Reklama

Reklama

Life on Mars

(seriál)
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2006–2007), 16 h (Minutáž: 60 min)

Hudba:

Edmund Butt

Hrají:

John Simm, Philip Glenister, Liz White, Dean Andrews, Joanne Froggatt, Archie Panjabi, Lee Ingleby, Stephanie Jacobsen, William Matheson, Kevin McNally (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

DCI Sam Tyler (John Simm) je schopný manchesterský kriminalista. Při pronásledování podezřelého se dostane do těžké dopravní nehody a upadne do bezvědomí. Tyler se probírá zmatený, s nejasnými vzpomínkami a s hrůzou zjišťuje, že se nachází v roce 1973. Už není DCI, ale pouze inspektor, a zrovna byl přeložen na jiné manchesterské policejní oddělení. Zde se potkává s další ústřední postavou seriálu, svým šéfem, DCI Genem Huntem (Philip Glenister). Hunt neboli "Guv" je typem drsného pouličního policajta, tedy přesným opakem "moderního" Sama Tylera. Sam netuší, proč se ocitl v 70. letech. Je snad v komatu a žije v nějakém zvláštním snu? Nebo cestoval časem do minulosti? Bude na to muset přijít, jinak se nedokáže vrátit zpět. Ale o čem LIFE ON MARS doopravdy je? Je o prolnutí současnosti a minulosti. Na jedné straně Sam Tyler, policista 21. století, znalý moderních vyšetřovacích postupů. Na druhé Gene Hunter, starý dobrý pouliční polda, který z vás klidně vymlátí duši, aby dostal svou odpověď. Současnost i minulost v kvalitní krimi s mírným nádechem tajemna, to je LIFE ON MARS. Zatím byly natočeny dvě série po osmi epizodách. LOM je také vítězem BAFTY a několika mezinárodních cen. (Sowa)

(více)

Recenze (122)

BMAJTZ 

všechny recenze uživatele

Netradicni kriminalni serial ze 70. let ktery me utvrzuje v dojmu ze britove proste umi. Pribehy skvele kamera jeste lepsi a jemne mystery na pozadi tohle je neco nad cim kazdy aspon trochu serialovy maniak zaplesa. Ma to jedinou nevyhodu a to je onech 16 dilu ale zase na druhou stranu vas ten serial neomrzi od zacatku do konce a proto budete hltat kazdou epizodu s nadsenim 90% ()

anderson 

všechny recenze uživatele

Na túto britskú sériu som sa tešil. Bohužiaľ do bodky musím súhlasiť s užívateľom EricNor ("očekával jsem hodně a moc jsem toho nedostal"). Ale úplne najviac ma rozosmiali tie PLKY o tom, že LOM je nenadabovateľný. HA HA Ja si dovolím tvrdiť, že keď sa to dostane trebárs na ČT (podobne ako HUSTLE), tak to bude minimálne o triedu zábavnejšie ako v origináli. Teraz sa chystám na ASHES TO ASHES, tak uvidím čo to bude za zázrak. (29.12.2008) ()

