěkný vztah vydrží i nadále, jsem nadšená._____ Po dokoukání druhé řady- yes, tohle si zaslouží všech pět hvězd, obzvláště poslední díl s vámi opravdu zatočí, že mezi teoriemi - 1) Sam Tyler je blázen, 2) vrátil se zpátky v čase do roku 1973, 3) je v kómatu - přeskakujete z minuty na minutu a nevíte, která bije. A to se mi líbí.(29.1.2014)

• - Postava Sama Tylera (John Simm) byla pojmenová podle Rose Tyler (Billie Piper), která byla společnicí desáté reinkarnace Doktora ze seriálu Doctor Who (od r. 1963). V americké verzi je Rose Tyler matkou hlavní postavy. (Shakaar)

• - V 8. epizodě 2. série Sam Tyler (John Simm) zmiňuje tři definice správné policejní práce podle RoboCopa (1987), kterého v roce 1973 přirozeně ještě nikdo neznal. Nejedná se o chybu, ale o jeden z mnoha vtípků v seriálu. (.maggie.)

• - John Simm v jedné z epizod řekne, že si řekl Doktorovi Who o pomoc a ten mu předepsal nějaké léky. V 70. letech byl Doctor Who (1963) velmi populární seriál a John Simm si v nových dílech Doktora (David Tennant) zahrál Mastera, hlavního Doktorova soupeře. (Zdroj: ČSFD.cz)