Krvavá laguna

• Austrálie Black Water (více)

Grace, Adam a Lee se po vánočních svátcích strávených u matky v severní Austrálii rozhodnou užít si dva týdny volna a navštíví Krokodýlí zábavní park v Ainsley. Na další den si vyberou plavbu po řece s heslem: “Poznejte divočinu, ulovte rybu.“ Lov ryb si moc neužijí, neboť se z lovců stane kořist jednoho krokodýla. Musí se dostat ze složité situace a zůstat naživu. (oficiální text distributora)

Tunri

Opravdu jsem chtěla dát jenom jednu hvězdičku. Všechno v tom filmu bylo tak nepravděpodobný, úplně mimo. Neskutečný chování lidí. Holka má fialovou nohu a běhá. Zaříkávání :-D Jeden krokodýl v celé řece, který mstivě čumí z vody a chlubí se kořistí s pohledem: příští jsi ty! Celý děj filmu se točí ohledně člunu a stromu. Na druhou stranu musím uznat, že to napětí tam bylo. Dám dvě hvězdičky, protože jsem viděla i větší blbosti (krokodýl skákající dva metry do výšky, tady skákal jen na člun). ()

psycho_6

K filmu jsem přistupoval s nulovým očekáváním. O to víc jsem byl ve finále příjemně překvapen. Herecké výkony všech tří hlavních aktérů byly moc dobré a pro mě velice uvěřitelné, snad proto jsem si si celý příběh prožil s nimi. Od hororu s krokodýlem jsem čekal klasické béčko se zmutovaným monstrem které klidně zhltne parník, ale tohle bylo jiné - tísnivé, napínavé, působivé. Zasloužených 3.5* ()

Herman

Tento film jsem si pouštěl s tím, že půjde o nějaké "hororové béčko" a ejhle: This film is based on true events. Byl jsem mile překvapen jak mě atmosféra filmu okamžitě vtáhla a já celou hodinu a půl nespustil oči z obrazovky. Snímek skutečně působí poměrně nezávisle a minimalisticky, ale to mu v žádném případě na kráse neubírá, ba naopak. ()

Ulrich

Takže. Zaprvé, prý jde o film podle skutečné události. Taková nálepka člověka musí opravdu odstrašit, zvlášť když jde o film s obřím krokodýlem. Takový si představuji jako brutální béčko jako hrom typu Aligátor nebo Lake Placid.Tady se hraje na notu, že se to jako mohlo opravdu stát, či že se to opravdu stalo. Osobně si myslím, že je to kravina. Viděl jsem dost dílů Crocodile huntera, abych věděl, že krokodýli se takhle nechovají :). Jediný důvod, proč je to podle mě "podle skutečnosti" je ten, aby se ušetřili prachy. Takhle se natočí film, kde tři lidi sedí na stromě a mluví o tom, co dělat, když se pod nimi zahnízdil obří krokodýl. No nic. Film jsem skoukl zadarmo v autobuse mezi filmy jako Účastníci zájezdu nebo Rafťáci. Proto jej přecejen hodnotím trochu výš :) ()

mh.mail

60% - Uvěřitelný příběh, nádherná příroda, dobrá porce napětí. Na rozdíl od některých komentátorů mi vůbec nevadilo, že nebylo vidět, jak krokouš někoho požírá. Na tyhle naturalistické scény mě ve filmech moc neužije. Zato neviditelné nebezpečí (zde se tedy čas od času zjevilo), houstnoucí atmosféra, to mám rád. A když jsem si představil, že bych na tom stromě byl místo někoho z nich, nebylo mi dobře po těle. Je pravda, že krokouš se chová poněkud nelogicky (i na krokoušovy poměry), zato postavy se dle mého názoru chovají celkem uvěřitelně. Zato úplný závěr mě dostal. Ne, že by mě to nenapadlo, to mě tedy napadlo, jen jsem nečekal, že tak film opravdu skončí. ()

