Prostě skvělý seriál. Dlouho jsem váhal jestli se na to mám kouknout, ale nakonec nelituji. Celkem 16 epizod je napěchovno slušnou kriminální zápletkou, a uvahami co je skutečné, co ne. První řada nebo miniserie se zabývá čistou snahou Sama kde se nachází, druhá na to navazuje ale příběh je trochu drsnější. Není to zkrátka obyčejná detektivka jak ji známe. Zaujalo mě hlavně prostředí kde Gen Hunt (Philip Glenister) prosazuje svou 'verzi' zákona a standartní postupy zde neplatí i přes to, že řeší případy, které běžně vydíme z mnohých kriminálních seriálů. Prostě vše vhůru nohama. Drsnější stránku seriálu vydím v tom, že ne všechny případy končí zcela dobře. Co se týče rozpoznání reality, jsem trochu zklamán. Sice divák po celou dobu trochu tuší kde se Sam Tyler (John Simm) nachází, ale propojenost s realitou jsem čekal trochu větší. Tak trochu mě zklamal konec seriálu, který nechal mnoho nezodpovězených otázek. Nebudu je prozrazovat, protože tím bych prozradil děj, jen řeknu že nedopadne tak jak by si mnozí představovali, teda řekl bych že nebyl zcela dotažen. Ovšem možná je to tím že po celou dobu seriál tímto způsobem mlžil a jak jinak zakončit tuhle dvouřadou miniserii než jak po celou dobu se vyjímal. Celkově vzato je to ale jediná vada, která ani nevadí, protože ani Twin Peaks nekončil zcela ukončeně. 5* bez debat a velmi doporučuji.(24.4.2010)

Výborný seriál s neotřepaným námětem. Pokud vás už nudí všechny ty Kriminálky a podobný seriály tady najde to pravý. Výslechy se vedou typem "Pokud nebudeš mluvit dostaneš přes držku" a další perly tady padají v každé druhé větě. Finální díl tomu všemu nasazuje korunu. Sem zvědavý co s tím udělají Američané. Upřímně se dost bojím(19.1.2008)

LoM je výnimočná záležitosť. Spája starú dobrú retro detektívku s prvkami fantasy a to v podaní, v akom to vedia len Briti. Je zaujímave sledovať dva absolútne rozdielne charaktery a názory na výkon detektívnej práce, Sama Tylera a Genea Hunta, a popritom postupne zisťovať prečo a ako sa Sam Tyler ocitol v 70. rokoch. Všetko smeruje k nádherne vygradovanému a originálnemu záveru, ktorý sa rozdýchava pomerne dlho. A bonus? Soudtrack v podaní The Who, Davida Bowieho či Eltona Johna.(21.10.2010)

První série je dobrá, ale druhá je JEŠTĚ LEPŠÍ:) Pro mě je teda zásadní, že je to britská produkce, protože co je britský, to je dobrý (aspoň podle dosavadních zkušeností, což nemůžu říct o USA). V prvních desítkách minut jsem měla problém přeřadit si hlavní hrdinu do úplně jiné role, než kterou měl v Human Traffic (teda aspoň před nehodou). A přesun do 80. let je taky výborný nápad, atmosféra té doby byla o hodně zajímavější, než dnešní. Ale taky je vidět kontrast pohledu na různé věci a co se od té doby změnilo, ať už v gender otázkách, tak v různých kriminálních metodách apod. Ale nejlepší na tom všem jsou ty Genovy hlášky!! Např. : kdybych se všeho bál jako ty, tak bych se bál prdnout, abych se náhodou neposral:))) Prostě syrový anglický humor. Tak to má být. A poslední díl je prostě úlet, odvažuju se tvrdit, že by ho nikdo nedokázal předpovědět a staví celý seriál do úplně jiných rovin... A nevím teď do koho sem se zamilovala víc, jestli do Sama nebo do Gena (ale asi do Gena:).(24.1.2012)

Do pravěku nebo do sedmdesátých let? Ono to občas vyjde na stejno. Ani si nedovedu představit svůj svět bez počítače a mobilu a jiných vymožeností, které mě hýčkají v současnosti. Skvělá zápletka, kriminálka, postavy, humor, akce....a ne, nepřechvaluji to, se podívejte osobně, tohle rozhodně není ztráta času. Btw, za vidění to stojí už jen kvůli velice svéráznému setkání Tonyho Blaira a Gordona Browna v 70. letech....no, budete se bavit nevídanně :-))(3.4.2011)

• - Od prvního dne, kdy Sam Tyler (John Simm) vkročí na stanici CID vedenou v roce 1973 DCI Genem "Guvem" Huntem (Philip Glenister), se všeobecně rozumí, že sem byl přeložen z Hyde. Jde o město v Manchesteru a rovněž o narážku na nevypočitatelné alter ego z románu "Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda" spisovatele Roberta Louise Stevensona. (.maggie.)

• - John Simm v jedné z epizod řekne, že si řekl Doktorovi Who o pomoc a ten mu předepsal nějaké léky. V 70. letech byl Doctor Who (1963) velmi populární seriál a John Simm si v nových dílech Doktora (David Tennant) zahrál Mastera, hlavního Doktorova soupeře. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V 8. epizodě 2. série Sam Tyler (John Simm) zmiňuje tři definice správné policejní práce podle RoboCopa (1987), kterého v roce 1973 přirozeně ještě nikdo neznal. Nejedná se o chybu, ale o jeden z mnoha vtípků v seriálu. (.maggie.)