Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiální text distributora)

st.ranger

Perfektní komik Simon Pegg a stupidní Megan Fox v roli, která jako by jí ze skutečného života vypadla. Výborná komedie ze světa žurnalistiky. ()

Johny_fork

Přísahám, že sem to po prvních deseti minutách chtěl vypnout, film má špatný úvod a působilo to na mě jako nepovedený pokus o situační komedii, ale jsem rád, že jsem tak neudělal, protože jsem se do snímku vcelku zakoukal, Simon Pegg ze začátku působí jako naprostej dement, ale postupem času, teda možná je to tím, že jsem si na to zvykl, sem se začal královsky bavit, hlavně narážky na manýry celebrit a hláška, že nejlepší film všech dob je Con Air zvedají moje hodnocení, je to zvláštní film, tak trochu žánrově labilní, ale jako celek nakonec působí pohodovým dojmem. ()

Terva

Rybičky v hospodě je úžasná scéna. Dáte si něco? Ne, jen dvě brčka. A co koks, dáš si? Agliéééé, Angliéééé, Angliééééé!!!! Po koksu jsem strašně nadržená, doktóór, kde je ten zubní šaman!!! Tomu filmu jsem moc nevěřil, ale Robert Weide natočil skvělou komedii. ()

moviesfan

Velmi vydařená komedie, která mě bavila. Takhle by se dal shrnout tento film. Jen musím ještě napsat, že má kvalitní herecké obsazení, které pobaví. Ještě aby ne, když je zde Simon Pegg se svým britským humorem, který není rozhodně na škodu. Naopak je velkým pozitivem. Potěšili mě také krátké minirole dvou představitelů seriálu IT crowd. S výsledkem jsem velmi spokojený. ()

jahol

I pro českého diváka dost zajímavá veseloherně pojatá miniexkurze do světa těch, kteří (u nás) na super.cz svými tvářemi, bradavkami, bicepsy, vycpaninami a plastikami (ale už nikoli, probůh, myšlenkami) plní vymezený prostor mezi reklamami, a světa jejich "čubek" (používám výraz z filmu), které je do toho prostoru za adekvátní obnos dostanou. Záměr dobrý, ale vše zůstává na půli cesty, protože film vcelku často a pravidelně střídá skvělé okamžiky se zápletkami a akcemi velmi průměrnými, a to samé lze říci o rovině satirického nadhledu, kdy některá brilantní vystižení bezduchosti "sedmého pokoje" jsou vzápětí rozmělněna a smazána přesně těmi klišé, na která upozorňují (musím žasnout, že to tvůrce filmu nepraštilo přes oči). Protože navíc konec si většinou pamatujeme nejlépe a v tomto filmu bohužel zastupuje ten horší případ, nad 3/5 nevytáhne hodnocení ani skutečně výborný Simon Pegg a dost dobrý Jeff Bridges. ()

Marek1991

Anglicko, Anglicko, puberťácke komédie sa môžu strčiť, táto komická satira z normálneho života ich preskočila. Ale pekne poporiadku, musíte pochopiť, že Con Air je najlepší film všetkých dôb, na chvíľu zabudnite na Shawshank, veď z Con Airu sa dá vyberať ako zo švédskeho stola, ale pozor nejedzte to, čo má obočie. Ak sa zamestnáte pozor, manželka vášho šéfa môže byť ako Mussolini, takže si zapamätajte, na celebrity nehovorte, môžu byť z vás nervózne, predpokladajte že všetci sú židia a gejovia, básnici žijú v šere a vyzerajú ako škrečkovia a nemyslite si, že môžte flirtovať, pokiaľ nie ste šéf, je to sexuálne obťažovanie. Nechápal som, na čo sa to Kirsten Dunst a Megan Fox dali, obzvlášť, keď tentokrát bola sexi len Megan a opäť sa nám neukázala v horúcej scéne, ktorú by sme, teda ja, určite chceli vidieť, to je teda mrcha (bez urážky). Film je trochu na mestskú komédiu dlhý, ale je to perla za perlou. "Držal som vtáka" utierajúc si ruku v kancelárii pred šéfkou. Veľké a nečakané prekvapenie, humor ako skrížený Borat a balkánske filmy 80. a 90. rokov, v konečnom dôsledku niekde medzi tromi a štyrmi hviezdami, lebo som sa občas cítil trápne, ale tie scénky a momenty, ktoré boli ozaj otrasné tam boli v minimálnom počte a brnklo mi to celé aj tak po note, nemám obrovské výhrady, aj keď som si to občas predstavoval inak, ale pobavilo. ()