Reklama

GigaPudding 

všechny recenze uživatele

Příběh Sama Tylera, vrchního inspektora v Manchesteru roku 2006, začíná jako úplně běžná kriminálka, ale během okamžiku se Sam najednou probere v roce 1973 a na jeho oddělení už není vrchním inspektorem, protože v roce 1973 oddělení funguje pod taktovkou drsného a nekompromisního inspektora Gena Hunta, který se moc nemaže se zločinci a ani se Samem. Life on Mars je velmi vydařený návrat k oldschoolové kriminálce plné drsné mluvy, pěstí a taky humoru. Hlavní hrdina musí čelit nejenom skutečnosti, že se octl někde úplně jinde a rád by se dostal domů, ale samozřejmě taky musí čelit zločincům, protože i když je v minulosti, tak musí dělat svou práci a v neposlední řadě taky musí čelit svému ostrému nadřízenému a začlenit se do jeho kolektivu. DCI Gene Hunt je asi jedna z nejsympatičtějších seriálových postav a pokud jde o detektivky tak asi snad úplně nejvíc, protože hází hlášky, sprosté vtipy a jeho chápání policie a zločinců je silně "osobité" a jako správný oldschool polda preventivně všem podezřelým nejraději namlátí a všechny zavřené dveře pro jistotu vykopne, nad čímž novodobý policajt Sam obrací oči v sloup a snaží se ho naučit nějakým aktuálnějším metodám policejní práce, což vede ke spoustě vtipných situací. Sympatická je i parta na policejním oddělení s nevrlým řízkem Rayem, jeho přitroublým kámošem Chrisem, roztomilou policistkou Annie a ráznou "mamkou" Phyllis. Seriál by fungoval výborně i bez té scifi prvotní zápletky, protože je to úplně prvotřídní kriminálka dokonce ještě lepší než profesionálové. V jednotlivých dílech se odehrají různé kriminální příběhy týkající se všech možných druhů zločinu od vražd přes drogy po chuligánství a rasově motivované útoky a každý díl je dynamický, napínavý a taky vtipný a co to všechno podtrhuje je velmi stylová dobová hudba, kdy titulní Bowieho Life on Mars je jen taková ochutnávka před velmi působivými scénami, kterých poloviční atmosféru vytváří především hudba (viz silná scéna za zvuků Wild Horses) a jsou tu slyšet všechny ty klasické songy perfektně zasazené do děje. Prostě úplně bezvýhradná pětka. :) ()

stilgar1 

všechny recenze uživatele

Seriál s nejdokonalejší a nejsilnější finální epizodou ze všech, které jsem dosud viděl. Postava Gena Hunta je navíc natolik propracovaná a skvěle zahraná, že ačkoli samotné téma není zrovna nejoriginálnější (četl někdo z vás Pratchettovu Noční hlídku? Je to sice zasazeno do zcela jiného prostředí, ale ta dějová podobnost je nepopíratelná), nemůžu se ubránit nejvyššímu hodnocení! ()

Laerry 

všechny recenze uživatele

Naprosto dokonalý seriál, který má jen jednu vadu: že je tak krátký... .V nesrozumitelném anglickém dialogu se odehrává věčný souboj „dobra a zla“ - Sam Tyler se musí proti své vůli přizpůsobovat degradované pozici Detektiva-inspektora a poslouchat svého nadřízeného, detektiva Gena Hunta (Philip Glenister), který je doslova jak ze staré školy, kterému „lidská práva pro podezřelého“ absolutně nic neříkají, stejně tak jako zachovávání důkazů z místa činu. Připravte se tak na spoustu nepřeložitelných nadávek, hrubého násilí, ale především dobré zábavy. Sledovat hlavní dvojku je totiž to největší lákadlo; svou sehraností (a rozpory) zapadají do Life on Marskategorie legendárních parťáků jako byli Boddie a Doyle z Profesionálů či Starsky a Hutch. A ne jen tak nadarmo, atmosféra seriálu jako by svým předchůdcům z oka vypadla. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (8)

  • V 7. minutě, když se rádio samo přeladí, v něm můžeme slyšet skladbu „Disco 2000“ od britské kapely Pulp z roku 1995. (Trajektt)
  • Ve 2. minutě slyšíme v pozadí skladbu „Live and Let Die“ od Paula McCartneyho a jeho kapely Wings z roku 1973, kterou v roce 1991 předělala americká rocková kapela Guns N' Roses. (Trajektt)
  • V 8. epizodě 2. série Sam Tyler (John Simm) zmiňuje tři definice správné policejní práce podle RoboCopa (1987), kterého v roce 1973 přirozeně ještě nikdo neznal. Nejedná se o chybu, ale o jeden z mnoha vtípků v seriálu. (ČSFD)

Reklama

Reklama