KOZEL84

a půl.Partička lidí se vydá rybařit a je jasné,že na véču to domů nestihnou,protože si to přihasí krokouš (15 m nemá,ale furt je to pěkný macan),který chce probrat téma pán tvorstva.Samozřejmě lidi Fair play hrát nebudou,takže....Scénář jede jak jede a nepřekvapí,ale atmoška se celkem vyvedla.Zákusky byli sympatické,ale stejně sem v zájmu depresivní atmosféry fandil krokymu.Škoda,že to nedopadlo,ale jak bysme pak věděli,že je to podle skutečnosti.Leda že by Schnappi (http://www.youtube.com/watch?v=Oe3FG4EOgyU ) napsal paměti.Hodnocení se odvíjí i od nálady a já měl náladu přesně na tohle.Takže tak. ()

pend

Rozhodně jeden z nej krokodýlích filmů. Ve srovnání s Rogue je Black Water podstatně komornější, založený více na psychologii postav, což nemusí každému vyhovovat. Samotného krokodýla bohužel moc neuvidíte, přesto ten nepříjemný pocit, že tam někde pod vámi je, mít budete. Takže v rámci žánru ten film funguje. ()

molcan2

Počas celého filmu sa dobre budovalo napätie. Kamera bola prekvapivo dobrá vzhľadom na minimálny rozpočet. Občas sme svedkami dobrých hereckých výkonov, ktoré však rýchlo vystriedajú dosť gýčovité hlášky. Pochopiteľne, že intelektuálna konverzácia, pri ktorej sedíte na stromoch, zatiaľ čo vás prenasleduje krokodíl, by nebola nič moc. Mlčanie by tu bolo zlaté. Mohla tu byť väčšia hra s napätím ako matné vyslovenie: "Sedel som v skrini zo strachu pred bratom...". Niečo mi hovorí, že je mierny rozdiel dostať výprask od brata ako byť zožratý mohutným 15-metrovým krokodílom. Rozhodnite sa sami. Počas celého filmu sa mi nezdá, že by som si k postavám dokázal nájsť vzťah alebo, keď na to príde, sympatie, možno je to preto, že si počas filmu žiaden nevytvoria, teda charakter. Občas sa vyskytne pár dobrých lekačiek, keď sa krokodíl prikradne k postavám, ktoré opäť zatienia niektoré pochybné scény. V jednom prípade by nás malo vydesiť ucho plávajúce vo vode, no neskôr sedíme pri bezhlavej mŕtvole bez končatín a bojíme sa len o zlomený prst. Jednoznačne horská dráha filmu, čo sa týka logiky. ()

Joll

Mno kde začít? :) Minimum herců a z lokací jeden bar a pár stromů ve vodě a jeden krokodýlToť vše, ne že bych opovrhoval minimalistyckým pojetím, jelikož jen letmo mě napadají filmy se stejným pojetím jako Dead end, virus 1.0 nebo blairwitch a daleko líp zvládnuté ať už pekelně hustou atmosférou u dead end a virusu nebo dokumentovým a realistyckým pojetím u blairwitchu.Black water nedisponuje ani jedním, bohužel ani dobrou kamerou ani dobrými výkony nebo dokonce hudbou, na kterou si ne a ne vzpomenout.Film má sice šmrnc skutečné události, ale těžko se chce někerým scénám věřit.Je to šedivý průměr, ze kterého šlo vytěžit mnohem víc, patrně by stačila jen lepší kamera lepší filtr a trošku lepší herci a hned by to bylo o nečem jiném, nemluvě o lepším a situčně vyhrocenějším scénáři.Přesto přezevšechno to v nejhorším všední večer u televize jakž takž zaplní bez většího utrpení. ()

Hapretor

Jako zabaví to, to jo. Ale kdyby byli všichni krokodýli jako tento, tak v pořadu "Man vs. Wild", který hostuje nejspíš dost známý Bear Grylls, v dílu natáčeném ve velmi podobných končinách - Národní park Everglades na Floridě - byl by on a jeho tým sežrán dřív, než by dořekl "Jmenuji se Bear Grylls!" Takže zmínce: "Natočeno podle skutečné události" nevěřím ani za mák. Film přes svou neuvěřitelnost ale zabaví. Taková obluda - krokodýl " the Stalker" - se jen tak nevidí. P.S. Ten průvodce byl totální kokot. Jet na takový zapadlý místo, kam nikdo nevidí a navíc ještě řekne, že si musej dát bacha na krokodýly!!! Průvodci všech zemí spojte se. ()

Heroine

Tenhle film mi udělal radost. I přes některý psychopaticky příšerný komentáře uživatelů (Enšpígl...), musím uznat že je to celkem slušný horor. A pokud je podle skutečné události, tím líp. Nedivila bych se, v Austrálii je to divoké. ()

johnywalker

Film je naprostá ztráta času...horor? Ani náhodou, jen zde tři lidi sedí na stromě a povídají si...Nevím jak bych to jinak vyjádřil než...nuda!!! ()