F.man

Nový Simon Pegg v komedii? Paráda... I když po shlédnutí - ne tak úplně. Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (kdo proboha vymyslel tak dlouhý název) měl od začátku ty největší ambice. A bodejď by ne, téma "hvězdy a lidé kolem nich" tady dlouho nebylo a přitom je v něm skryto potenciálu až až. Popravdě - dokud se film ubírá směrem "já jsem hvězda, ty nejsi nic" je vše v nejlepším pořádku a snímek poměrně solidně baví. Všem pisálkům jež se snaží o filmu psát, hodnotit a někam to v tomhle oboru dotáhnout vlepuje přímo sarkastickou facku. Po hodině však příjde zlom, kdy potrhlou anglickou komedii nahradí americká "vidímtopostopadesáte" romantika. Hlavní hrdina (Young Sidney) najednou magicky prozře, začne do všeho motat city a blah blah blah, z filmu se stane to, z čeho si dělá v první půlce (v přeneseném slova smyslu) srandu... Tedy... I když se v první půlce jedná o velmi zdařilé dílko, druhá, "achmůjbožezase?" půlka, ho sráží do lehce zapomenutelné průběru. Škoda. ()

ConanVJ

I když to má parádní obsazení (kromě mé neoblíbené Dunst) tak je to celkem průměrnej filmek, kterej ve mě nic moc nezanechal. Vtipný mi to nepřišlo vůbec. Pegg i Fox mají rozhodně lepší filmy ke koukání, u tohohle sem se spíš nudil a už to znovu vidět nemusím, za mě 40% :) ()

Kryton

Že by komedie roku? Tak to přeháním , ale rozhodně to mám v top za tento rok. Tak takhle jsem se dlouho nebavil. Naprostá ruleozní záležitost. Simon Pegg v USA dokazuje všem , že ENGLAND destroy all. Začátek v kravatě Clinta až konec v naručí Kirsten. Dokonce mě i to jeho idioctví bavilo po celou dobu. On si vystřihl i sebeparodii. Hláška o nemocném praseti (sick pigg) evidentně naraží na Simona PEGGA. Film má výborné obsazení. Kirsten je nádherně sympaticky k sežraní (dokonce mě více dostala než v Spidermanovi). Gillian jsem nejdříve nepoznal. Ta její mrcha je opravdu k nepoznání. Bridgese jsem také nemohl poznat. Měl jsem ho pořád v hlavě z Iron Mana. No a pak je tu nádherná a hloupoučká (ta postava!) Megan. Zákulisí showbyznysu je ve své nahotě předvedeno. A mile rád bych se stal pisálkem Střepin! Jen dvě věci neodpustím: Ten patetický hollywoodský konec (proč! dyt je to britské!) a dvojité odmítnutí sexu s Megan. Já bych kašlal na vše okolo a pořádně bych jí ukázal svého transformera. Btw. líbili se mi i vedlejší role lidí z It Crowd (Moss je Mossem a Jen). ()

ladko

Veľmi podarená romantická komédia(Britain is Britain....). Veľa, veľa vtipných momentov(funguje i zdanlivo jednoduchý humor), scén(Matka Tereza lol), gagov(sympatické pohrávanie sa s klišé-napr. pes...) a hlášok("I've got cock on my hand."...) - často som prskal od smiechu. Herecké zloženie famózne(potešili aj Roy, Jen - ale kde dali kurva Mossa?:(). V rámci žánru nie je čo vytknúť, pekné prekvapenie(je to taký poriadny upgrade Fatboya, alebo sedí pekne aj prirovnanie dr.Orloka, len by som dodal, že o dosť vtipnejšia pánska verzia Devil Wears Prada...). ()

Lokutus

Celkem slušná vykradačka Devil Wears Prada s pizdou z Transshit, jejíž hereckej rejstřík medvídka pú už začíná bejt celkem napováženou. ()

zdepapepa

Správně britské, správně trefné, správně vtipné, správně cameotické, zkrátka správné po všech stránkách. Tak jak mi byla Kirsten Dunst nesympatická ve Spidermanovi, tady je vyloženě k sežrání. ()

Defaultovna

Skôr 3,5, hoci koniec skutočne pobavil. Osobitne vyzdvihujem veľmi príjemný soundtrack, Jeffa Bridgesa a jeho finálny úchecht. Navyše zbožňujem prvky nepochopeného britského humoru v mori amerických romanticko-komediálnych klišé pasážach. ()

verbst

Simon Pegg a romantika? Ale jóóó fungovalo to řádně. Megan tu mám pocit hrála samu sebe a šlo jí to... ehm jako kdyby hrála samu sebe. Jeff Bridges byl příjemnej a samotnej Pegg? Třešnička na dortu 78% ()

Rosana

Postupem filmu poznáváte charakter hlavního hrdiny, vlastně není až tak děsný, jen si chce jít za svým snem a moc mu to nejde. Během filmu jsem se několikrát dobře pobavila, ale chybičky by se našly :( ()