WillyMarks

Obyčejný, trošku děsivý málo krvavý snímek, který vás neunudí, ale ani vás nějak nepozvedne. V té kupě zubatých filmů se ztratí jak jehla v kupce sena. 40% ()

croxika

Fuj. Neviem čo je odpudivejšie a desivejšie,byť takmer bezvýchodiskovo obklopený zubatým žralokom, alebo zubatým krokodílom?(Ktorý ešte naviac na vás čumí z vody pohľadom typu: "o nič sa nepokúšaj bejby, aj tak ťa zožeriem".) Jedná sa o situácie tak frustrujúce, kde sa v podstate ukáže dno vašich psychických síl, alebo naopak schopnosť ovládnuť situáciu, ako sa to podarilo tej najnepravdepodobnejšej hrdinke tohto príbehu. Na základe podobne desivých a ešte k tomu pravdivých (!) stories by sa mali v rámci prevencie povinne nahlasovať všetky žúry organizované v divočine, aby sa nestalo to čo tu, že ak nechcete riskovať bahenný kúpeľ v spoločnosti zeleného sympaťáka, neostáva vám nič iné, len čumieť na strome kým nezomriete od hladu, keďže sa vás nikto nechystá hľadať. Miestami to bolo až nechutne morbídne - vytrhnutá ruka ako návnada? Come on...Ale v podstate som sa nenudila. Seriózne 3-*. ()

Rathalos

Dalsia hororova animal pecka od rezisera Andrewa Trauckiho,tento-krat s krokodilom,nadherne prostredie,vyborne herecke vykony,napatie sa dalo krajat,spokojnost nadovsetko...:-) ()

Faila

Dobrá práce s napětím, nic extra netypického a jedinečného jsem v tom sice neviděla, ale bavilo mě to - velmi. Nebylo to vyloženě přehnané a nelogické, což je pro mě dost výjimečné. ()

Dimo

Velice solidní, aneb jak snadno a finančně levně se dá budovat atmosféra. Film drží už od začátku napětí, které neopadne do konce filmu, prostředí, které je krásné, ale přirozeně děsivé, navíc uvěřitelný příběh, nic moc přehnaného. Výborně podpořeno hudbou i kamerou, která vhodně snímek prokládá výbornými (makro)záběry, jako vystřižené z přírodovědeckého dokumentu. Nutno říci, že v kategorii "vyvražďovačka lidí zvířectvem" hodně vysoký nadprůměr, takže chcete-li se trošku bát, Krvavou lagunu (jak dementní překlad originálního "Black Water", že...) mohu s klidem doporučit, délka filmu je přesně taková, aby strachu bylo dost a nic nevyčpělo. 65% ()

foundation

Velke prekvapenie z Australie ktore sa atmosferou, dobre zahratymi a psychologicky skvele zvladnutymi postavami doslova driape z beckovych vod a zhruba 60 minut sa mu to dari na vybornu. Prva hodina je totiz se vsim vsudy od prostredia cez krokodila a dej az po jednotlive charaktery takmer 100 percentne uveritelna. Preto zamrzi ze v zaverecnej polhodne ktora je sice akcnejsia si ale uplne zbytocne a hned niekolkokrat po sebe podrazi nohy. Bol som ale vazne napaty ako struna po vacsinu casu filmu co sa mi nestava casto ani nahodou lenze ist s hodnotenim vyssie jednoducho nemozem pretoze ak uz sa film tvari takto vazne, a slape mu to paradne viac ako hodinu je uplne na hlavu nasekat tam ku koncu hluposti len v zaujme vyvolania nejakej akcie. Hoci na druhu stranu musim povedat ze ked uz sa k tomu niekto odhodla nie vzdy to je spravene rovnako efektne ako tu. SPOILER. Sto bodov napriklad za scenu ked tie zenske idu ruka v ruke vo vode a Croc sa len tak nonsalantne vynori pred nimi. KONIEC SPOILERU. Krvava laguna zaujala,nenudila, a dokonca drzala v napati. 75 percent a vrele doporucenie. Koniec je tiez pre mna iba plusom od podobnych filmov ocakavam ze SPOILER SPOILER neskoncia uplnym happyendom. KONIEC SPOILERU. EDIT : Ak je to vazne podla skutocnosti pridam tu stvrtu hviedzu velmi rad ale najskor si o tom musim nieco zistit :D ()

Eki

Ten krokodýl se choval vážně divně. Nakonec z toho mám pocit, že to byl vlastně dobrák a mělo by nám ho být líto. ()